Prawdziwa miłość po 30? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-20, 13:27   #181
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
A z drugim się mieliśmy łapać i on milczy, ja nie wiem czy się odzywać. Może powinnam i może to zrobię, ale chyba on powinien :/
A do tej pory kto inicjował kontakt?
Jak dla mnie można zapytać, co z tym spotkaniem, a jak zacznie kręcić, że nie wie kiedy będzie mógł, to bym odpuściła.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 14:47   #182
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
A do tej pory kto inicjował kontakt?
Jak dla mnie można zapytać, co z tym spotkaniem, a jak zacznie kręcić, że nie wie kiedy będzie mógł, to bym odpuściła.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieliśmy match i on odezwał się chyba po tygodniu, że przeprasza, że tak późno, ale ma mało czasu i od razu napisał, że woli się spotkać na żywo, ale w przyszłym tygodniu (czyli w tym teraz). Miał na tyle fajny opis i fotki, że powiedziałam, że ok, złapmy się jakoś. No i była cisza (od zeszłej środy).

Napisałam jak nowy tydzień i szok, odpisał, jest bardzo zajęty i znowu przeprasza, temat spotkania nie został na razie poruszony.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 13:24   #183
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Mały update, skasowałam się z tindera. Jakaś czarna seria, 1.5 miesiąca i ani jednego spotkania mimo wielu zapowiedzi. Źle zaczęła działać na mnie obecność tam, próbowałam to jakoś przełamać biorąc sprawy w swoje ręce (np. pisząc pierwsza po matchu), ale to niewiele zmieniło. Mam kontakt z 1 gościem, powiedzmy że znajomym z widzenia, którego spotkałam tam, ale już piszemy na messengerze. Też nie mam jakichś oczekiwań, nie znam tego człowieka za bardzo.

Skupiam się na swoich celach z powrotem, to tinderowanie jakoś mnie wybiło z rytmu i nieco podkopało poczucie własnej wartości. Po co mi to.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 17:12   #184
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
Mały update, skasowałam się z tindera. Jakaś czarna seria, 1.5 miesiąca i ani jednego spotkania mimo wielu zapowiedzi. Źle zaczęła działać na mnie obecność tam, próbowałam to jakoś przełamać biorąc sprawy w swoje ręce (np. pisząc pierwsza po matchu), ale to niewiele zmieniło. Mam kontakt z 1 gościem, powiedzmy że znajomym z widzenia, którego spotkałam tam, ale już piszemy na messengerze. Też nie mam jakichś oczekiwań, nie znam tego człowieka za bardzo.

Skupiam się na swoich celach z powrotem, to tinderowanie jakoś mnie wybiło z rytmu i nieco podkopało poczucie własnej wartości. Po co mi to.
W sumie mogłabym powiedzieć coś podobnego. Miałam przerwę od tindera, niedawno wróciłam, ale nic się nie zmieniło, a tylko zaczęło mi to podkopywać dobre samopoczucie. Więc znowu odpuściłam i skupiam się na innych rzeczach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 21:34   #185
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
W sumie mogłabym powiedzieć coś podobnego. Miałam przerwę od tindera, niedawno wróciłam, ale nic się nie zmieniło, a tylko zaczęło mi to podkopywać dobre samopoczucie. Więc znowu odpuściłam i skupiam się na innych rzeczach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To piąteczka. Miłości się nie szuka podobno
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 21:49   #186
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
To piąteczka. Miłości się nie szuka podobno
Ja nie szukałam nawet miłości, tylko wyjścia na kawę a tu nawet z tym problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 04:49   #187
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

A zdarza Wam się słyszeć takie "pocieszające" słowa, jak tego kwiatu jest pół światu, każdy w końcu znajdzie miłość, miłość przychodzi znienacka? Ja przyznam, że mnie takie gadanie irytuje, zwłaszcza jak pochodzi od osoby, której wcale nie prosiłam o rady czy nie zalilam się. Mam czasem wrażenie, że nawet jak ja się cieszę z życia (singielskiego), to i tak zawsze znajdzie się ktoś z gadkami, że to tylko stan przejściowy do miłości, bo każdy kogoś znajduje. A wcale tak nie jest.

Plus te wykluczające się rady:
- siedzę na tinderze, dłuższy czas nawet rozmowa nie wychodzi, frustruje się - to słyszę, że za bardzo mi zależy, za bardzo się staram i miłość przychodzi wtedy, gdy odpuszczamy
- nie zaglądam na portale - to słyszę, że się nie staram, a miłość nie spadnie mi z nieba



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-28, 10:01   #188
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
A zdarza Wam się słyszeć takie "pocieszające" słowa, jak tego kwiatu jest pół światu, każdy w końcu znajdzie miłość, miłość przychodzi znienacka? Ja przyznam, że mnie takie gadanie irytuje, zwłaszcza jak pochodzi od osoby, której wcale nie prosiłam o rady czy nie zalilam się. Mam czasem wrażenie, że nawet jak ja się cieszę z życia (singielskiego), to i tak zawsze znajdzie się ktoś z gadkami, że to tylko stan przejściowy do miłości, bo każdy kogoś znajduje. A wcale tak nie jest.

