Mieszkanki Azji - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-26, 11:03   #211
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Jak sobie dać radę?

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to właśnie tak wygląda życie wielu ludzi, nie tylko za granicą, ale też w kraju (może z wyjątkiem 2 dni wolnych w tygodniu, a nie tylko 1...), np większość korpo tak wygląda. Nuda, rutyna, każdy dzień podobny do poprzedniego, wychodzisz rano, wracasz koło 18-19, jak jest koniec kwartału, to później. Takie życie po studiach
dokladnie, pod wzgledem godzin pracy to w sumie bez znaczenia czy pracowalam w korpo w PL, UK czy obecnie w IE. W domu jestem po 19 a wychodze chwile przed 8.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 13:07   #212
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Jak sobie dać radę?

Dziewczyny wyżej maja racje. Życie po studiach staje się dość monotonne i bycie po 18 w domu jest dość powszechne
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 14:48   #213
MHKH
Raczkowanie
 
Avatar MHKH
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tam i tu
Wiadomości: 140
Dot.: Jak sobie dać radę?

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;82441691]Witajcie 👋🏻
Mam 24 lata i wyjechałam na drugi koniec świata bo do Hong Kongu - za narzeczonym który dostał tu prace. Ogólnie mamy za cel nazbierać cokolwiek na mieszkanie.
Jestem tu trzeci miesiąc a już powoli opadam z sił i przerasta mnie to. Mam pracę, w sumie zaczęłam ją już po 5 dniach od przyjazdu tutaj. Wychodzę o 8:30, wracam do mieszkania o 19:00. Pójdziemy czasem na siłownie, zjemy obiad, obejrzymy netflixa i spać.... i kolejny dzień tak samo, wolne mam tylko niedziele, ale wtedy z kolei mój chłopak pracuje. Sama praca nic szczególnego, pracuje jako manager siłowni, rozumiejąc przez to wszystko - od frontdesku po marketing i reklamę.

Tęsknie za bliskimi, za znajomymi, żeby po prostu wsiąść na koniec dnia w autobus i wyskoczyć na piwo, mamy tu znajomego, czasem uda się wyjść na kawe czy imprezke, ale ciężko z czasem. Z drugiej strony ja też nie jestem osobą której łatwo przychodzi nawiązywanie takich kontaktów z nowymi ludźmi (a wiem że to ważne za granicą) O Polakach też nie ma tu mowy - szukałam. Martwię się jak to wpłynie na nasz związek bo nie jest to chyba zdrowe kiedy w sumie wszystko się kręci na około jednej osoby. Już się dużo kłócimy. Najczęściej o to ile czasu tu zostaniemy, bo dla niego sama wizja zarabiania pieniędzy jest powodem żeby tu siedzieć ile się da (kontrakt ma na dwa lata) Ja w sumie najpierw powiedziałam że przyjadę zobaczyć jak jest i była mowa o 3 miesiącach, powiedziałam że zostane na rok, ale nie widzę szans żebym mogła tu być dwa....

Co do samego kraju i ludzi - no szok kulturowy. Mieszkania tu są najdroższe na świecie, więc takie mieszkanie na które jesteśmy w stanie sobie pozwolić, żeby jeszcze odkładać pieniądze, jest straszne... Sypialnia wielkości podwójnego łóżka - nic więcej tu nie wejdzie, standard jak nasze lata 90. Odpoczynek po pracy w takim miejscu nie koniecznie jest czymś o czym marze.
Co zabawne - nasi przysłowiowi Janusz z Grażyną w porównaniu do nich to jest nic 😆 Niczym dziwnym jest bekanie miejscu publicznym, siedzisz sobie w autobusie a taki pan obok walnie konkretnego beka obok ciebie. Najpierw to było zabawne, teraz mam okres że wszystko mnie denerwuje więc nie mogę na tych ludzi patrzeć... Nie mają tu kultury, albo kulturę mają inną, wydawanie różnych innych dźwięków swoim ciałem, krzyczenie po chińsku, bo kantoński ma bardzo wysokie tony, a no i generalnie są brudasami.

