Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-28, 15:57   #1321
Aniaania66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Z tego co wiem nie wszystkie gabinety proponują tę metodę, bo nie każdy ma certyfikaty, pokończone szkolenia. W Polsce jest to nowa metoda. Co do leczenia to leczy ona zarówno małe jak i duże wady zgryzu (ja mam tą wiekszą ) Co 3 tygodnie przychodzi się do gabinetu na wyciski i dostaje się 3 nakładki (co tydzień się je zmienia, każda następna jest ciaśniejsza). Pani doktor mi mówiła, że maksymalny czas leczenia to 9 miesięcy. Noszę już 3 miesiąc, zauważyłam, że moje zęby zrobiły się bielsze. Na większe wyjścia je zdejmuje aparat (na pare h). Ogólnie to jestem bardzo zadowolona, nie ma tych drutów, widzę co miesiąc, że leczenie postępuje bardzo szybko. Co do kosztów to zdecydowałam się na ten aparat w prywatnym gabinecie pod Warszawą <ciach> i koszt wynosi 800zł miesięcznie (za wizyty nie płacę).
Mam nadzieje, że trochę Ci pomogłam. Sama miałam duże wątpliwości, spędziłam sporo czasu w internecie szukając informacji.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-12-01 o 20:04
Aniaania66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 16:06   #1322
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Aniaania66 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem nie wszystkie gabinety proponują tę metodę, bo nie każdy ma certyfikaty, pokończone szkolenia. W Polsce jest to nowa metoda. Co do leczenia to leczy ona zarówno małe jak i duże wady zgryzu (ja mam tą wiekszą ) Co 3 tygodnie przychodzi się do gabinetu na wyciski i dostaje się 3 nakładki (co tydzień się je zmienia, każda następna jest ciaśniejsza). Pani doktor mi mówiła, że maksymalny czas leczenia to 9 miesięcy. Noszę już 3 miesiąc, zauważyłam, że moje zęby zrobiły się bielsze. Na większe wyjścia je zdejmuje aparat (na pare h). Ogólnie to jestem bardzo zadowolona, nie ma tych drutów, widzę co miesiąc, że leczenie postępuje bardzo szybko. Co do kosztów to zdecydowałam się na ten aparat w prywatnym gabinecie pod Warszawą <ciach> i koszt wynosi 800zł miesięcznie (za wizyty nie płacę).
Mam nadzieje, że trochę Ci pomogłam. Sama miałam duże wątpliwości, spędziłam sporo czasu w internecie szukając informacji.
A czy kolejne nakładki, tzn. medium i hard też przesuwają zęby, czy tylko podtrzymują to co przesunęła nakładka soft?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 17:24   #1323
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

800 zł miesięcznie? Przez 9 miesięcy? Wolę jednak druty.
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 08:05   #1324
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Jakubb1 Pokaż wiadomość
800 zł miesięcznie? Przez 9 miesięcy? Wolę jednak druty.
A ile myślisz, że kosztuje leczenie stałym aparatem? Ja na "druty" dostałam wycenę ponad 20 tys za całe leczenie..
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 12:37   #1325
ralotm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Witam, nosze retencje w postaci tych wkladek. JAk dbacie o nie ? moge je czyscic pastą do zebów ? mogę co jakiś czas do kwasku cytrynowego włożyc ?
ralotm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 19:19   #1326
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

