Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-12, 14:38   #4861
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
22 sierpnia ściągam aparat dziś pobrali mi wyciski pod retencję i będę miała tylko stałą
po zdjęciu obowiązkowo czekamy na zdj
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-12, 18:17   #4862
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Zdjęłam aparat miesiąc temu, na dole mam przyklejoną retencję od 3 do 3, na górze od 2 do 2 i na górę mam jeszcze tą retencję zdejmowaną. Dzisiaj byłam na założeniu koron na dwie górne piątki i ta szyna mi teraz nie wchodzi dzwoniłam już i na poniedziałek mam umówioną wizytę u orto ... mam nadzieję, że nie będę musiała płacić za nową retencję a jeszcze czeka mnie ściąganie retencji na dole żeby poleczyć zęby/powymieniać plomby
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-12, 18:48   #4863
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Szkoda, że jeszcze się trzeba długo męczyć z tą retencją później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-12, 22:32   #4864
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Szkoda, że jeszcze się trzeba długo męczyć z tą retencją później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez przesady to żadne męczenie w porównaniu do aparatu,retencja jest dla naszego dobra.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 11:02   #4865
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Bez przesady to żadne męczenie w porównaniu do aparatu,retencja jest dla naszego dobra.
Na czym ona dokładnie polega?
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 14:16   #4866
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Na czym ona dokładnie polega?
Retencja?
Po zdjęciu aparatu ortodontycznego tkanki miękkie dookoła zębów nadal ulegają przebudowie. Co więcej, efekty leczenia przy pomocy aparatu mogą zostać częściowo zniwelowane z powodu sił wywieranych przez mięśnie policzków, warg i języka, angażowanych podczas procesu mówienia oraz spożywania posiłków.

Główną właściwością jest umożliwienie zębom i dziąsłom przystosowania się do nowego ustawienia zgryzu oraz zapobieganie nawrotom wad
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 14:36   #4867
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Retencja?
Po zdjęciu aparatu ortodontycznego tkanki miękkie dookoła zębów nadal ulegają przebudowie. Co więcej, efekty leczenia przy pomocy aparatu mogą zostać częściowo zniwelowane z powodu sił wywieranych przez mięśnie policzków, warg i języka, angażowanych podczas procesu mówienia oraz spożywania posiłków.

Główną właściwością jest umożliwienie zębom i dziąsłom przystosowania się do nowego ustawienia zgryzu oraz zapobieganie nawrotom wad
Rozumiem, dziękuje za odpowiedz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-13, 17:02   #4868
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mam nadzieję, że przez te parę dni bez tej szyny nie sprawi, że coś mi się cofnie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-14, 00:10   #4869
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że przez te parę dni bez tej szyny nie sprawi, że coś mi się cofnie
To zależy,parę dni to długo.
Ja np mam tak,że szczególnie jeden ząb kieł mi się potrafi delikatnie obracać,dla kogoś to może być niewidoczne ale ja oglądając non stop swoje zęby to widze
Druga sprawa nie nosząc retencji za dnia a wkładając ją na noc przez pierwszą godzinę jest mi strasznie niewygodnie,jak by zęby odzwyczaiły się od nakładek,trochę niekomfortowe uczucie ale i też mobilizujące żeby jednak o niej nie zapominać w ciągu dnia.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 08:47   #4870
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
To zależy,parę dni to długo.
Ja np mam tak,że szczególnie jeden ząb kieł mi się potrafi delikatnie obracać,dla kogoś to może być niewidoczne ale ja oglądając non stop swoje zęby to widze
Druga sprawa nie nosząc retencji za dnia a wkładając ją na noc przez pierwszą godzinę jest mi strasznie niewygodnie,jak by zęby odzwyczaiły się od nakładek,trochę niekomfortowe uczucie ale i też mobilizujące żeby jednak o niej nie zapominać w ciągu dnia.
