nauka francuskiego-samodzielna:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-23, 14:31   #1
shama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 187
GG do shama1

nauka francuskiego-samodzielna:)


czesc dziewczyny. mam takie pytanie. chcialabym sama sie uczyc czyt podszkolic z tego jezyka, poniewaz planuje isc na studia filologiczne jednakze na hiszpanski. z tego co wiem sa tam tez zajecia z francuskiego. niestety ja nie za bardzo sie przykladalam do tego jezyka.. ciagle uczylam sie ang, pisalam wypracowania no i ta nieszczesna historia.. same rozumiecie. sama nie wiem co mam robic. wzielam ksiazke z 1 klasy LO - ROND POINT 1 i powoli utrwalam sobie slownictwo, jednakze nie ma tam cwiczen wielu na gramatyke. co byscie mi polecily? po ukonczeniu RP 1 planuje jeszcze przejrzec cafe c. 1 i festival 1 a potem dopiero isc do czesci 2 tych ksiazek.
__________________
" Bo marzenia są po to aby je spełniać ... "

stosuje naj - patenty!

58 > 57 > 56 > 55

się rozwijam i uczę
shama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 17:05   #2
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

ja uczę się francuskiego w szkole, ale też jestem początkująca (szkoła średnia) i mamy b. dobre podręczniki + ćwiczeniówki, gramatyka i inne sprawy też są, jest też płytka do słuchania i rozwiązywania ćwiczeń ze słuchu a co najważniejsze w ćwiczeniówce polecenia są po polsku. Jakby coś to autor DIDIER/NOWELA - zakres podstawowy
życzę wytrwałości w nauce, gdyż uważam, że francuski nie jest takim prostym językiem
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 17:23   #3
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

też uważam, że trudny język, no ale jak ładnie brzmi
co do podręczników, to jedyne z jakimi miałam styczność, to "taxi" i nie polecam
a co do gramatyki bardzo polubiłam opracowanie z PWN - "Gramatyka francuska" .
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 21:21   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

do gramatyki polecam bescherelle - znajdziesz tam odmiane przez wiekszosc czasow bardzo wielu czasownikow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 23:06   #5
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

