najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-06, 08:52   #31
kiwilk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Z norweskim w Lublinie jest bieda, bo jest tak naprawdę dwóch lektorów - jeden się rozchorował i już nie uczy, więc mało szkół może sobie pozwolić na norweski. Chyba tylko te duże, które wykopią lektora spod ziemi. O Norwegu uczącym po angielsku słyszałam same złe rzeczy, nie polecam. Szukam korków z norweskiego ale właściwie poza kursem nie ma szans - podobno w Profi coś mają, w Empiku....

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A od kiedy ta szkoła istnieje, ze znajoma zdążyła do niej chodzić? Bo ja nigdy o niej nie słyszałam, podejrzewam, ze to jakaś nowość... Moze być różnie, uważaj....
kiwilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 07:13   #32
Bajerka3
Raczkowanie
 
Avatar Bajerka3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 437
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Cytat:
Napisane przez kasi_A1992 Pokaż wiadomość
cześć
ja niestety nie znam tej szkoły, chyba mało która szkoła ma w ofercie norweski dlatego może warto zobaczyć jak tam jest? Z tych, które znam osobiście to Metodyści, Empik, Speak -up i Alhambra więc tylko o tych szkołach mogę się wypowiedzieć.
Właśnie wczoraj się zapisałam, jak tylko zaczną się zajęcia zdam relacje

Cytat:
Napisane przez kiwilk Pokaż wiadomość
Z norweskim w Lublinie jest bieda, bo jest tak naprawdę dwóch lektorów - jeden się rozchorował i już nie uczy, więc mało szkół może sobie pozwolić na norweski. Chyba tylko te duże, które wykopią lektora spod ziemi. O Norwegu uczącym po angielsku słyszałam same złe rzeczy, nie polecam. Szukam korków z norweskiego ale właściwie poza kursem nie ma szans - podobno w Profi coś mają, w Empiku....

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A od kiedy ta szkoła istnieje, ze znajoma zdążyła do niej chodzić? Bo ja nigdy o niej nie słyszałam, podejrzewam, ze to jakaś nowość... Moze być różnie, uważaj....
Byłam wczoraj w siedzibie i szkołe prowadzą bardzo mili ludzie, lektor norweskiego ma podobno duże doświadczenie, przede wszystkim tworzą małe grupy o co trudno w sieciówkach. Ja się zapisałam bo na norweski mają już pare grup, o Profi słyszałam raczej negatywne opinie, tu niej jest drogo a i z KUL-u na którym studiuje mam 2 minuty do siedziby Time To Go
Bajerka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 12:41   #33
Kasiajeden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Zgadzam się, że od angielskiego najlepsi są Metodyści z niemieckiego z kolei Profis http://profis-centrum.pl/, mają tam bardzo dużo różnych kursów, dobra organizacja i są też kursy indywidualne w domu i w sumie w dobrych cenach
Kasiajeden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 12:12   #34
gosiek wu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Bajerka3, dzięki za namiar na TIME TO GO! Specjalnie założyłam konto, żeby Ci podziękować! Prawie codziennie jestem na miasteczku i tak zawsze pędzę przez Racławickie, że nie zauważyłam tej szkoły, a to też dwie minuty od mojego wydziału
Ja już po pierwszych zajęciach z angielskiego, było super! Profesjonalne podejście, aż pierwszy raz nie chciało mi się z zajęć wychodzić;p Jak dla mnie świetna jakość w niskiej cenie, i miejsce jest świetne! I pod względem atmosfery, jak też lokalizacji. Bliżej już żadnej szkoły nie ma
Zastanawiam się teraz nad drugim językiem bo jeszcze mają promocje, tylko sama nie wiem co wybrać, wrodzony brak zdecydowania, a oni chyba mają za duży wybór jak na mnie;p A może chodzi ktoś na niemiecki albo arabski tam już?
gosiek wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 07:19   #35
taktoja_lbn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