Niestety nie mam wyjścia i muszę czekać do wizyty w poniedziałek
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 10:44   #4871
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Niestety nie mam wyjścia i muszę czekać do wizyty w poniedziałek
No nic nie zrobisz,nawet jeśli coś minimalnie się przesunie to Twoja ortodontka na pewno to wychwyci i zaraz zarazi,głowa do góry
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-16, 20:52   #4872
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Na ostatniej kontroli u orto założono mi pomiędzy zamkami i drutem taką przezroczystą taśmę ściągającą zęby. Ktoś miał coś takiego?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 19:56   #4873
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Miałam dzisiaj wizyte i 17 sierpnia zdejmuje dół
Potem retencja przez tyle ile nosiłam dół+ około pół roku. Też tyle mieliście?
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 21:23   #4874
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Miałam dzisiaj wizyte i 17 sierpnia zdejmuje dół
Potem retencja przez tyle ile nosiłam dół+ około pół roku. Też tyle mieliście?
Ja z góry wiem, że będę musiała nosić retencję całe życie
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 21:25   #4875
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ja z góry wiem, że będę musiała nosić retencję całe życie
To chyba nie za dobrze
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 22:05   #4876
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
To chyba nie za dobrze
Trudno - coś za coś , wolę mieć zdrowy zgryz i proste ząbki niż za 10 lat znów zakładać aparat, bo coś się poprzestawiało.
Będę miała operację tylozgryzu, a więc i tak tendencja nawrotu wady będzie niższa niż w przypadku kamuflażu, ale ryzyko zawsze istnieje
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 22:23   #4877
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Trudno - coś za coś , wolę mieć zdrowy zgryz i proste ząbki niż za 10 lat znów zakładać aparat, bo coś się poprzestawiało.
Będę miała operację tylozgryzu, a więc i tak tendencja nawrotu wady będzie niższa niż w przypadku kamuflażu, ale ryzyko zawsze istnieje
A wiesz moze czy jak ma sie ta retencje to wizyty sa tez tak czesto jak przy aparacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 22:38   #4878
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
A wiesz moze czy jak ma sie ta retencje to wizyty sa tez tak czesto jak przy aparacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co się orientuję, na początku chyba tak ale potem powinny być już coraz rzadsze
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 23:31   #4879
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
A wiesz moze czy jak ma sie ta retencje to wizyty sa tez tak czesto jak przy aparacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koleżanka z retencja przez 3 lata miała 3 wizyty... Co roku na kontrolę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-18, 07:09   #4880
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja mam nosić tą szynę retencyjną codziennie prawie non stop, potem kontrola za 3 miesiące, i wtedy retencja tylko na noc, znowu kontrola, nie pamiętam po jakim czasie. Potem retencja np raz w tygodniu, jak bedzie ciężko wchodzić to częściej, wtedy tak będzie sprawdzać ile jeszcze będę musiała nosić tą szynę. Jak dobrze zrozumiałam to około 2 lat
Tą retencję, którą się przykleja, to chyba na zawsze, ale nie wiem, nie pytałam, bo tak głównie chyba się ją zostawia.
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 09:05   #4881
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ja mam nosić tą szynę retencyjną codziennie prawie non stop, potem kontrola za 3 miesiące, i wtedy retencja tylko na noc, znowu kontrola, nie pamiętam po jakim czasie. Potem retencja np raz w tygodniu, jak bedzie ciężko wchodzić to częściej, wtedy tak będzie sprawdzać ile jeszcze będę musiała nosić tą szynę. Jak dobrze zrozumiałam to około 2 lat
Tą retencję, którą się przykleja, to chyba na zawsze, ale nie wiem, nie pytałam, bo tak głównie chyba się ją zostawia.
Mi mówiła tylko o tym czasie i z tego co wywnioskowałam to ją się potem zdejmuje, mam taka nadzieję
O kontrolach nic nie mówiła, a ja zapomniałam zapytać. Na następnej wizycie o wszystko wypytam.