moje rady jak w sposób przyjemny nauczyc się języka:
1 - kupic sobie jakies repetytorium, gdzie będą w prosty sposób wyjasnione zasady, ja mam to: http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/...-repetytorium/ i polecam. Ale moja rada: nie wkuwać tych zasad, tylko je sobie czytac.
2 - do tego (b.wazne) mieć kontakt z tym językiem , czytać dużo książek (np.dla dzieci), ja polecam np."Le petit Nicolas" (wszystkie tomy). Mozna mieć otwartą wersję polską i francuską równoczesnie jesli sie nie rozumie. Czytac ksiazki, artykuly, sluchac tv czy radia, nawet jesli nic sie nie rozumie, wierzcie mi że z czasem zaczniecie rozumieć. Po prostu trzeba czytac te teksty i starac sie domyslac sie o co chodzi na podstawie podobienstwa np. do angielskiego czy polskiego, rownoczesnie tez opanowujac podstawy gramatyki (patrz pkt. 1).
Ja w ten sposob uczylam sie na fil.romanskiej (koncze I rok), na studiach nie bylo zadnej nauki slowek, praktycznie nic sie nie robilo oprocz ciaglego czytania czegos po francusku, czy sluchania. Jak zaczynalam nie umialam nic powiedziec, nie rozumialam nic z tego co czytam, teraz umiem sie dogadac i rozumiem wiekszosc, słówka weszły same jakos do głowy, a jedyne co robilam to mialam staly kontakt z jezykiem. Takze polecam tą metodę
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 17:13   #6
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez Gruby_Louie Pokaż wiadomość
moje rady jak w sposób przyjemny nauczyc się języka:
1 - kupic sobie jakies repetytorium, gdzie będą w prosty sposób wyjasnione zasady, ja mam to: http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/...-repetytorium/ i polecam. Ale moja rada: nie wkuwać tych zasad, tylko je sobie czytac.
2 - do tego (b.wazne) mieć kontakt z tym językiem , czytać dużo książek (np.dla dzieci), ja polecam np."Le petit Nicolas" (wszystkie tomy). Mozna mieć otwartą wersję polską i francuską równoczesnie jesli sie nie rozumie. Czytac ksiazki, artykuly, sluchac tv czy radia, nawet jesli nic sie nie rozumie, wierzcie mi że z czasem zaczniecie rozumieć. Po prostu trzeba czytac te teksty i starac sie domyslac sie o co chodzi na podstawie podobienstwa np. do angielskiego czy polskiego, rownoczesnie tez opanowujac podstawy gramatyki (patrz pkt. 1).
Ja w ten sposob uczylam sie na fil.romanskiej (koncze I rok), na studiach nie bylo zadnej nauki slowek, praktycznie nic sie nie robilo oprocz ciaglego czytania czegos po francusku, czy sluchania. Jak zaczynalam nie umialam nic powiedziec, nie rozumialam nic z tego co czytam, teraz umiem sie dogadac i rozumiem wiekszosc, słówka weszły same jakos do głowy, a jedyne co robilam to mialam staly kontakt z jezykiem. Takze polecam tą metodę
amen
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 12:14   #7
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Kurcze.. Też chciałabym się nauczyć trochę jęz. francuskiego.. Ale ja sama nie potrafię.. Mnie ktoś musi uczyć..
Mam zamiar zrobić certyfikat z angielskiego w grudniu i wtedy poważnie się zastanowię nad jakimś kursem francuskiego
To podobny trudny język, ale nie zaszkodzi go poznać
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 14:53   #8
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez Gruby_Louie Pokaż wiadomość
moje rady jak w sposób przyjemny nauczyc się języka:
1 - kupic sobie jakies repetytorium, gdzie będą w prosty sposób wyjasnione zasady, ja mam to: http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/...-repetytorium/ i polecam. Ale moja rada: nie wkuwać tych zasad, tylko je sobie czytac.
2 - do tego (b.wazne) mieć kontakt z tym językiem , czytać dużo książek (np.dla dzieci), ja polecam np."Le petit Nicolas" (wszystkie tomy). Mozna mieć otwartą wersję polską i francuską równoczesnie jesli sie nie rozumie. Czytac ksiazki, artykuly, sluchac tv czy radia, nawet jesli nic sie nie rozumie, wierzcie mi że z czasem zaczniecie rozumieć. Po prostu trzeba czytac te teksty i starac sie domyslac sie o co chodzi na podstawie podobienstwa np. do angielskiego czy polskiego, rownoczesnie tez opanowujac podstawy gramatyki (patrz pkt. 1).
Ja w ten sposob uczylam sie na fil.romanskiej (koncze I rok), na studiach nie bylo zadnej nauki slowek, praktycznie nic sie nie robilo oprocz ciaglego czytania czegos po francusku, czy sluchania. Jak zaczynalam nie umialam nic powiedziec, nie rozumialam nic z tego co czytam, teraz umiem sie dogadac i rozumiem wiekszosc, słówka weszły same jakos do głowy, a jedyne co robilam to mialam staly kontakt z jezykiem. Takze polecam tą metodę
Fajne porady - na pewno spróbuję uwielbiam przygody Mikołajka więc chyba zainwestuję w książke po franc. Mam jeszcze pytanie- w jakiej szkole można zacząć romanistykę bez rozszerzonej matury z francuskiego? Myślałam że to niezbędne! Własciwie to mam jeszcze trooche czasu do studiów ale marzy mi się taki kierunek
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 10:19   #9
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

też mnie ostatnio naszła myśl coby podszkolić się z tego języka. I chciałam zapytać o jakiś podręcznik do samodzielnej nauki ale słówek, a nie gramatyki. Chodzi mi o coś z tekstami i ćwiczeniami do rozwiązywania ale żeby miał odpowiedzi.
Pozdrawiam
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:35   #10
parasolka_22
Raczkowanie
 