W sumie jaka jest rola ortodonty w prostowaniu zębów clear aligner? Chyba on tylko daje wyciski technikowi i to technik planuje leczenie Chyba, że w niektórych przypadkach może coś mu podpowiedzieć? W invisalign chyba rola ortodonty jest już zerowa, bo przecież wysyła tylko wyciski i w zagranicznym laboratorium robią nakładki na całe leczenie? Czyli teoretycznie można by było iść tak samo do technika
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 23:41   #1327
Ivistyle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Jednak nie jest to takie oczywiste i rola ortodonty jest dosyć istotna. Zanim nakładki zostaną wydrukowane on omawia i ustala cały plan leczenia ze specjalistami np. w siedzibie Invisalign, jeżeli o tym typie aparatu mówimy. Może zaproponować lub nie zgodzić się na takie czy inne działania. A w trakcie terapii, zwłaszcza przy Invisalign, musi na bieżąco reagować i w odpowiednim momencie korygować plan leczenia, ponownie uzgadniając wszystkie działania ze specjalistami w siedzibie danej firmy. I moim zdaniem, im większe doświadczenie ma dany ortodonta w leczeniu nakładkowym tym sprawniej i bardziej efektywnie pójdzie leczenie.
Ivistyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-15, 19:57   #1328
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Tylko, że z tego co wiem to przy invisalign nakładki są wykonywane za granicą, także jak się konsultuje z wykonawcami nakładek?
Tak jest, że może reagować na biężąco jeśli coś idzie nie tak? Podobno przy invisaling dostaje się na początku wszystkie nakładki aż do końca leczenia więc myślę, że jest duże ryzyko jak coś pójdzie nie tak, że tego nie da się tak łatwo zmienić?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 23:55   #1329
Ivistyle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Tak, siedziba jest za granicą, dla krajów europejskich w Holandii, ale to nie jest problem jeśli chodzi o kontakt. Ortodonta konsultuje się drogą zapewne internetowo-telefoniczną, może jakiś Skype - tego nie wiem. Natomiast jeżeli coś idzie nie tak i jakiś ząb ewidentnie nie chce się przesunąć/nakładki zaczynają gorzej przylegać czy odstawać, to zostaje się na ostatnich noszonych nakładkach, pobiera wycisk/skan - skan praktycznie natychmiast trafia do siedziby, a tradycyjne wyciski wysyłane są kurierem - później ortodonta ustala zmiany i przysyłane są kolejne zestawy nakładek - łącznie trwa to ok.3 tygodnie.
Ivistyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 11:06   #1330
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
W sumie jaka jest rola ortodonty w prostowaniu zębów clear aligner? Chyba on tylko daje wyciski technikowi i to technik planuje leczenie Chyba, że w niektórych przypadkach może coś mu podpowiedzieć? W invisalign chyba rola ortodonty jest już zerowa, bo przecież wysyła tylko wyciski i w zagranicznym laboratorium robią nakładki na całe leczenie? Czyli teoretycznie można by było iść tak samo do technika
Jestem po leczeniu Clear Alignerem i nie moge powiedzieć że rola mojego ortodonty była tylko wzdjęcie wyciusków.
On miał nowoczesny system którym pobeirał skan mojego uzębienia i to on decydował o tym w którą stronę pójdzie leczenie, o ile mm przesunie dany ząb.

Jestem po leczeniu i jestem bardzo zadowolona Za całe leczenie z wizytami zapłaciłam ok 5-6 tys. Nie żałuje absolutnie. Chciałam wyprostować zęby do czasu ślubu w lipcu i się udało jakbym rok temu założyła aparat to niestety ale w na ślubie bym miała, a że wada była niewielka to nie chciałam mieć drutów na zębach na zdjęciach ślubnych i wtedy dowiedziałam się o CA
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 11:28   #1331
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Mila1122,
W jakim mieście się leczyłaś i jaką miałaś wadę?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-19, 13:48   #1332
Leyla7878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

nie prawda, ja miałam CA i dla mnie było to porażką, MASAKRĄ , zrezygnowałam i założyłam 6month braces, 7 miesięcy nosiłam przezroczyste zamki i efekt jest niesamowity, zanego dyskomfortu, jadlam prawie wszystko, ale przede wszystkim aparat nic a nic nie przeszkadzał, po pary dniach nic nie czułam, Sorry ale z mojego doświadczenia to całe te nakładki to wielka sciema, chciałabym zobaczyć efekt przed i po z pokazaniem buzi a nie te naciągane zdjęcia!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20181214_075506.jpg (380,4 KB, 193 załadowań)
Leyla7878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 07:47   #1333
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Leyla7878 Pokaż wiadomość
nie prawda, ja miałam CA i dla mnie było to porażką, MASAKRĄ , zrezygnowałam i założyłam 6month braces, 7 miesięcy nosiłam przezroczyste zamki i efekt jest niesamowity, zanego dyskomfortu, jadlam prawie wszystko, ale przede wszystkim aparat nic a nic nie przeszkadzał, po pary dniach nic nie czułam, Sorry ale z mojego doświadczenia to całe te nakładki to wielka sciema, chciałabym zobaczyć efekt przed i po z pokazaniem buzi a nie te naciągane zdjęcia!
gdzie można założyć taki aparat? jak wyglądało to cenowo?
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 21:27   #1334
Leyla7878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

ja nie mieszkam w Polsce , kosztowało mnie 3ty euro za wszystko. u nas każdy ortodonta ma do wyboru różne stałe aparaty, robi scan glowy, sprawdza zęby, kości itd i doradza który aparat jest najlepszy .
Leyla7878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 20:07   #1335
melidavin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez magda2291 Pokaż wiadomość
A czy kolejne nakładki, tzn. medium i hard też przesuwają zęby, czy tylko podtrzymują to co przesunęła nakładka soft?