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 10:32   #4882
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mi ortodontka mówiła,że zazwyczaj retencje (szyna) nosi się tyle ile trwało leczenie,ja np nosiłam aparat półtora roku i początkowo ortodontka mówiła,że szynę około 2 lat a potem powiedziała,że będziemy się widzieć to będziemy oceniać efekty na bieżąco
Ja tu wielokrotnie pisałam ,że retencja to naprawdę nic strasznego i dla mnie sama przyjemność ją nosić bo moje zęby są w niej ładniejsze a nikt ale to absolutnie nikt nie widzi,że mam coś na zębach
W kwestii kontroli po zdjęciu u mnie to wyglądało w ten sposób ,że dzień po zdjęciu poszłam do swojego dentysty na dokładny przegląd już bez aparatu i jaka stwierdził,że jest wszystko w porządku,zero ubytków to wyjechałam z kraju o czym moja ortodontka wiedziała i mówiła,że nie ma żadnego problemu bo nie będziemy się już widywały tak często jak wcześniej i ,że jak będę w Pl to żebym się przyszła pokazać na kontrolę i ,że może to być nawet za pół roku.
Ostatnio mi napisała maila czy wszystko ok i czy noszę retencję zgodnie z zaleceniem,mam nosić 20h dziennie ale wiadomo,że są dni kiedy noszę krócej po zjem coś i zapominam ubrać ale staram się bardzo pilnować a już obowiązkowo na noc zakładam bo w tedy zęby najbardziej pracują ,na pierwszą kontrolę pójdę koło września bo tak planuje być,ściągany miałam w kwietniu.

Gratuluje wszystkim ,którzy ściągają i ciesze się Waszym szczęściem bo wiem jakie to wydarzenie ,ja odliczałam dni do tego i nie mogłam się doczekać kiedy zobaczę swoje zęby bez drutów
Pierwsze uczucie po zdjęciu?Boże jak gładko w buzi i tak fajnie móc przejechać językiem po zębach i nie czuć tych drutów
I to uczucie po umyciu zębów kiedy czujesz,że są naprawdę czyste bo mimo nici i irygatora nie czuje się tego tak do końca.

Czekamy na zdjęcia
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 10:38   #4883
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Mi ortodontka mówiła,że zazwyczaj retencje (szyna) nosi się tyle ile trwało leczenie,ja np nosiłam aparat półtora roku i początkowo ortodontka mówiła,że szynę około 2 lat a potem powiedziała,że będziemy się widzieć to będziemy oceniać efekty na bieżąco
Ja tu wielokrotnie pisałam ,że retencja to naprawdę nic strasznego i dla mnie sama przyjemność ją nosić bo moje zęby są w niej ładniejsze a nikt ale to absolutnie nikt nie widzi,że mam coś na zębach
W kwestii kontroli po zdjęciu u mnie to wyglądało w ten sposób ,że dzień po zdjęciu poszłam do swojego dentysty na dokładny przegląd już bez aparatu i jaka stwierdził,że jest wszystko w porządku,zero ubytków to wyjechałam z kraju o czym moja ortodontka wiedziała i mówiła,że nie ma żadnego problemu bo nie będziemy się już widywały tak często jak wcześniej i ,że jak będę w Pl to żebym się przyszła pokazać na kontrolę i ,że może to być nawet za pół roku.
Ostatnio mi napisała maila czy wszystko ok i czy noszę retencję zgodnie z zaleceniem,mam nosić 20h dziennie ale wiadomo,że są dni kiedy noszę krócej po zjem coś i zapominam ubrać ale staram się bardzo pilnować a już obowiązkowo na noc zakładam bo w tedy zęby najbardziej pracują ,na pierwszą kontrolę pójdę koło września bo tak planuje być,ściągany miałam w kwietniu.

