Geoinformatyka - czy warto? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-23, 13:46   #31
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Cytat:
Napisane przez Shoko_Shori Pokaż wiadomość
O proszę. Mój kochany kierunek

Po pierwsze - warto.
Co więcej, nie uważam byśmy byli mniej wartościowi od kogoś po informatyce. Dlaczego? Bo fakultety należą do nas Możemy nakierować się na informatykę i wówczas oprócz wiedzy czysto geoinformatycznej rozwijamy programowanie czy administrowanie sieci. Poza tym, nie wiem czy jesteście tego świadome, ale wiedza informatyczna często opiera się na własnym dążeniu do doskonalenia się.
Powracając go geoinformatyki, kierunek jest niezaprzeczalnie ciekawy a wiedza na nim zdobywana jest owocem pracy nad GISem grupy pasjonatów. Można się na prawdę wiele nauczyć i nawiązać świetne współprace, jeżeli nie ogranicza się tylko do odbębnienia zajęć.
A co do syllabusa, jako studenci nowego kierunku mamy na niego wpływ i uczelnia interesuje się tym, czego jeszcze chcielibyśmy się nauczyć. Moim zdaniem to świetne!
Na którym jesteś roku? Bo strasznie mało informacji rzuciłaś.
Po za tym to jest kolejny kierunek zapychadło. Studiuję informatykę i widzę jak chociażby na praktyki chcą z konkretną specjalizacją i nie wciskaj mi, że na geo możesz zupełnie się rzucić w informatykę, bo to nie są studia informatyczne tylko kolejny pseudo wymysł, byle było nowe, wyglądało na ciekawe i przyciągało studentów. A widzisz, skoro w oczach studentów jesteście takim kierunkiem to i w oczach pracodawców.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 00:49   #32
Shoko_Shori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Krasnystaw
Wiadomości: 8
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Na którym jesteś roku? Bo strasznie mało informacji rzuciłaś.
Po za tym to jest kolejny kierunek zapychadło. Studiuję informatykę i widzę jak chociażby na praktyki chcą z konkretną specjalizacją i nie wciskaj mi, że na geo możesz zupełnie się rzucić w informatykę, bo to nie są studia informatyczne tylko kolejny pseudo wymysł, byle było nowe, wyglądało na ciekawe i przyciągało studentów. A widzisz, skoro w oczach studentów jesteście takim kierunkiem to i w oczach pracodawców.
Nie rozumiem dlaczego oceniasz mój kierunek jako zapychadło :P Tym bardziej pseudo wymysł, który miałby być gorszy od czystej informatyki. My jesteśmy od początku ukierunkowani i skupiamy się na konkretnej specjalizacji informatycznej, dzięki czemu nasza wiedza w tym kierunku będzie finalnie szersza niż kogoś, kto zaczyna specjalizację po licencjacie.
Nikt, kto idzie na geoinformatykę nie myśli o byciu programistą w takim wymiarze jak ktoś, kto wybrał informatykę. Mimo wszystko lekceważenie nas jest zabawne. W końcu nie leżymy, tylko pracujemy - wiele osób dziwiło się widząc z bliska jak to wygląda, bo wydawało im się, że to tylko taki kierunek dla szukających nowości.
A jeśli rozmawiamy o praktykach, to jestem na pierwszym roku i już takowe mam - i to w zawodzie. Wszystko zależy od tego, jak ktoś pracuje Można na prawdę bardzo wiele nauczyć się zarówno z dziedziny nauk geograficznych jak i ścisłych, wystarczy trochę ciężkiej pracy. Można równie dobrze mieć świetne perspektywy, ale ich nie wykorzystywać.
Nie oceniajmy kierunku jako zapychadło po domysłach. Zapraszam na zajęcia, zwłaszcza do słynnej 006 na GIS, albo na Mechanikę nieba, później możesz nas oceniać - w końcu będziesz miała wówczas do tego podstawy.
Shoko_Shori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 17:09   #33
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Cytat:
Napisane przez Shoko_Shori Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego oceniasz mój kierunek jako zapychadło :P Tym bardziej pseudo wymysł, który miałby być gorszy od czystej informatyki. My jesteśmy od początku ukierunkowani i skupiamy się na konkretnej specjalizacji informatycznej, dzięki czemu nasza wiedza w tym kierunku będzie finalnie szersza niż kogoś, kto zaczyna specjalizację po licencjacie.
Nikt, kto idzie na geoinformatykę nie myśli o byciu programistą w takim wymiarze jak ktoś, kto wybrał informatykę. Mimo wszystko lekceważenie nas jest zabawne. W końcu nie leżymy, tylko pracujemy - wiele osób dziwiło się widząc z bliska jak to wygląda, bo wydawało im się, że to tylko taki kierunek dla szukających nowości.
A jeśli rozmawiamy o praktykach, to jestem na pierwszym roku i już takowe mam - i to w zawodzie. Wszystko zależy od tego, jak ktoś pracuje Można na prawdę bardzo wiele nauczyć się zarówno z dziedziny nauk geograficznych jak i ścisłych, wystarczy trochę ciężkiej pracy. Można równie dobrze mieć świetne perspektywy, ale ich nie wykorzystywać.
Nie oceniajmy kierunku jako zapychadło po domysłach. Zapraszam na zajęcia, zwłaszcza do słynnej 006 na GIS, albo na Mechanikę nieba, później możesz nas oceniać - w końcu będziesz miała wówczas do tego podstawy.
To jest mieszanie dwóch zupełnie odrębnych kierunków. Zupełnie bez sensu. dwie różne dziedziny, każda tak szeroka, że sama w sobie musi być podzielona na specjalizacje ale co tam...
Btw. od kiedy na informatykę (tą według Ciebie "czystą") idą tylko programiści?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 19:45   #34
Shoko_Shori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Krasnystaw
Wiadomości: 8
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
To jest mieszanie dwóch zupełnie odrębnych kierunków. Zupełnie bez sensu. dwie różne dziedziny, każda tak szeroka, że sama w sobie musi być podzielona na specjalizacje ale co tam...
Btw. od kiedy na informatykę (tą według Ciebie "czystą") idą tylko programiści?
Nigdzie tak nie stwierdziłam. Wydaje mi się, że ta dyskusja to walka z wiatrakami... Jeżeli ktoś chciałaby dowiedzieć się, jak wygląda nasz kierunek to możecie śmiało pisać do nas na Facebooku - z chęcią odpowiemy na pytania Najbardziej cenne są chyba opinie nie oparte na uprzedzeniach i domyslach, lecz na codziennej styczności z tym kierunkiem.
Shoko_Shori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 20:05   #35
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Cytat:
Napisane przez Shoko_Shori Pokaż wiadomość
Nigdzie tak nie stwierdziłam. Wydaje mi się, że ta dyskusja to walka z wiatrakami... Jeżeli ktoś chciałaby dowiedzieć się, jak wygląda nasz kierunek to możecie śmiało pisać do nas na Facebooku - z chęcią odpowiemy na pytania Najbardziej cenne są chyba opinie nie oparte na uprzedzeniach i domyslach, lecz na codziennej styczności z tym kierunkiem.
Cóż, w żadnym wypadku nie jestem uprzedzona. Uważam tylko, że łączenie dwóch tak rozległych kierunków to zabawa w stworzenie kolejnego kierunku, który będzie się wydawał nowy i ciekawy i ma przyciągnąć studentów. Tyle.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 18:32   #36
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Cóż, w żadnym wypadku nie jestem uprzedzona. Uważam tylko, że łączenie dwóch tak rozległych kierunków to zabawa w stworzenie kolejnego kierunku, który będzie się wydawał nowy i ciekawy i ma przyciągnąć studentów. Tyle.
O jakich dwóch kierunkach piszesz?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 21:30   #37
Jumpeq
Przyczajenie
 