Jestem tu 3 miesiące, przede mną jeszcze 9, a z dnia na dzień brakuje mi energii i optymizmu...[/QUOTE]

Polakow na stale mieszkajacych w HK jest ok. 300, jesli chcesz to podesle Ci grupe, gdzie mozesz sie z nimi skontaktowac

Hong Kong jest naprawde piekny, trzeba tylko wiedziec gdzie isc. Odwiedzalas juz okoliczne wyspy? Jesli chcesz moge Ci polecic pare niecodziennych miejsc, gdzie wiekszosc expatow nie przychodzi

Sproboj tez nawet jednodniowych wycieczek do Chin kontynentalnych albo Makau. Wiem, ze w HK 5dniowy tydzien pracy jest uznawany za benefit, ale mozna to naprawde ogarnac - mowie to po znajomych i rodzinie.

Troche inna sytuacja jest, ze oszczedzacie na mieszkanie, wiec sporo z tego wychodzenia nie macie... ale co powiesz na karaoke za 200 HKD wraz z wliczonym w tym 'zadatkiem' na napoje i jedzenie? Zobacz tez strone znana jako klook - calkiem fajne znizki na atrakcje lokalne i turystyczne.

Wiem, ze praca w korporacji i nowe miejsce moze byc przytlaczajace, ale akurat HK to takie miejsce, w ktorym mozesz robic pierdyliard rzeczy i sie nie nudzic

Mieszkacie na HK Island, Nowych terytoriach czy Kowloon?
__________________
Blog osobisty
www.myhongkonghusband.com
一種語言永遠不夠
MHKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 18:01   #214
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej. Wpisuję się do wątku i zaczynam podczytywać, ponieważ we wrześniu wyjeżdżam do Azji na studia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 16:10   #215
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mieszkanki Azji

Ej, dziewczyny, ja trochę z innej beczki.

Otóż od lat rozjaśniam i farbuje włosy.

Jak azjatyccy fryzjerzy mają się do kręconych włosów? Boję się u nich rozjaśniać.

W ogóle można kupić rzeczy dla Europejczyków w ichniejszych drogeriach? Chodzi mi głównie o strukturę włosa, bo wiadomo, że jest inna niż u nas. Mówię o większych miastach jak Seul, Szanghaj etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-03, 11:22   #216
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ej, dziewczyny, ja trochę z innej beczki.

Otóż od lat rozjaśniam i farbuje włosy.

Jak azjatyccy fryzjerzy mają się do kręconych włosów? Boję się u nich rozjaśniać.

W ogóle można kupić rzeczy dla Europejczyków w ichniejszych drogeriach? Chodzi mi głównie o strukturę włosa, bo wiadomo, że jest inna niż u nas. Mówię o większych miastach jak Seul, Szanghaj etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Szanghaju na pewno mozna, wiec w Seulu pewnie tez, co do fryzjerow, to sie nie wypowiem.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-03, 13:07   #217
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W Szanghaju na pewno mozna, wiec w Seulu pewnie tez, co do fryzjerow, to sie nie wypowiem.
Ok, dzieki.

Jeszcze nie jestem pewna, gdzie jadę, ale skoro w Szanghaju jest, to pewnie w większości wielkich miast też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-04, 10:44   #218
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ok, dzieki.