Avatar parasolka_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 102
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Widze że wszystkich naszło na francuski, i mnie również.
Właśnie znalazłam w internecie jakieś materiały do podstaw gramatyki, no i oczywiście wzięłam się za kino francuskie i muzykę, żeby się powoli osłuchiwać. Czytam sobie teksty piosenek i podśpiewuję. I łapię się na tym że "wydaje mi się" że niektóre wersy rozumiem, chociaż nigdy wcześniej styczności z tym językiem nie miałam. Za to znam angielski i hiszpański, mam nadzieje ze mi to trochę pomoże.
Samodzielną naukę zaczełam od czytania właśnie i wymowy. Muszę przyznać że jast masakryczna.
parasolka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 12:01   #11
shama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 187
GG do shama1
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

ja podarzam za niektorymi waszymi radami jak nie ma nikogo w domu to wlaczam sobie francuskie kanaly i slucham wiadomosci najczesciej, pogody, czasami wlacze radio internetowe. czesto uzylam podcastow - czytam i slucham jednoczescnie. a tak jesli chodzi o slowka i gramatyke to wole jednak powoli zaglebiac sie w ten jezyk skonczylam rond point 1 - jutro robie sobie generalna powtorke z najbardziej przydatnych na codzien rzeczy i zaczne przegladac Campus 1, bo znalazlam to w domu. dzis mialam isc po te przygody mikolaja ale tam bardzo pada ze nie chce mi sie wyjsc

Mallutka- ja niestety na podrecznikach do francuskiego sie nie znam a wiec niestety Ci nie pomoge.

Parasolka_22 jesli znasz ang i hiszpanski to bedzie Ci naprawde łatwo

Kreskaaa tez marzylam o fil romanskiej i sie dostalam na U.Wroclawski bez matury z francuskiego, tam wystarczy matura rozsz a polskiego i ang, ja jednak stwierdzilam, ze francuski to bedzie dodatek do mojej edukacji i taka moja pasja
__________________
" Bo marzenia są po to aby je spełniać ... "

stosuje naj - patenty!

58 > 57 > 56 > 55

się rozwijam i uczę
shama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 10:36   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez shama1 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny. mam takie pytanie. chcialabym sama sie uczyc czyt podszkolic z tego jezyka, poniewaz planuje isc na studia filologiczne jednakze na hiszpanski. z tego co wiem sa tam tez zajecia z francuskiego. niestety ja nie za bardzo sie przykladalam do tego jezyka.. ciagle uczylam sie ang, pisalam wypracowania no i ta nieszczesna historia.. same rozumiecie. sama nie wiem co mam robic. wzielam ksiazke z 1 klasy LO - ROND POINT 1 i powoli utrwalam sobie slownictwo, jednakze nie ma tam cwiczen wielu na gramatyke. co byscie mi polecily? po ukonczeniu RP 1 planuje jeszcze przejrzec cafe c. 1 i festival 1 a potem dopiero isc do czesci 2 tych ksiazek.
Samodzielna nauka z ksiazka jest malo efektywna i nie znam nikogo, kto by dlugo wytrwal. Jak nie masz kasy na kurs itp. to sprobuj szukac kontaktu z jezykiem za free. Pozycz film po francusku, sprobuj poznac jakiegos francuza i gadac z nim na skype'ie itp itd. Moze jakas znajoma jest w podobnej - we dwojke latwiej sie motywowac. Moze forum po francusku? Moze byc na dowolny temat jaki Cie interesuje. Wazne by jak najwiecej mowic, pisac i sluchac poprawnej wymowy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 13:05   #13
lamento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Rena zgadzam się z Tobą. Samodzielna nauka nie będzie tak efektywna, jak np. pójście na jakiś kurs. Podczas kontaktu z drugim człowiekiem można więcej się nauczyć, niż samodzielnie. Oczywiście samodzielna nauka tez jest ważna, no ale to nie top samo jednak.
lamento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 20:45   #14
aneczkaaa_606
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

ucze sie francuskiego w szkole jezykowej 2 rok i szczerze mowiac... uwazam, ze jest to trudny jezyk, zwlaszcza gramatyka, bardzo duzo pamieciowki. Czyta sie tez zuplnie inaczej niz sie pisze, takze proponowalabym Ci zapisac sie na jakis kurs
aneczkaaa_606 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 00:04   #15
flabellum
Raczkowanie
 