Avatar Jumpeq
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 12
Cool GIS/Geoinformatyka

Witam

Jestem tu nowy i mam parę pytań odnośnie GIS i Geoinformatyki

Myślałem nad tymi studiami na PW lub UW w Warszawie. Gdzie lepiej? Czy te studia są trudne? Może lepiej wybrać samą informatykę?

Jest po tym praca? Idzie jakoś znaleźć? A jeżeli nie to czy jestem w stanie pracować w dziale IT jak po informatyce? Szukając w necie naprawdę nie ma dużo ogłoszeń odnośnie tego.... Jak to naprawdę wygląda?

Gdzie mogę jeszcze znaleźć jakieś fora/specjalistów u których mógłbym spytać o podobne rzeczy jak w tym temacie? Czy coś polecacie?

Pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź :P
Jumpeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 23:12   #38
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Cytat:
Napisane przez Jumpeq Pokaż wiadomość
Witam

Jestem tu nowy i mam parę pytań odnośnie GIS i Geoinformatyki

Myślałem nad tymi studiami na PW lub UW w Warszawie. Gdzie lepiej? Czy te studia są trudne? Może lepiej wybrać samą informatykę?

Jest po tym praca? Idzie jakoś znaleźć? A jeżeli nie to czy jestem w stanie pracować w dziale IT jak po informatyce? Szukając w necie naprawdę nie ma dużo ogłoszeń odnośnie tego.... Jak to naprawdę wygląda?

Gdzie mogę jeszcze znaleźć jakieś fora/specjalistów u których mógłbym spytać o podobne rzeczy jak w tym temacie? Czy coś polecacie?

Pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź :P
Za dużo jest informatyków żeby chcieli Cię po geoinformatyce na stanowisko IT. Po za tym, zobacz programy studiów, to nie jest to samo.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 07:30   #39
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Podobno po kierunki jest praca i to całkiem dobra, ale koniecznie trzeba znać niemiecki do tego. Moja koleżanka jest zachwycona studiami, duże szanse rozwoju, płatne praktyki i staże (płatne bardzo dobrze)
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 13:50   #40
Jumpeq
Przyczajenie
 
Avatar Jumpeq
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 12
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Za dużo jest informatyków żeby chcieli Cię po geoinformatyce na stanowisko IT. Po za tym, zobacz programy studiów, to nie jest to samo.
Wiem, że nie jest to to samo, ale niektóre przedmioty się pokrywają jak podstawy programowania, czy też JAVA itp. Wiem, że na infie jest to wszystko bardziej rozbudowane itp. ale czy po takiej geoinformatyce dorównuje takiemu informatykowi, czy w tym przypadku potrzeba bardziej dodatkowych szkoleń? Wiem, że w takim wypadku lepiej wybrać informatykę ale pytam czysto teoretycznie :P

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Podobno po kierunki jest praca i to całkiem dobra, ale koniecznie trzeba znać niemiecki do tego. Moja koleżanka jest zachwycona studiami, duże szanse rozwoju, płatne praktyki i staże (płatne bardzo dobrze)
Podobno? Wiem, życie jest jedną wielką niewiadomą
W sumie jestem dosyć słaby z języków, nawet z angola... z niemieckim nie miałem nigdy do czynienia, tylko rosyjski. No ale prócz tego jest jakaś szansa? :P W ogóle, jak Twoja koleżanka tam była to czy mogłabyś powiedzieć o tym coś więcej jak to wyglądało i w ogóle?
Jumpeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 14:22   #41
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Cytat:
Napisane przez Jumpeq Pokaż wiadomość
Wiem, że nie jest to to samo, ale niektóre przedmioty się pokrywają jak podstawy programowania, czy też JAVA itp. Wiem, że na infie jest to wszystko bardziej rozbudowane itp. ale czy po takiej geoinformatyce dorównuje takiemu informatykowi, czy w tym przypadku potrzeba bardziej dodatkowych szkoleń? Wiem, że w takim wypadku lepiej wybrać informatykę ale pytam czysto teoretycznie :P



Podobno? Wiem, życie jest jedną wielką niewiadomą
W sumie jestem dosyć słaby z języków, nawet z angola... z niemieckim nie miałem nigdy do czynienia, tylko rosyjski. No ale prócz tego jest jakaś szansa? :P W ogóle, jak Twoja koleżanka tam była to czy mogłabyś powiedzieć o tym coś więcej jak to wyglądało i w ogóle?
Po Twoim poście jeszcze warto powiedzieć, że na informatyce angielski trzeba mieć na pewnym poziomie, najczęściej do pracy C1. Przemyśl to.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-06, 18:09   #42
Jumpeq
Przyczajenie
 
Avatar Jumpeq
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 12
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Po Twoim poście jeszcze warto powiedzieć, że na informatyce angielski trzeba mieć na pewnym poziomie, najczęściej do pracy C1. Przemyśl to.
Czy to obojętnie na jakiej uczelni, czy PW/UW/SGGW? Wiem, że wszędzie do dobrze płatnej pracy trzeba znać dobrze angola, nic nie poradzę...