dziwię Ci się, że tak polecasz tą szkołę, bo ja się zapisałam tam, byłam 3 tygodnie na zajęciach i zastanawiałam się kto rekrutował tych ludzi, lektorzy jak z łapanki-serio po najmniejszej linii oporu i dopiero w II sem gdzieś dołącze do innej szkoły bo straciłam czas kierując się kasą, ehh ta kasa no ale cóż idzie za tym jakość, ja nie polecam!
taktoja_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 12:18   #36
gosiek wu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Taktoja_lbn- a ja Ci się dziwię, że zmieniłaś szkołę, którą polecałaś parę postów wyżej Tak, dokładnie czytałam forum i inne fora przed wybraniem szkoły i chyba skądś Cię kojarzę;p Poza tym- w której grupie jesteś? Na pewno nie w mojej. I dlaczego mówisz o lektorach w liczbie mnogiej? Znasz wszystkich? Z racji swoich studiów wiem, jak takie fora mogą być przez firmy wykorzystywane do reklamy, i niestety antyreklamy, na co jestem bardzo wrażliwa i czego bardzo nie lubię

A ja szczerze szkołę polecam, chodziłam w poprzednich latach do dwóch innych, bardzo dużych, (ale antyreklamy robić nie będę), powiem tylko, że ich "jakość", reklamowane wieloletnie doświadczenie i duże grupy wcale nie przekładają się na dobrą jakość- wręcz przeciwnie. Niektórzy idą w ilość, a TIME TO GO według mnie stawia na jakość. Grupa jest mała, nauka na pewno efektywniejsza, lektorka jest bardzo fajna, ma duże doświadczenie zawodowe (już sobie z nią pogadałam po zajęciach) I zdecydowanie umie przekazać wiedzę w ciekawy i bezstresowy sposób Jestem po kolejnych zajęciach i nadal zdecydowanie podtrzymuję swoją opinię
gosiek wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 11:26   #37
Nefglarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Hej, mam pytanie, bo tylko chocolate_brownie zwróciła na to uwagę - mianowicie, którą szkołę polecacie, aby przede wszystkim nauczyć się mówić, zniszczyć blokadę językową? Bo irytuje mnie to, że w sumie uczę się języka angielskiego od podstawówki, po tysiąc razy przechodziłam przez prawie wszystkie czasy, wyuczę się gramatyki... a jednak powiedzieć nic nie potrafię oprócz "Kali jeść, Kali pić". Oczywiście chodzi mi o język angielski.

Ktoś pytał o język hiszpański. Ja chodziłam w wakacje do Dialogo, przeszukałam internet w poszukiwaniu opinii o nim, porównałam ceny i w końcu wybrałam właśnie tą szkołę. Ogólnie bardzo przyjemna atmosfera (nawet zrobiliśmy sobie dodatkowo spotkanie kulinarne, średnio nam wyszło, ale było zabawnie ). Grupy też małe, chyba u nas na A2 było z 6 osób. Lektorka (nazwiska nie pamiętam) bardzo miła, "z energią", dzięki niej nie nudziłam/nie zasypiałam na zajęciach. Ludzie fajni, widać było, że chcą się czegoś nauczyć. Sporo mówiliśmy, nie było tak, że wiecznie mamy robić ćwiczenia w książce każdy sam i tyle. Za to sporo rozmów lektor-"uczeń" oraz w parach czy trójkach. Z native speakerem były zajęcia na poziomie B1. Za wadę można by uznać, że "nie było bata nad głową", mało zadań domowych, ale to już kto co woli, ja sobie niestety trochę olałam i nie wykorzystałam zajęć tak jakbym mogła ;]
Teraz zastanawiam się nad kursem w Instytucie Hiszpańsko-Polskim (jeśli ktoś coś o nim wie, to będę też wdzięczna za info), cena chyba najniższa, nie spotkałam się jeszcze z negatywnymi opiniami, ale kurs chyba ruszył dopiero w tym roku. Tak czy siak, zapisy są we wrześniu czy październiku i niestety teraz nie można dołączyć na semestr letni.
Same dobre opinie słyszałam też o Maestrze, podobno tam to już w ogóle jest ogromy nacisk na mówienie, że to jest podstawa. I też zapisy na rok, nie da się dołączyć raczej na semestr letni.
Niestety i o Instytucie i o Maestrze mam opinie tylko z internetu.
Nefglarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-04, 16:25   #38
edith0502
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