Jeszcze nie jestem pewna, gdzie jadę, ale skoro w Szanghaju jest, to pewnie w większości wielkich miast też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tesciowa mnie uspokajala, ze z produktami codziennego uzytku i jedzeniem, ktore nie spowoduje u mnie bolu brzucha (a czesto sie zdarza, ze sie zle czuje po zjedzeniu czegos, zwlaszcza przy koreanskim jedzeniu) nie bedzie zadnego problemu, bo wszystkie wieksze miasta sa przyjazne turystom.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 17:12   #219
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej!
Ja powoli przymierzam się do mieszkania w Korei Południowej. Mieszka tu mój chłopak i wiążę z nim swoją przyszłość. Ale na working holiday dam radę się załapać jak 2 semestry studiów skończę i dziekanka. W Korei byłam przez prawie 3 miesiące i jestem zakochana w tym kraju pomimo wielu wad. Ale żaden kraj nie jest perfekcyjny. Czy któraś z was mieszka w Korei?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 19:45   #220
AuroraVD
Raczkowanie
 
Avatar AuroraVD
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 53
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej dziewczyny za niecały miesiąc jadę do Japonii na rok w ramach wizy zwiedzaj i pracuj i już nie mogę się doczekać) to będzie wprawdzie mój drugi roczny pobyt w Japonii (bylam tez na studiach) ale tym razem chce mieszkać w różnych miejscach i podróżować jeszcze więcej niż poprzednio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AuroraVD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 07:24   #221
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez AuroraVD Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny za niecały miesiąc jadę do Japonii na rok w ramach wizy zwiedzaj i pracuj i już nie mogę się doczekać) to będzie wprawdzie mój drugi roczny pobyt w Japonii (bylam tez na studiach) ale tym razem chce mieszkać w różnych miejscach i podróżować jeszcze więcej niż poprzednio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie bylas tamtym razem i na jakich warunkach? Z tego co wiem working holiday mozna miec tylko raz, ale moge sie mylic.
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-22, 13:23   #222
2cats
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 56
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez AuroraVD Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny za niecały miesiąc jadę do Japonii na rok w ramach wizy zwiedzaj i pracuj i już nie mogę się doczekać) to będzie wprawdzie mój drugi roczny pobyt w Japonii (bylam tez na studiach) ale tym razem chce mieszkać w różnych miejscach i podróżować jeszcze więcej niż poprzednio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli kraj juz znasz, domyslam sie ze jezyk tez, wiesz czego oczekiwac i jak tu sie zyje.
Polakow w Japonii jest coraz wiecej, i tych co tu mieszkaja, i tych co odwiedzaja turystycznie. Niemal za kazdym razem jak jestem w jakiejs bardziej turystycznej miejscowosci, to slysze kogos rozmawiajacego po polsku.
2cats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 11:22   #223
AuroraVD
Raczkowanie
 
Avatar AuroraVD
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 53
Dot.: Mieszkanki Azji

tak, znam i kraj i język, chociaż muszę go trochę odświeżyć.

a ty gdzie mieszkasz dokładnie?


Pieha teraz jadę na working holiday a poprzednio byłam na rocznym stypendium z uczelni

Edytowane przez AuroraVD
Czas edycji: 2018-09-24 o 17:04
AuroraVD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 23:34   #224
2cats
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 56
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez AuroraVD Pokaż wiadomość
tak, znam i kraj i język, chociaż muszę go trochę odświeżyć.

a ty gdzie mieszkasz dokładnie?
Jakies poltorej godziny shinkansenem od Tokyo. W gorach.
2cats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 11:14   #225
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 129
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej.
Widzę że całkiem sporo z Was mieszka w Azji.
Miałbym parę pytań, lecz wstydzę się je tu zadać, a o grupach dla Polaków na razie wolę nie myśleć.
Czy jest tu ktoś z Japonii, Tajwanu czy Tajlandii który byłby zainteresowany, i odpowiedział na moje pytania? Bardzo bym prosił o kontakt, jeżeli to nie problem.