Plus te wykluczające się rady:
- siedzę na tinderze, dłuższy czas nawet rozmowa nie wychodzi, frustruje się - to słyszę, że za bardzo mi zależy, za bardzo się staram i miłość przychodzi wtedy, gdy odpuszczamy
- nie zaglądam na portale - to słyszę, że się nie staram, a miłość nie spadnie mi z nieba



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje otoczenie już nie komentuje, chyba są realistami
A ja tematu samotności czy szukania nie podejmuję, więc za bardzo nie ma klimatu do takiego "pocieszania". Temat nie istnieje. Z jedną przyjaciółką i jej mężem rozmawiamy, oni bardziej pytają o te moje przygody tinderowe (jakoś ich bawią opowieści o dziwakach z netu), ale słuchają i się śmieją i tyle.

Interesuję się prawem przyciągania i to co piszesz na końcu wcale nie jest nielogiczne. Szukanie z poczuciem braku nie prowadzi do niczego dobrego, ale samo siedzenie na tyłku nie da rezultatów. Czyli podejmowanie działań i dobre nastawienie to jest to. To brzmi jak banał, ale ja poznawałam fajnych facetów jak byłam zadowolona ze swojego singielstwa, a jak bardzo chciałam, to gucio z tego wyszło. Ostatnio miałam lekki i dołek i też czułam, że nie jest to dobry stan do poznania kogoś wartościowego.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 10:14   #189
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

No tylko właśnie ja nie mam poczucia braku i jestem zadowolona ze swojego singielstwa, nie szukam też pocieszenia i nie żalę się na to, że nie mam faceta I właśnie chodzi mi o to, że w trakcie gadki o czymś innym i tak niektórzy potrafią wyskoczyć z tekstami, że "no no, ale prawdziwe szczęście to poczujesz jak kogoś sobie znajdziesz, singielstwo to stan przejściowy".

A o prawie przyciągania to mnie nic nie przekona, znam tę teorię, ale moim zdaniem to tak po prostu nie dziala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 11:41   #190
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
No tylko właśnie ja nie mam poczucia braku i jestem zadowolona ze swojego singielstwa, nie szukam też pocieszenia i nie żalę się na to, że nie mam faceta I właśnie chodzi mi o to, że w trakcie gadki o czymś innym i tak niektórzy potrafią wyskoczyć z tekstami, że "no no, ale prawdziwe szczęście to poczujesz jak kogoś sobie znajdziesz, singielstwo to stan przejściowy".

A o prawie przyciągania to mnie nic nie przekona, znam tę teorię, ale moim zdaniem to tak po prostu nie dziala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widocznie z takimi osobami się zadajesz, dla których związek to jest coś radykalnie lepszego niż bycie samemu. Ja miałam w przeszłości nie do końca zdrowy związek, który prawie skończył się ślubem, więc moi bliscy życzą mi szczęścia w pojedynkę lub z kimś, ale nic na siłę.

Ja troszkę wierzę w prawo przyciągania, w sumie ono jest takie anty-desperacja i to jest dobre Fajne są te metody, wyobrażanie sobie wymarzonego życia itp.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 12:04   #191
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
Widocznie z takimi osobami się zadajesz, dla których związek to jest coś radykalnie lepszego niż bycie samemu. Ja miałam w przeszłości nie do końca zdrowy związek, który prawie skończył się ślubem, więc moi bliscy życzą mi szczęścia w pojedynkę lub z kimś, ale nic na siłę.

Ja troszkę wierzę w prawo przyciągania, w sumie ono jest takie anty-desperacja i to jest dobre Fajne są te metody, wyobrażanie sobie wymarzonego życia itp.
Moi bliscy też mi tego życzą - w sensie szczęścia po prostu, obojętnie jak, gdzie, czy z kimś, czy sama.