Avatar flabellum
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 85
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez Gruby_Louie Pokaż wiadomość
moje rady jak w sposób przyjemny nauczyc się języka:
1 - kupic sobie jakies repetytorium, gdzie będą w prosty sposób wyjasnione zasady, ja mam to: http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/...-repetytorium/ i polecam. Ale moja rada: nie wkuwać tych zasad, tylko je sobie czytac.
2 - do tego (b.wazne) mieć kontakt z tym językiem , czytać dużo książek (np.dla dzieci), ja polecam np."Le petit Nicolas" (wszystkie tomy). Mozna mieć otwartą wersję polską i francuską równoczesnie jesli sie nie rozumie. Czytac ksiazki, artykuly, sluchac tv czy radia, nawet jesli nic sie nie rozumie, wierzcie mi że z czasem zaczniecie rozumieć. Po prostu trzeba czytac te teksty i starac sie domyslac sie o co chodzi na podstawie podobienstwa np. do angielskiego czy polskiego, rownoczesnie tez opanowujac podstawy gramatyki (patrz pkt. 1).
Ja w ten sposob uczylam sie na fil.romanskiej (koncze I rok), na studiach nie bylo zadnej nauki slowek, praktycznie nic sie nie robilo oprocz ciaglego czytania czegos po francusku, czy sluchania. Jak zaczynalam nie umialam nic powiedziec, nie rozumialam nic z tego co czytam, teraz umiem sie dogadac i rozumiem wiekszosc, słówka weszły same jakos do głowy, a jedyne co robilam to mialam staly kontakt z jezykiem. Takze polecam tą metodę
dzięki temu, co napisałaś jakoś ożyła we mnie na nowo chęć nauki francuskiego to również moja pasja, marzy mi się romanistyka jako drugi kierunek, tak dla siebie

jeśli chodzi o naukę to moja korepetytorka (zdawałam podstawową maturę) wręcz kazała mi ściągać podcasty radiowe i słuchać ich, nawet jednego na okrągło. Sama polecam również korzystanie z fiszek, kupiłam sobie poziom drugi, ale zauważam braki w podstawach, więc może się wyposażę i w poziom pierwszy
i polecam stronę www.lepointdufle.net jak się ma trochę wolnego czasu i chęci to można się 'pobawić' z nauką bardzo przyjemna strona i sporo materiałów

a tak poza tym wszystkim ostatnio obejrzałam film 'Edith Piaf, niczego nie żałuję' i zauroczyła mnie muzyka. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej jakoś specjalnie nie zwracałam uwagi na Edith Piaf, ale teraz chyba odpowiednio do tego dojrzałam gdyby nie zbliżająca się sesja zatopiłabym się w tym wszystkim
__________________
'Enjoy the pain. It's weakness leaving the body.'

shred 18/30
flabellum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 23:07   #16
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez shama1 Pokaż wiadomość
czesto uzylam podcastow - czytam i slucham jednoczescnie.
Czy mogłabys podać linka do tych podcastów ? Czy dobrze rozumiem, że są one od razu z tekstem, w ten sposób, że można jednocześnie słuchać i śledzić tekst ?
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 19:45   #17
Aka_beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Ja sie duzo sama uczylam, wiadomi normalnie z ksiazki, ale tez ogladalam tv. jest np kanal telewizyjny internetowy po fr i ang z wiadomosciami france24
napisalam tez strone z cwiczeniami z fr jak meza uczylam www.madamefrench.pl mam nadzieje, ze innym tez sie przyda
Aka_beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:05   #18
gosiakt19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

hej. ja polecam szkołę na chmielnej l'Atelier de francais. Teraz jestem na kursie wakacyjnym i mam trzy osoby w grupie. 4 razy w tygodniu po 2,5h. Kosztuje 800zł. Jakby ktoś chciał zapisać się na 4 semestr w sierpniu to zapraszam
L'atelier bazuje głównie na komunikacji i mówieniu. Ja po roku nauki jestem w stanie dogadać się na całkiem niezłym poziomie
gosiakt19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:09   #19
oczytana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Ucząc się dowolnego języka warto mieć z nim kontakt na co dzień. Najlepiej słuchać dużo muzyki w danym języku, oglądac telewizję, lub po prostu słuchać kursów mp3. Wtedy uczymy się jak dziecko, systematycznie zapamiętując kolejne wyrazy i zdania, które się utrwalają w naszej pamięci...
oczytana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 20:30   #20
mada_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 32
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Odświeżam temat.

