Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-15, 13:57   #151
mikoanka
Przyczajenie
 
Avatar mikoanka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 24
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
No tak, bo weterynarz powinien umiec wyleczyc kazdy gatunek. Szkoda tylko, ze na studiach tego nie ucza. A bardzo czesto wlasciciele egzotycznych zwierzat nie chca zrobic sobie wycieczki do specjalisty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No organizacyjnie byłoby to chyba niemożliwe pomieścić w programie nauczania wszystkie gatunki zwierząt, które mogą kiedykolwiek potrzebować pomocy. Jakoś tak mnie drażni nagonka na weterynarzy własnie.
mikoanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 14:35   #152
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Tu jest poruszony inny temat- wiedza większości weterynarzy o zwierzętach innych niż pies czy kot- kiedy jeszcze miałam papugi faliste, to zawsze były leczone "na czuja"
A że ptaki długo nie dają po sobie poznać że są chore, to zazwyczaj leczenie nie było długie i nie kończyło się niestety długim, zdrowym życiem.


Hitem był zastrzyk wzmacniający, przy którym razem z igłą strzykawki z papużki wyszło życie
Ja bardzo szybko przekonałam się, że jak masz zwierzę, które nie jest psem ani kotem, to absolutnie nie można chodzić do pierwszego weterynarza z brzegu, bo on pomimo dobrych intencji może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Trzeba znaleźć specjalizującego się w tym gatunku weterynarza (najlepiej przez różne fora dla hodowców tych zwierząt) i się do niego pofatygować na drugi koniec miasta (albo i do innego miasta, jeśli jest się z jakiegoś mniejszego ośrodka). Innym też polecam tę strategię.

Zgadzam się, że na studiach weterynaryjnych nie można przerobić wszystkiego (ludzcy lekarze się zwykle specjalizują w konkretnej części ciała, a na innych się nie znają, więc trudno wymagać, żeby ktoś ogarniał choroby wszystkich części ciała wszystkich gatunków). Ale druga strona medalu jest tak, że absolwenci weterynarii często narzekają na sytuację na rynku, że trudno o pracę, a stawki niskie, a z drugiej strony takich specjalistów własnie od rzadkich gatunków jest bardzo mało i są do nich kolejki. Wniosek: komuś się tu nie chce uczyć na własną rękę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 14:55   #153
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

no to pojechałaś. ja jestem bardzo ciekawa, skąd się uczyć i kiedy. literatury fachowej nie jest zbyt wiele. nie każdy czuje się dobrze przy zwierzętach egzotycznych. a co najlepsze - trzeba mieć czas i kasę na naukę, więc tutaj sprawa się zapętla.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 15:27   #154
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

Łooo jak pojechałam, bo się komuś kazałam dokształcać (co akurat w wielu zawodach jest wymagane). Znani mi weterynarze uczyli się najczęściej z zagranicznej literatury, np. anglojęzycznych periodyków naukowych. No straszne i w ogóle niewykonalne dla homo sapiens.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 00:51   #155
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

Akurat weterynarze w Polsce pracuja za bardzo niskie stawki, wiec ja sie nie dziwie, ze drogie kursy sa poza ich zasiegiem.
Majac niestandardowe zwierze (a szczur mimo wszystko jest niestandardowy) trzeba sie po prostu orientowac, gdzie jest lekarz. Mamy w rodzinie papuge, weterynarz specjalista 60 km dalej, ale jak cos sie dzieje to od razu jest kontakt telefoniczny i oszacowanie jak pilnie trzeba przyjechac.

Dla mnie u weterynarza wazne jest co innego - zeby mial podstawowa wiedze z zakresu dietetyki. Juz nie moge patrzec na wystawy pelne produktow royal canin u weterynarzy...
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 10:23   #156
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;86507551]
Dla mnie u weterynarza wazne jest co innego - zeby mial podstawowa wiedze z zakresu dietetyki. Juz nie moge patrzec na wystawy pelne produktow royal canin u weterynarzy...[/QUOTE]Taaak, ostatnio weterynarz mówił, że mój pies musi schudnąć i że najlepiej będzie jak kupię mu karmę Royal Canin Obesity, a mogę ją mieć od ręki, u niego. Podziękowałam
Najgorsze, że to są naprawdę świetni weterynarze, najbardziej polecani w moim mieście. A za kasę polecają taki badziew.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 12:42   #157
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no to pojechałaś. ja jestem bardzo ciekawa, skąd się uczyć i kiedy. literatury fachowej nie jest zbyt wiele. nie każdy czuje się dobrze przy zwierzętach egzotycznych. a co najlepsze - trzeba mieć czas i kasę na naukę, więc tutaj sprawa się zapętla.
A w jakich zawodach teraz nie trzeba?
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-17, 16:19   #158
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;86507551]Akurat weterynarze w Polsce pracuja za bardzo niskie stawki[/QUOTE]

Szczerze? Ja weterynarzom płacę dużo więcej za godzinę niż mnie płacą za godzinę (a mój zawód swoją drogą to też ciągłe dokształcanie). Wiadomo, że działalność gospodarcza to koszty, trzeba zapłacić za prąd, czynsz, państwo sporo zabierze w podatkach i ZUS-ach, a u weterynarzy pewnie są i wysokie koszty materiałów, w tym leków. Ale jednak te stawki małe nie są, więc jak weterynarz zarabia mało, to może być tak, że pracuje u kogoś i ten ktoś zabiera większość dochodu. Może warto się odważyć i otworzyć coś własnego? Właśnie ze szczurami chodziłam do świetnych młodych weterynarzy, którzy w pewnym momencie postanowili otworzyć własny gabinet. Oczywiście poszłam za nimi, tak jak i większość pacjentów. I nieważne, że drugi koniec miasta i że drożej. Bycie specjalistą w jakiejś dziedzinie naprawdę popłaca.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 12:42   #159
Potato_Pie
Raczkowanie
 
Avatar Potato_Pie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Śmieszne/niebezpieczne/dziwne akcje odstawione przez nasze zwierzaki.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;86507551]

Dla mnie u weterynarza wazne jest co innego - zeby mial podstawowa wiedze z zakresu dietetyki. Juz nie moge patrzec na wystawy pelne produktow royal canin u weterynarzy...[/QUOTE]

Wystawianie Royal Canin to raczej nie tyle kwestia wiedzy weterynarza a tego kto mu akurat płaci za takie wystawienie :P
Potato_Pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-27 13:42:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.