Miałam na myśli dalszych znajomych czy choćby wizaż, gdzie w wielu wypowiedziach widzę taki pogląd, o jakim napisałam - że dopiero miłość i związek to jest happy end, udanie się w życiu, prawdziwe szczęście, bla bla bla, i że na każdego czeka miłość. Nie chodzi mi o wypowiedzi kierowane do mnie, tylko po prostu jak wchodzę w różne wątki i czytam, to wiele razy się z tym spotkałam

Ja się nauczyłam cieszyć życiem tu i teraz



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Lavieenrose789, a w ogóle to nie udzielałas się kiedyś na singielkach 25+? Chyba Cię kojarzę stamtąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Milagros_90
Czas edycji: 2021-07-28 o 12:03
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-28, 14:42   #192
niki1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 61
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Z Tinderem to trzeba mieć po prostu duże szczęście, no i nie ma co się oszukiwać myślę, że dużo facetów, oczywiście nie wszyscy, wolą młodziutkie sarenki, nieraz jak czytam komentarze facetów o kobietach 30+ to mi się słabo robi, jakby to były jakieś staruszki
niki1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 16:22   #193
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Moi bliscy też mi tego życzą - w sensie szczęścia po prostu, obojętnie jak, gdzie, czy z kimś, czy sama.

Miałam na myśli dalszych znajomych czy choćby wizaż, gdzie w wielu wypowiedziach widzę taki pogląd, o jakim napisałam - że dopiero miłość i związek to jest happy end, udanie się w życiu, prawdziwe szczęście, bla bla bla, i że na każdego czeka miłość. Nie chodzi mi o wypowiedzi kierowane do mnie, tylko po prostu jak wchodzę w różne wątki i czytam, to wiele razy się z tym spotkałam

Ja się nauczyłam cieszyć życiem tu i teraz



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Lavieenrose789, a w ogóle to nie udzielałas się kiedyś na singielkach 25+? Chyba Cię kojarzę stamtąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To na szczęście takich komentarzy nie słyszę, na wizażu też nie widzę, ale mało tu przeglądam wątków ostatnio.

Tak, byłam w takim wątku, nie pamiętam jednak na jakim etapie życia tzn czy jak mialam te 25-27 czy po rozstaniu z ex.
Cytat:
Napisane przez niki1122 Pokaż wiadomość
Z Tinderem to trzeba mieć po prostu duże szczęście, no i nie ma co się oszukiwać myślę, że dużo facetów, oczywiście nie wszyscy, wolą młodziutkie sarenki, nieraz jak czytam komentarze facetów o kobietach 30+ to mi się słabo robi, jakby to były jakieś staruszki
Bez przesady, dziś kobiety 30-letnie często wyglądają lepiej niż 20-latki. I jednak faceci poważnie myślący o życiu chcą taką, która jest na podobnym etapie życia. Czyli facet np. 35-letni chyba woli dziewczynę, która tak jak on jest dosyć niezależna finansowo, parę lat popracowała, wie kogo szuka itp.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 17:43   #194
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
To na szczęście takich komentarzy nie słyszę, na wizażu też nie widzę, ale mało tu przeglądam wątków ostatnio.

Tak, byłam w takim wątku, nie pamiętam jednak na jakim etapie życia tzn czy jak mialam te 25-27 czy po rozstaniu z ex.


Bez przesady, dziś kobiety 30-letnie często wyglądają lepiej niż 20-latki. I jednak faceci poważnie myślący o życiu chcą taką, która jest na podobnym etapie życia. Czyli facet np. 35-letni chyba woli dziewczynę, która tak jak on jest dosyć niezależna finansowo, parę lat popracowała, wie kogo szuka itp.
Na pewno musiało to być w okresie od zeszłego roku, bo i ja się w tamtym wątku od takiego czasu udzielam. Wątek dalej działa, więc jak masz chęć, to zajrzyj


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 18:14   #195
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Na pewno musiało to być w okresie od zeszłego roku, bo i ja się w tamtym wątku od takiego czasu udzielam. Wątek dalej działa, więc jak masz chęć, to zajrzyj


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa to już kojarzę, coś tam się mogłam odzywać, ale chyba ciężko mi się było przebić a w innym wcieleniu chyba jako właśnie taka młoda niewinna tam pisałam
Dziękuję, może zajrzę, choć zaraz urlop przede mną i sporo się dzieje.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 15:38   #196
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Moi bliscy też mi tego życzą - w sensie szczęścia po prostu, obojętnie jak, gdzie, czy z kimś, czy sama.

Miałam na myśli dalszych znajomych czy choćby wizaż, gdzie w wielu wypowiedziach widzę taki pogląd, o jakim napisałam - że dopiero miłość i związek to jest happy end, udanie się w życiu, prawdziwe szczęście, bla bla bla, i że na każdego czeka miłość. Nie chodzi mi o wypowiedzi kierowane do mnie, tylko po prostu jak wchodzę w różne wątki i czytam, to wiele razy się z tym spotkałam

Ja się nauczyłam cieszyć życiem tu i teraz ️

Biorąc pod uwagę fakt, że większość par nie potrafi się ze sobą komunikować i żyje tak niejako obok, to nie wiem czy w ogóle powinny zabierać głos. Choć jak mniemam zabierają go potrzebując utwierdzać się w przekonaniu, że wybrały słusznie, ponieważ maja ku temu wątpliwości.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 20:26   #197
karynakruk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 90
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Nie, nie maleją. W każdym wieku jest szansa na miłość. Ja pierwszą do mężczyzny i to wspaniałą przeżyłam od 25 roku życia, chociaż wcześniej w sumie kochałam kobietę, z tym że platonicznie.
karynakruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-11, 19:50   #198
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Oby
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-11, 19:55   #199
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Oby
Tez mam taka nadzieje, chociaz patrzac na moje dotychczasowe doswiadczenia momentami watpie, ze milosc po 30 jest mozliwa

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-12, 02:34   #200
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Ja chcę w to wierzyć, bo naprawdę chciałabym się w końcu ze wzajemnością zakochać. Nie jestem stworzona do samotności.