Gratuluje wszystkim ,którzy ściągają i ciesze się Waszym szczęściem bo wiem jakie to wydarzenie ,ja odliczałam dni do tego i nie mogłam się doczekać kiedy zobaczę swoje zęby bez drutów
Pierwsze uczucie po zdjęciu?Boże jak gładko w buzi i tak fajnie móc przejechać językiem po zębach i nie czuć tych drutów
I to uczucie po umyciu zębów kiedy czujesz,że są naprawdę czyste bo mimo nici i irygatora nie czuje się tego tak do końca.

Czekamy na zdjęcia
No mi właśnie ortodontka mówiła, że retencja to tyle ile nosiłam aparat + około pół roku mam nadzieje, że jak najszybciej to nastąpi. Póki co 17 sierpnia zdejmuje dół i zakłada mi retencje dół nosze prawie 1,5 roku tylko, więc nie będzie to jakiś bardzo długi czas
Fajną masz ortodontke u mnie jest ten problem, że góry jeszcze nie mogę ściągnąć, więc to będzie pewnie wydłużone
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 10:48   #4884
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No mi właśnie ortodontka mówiła, że retencja to tyle ile nosiłam aparat + około pół roku mam nadzieje, że jak najszybciej to nastąpi. Póki co 17 sierpnia zdejmuje dół i zakłada mi retencje dół nosze prawie 1,5 roku tylko, więc nie będzie to jakiś bardzo długi czas
Fajną masz ortodontke u mnie jest ten problem, że góry jeszcze nie mogę ściągnąć, więc to będzie pewnie wydłużone
Rozumiem,ale zawsze to lepiej mieć tylko na górze aparat niż tu i tu,jak już zdejmiesz dół to zobaczysz jak Ci zleci z górą
Mi całe to noszenie aparatu bardzo zleciało tym bardziej,że ja nie miałam żadnych udziwnień o jakich tu niejednokrotnie czytam i bardzo współczuje tym którzy je mają ale chcemy być piękne i mieć ładne zęby to musimy pocierpieć,ja tutaj już pisałam,że nie mam idealnych ale i tak nie żałuje żadnej złotówki wydanej na aparat i wszystko co z nim związane.
U mnie te koszta się trochę pomnożyły bo w trakcie noszenia aparatu się przeprowadziłam i musiałam latać do swojej ortodontki po 2000km plus opłacić sobie hotel itd ale i tak jestem szczęśliwa,że się zdecydowałam na leczenie,efekt po wynagradza WSZYSTKO
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 10:52   #4885
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Rozumiem,ale zawsze to lepiej mieć tylko na górze aparat niż tu i tu,jak już zdejmiesz dół to zobaczysz jak Ci zleci z górą
Mi całe to noszenie aparatu bardzo zleciało tym bardziej,że ja nie miałam żadnych udziwnień o jakich tu niejednokrotnie czytam i bardzo współczuje tym którzy je mają ale chcemy być piękne i mieć ładne zęby to musimy pocierpieć,ja tutaj już pisałam,że nie mam idealnych ale i tak nie żałuje żadnej złotówki wydanej na aparat i wszystko co z nim związane.
U mnie te koszta się trochę pomnożyły bo w trakcie noszenia aparatu się przeprowadziłam i musiałam latać do swojej ortodontki po 2000km plus opłacić sobie hotel itd ale i tak jestem szczęśliwa,że się zdecydowałam na leczenie,efekt po wynagradza WSZYSTKO
Ja też żadnych udziwnień nie miałam chyba
Góre nosze prawie 2 lata(będzie w sierpniu). Aparat dla mnie nie jest czymś złym, nie męcze się nosząc go ale pamiętam, że zanim założyłam dół to dziwnie się czułam z samą górą i nie podobało mi się to, ale wtedy moje zęby wyglądały o wiele gorzej niż teraz
Efekty noszenia były już widoczne po ok 2-3 miesiącach, także ja jestem bardzo zadowolona, ale kasy na to idze
Jakoś bardzo nie odliczam do zdjęcia drutów, już się do nich na tyle przyzwyczaiłam, że mogłabym ich nie zdejmować
Bardziej martwi mnie to, że będe musiała usunąć ósemki
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 11:27   #4886
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja też żadnych udziwnień nie miałam chyba
Góre nosze prawie 2 lata(będzie w sierpniu). Aparat dla mnie nie jest czymś złym, nie męcze się nosząc go ale pamiętam, że zanim założyłam dół to dziwnie się czułam z samą górą i nie podobało mi się to, ale wtedy moje zęby wyglądały o wiele gorzej niż teraz
Efekty noszenia były już widoczne po ok 2-3 miesiącach, także ja jestem bardzo zadowolona, ale kasy na to idze
Jakoś bardzo nie odliczam do zdjęcia drutów, już się do nich na tyle przyzwyczaiłam, że mogłabym ich nie zdejmować
Bardziej martwi mnie to, że będe musiała usunąć ósemki
W sensie ,że boisz się usuwania czy szkoda Ci ich?