Nakładkę soft nosi się tylko tydzień, to za krótki czas, by zęby się do końca przestawić. Soft jest dość giętka i nie wywiera tak silnego nacisku, by od razu ustawić zęby do nowej pozycji. Zdecydowanie medium i hard dalej zęby przestawiają, czego dowodem jest chociażby fakt, że boli przerzucenie się z soft na medium i potem z medium na hard. Szyny są podzielone na trzy kroki, by stopniowo, coraz silniej na zęby oddziaływały. Nie wytrzymałabyś z bólu, gdybyś od razu zaczęła od hard
Myślę, że każdy komplet nosi się miesiąc, bo właśnie tyle trwa ustawienie zębów do nowej pozycji.

Edytowane przez melidavin
Czas edycji: 2019-01-30 o 20:09
melidavin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 19:43   #1336
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Może ktoś wie o co chodzi.
Dzwoniła do mnie Pani technik i powiedziała, że na następnej wizycie przykleją mi na trójki takie maleńkie przezroczyste guziczki i drugie takie będą przyklejone w nakładce, ale w miejscu jedynek, żeby ściągnąć trójki z góry.
Jak to wygląda?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 17:02   #1337
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cześć, mógłby mi ktoś pokazać jak wyglądają wasze nakładki? Z tego co wiem to kiedyś one dość mocno zachodziły na dziąsła, moja siostra miała i strasznie sepleniła. Jak to wygląda teraz. Dzięki
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 09:17   #1338
EmilyO
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 382
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Witam wszystkich od wczoraj nosze clear aligner na górnej szczęce mój problem to szpary między zębami, nie mam dwóch 5tek przez co wszystkie przednie zęby zaczęły mi rozsuwać się do tylu tworząc szpary, u mnie troszkę inaczej wyglada leczenie bo przewidziane mam 3 etapy ale po 6 tygodni (2 tygodnie na każda nakładkę) ale jestem mega zadowolona bo od pobrania wycisku minęły 2 dni i już miałam komplecik, mimo ze jestem z małego miasta jest tu pani technik która od razu wykonuje nakładki.



Co do posta wyżej odnośnie zachodzenia na dziąsła to moje z przodu kończą się w zasadzie na równi z zębami wiec na dziąsła nie na chodza, za to z tylu dość daleko nakładka nachodzi na podniebienie ale w niczym mi to aktualnie nie przeszkadza, załączam zdjęcia jednej z nakładek. Pozdrowienia dla wszystkich zaclearowanych i życzę wszystkim nam wytrwałości i jak najmniej ochoty na przekąski 🤪🤪
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg D72110C3-BA4D-4BD5-811D-20DBD9958C21.jpg (101,7 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5D0FB135-26D8-41EB-962D-6A8DF15A6964.jpg (96,4 KB, 108 załadowań)
EmilyO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 12:38   #1339
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
A ile myślisz, że kosztuje leczenie stałym aparatem? Ja na "druty" dostałam wycenę ponad 20 tys za całe leczenie..
Leczenie nie kosztuje na pewno tanio. Ale nie dowierzam, że aż 20 tysięcy. Możesz podać jaki to gabinet? Nigdy o takiej kwocie w Polsce nie słyszałem. To chyba chodzi o jakąś klinikę w Dubaju. To ile kosztuje jedna wizyta kontrolna u tej Pani/Pana? 500-700 zł?, czasami tylko za jedno spojrzenie czy wszystko gra? To chyba jakiś oszust. Ja płaciłem za kontrolę jakieś 50-60 zł (Elbląg), fakt faktem było to 10 lat temu, ceny na pewno wzrosły, ale nie wierzę, że aż tak astronomicznie.

Pytanie do osób, które zakładały aparat stały w mniej więcej aktualnych czasach.... Jak się kształtują ceny za jeden łuk samego aparatu? (pomijając późniejsze koszta).

Edytowane przez Jakubb1
Czas edycji: 2019-03-11 o 13:01
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-12, 06:40   #1340
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Jakubb1 Pokaż wiadomość
Leczenie nie kosztuje na pewno tanio. Ale nie dowierzam, że aż 20 tysięcy. Możesz podać jaki to gabinet? Nigdy o takiej kwocie w Polsce nie słyszałem. To chyba chodzi o jakąś klinikę w Dubaju. To ile kosztuje jedna wizyta kontrolna u tej Pani/Pana? 500-700 zł?, czasami tylko za jedno spojrzenie czy wszystko gra? To chyba jakiś oszust. Ja płaciłem za kontrolę jakieś 50-60 zł (Elbląg), fakt faktem było to 10 lat temu, ceny na pewno wzrosły, ale nie wierzę, że aż tak astronomicznie.