No ale wracając do głównego wątku to jak to wszystko wygląda, praca, studia itp. Na PW można od tego roku iść na Geoinformatykę, no i z tego co kojarzę to też po Geodezji i Kartografii, a na UW po czystej Geografii jako specjalizacja. Ale czy nie wyjdzie mi mniej więcej na to samo gdybym studiował takie kierunki jak gospodarka przestrzenna czy jakieś inne kierunki? Czy tylko są dwie drogi do tego kierunku jak opisałem wyżej?


Ciągle martwi mnie mała ilość informacji odnośnie tych kierunków... Gdzie mogę pogadać ze specjalistami którzy będą chcieli udzielić konkretnych odpowiedzi?

Pozdrawiam
Jumpeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 23:22   #43
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Cytat:
Napisane przez Jumpeq Pokaż wiadomość
No ale wracając do głównego wątku to jak to wszystko wygląda, praca, studia itp. Na PW można od tego roku iść na Geoinformatykę, no i z tego co kojarzę to też po Geodezji i Kartografii, a na UW po czystej Geografii jako specjalizacja. Ale czy nie wyjdzie mi mniej więcej na to samo gdybym studiował takie kierunki jak gospodarka przestrzenna czy jakieś inne kierunki? Czy tylko są dwie drogi do tego kierunku jak opisałem wyżej?
GP jest na pewno bardziej obszernym kierunkiem ale raczej nie "pomieści" 3,5 roku studiów czystej geoinformatyki. Z drugiej strony na geoinformatyce nie dowiesz się za wiele o planowaniu przestrzennym - a do tego można m.in. wykorzystywać GIS. Także musisz wybrać, na czym Ci bardziej zależy - sama geoinformatyka, czy może jakaś inna dziedzina, która zostanie uzupełniona przez geoinformatykę.

P.S. Łączę Twój wątek z innym na ten sam temat, przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 16:16   #44
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Hej, a co myślicie o połączeniu 2. kierunków - gospodarki przestrzennej i geoinformatyki? (pytam w imieniu znajomego)
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 19:34   #45
Jumpeq
Przyczajenie
 
Avatar Jumpeq
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 12
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
GP jest na pewno bardziej obszernym kierunkiem ale raczej nie "pomieści" 3,5 roku studiów czystej geoinformatyki. Z drugiej strony na geoinformatyce nie dowiesz się za wiele o planowaniu przestrzennym - a do tego można m.in. wykorzystywać GIS. Także musisz wybrać, na czym Ci bardziej zależy - sama geoinformatyka, czy może jakaś inna dziedzina, która zostanie uzupełniona przez geoinformatykę.

P.S. Łączę Twój wątek z innym na ten sam temat, przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi
Czytałem poprzednie tematy ale uznałem, że to chyba za mało info dla mnie :P

Hmmm, też chodzi mi o to czy tych ludzi po Gospodarce Przestrzennej nie jest za dużo (nie jest jej przesyt), bo na Informatyków zapotrzebowanie będzie.
No ale do rzeczy, czyli lepiej np. wybrać GP ze specjalnością GIS czy lepiej Geoinformatykę, a może samą informatykę + jakieś kursy z dziedziny GIS-u. Co o tym sądzisz?
No i też takie pytanie... wiele kierunków jest I, II i III stopnia a taka Geoinformatyka jest tylko I stopnia i 3 czy 3,5 roku. Czy to nie jest za mało? To starczy aby podjąć odpowiednią pracę w GIS-ie czy innych miejscach gdzie takie zapotrzebowanie by było?
Jumpeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 20:08   #46
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Cytat:
Napisane przez Jumpeq Pokaż wiadomość
Czytałem poprzednie tematy ale uznałem, że to chyba za mało info dla mnie :P