ponawiam poleci ktoś gdzie najlepiej uczyć się norweskiego? tak zaczełam śledzić fora i nie mogę się zdecydować. Profi raczej odpada z tego co widze po opiniach
edith0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:03   #39
annilatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 6
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

jeśli chodzi o angielski w Lublinie to ja mogę spokojnie polecić http://pro-eng.pl/konwersacje-angielski/ atmosfera super i można sporo się nauczyć, jeśli tylko się chce
annilatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 12:38   #40
kalekola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Columbus to najgorsza szkola. Moje dzieci tam chodzily. Na wstepie wmowili, ze moje dzieci nic nie umieja tylko po to zeby zwerbowac ich do grupy!!!! Podczas gdy prawie cale zycie dzieciaki spedzily w USA!!! Chca tylko wyludzic kase a sa to ciezkie pieniadze! Nauczyciel, zero profesjonalizmu. ZDECYDOWANIE ODRADZAM!
kalekola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 17:57   #41
magda793
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Witam. Odnawiam temat dotyczący dobrej szkoły uczącej angielskiego od podstaw w Lublinie. Może coś ktoś poleci?
magda793 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 11:58   #42
olaaniaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

A ja szukam jakiejś dobrej szkoły języka niemieckiego - takiej żeby przygotowała do certyfikatu i żeby ceny były na studencką kieszeń
Z tego co patrzyłam to najczęściej w internecie pojawia się Columbus, ale tak jest chyba trochę drogo, a o Profi-Lingua pisaliście większość negatywnych opinii. Możecie mi polecić coś innego?
olaaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 12:52   #43
kasiaa1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Na angielski chodziłam na kurs wakacyjny do Co Ludzie Powiedzą i powiem że jestem pod wrażeniem, mimo że nowa szkoła - zajęcia w lecie, na kocu, same konwersacje no i przy samym saskim W ogóle oni w tej szkole na konwersacje stawiają, więc jak ktoś chce się rozgadać to niech tam idzie. A norweski, to chociaż się nie uczyłam, to mój znajomy Bartłomiej Szwajewski uczy, można go pewnie wygooglować.
kasiaa1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 22:21   #44
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
szkoła językowa (angielski) Lublin

Polecicie jakieś dobre szkoły językowe?? Moja siostra ma spory problem z angielskim, w pracy ją cisną o podnoszenie kwalifikacji i to na już, bo umowę ma do końca kwietnia i od nauki języka sporo zależy.
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 20:49   #45
dobrychlopak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 10
Dot.: szkoła językowa (angielski) Lublin

W Lbn polecam tylko Linguaton. Moze niech jedzie za granice do szkoly jak ma kase. Ja bylem w chicago, W <reklama> i mi sie angielski mega poprawil

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2015-01-27 o 06:40 Powód: reklama
dobrychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:00   #46
agatamarko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 45
Dot.: szkoła językowa (angielski) Lublin

Niedawno zapisałam się do Speak upa, jak na razie jestem zadowolona, wiem, że mają jakieś intensywne kursy nauki
agatamarko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 16:59   #47
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: szkoła językowa (angielski) Lublin

Dzięki, właśnie siostra do speak upa się zapisała, sama chcę się też do nich zapisać żeby sobie co nieco przypomnieć
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 16:23   #48
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: szkoła językowa (angielski) Lublin

jeśli mogę polecić to <ciach ciach>. To renomowana szkoła. Z tego co wiem to mają swoje szkoły w wielu dużych miastach. Myślę że i w Lublinie także.

Btw. Jak ją cisną o podnoszenie kwalifikacji, to może niech jej zasponsorują?