Pytanie do osób, które zakładały aparat stały w mniej więcej aktualnych czasach.... Jak się kształtują ceny za jeden łuk samego aparatu? (pomijając późniejsze koszta).
Prosze uwierzyć
Aparat 4300zł za jeden łuk (aparat stały), Aparat INVISALIGN (2 łuki) do 15000, wizyta kontrolna przyaparacie stałym 300zł, doklejenie zamka w przypadku uszkodzenia 120zł itd.
Kliniki takie jak Orident i Candeo mają ceny wyższe..
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 20:05   #1341
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

To jednak za takie ekskluzywne kliniki podziękuję
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 07:57   #1342
Leyla7878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Prosze uwierzyć
Aparat 4300zł za jeden łuk (aparat stały), Aparat INVISALIGN (2 łuki) do 15000, wizyta kontrolna przyaparacie stałym 300zł, doklejenie zamka w przypadku uszkodzenia 120zł itd.
Kliniki takie jak Orident i Candeo mają ceny wyższe..
Oczywiscie mowi to osoba co chwali nakladki!! Ja poza Polska zaplacilam za CALOSC niecale 12tyz zloty w bardzo dobrej klinice, a i tak byla to gorna granica, ciekawe czemu duzo ludzi jezdzi do Polski by zalozyc apart i lata na podkrecanie i im sie to bardziej oplaca , wraz z lotami!!! Prosze bzdur nie wypisywac !
Leyla7878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 08:04   #1343
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Jakubb1 Pokaż wiadomość
To jednak za takie ekskluzywne kliniki podziękuję
Ale ja podałam ceny ze zwykłej kliniki, napisałam że Candeo ma wyższe
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 17:30   #1344
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Ale ja podałam ceny ze zwykłej kliniki, napisałam że Candeo ma wyższe
Agunia. Poświęciłem dzisiaj trochę czasu w internecie na rozeznanie o kosztach związanych z aparatami i leczeniem. Zgodzę się z cenami które podałaś jedynie w przypadku najdroższych rozwiązań w aparatach stałych (bo jednak aparaty stałe są na chwilę obecną przeróżne) w drogich gabinetach. Natomiast już wyższe koszta są wzięte z kosmosu.
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 16:04   #1345
paulina_krbl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Hej . Czy ktoś z Krakowa mógłby polecić dobrego ortodontę, który prowadził waszą zmianę z aparatem CA?
paulina_krbl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 17:11   #1346
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Wrzucam dla porównania zdjęcia przed CA i obecnie. Jestem w trakcie leczenia, noszę właśnie kolejny etap
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WIN_20180413_16_50_03_Pro (2).jpg (27,6 KB, 251 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WIN_20190405_16_05_16_Pro (2).jpg (32,1 KB, 241 załadowań)
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 11:35   #1347
Anka101010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Efekt już fajny. Na którym jesteś etapie.



Dodatkowo jest może ktoś kto zakładał CA w Łodzi? Prześledziłam większość stron z tego wątku i nikt nie pisał o Łodzi a wlasnie w tym mieście lub okolicy chciałabym podjąć się prostowania ząbków. Ktoś zakładał CA w tym rejonie i jest w stanie polecić dobrego ortodontę żeby nie było takich historii jak w przypadku kolezanki która próbowali tylko naciągnąć na wydanie pieniędzy bez większych efektów?
Anka101010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 20:12   #1348
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez magda2291 Pokaż wiadomość
Wrzucam dla porównania zdjęcia przed CA i obecnie. Jestem w trakcie leczenia, noszę właśnie kolejny etap
Super efekt, od jak dawna nosisz CA? Ile nakładek będziesz mieć?

Mam niewielką wadę - jeden ząb wysunął mi się do przodu z powodu wybijających się ósemek. Nie chciałabym znowu chodzić w drutach (już to przerabiałam) poza tym boję się, że ortodonta każe mi usuwać zęby mądrości, a stomatolog mi to odradza czy do CA także trzeba usuwać zęby? Przy aparacie stałym to chyba konieczność..
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 11:39   #1349
rafuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cześć Wszystkim!

Przymierzam się do założenia aparatu Clear Aligner. Myślałem też nad aparatem Invisiline ale ceny są trochę wyższe od CA, a efekt moim zdaniem ten sam. Mógłby ktoś polecić ortodontę w Krakowie i okolicach ewentualnie na śląsku?



Z góry dziękuję
rafuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 08:12   #1350
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez rafuu Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim!

Przymierzam się do założenia aparatu Clear Aligner. Myślałem też nad aparatem Invisiline ale ceny są trochę wyższe od CA, a efekt moim zdaniem ten sam. Mógłby ktoś polecić ortodontę w Krakowie i okolicach ewentualnie na śląsku?
Z góry dziękuję
Cześć
a czy Twoja wada nadaje się do leczenia CA?
Pytam bo ja planowałam Invisa lub CA a po dwóch wizytach u ortodonty i przygotowaniu planu leczenia dowiedziałam się, że te metody stosuje się w niewielkich, kosmetycznych wadach i nadal najskuteczniejszą metodą jest klasyczny aparat (zdecydowałam się założyć kryształowy).
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.