Właśnie zaczęłam się uczyć francuskiego w szkole językowej. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tym językiem. Zamierzam się uczyć 2x w tygodniu w grupie (po 1,5h) + samodzielnie w domu.

Jak sądzicie - z doświadczenia - ile miesięcy/lat potrzeba, aby nauczyć się francuskiego na poziomie mniej więcej B1? Zaznaczam, że chcę się uczyć codziennie.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
mada_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 19:25   #21
Algidka
Raczkowanie
 
Avatar Algidka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 59
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

jaką szkołę językową w Warszawie polecacie? myślałam o lektoracie na uw, dobry pomysł?
__________________
"Is this the real life Is this just fantasy
Caught in a landslide
No escape from reality"
Algidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 08:23   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez Algidka Pokaż wiadomość
jaką szkołę językową w Warszawie polecacie? myślałam o lektoracie na uw, dobry pomysł?
instytut kultury francuskiej w Warszawie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 17:35   #23
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Ponownie odświeżam wątek. Zaczynam się uczyć francuskiego, póki co sama, ale chcę pójść w przyszłym semestrze na kurs językowy. Ktoś również chętny do nauki?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 21:22   #24
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Ja zawsze dzielnie trwam na posterunku i omijam wszelkie "ogólne" kursy w szkołach językowych

Za to właśnie wróciłam z fr. prawniczego... dogłębna analiza francuskiej umowy spółki po całym dniu w pracy to jednak nie jest najlepszy sposób na relaks
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 18:32   #25
doris0303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 81
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Hej,
Też chcę odświeżyć francuski... Mogę wam polecić podręcznik Deja-vu. Zaczęłam od niego, bazując na 2 częściach i szukając dodatkowych informacji zdałam rozszerzoną maturę . Teraz miałam przerwę, więc chce szybkiej powtórki ,a potem planuje zrobić delf B2. Szukam szkoły językowej ,która jest dobra i pomoże mi dobrze przygotować się do egzaminu. Polecacie coś ? Widzę,że jest drogo... Więc chce znaleść coś dobrego. Nie mam czasu, więc sama tego nie ogarnę raczej...
doris0303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:06   #26
pola_karo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Witam Was,

też należę do tych, co pragna nauczyc się francuskiego. I postanowiłam zacząć uczyć się sama, bo zalezy mi na czasie. Miałam problemy z motywacją, dlatego zaczełam pisać o tym blog. Robię tłamaczenia, słucham programów TV po prancusku , np 24 France.
Jesli ktoś ma ochotę dołączyć do mnie to zapraszam http://francuskimiesiac.blogspot.com...-dlaczego.html
pola_karo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 15:34   #27
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Ja bym bardzo chiała liznąc tego języka, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Ściąnęłam sobie mp3 na telefon i myslałam, że jak będę sobie powoli słuchac i powtarzać w drodze do pracy, to coś z tego będzie. Niestety. Jeżeli nie ma się zielonego pojęcia to tak to nie działa. Muszę jednak widzieć tekst, bo trudno mi sobie wyobrazić. Teraz pozostało mi znalezienie książki od podstaw, boję się jednak, że w ten sosób szybko stracę motywację.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:08   #28
pola_karo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Spróbuj zacząć na platformie busuu
pola_karo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 21:27   #29
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

najlepszy rozwój znajomości języka daje ... praca w tym języku
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 12:06   #30
doris0303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 81
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Super odkrycie... Nigdy na pewno nikt by na to nie wpadł...
doris0303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-06 00:42:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.