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2015-02-28 o 18:59 Powód: reklama
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 20:29   #49
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: szkoła językowa (angielski) Lublin

Stara się o częściowe pokrycie kosztów więc może się uda chyba zobaczyli, że jej zależy na pracy, niedługo ma mieć jakiś test z angielskiego w pracy, pewnie sporo będzie od tego zależało.
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 14:22   #50
annawojtasik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 9
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Jak kasia1983 - tylko Co Ludzie Powiedzą! fajnie, świeżo, dużo gadania. Co do metodystow to chodził tam mój chłopak, w sumie zadowolony był, ale oni bardziej na zdawanie certyfikatów są nastawieni. A ja chcę rozmawiać i chodzę sobie teraz do CLP właśnie i jest git
annawojtasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 13:09   #51
lilla77a
Raczkowanie
 
Avatar lilla77a
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 44
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Mój brat chodził do speak upa i chyba nie było źle z tego co pamiętam, narzekać w każdym razie nie narzekał.
lilla77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 16:41   #52
Rememberen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Podpinam się po temat, ale większość wiadomości jest sprzed kilku lat, więc nie jestem pewna, czy opisują one stan aktualny!

Poszukuję dobrej szkoły języka angielskiego, które w dwa lata przygotuje mnie do FCE (obecnie mam PET). Oferta w Lublinie jest bardzo szeroka i zastanawiam się, co wybrać.

Co sądzicie o Metodystach? A może inna szkoła jest lepsza?
Rememberen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 12:45   #53
apapa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Moja koleżanka chodziła do metodystów i była zadowolona. Ja osobiście nie zdecydowałam się na tą szkołę, bo słyszałam, że tam jest dużo gramatyki i testów, za bardzo kojarzy mi się ze szkołą, a edukację zakończyłam już dawno temu. Ale jeśli chcesz zdawać FCE, to taka motywacja jest dobra. Ja jak moje poprzedniczki chodzę do Co ludzie powiedzą (dawny Intercane) i jestem bardzo zadowolona. Zajęcia miałam z Arkiem. Dużo mówienia, kreatywne podejście do nauki, ciekawe metody, fajne wydarzenia organizowane przez szkołę, sympatyczna atmosfera. I co najważniejsze przełamałam barierę w mówieniu. Gdy przed laty chodziłam do Avalon, w dwa lata nie zrobiłam takich postępów jak teraz w rok i w o wiele przyjemniejszej atmosferze.
apapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 11:11   #54
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Powierdzam u metodystow gramatyka najwazniejsza ja polecam linguaton

Pisze z telefonu moge gubic literki.
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 09:28   #55
apapa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Cytat:
Napisane przez playboykaa77 Pokaż wiadomość
Powierdzam u metodystow gramatyka najwazniejsza ja polecam linguaton

Pisze z telefonu moge gubic literki.

O Linguatonie też słyszałam dużo dobrego. Podobno są nastawieni na mówienie i mają kreatywne podejście. Znajomy do nich chodził i był zadowolony. Sama zastanawiałam się nad tą szkołą, ale mi dojazd nie pasował.
apapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 16:50   #56
skromna_lbn
Doświadczona
 
Avatar skromna_lbn
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Post Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Cytat:
Napisane przez Rememberen Pokaż wiadomość

Poszukuję dobrej szkoły języka angielskiego, które w dwa lata przygotuje mnie do FCE (obecnie mam PET). Oferta w Lublinie jest bardzo szeroka i zastanawiam się, co wybrać.

Co sądzicie o Metodystach? A może inna szkoła jest lepsza?
Myślę, że w każdej dobrej szkolę spokojnie powinni Cię przygotować na FCE w przeciągu 2 lat.

Tak jak wyżej piszą - Linguaton jest na poziomie. Znam kilku osób, którzy uczą się w tej szkole, i już płynnie mówią po angielsku. Do domu podobno mieli zadawane do oglądania seriale po angielsku!

Natomiast o Speak up słyszałam raczej negatywne opinie. Że drogo i mało lekcji.

Oczywiście przy wyborze najlepiej podejmować decyzję, na podstawie tego gdzie się ta szkoła mieści. Ja mieszkam na dz. Dziesiątej i dla mnie nie warto było jechać przez cały Lublin na te półtorej godziny i tak 2 razy w tygodniu. Wolałam poszukać czegoś dobrego na miejscu. Moja koleżanka, która dobrze nawija po angielsku, poleciła mi Euro Alphabet. Już chodzę tam kilka lat. Mają tam ciekawy sposób nauki słówek na kartkówki - fiszki ze zdjęciami. Po lekcjach zawsze dostaję je w specjalnej aplikacji na telefon.

