Tik nerwowy, pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-09, 16:19   #1
martag9708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1

Tik nerwowy, pomocy


Hej!
piszę ten post, bo nie mam już pomysłów jak sobie poradzić. Mam 22 lata i zmagam się z tikiem nerwowym-mimicznym, a konkretnie mruganiem jednego oka. Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie było tak bardzo wyróżniające się☠i przyciągające uwagę. Czasami nie czuję tego i znajomi mówią: oo znowu mrugasz. Jest mi wstyd w sytuacjach kiedy muszę przedstawić prezentację publicznie, lub jestem w gronie wielu osób, z którymi np widzę się po raz pierwszy. Są dni kiedy tik jest bardzo mocno nasilony, wtedy czuję jak wykrzywia mi pół twarzy, nie wspomnę o wiecznie rozmazanym tuszu do rzęs pod okiem- przy czym wyglądam jakbym non stop płakała; czy łzawieniem. Byłam u wielu neurologów i innych specjalistów, ale być może nie trafiłam na odpowiedniego. Słyszałam o lekach psychotropowych lub leczeniu tiku za pomocą toksyny botulinowej, ale mam wątpliwości co do tych dwóch metod. Jeżeli ktoś z Was zmagał się z podobnym problemem, niekoniecznie z tikiem mimicznym, a wyszedł z tego, bardzo proszę o podpowiedź, co mogłabym zastosować w celu wyeliminowania tiku lub zmniejszenie jego częstotliwości do minimum, lub też o polecenie specjalisty, który sprawdza się w leczeniu takich przypadków
martag9708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 14:54   #2
Jogurcikowa
Raczkowanie
 
Avatar Jogurcikowa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 32
Dot.: Tik nerwowy, pomocy

Cześć, szczerze to Twoja sprawa brzmi poważnie. Też kiedyś miałam tak, że drgała mi powieka i kącik ust, ale zorientowałam się, że to przez brak... Magnezu. Tiki nerwowe mogą być spowodowane brakiem mikroelementów. Może spróbuj go suplementować?
Jogurcikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 16:43   #3
boguslaw_grzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Tik nerwowy, pomocy

Myślę, że powinnaś wykonać szczegółowe badania. Wtedy będziesz wiedziała na czym stoisz
boguslaw_grzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-18 16:43:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.