Ja miałam usuwane obie zanim założyłam aparat,usuwała mi je chirurg i płaciłam 500zł od sztuki czyli 1000zł za dwa zęby,nie było żadnych powikłań,znieczulenie zrobiło swoje,nie bolało ,potem szwy i do domu
Poprosiłam o L4 bo nie chciało mi się pracować a poza tym nie wiedziałam czy nie spuchnę a ,że pracowałam bezpośrednio z klientem to nie chciałam tak wychodzić do ludzi,ale obyło się i bez takich przygód.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 12:52   #4887
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
W sensie ,że boisz się usuwania czy szkoda Ci ich?
Ja miałam usuwane obie zanim założyłam aparat,usuwała mi je chirurg i płaciłam 500zł od sztuki czyli 1000zł za dwa zęby,nie było żadnych powikłań,znieczulenie zrobiło swoje,nie bolało ,potem szwy i do domu
Poprosiłam o L4 bo nie chciało mi się pracować a poza tym nie wiedziałam czy nie spuchnę a ,że pracowałam bezpośrednio z klientem to nie chciałam tak wychodzić do ludzi,ale obyło się i bez takich przygód.
Troche się boje i tyle kasy na to pójdzie, a ja nie mam tyle, prawie wszystko płaci mama.
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 13:30   #4888
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Troche się boje i tyle kasy na to pójdzie, a ja nie mam tyle, prawie wszystko płaci mama.
Spokojnie,ja robiłam to prywatnie,dużo dziewczyn pisało tutaj o zrobieniu na fundusz,zorientuj się tylko o dobrym chirurgu w swojej okolicy,poproś o znieczulenie i będzie dobrze
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 13:40   #4889
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Mam dobrego chirurga, ale chyba tylko prywatnie przyjmuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-18, 15:48   #4890
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Co do retencji to dla mnie jest o tyle dużym minusem, że faktycznie trzeba za każdym razem ściągać i myć zęby po wszystkim, a przy aparacie aż tak nie było trzeba robić, np do głupiej herbaty retencję trzeba już ściągać myć itd, a przy aparacie nie. Dla mnie tak na prawdę to jest jedyny minus tego. No i są dwa rodzaje retencji jak się nie mylę ? Taka nakładka gumowa i retencja jak aparat ruchomy ? Ja mam to drugie i tą wydaje mi się widać bardziej, do tego trochę się sepleni, w pracy z klientem to średnia opcja, więc jak jestem w domu to mam ją ciągle założoną, ściągam do jedzenia, wypiję herbatę i lecę myć zęby i tak w tym siedzę, ale do pracy nie noszę. Teraz jak byłam na dostosowaniu tej retencji po koronach, to powiedziała, zebym nosiła tak z 4 h w dzień i wiadomo w nocy.
Kontrola za 3 miesiące, no już teraz to 2 leci ten czas na prawdę szybko, tego się tak już nie odczuwa, a potem jak już nosi się tylko na noc to już w ogóle się nie odczuje kiedy ten czas zleci
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.