Niestety nie znam więcej szkół językowych, dlatego też dobrze popytać znajomych, którzy dobrze mówią po angielsku. Ich opinia będzie najcenniejsza

Powodzenia!

Edytowane przez skromna_lbn
Czas edycji: 2015-09-14 o 11:40
skromna_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 12:31   #57
xxxxKasiaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

A ja z mojej strony mogę polecić <<najlepsza szkoła, w Lublinie, tak, tak, ciach, ciach >>jest wysoki poziom nauczania, zajęcia są prowadzone ciekawie

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2015-09-25 o 21:11
xxxxKasiaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 15:50   #58
kasiulek94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 17
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Ja chodzę do Avalonu od października i jestem mega zadowolona. Moja koleżanka poleciła mi, bo chodziła do nich przez ostatnie kilka lat. Dużo konwersacji, świetna atmosfera i lektor całkiem spoko
kasiulek94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 14:12   #59
justQ
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

czy najlepsza to nie wiem ale dobra na pewno Szkoła językowa Paderewski na symfonicznej zaczęłam od angielskiego i idę teraz na niemiecki ze zniżką 200 zł + może jeszcze 50 zł jak zaproszę kogoś znajomego
justQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 01:37   #60
Nefglarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Ja się w te wakacje mocno zakręciłam wokół angielskiego, więc pozwolę sobie napisać kilka słów.

Jeżeli ktoś chce przełamać barierę językową to polecam:
1. Profi-Linguę - robimy podręcznik, ale zajęcia są nastawione na mówienie; podczas lekcji posługujemy się wyłącznie angielskim; nawet jak robimy jakieś pisemne ćwiczenie to lektor dobiera nas w pary, tak że możemy je przedyskutować; tak jak wspomniałam nacisk kładziony jest na mówienie, więc żaden speaking z podręcznika nie jest ominięty, ponadto lektor dodatkowo przygotowuje materiały, aby tym bardziej porozmawiać; jest troszkę położony nacisk na wymowę, ale raczej trudniejszych słów albo słów, które brzmią podobnie do innych; bardzo dużo pracy w parach czy trójkach, przy czym lektor przysłuchuje się dyskusjom, podpowiada, poprawia i dopytuje, jak również po zakończonej dyskusji zawsze jest krótkie streszczenie jej na forum grupy; zadawana jest praca domowa (ćwiczenia pisemne, czasami przetłumaczyć jakieś słówka, które będą potrzebne na następne zajęcia, ale nie z angielskiego na polski, tylko definicje po angielsku) oraz kartkówki za co ode mnie spory plus, bo ja jednak potrzebuję bata nad głową Ogólnie bardzo fajna atmosfera i mimo iż mamy zajęcia od 8:30 przez 3 godziny z jedną 10 minutową przerwą, to czas szybko leci.