Jedynie mam tu pytania do osób mieszkających w Chinach.
1. Czy nie obawiacie się, że mieszkacie w państwie, które w dowolnym momencie może Wam jako obcokrajowcom sprawiać spore problemy?
2. Czy nie odczuwacie pewnego ,,dyskomfortu" moralnego mając na uwadze, że mieszkacie w kraju, który jest największym reżimem na świecie?
3. Jak u Was wygląda sytuacja z systemem SCS?
4. Czy zamieszkałybyście (-libyście) w Chinach po raz drugi, czy może gdzie indziej?
5. Dlaczego przy pytaniach o mieszkanie podajecie ceny w Euro? :P Mniemam, że mieszkacie w państwach zachodnich, i chcecie się przenieść?
6. Jakiego akcentu i wersji języka używacie mówiąc po angielsku? I czy miejscowi też przywiązują do tego wagę? Ma to dla Was znaczenie?

Edytowane przez Ertix
Czas edycji: 2022-05-19 o 11:41
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 06:39   #226
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Ertix Pokaż wiadomość
Hej.
Widzę że całkiem sporo z Was mieszka w Azji.
Miałbym parę pytań, lecz wstydzę się je tu zadać, a o grupach dla Polaków na razie wolę nie myśleć.
Czy jest tu ktoś z Japonii, Tajwanu czy Tajlandii który byłby zainteresowany, i odpowiedział na moje pytania? Bardzo bym prosił o kontakt, jeżeli to nie problem.

Jedynie mam tu pytania do osób mieszkających w Chinach.
1. Czy nie obawiacie się, że mieszkacie w państwie, które w dowolnym momencie może Wam jako obcokrajowcom sprawiać spore problemy?
2. Czy nie odczuwacie pewnego ,,dyskomfortu" moralnego mając na uwadze, że mieszkacie w kraju, który jest największym reżimem na świecie?
3. Jak u Was wygląda sytuacja z systemem SCS?
4. Czy zamieszkałybyście (-libyście) w Chinach po raz drugi, czy może gdzie indziej?
5. Dlaczego przy pytaniach o mieszkanie podajecie ceny w Euro? :P Mniemam, że mieszkacie w państwach zachodnich, i chcecie się przenieść?
6. Jakiego akcentu i wersji języka używacie mówiąc po angielsku? I czy miejscowi też przywiązują do tego wagę? Ma to dla Was znaczenie?
Nie mieszkam w Chinach, ale odpowiem ad 3. To, co wiekszosc zachodnich mediow powiela nt. SCS, to bzdury.

https://merics.org/en/opinion/chinas...g-myth-reality
https://thediplomat.com/2021/03/chin...on-vs-reality/

Czasem ludzie mysla ze Sesame Credit uzywany w Alibabie to mechanizm krajowy, tymczasem to inicjatywa prywatnej firmy, zaden pomysl rzadu. Cos jak gwiazdki na Allegro.
https://www.ft.com/content/99165d7a-...6-4a6390addb44
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-22, 19:05   #227
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: Mieszkanki Azji

Cześć dziewczyny!

Nie, jeszcze nigdzie się nie przeprowadzam, po prostu chcę małej pomocy przy swoim wyborze.
Od zawsze fascynowała mnie kultura i życie w Azji. Pod uwagę zawsze brałam Chiny, Wietnam, Japonię, Koreę Płd. i Tajlandię. Chciałabym się dowiedzieć od Was, które być może właśnie w tych krajach przebywają, kilku rzeczy.
1. Jak wygląda szukanie pracy przez obcokrajowca?
2. Jakie są ogólne koszty utrzymania i średnie zarobki? Czy da się na spokojnie utrzymać, ale i korzystać ze swojego wolnego czasu? Np zwiedzać, jeść na mieście, jakieś zakupy, wyjścia itp.
3. Co z językiem? Czy początkowo, zanim nauczyłabym się dobrze języka, to z dogadaniem się po angielsku nie byłoby problemu?
4. Czy z wynajmem mieszkania mogą być problemy, ze względu na bycie obcokrajowcem?
5. Jak z bezpieczeństwem? Czy jako kobiety czujecie się bezpiecznie, wychodząc samym w późniejszych godzinach na miasto?
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-22 20:05:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.