Hmmm, też chodzi mi o to czy tych ludzi po Gospodarce Przestrzennej nie jest za dużo (nie jest jej przesyt), bo na Informatyków zapotrzebowanie będzie.
No ale do rzeczy, czyli lepiej np. wybrać GP ze specjalnością GIS czy lepiej Geoinformatykę, a może samą informatykę + jakieś kursy z dziedziny GIS-u. Co o tym sądzisz?
No i też takie pytanie... wiele kierunków jest I, II i III stopnia a taka Geoinformatyka jest tylko I stopnia i 3 czy 3,5 roku. Czy to nie jest za mało? To starczy aby podjąć odpowiednią pracę w GIS-ie czy innych miejscach gdzie takie zapotrzebowanie by było?
3 czy 3,5 roku czyli I stopień to jest albo licencjat albo inżynier. W zasadzie patrząc na to jaki jest przesiew na rynku i jaki pracodawcy mają wybór, może to być za mało. Nie mówiąc o licencjacie, który w tej chwili jest tyle wart co nic.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 21:46   #47
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Hej, a co myślicie o połączeniu 2. kierunków - gospodarki przestrzennej i geoinformatyki? (pytam w imieniu znajomego)
Połączenie spoko, choć jeśli trafi się na uczelnię, która dla GP ma w programie dużo geoinformatyki, to materiał może się niepotrzebnie powtarzać.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 21:48   #48
resttart0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Ja ogólnie nie polecam, lepiej uczyć sie czegoś konkretnego
__________________
Cytat:
Konsultant to facet który zna 100 pozycji do uprawiania seksy ale nie zna żadnej kobiety
resttart0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:02   #49
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Cytat:
Napisane przez Jumpeq Pokaż wiadomość
Czytałem poprzednie tematy ale uznałem, że to chyba za mało info dla mnie :P

Hmmm, też chodzi mi o to czy tych ludzi po Gospodarce Przestrzennej nie jest za dużo (nie jest jej przesyt), bo na Informatyków zapotrzebowanie będzie.
No ale do rzeczy, czyli lepiej np. wybrać GP ze specjalnością GIS czy lepiej Geoinformatykę, a może samą informatykę + jakieś kursy z dziedziny GIS-u. Co o tym sądzisz?
No i też takie pytanie... wiele kierunków jest I, II i III stopnia a taka Geoinformatyka jest tylko I stopnia i 3 czy 3,5 roku. Czy to nie jest za mało? To starczy aby podjąć odpowiednią pracę w GIS-ie czy innych miejscach gdzie takie zapotrzebowanie by było?
1. Przesyt po GP - zależy. Od specjalności przede wszystkim, bo ludzi po ogólnej GP jest sporo, szczególnie absolwenci licencjackiej GP są w zasadzie kolejnymi urzędnikami, "wyspecjalizowanymi" w danym odłamie przepisów prawa. Ale absolwenci GP po GIS-owskiej specjalizacji są w lepszej sytuacji, prognozy na przyszłość też są coraz bardziej optymistyczne. Tylko tu mam na myśli duże miasta, w małych nie wiedzą co to GIS.

2. Co wybrać nie mam pojęcia, to jest raczej uzależnione od Twojego planu na przyszłość. Każda z tych opcji ma plusy i minusy. To jak wybór pomiędzy ciastkiem, batonem i lizakiem - co kto lubi

3. Tym, że geoinformatyka jest tylko (na razie) na studiach I stopnia się nie przejmuj. Tu nie ilość lat na studiach się liczy. To dziedzina, która ciągle się rozwija i będzie rozwijać, więc nawet zrobienie 5 lat na geoinf nie da Ci wszechstronnej wiedzy, bo taką trzeba zdobywać samodzielnie przez cały czas po zakończeniu studiów. Studia mają Ci pomóc w poznaniu tematu, pokazaniu możliwości i opcji, dalej musisz kształcić się samodzielnie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 12:55   #50
Jumpeq
Przyczajenie
 
Avatar Jumpeq
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 12
Talking Dot.: Geoinformatyka - czy warto?

Ok, rozumiem
Chyba w zasadzie wiem już dosyć (tak mi się przynajmniej wydaje), chyba nadal będę myślał nad tymi kierunkami bo są dosyć ciekawe, dobrze płatne no i zahaczają o moje zainteresowania, no a wszystkiego dowiem się w trakcie

Także dziękuję wam wszystkim za pomoc Jak będę miał jeszcze wątpliwości to będę pytał
Jumpeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 12:30   #51
skylady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: GIS/Geoinformatyka

Up! Wiem, że wątek sprzed kilku lat, ale jestem zainteresowana tematem
skylady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-20 12:30:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:21.