2. Prime English Studio z (zmodyfikowaną chyba troszkę) metodą Callana / Direct Method czy coś takiego (o szczegółach można poczytać na ich stronie) Ogólnie polecam szczególnie tą szkołę/metodę (mam w planach sprawdzić pozostałe dwie szkoły w Lublinie uczące w ten sposób) tym, którzy mają blokadę językową spowodowaną kiepską wymową (jak ja ). Wprawdzie jest podręcznik, ale jako pomoc drugorzędna, całość opiera się na personalnym kontakcie lektor-uczeń. Świetna dla mnie sprawa, ponieważ lektor w danej chwili poświęca ci 100% uwagę prowadząc wtedy z tobą minikonwersację. Może wtedy wyłapać konkretne błędy zarówno gramatyczne, jak i fonetyczne, które popełniamy i położyć na to nacisk, aby je poprawić, więc są one dostosowane pod ciebie w ten sposób. Kiedy lektor rozmawia z kimś innym, po prostu słuchasz i w myślach zastanawiasz się jak sama byś odpowiedziała. Nie zauważyłam, aby ktoś kiedykolwiek się nudził czy rozkojarzał i tracił te minuty podczas gdy lektor zajmuje się innym kursantem. To, że nie masz przed oczami żadnych gotowych zdań jest bardzo dobre, ponieważ te minikonwersacje są wtedy bardziej naturalne, a ty ćwiczysz swój słuch i szybkie, płynne odpowiadanie. Prace domowe polegają na transkrypcie fonetycznym słówek, ale częściej fraz czy całych zdań. Ogólnie położony jest nacisk na automatyzm składni i fonetyki (również na to jakie słowa się ze sobą zlewają w mowie w zdaniach, bardzo pomocna rzecz), co jest świetnie bo płynnie odpowiadasz i reagujesz podczas rozmowy, bez mozolnego tłumaczenia z polskiego i częstego problemu z kalkami językowymi. Ponadto gramatyka czy czasy są tłumaczone jak Polak Polakowi, a nie na podstawie informacji z podręcznika pisanego przez Anglika i przeznaczonego do nauki dla wszystkich (i Polaka, i Chińczyka, i Niemca etc) - bardzo mnie to irytowało zawsze w tradycyjnych szkołach. Ja już po jednych ćwiczeniach i jednym porządnym dniu nauki zobaczyłam ogromną poprawę, nawet inni byli pod wrażeniem Ogólnie nauka w domu jest prostsza, bo mówienie można ćwiczyć gotują, sprzątając, myjąc się, etc

Ogólnie lepiej oceniam Prime English Studio, to z tego kursu więcej przenoszę na ten drugi. Ponadto w Prime porównuję tylko siebie do tego co umiałam wcześniej, nie czuję się gorsza na tle grupy, zaważyłam swoje mocne i słabe strony w angielskim.

Sprawdziłam jeszcze Co Ludzie Powiedzą i ja osobiście się zawiodłam i zrezygnowałam. Czytałam o nich sporo dobrych opinii, ale mnie nie porwali. Teoretycznie też nacisk na mówienie, na zajęciach tylko posługiwaliśmy się angielskim, dyskusje w parach lub trójkach, a lektor kursuje między wami, poprawia i nasłuchuje... ale jednak czegoś mi zabrakło, za mało według mnie było kontaktu z lektorem. Mogło się zdarzyć, że popełniałam mnóstwo błędów w rozmowie w parach, a nie miał kto tego wychwycić i poprawić. W Profi-Lingua trochę zapobiega temu krótkie streszczenie dyskusji na forum całej grupy. Ogólnie nie miałam tutaj poczucia, że czegoś się uczę, a rosła obawa, że będę utrwalać błędy. Operowaliśmy na słówkach przesłanych przez lektora oraz artykułach w mediach anglojęzycznych. Ale to jest opinia na podstawie jednych zajęć, może później jest inaczej Ale z tego co mówił lektor na wyższym poziomie (B2<) jest głównie tłumaczenie artykułów i dyskusja o nich. Nie dla mnie

Jeżeli chodzi o język hiszpański, to w roku akademickim chodziłam do Instytutu Hiszpańsko-Polskiego. Baaardzo polecam! Niziutka cena za kurs, sporo materiałów od lektora, taniutki podręcznik (w stylu od Polaka dla Polaka), ale jakość niesamowita. Tryb zajęć taki jak w Prime, też ogromny nacisk na kontakt lektor-kursant. Ja wprawdzie uczyłam się już hiszpańskiego, ale poszłam na kurs od zera i widziałam, że ludzie już pod koniec pierwszych zajęć mówili długie zdania, składające się z prostych fraz, np "Jestem Polką, mówię po polsku i hiszpańsku, ale nie mieszkam w Hiszpanii" w wielu, wielu wariantach. Wow, magia tej metody

W razie jakiś pytań, służę uprzejmie

Edytowane przez Nefglarien
Czas edycji: 2016-07-22 o 01:38
Nefglarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-09 21:10:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.