Ale trudno mi znaleźć osobę, która byłaby mi pokrewną duszą. Spotkałam takową tylko kilka razy, ale nie było mi dane stworzyć z nią trwałej relacji.


Mam jakiegoś niewyobrażalnego pecha, więc z braku laku zwalam winę na dodatkowe kilogramy, krótkie nogi i krzywy nos
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-12, 09:45   #201
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

ja mysle ze nie istnieje mam prawie 35 niedawno sie rozstalam. i po kilku spotkaniach z tindera stwierdzam ze jest tragednia.
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-13, 23:53   #202
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Pesymistyczny wątek Znajdzie się tu chociaż jedna dusza, która spotkała miłość po 30?

Jestem zła, że narzekałam na brak facetów, gdy miałam 26-28 lat. Okazuje się, że przespałam najfajniejszy okres na poszukiwania. Czuję się czasem jak odpad, gdy naczytam się blogów, że jestem już sortem II kategorii, jak ja... nawet nigdy nie byłam w pierwszej
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 22:31   #203
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Pesymistyczny wątek Znajdzie się tu chociaż jedna dusza, która spotkała miłość po 30?
(...)
Znam kilka takich. Moje dwie siostry były już po 30-tce, gdy spotkały miłość. Jedna jest już zaręczona i w ciąży, po nieco ponad 2 latach związku. Facet młodszy od niej o ponad 5 lat. Druga mieszka ze swoim i również bardzo szczęśliwi. Koleżanka to samo, ona akurat z mniej więcej o dekadę starszym facetem (ale młodym duchem i wyglądem). I to wszystko osoby nie ledwo po 30-tce, tylko tak bliżej 35 lat. Inna koleżanka poznała kilka lat temu faceta będąc przed 40-tką. Dała szansę uczuciu do niższego faceta, czego sobie nigdy wcześniej nie wyobrażała. I tak dalej.

Naprawdę jak tak pomyślę, to znam sporo osób, które znalazły w końcu miłość po 30-tce. Tylko większość zrobiła jedną rzecz: wyszła nieco spoza swojej strefy komfortu i nie trzymała się jakichś sztywnych ustawień, że partner ma być taki, czy taki. Nie że te osoby zrezygnowały z jakichś ważnych kwestii, ale jednak dały szansę komuś, komu może jeszcze 10 lat wstecz by nie dały. I zaskoczyło, wypaliło. Wiadomo, musi się pojawić chemia, zauroczenie. Czasami ludzie za szybko się poddają, już po 1 spotkaniu. Nie, że należy próbować tygodniami, ale 2-3 spotkania czasami jednak dają pełniejszy obraz sytuacji i danej osoby.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-06-16 o 10:57
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 07:49   #204
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Znam kilka takich. Moje dwie siostry były już po 30-tce, gdy spotkały miłość. Jedna jest już zaręczona i w ciąży, po nieco ponad 2 latach związku. Facet młodszy od niej o ponad 5 lat. Druga mieszka ze swoim i również bardzo szczęśliwi. Koleżanka to samo, ona akurat z mniej więcej o dekadę starszym facetem (ale młodym duchem i wyglądem). I to wszystko osoby nie ledwo po 30-tce, tylko tak bliżej 35 lat. Inna koleżanka poznała kilka lat temu faceta będąc przed 40-tką. Dała szansę uczuciu do niższego faceta, czego sobie nigdy wcześniej nie wyobrażała. I tak dalej.

Naprawdę jak tak pomyślę, to znam sporo osób, które znalazły w końcu miłość po 30-tce. Tylko większość zrobiła jedną rzeczy: wyszła nieco spoza swojej strefy komfortu i nie trzymała się jakichś sztywnych ustawień, że partner ma być taki, czy taki. Nie że te osoby zrezygnowały z jakichś ważnych kwestii, ale jednak dały szansę komuś, komu może jeszcze 10 lat wstecz by nie dały. I zaskoczyło, wypaliło. Wiadomo, musi się pojawić chemia, zauroczenie. Czasami ludzie za szybko się poddają, już po 1 spotkaniu. Nie, że należy próbować tygodniami, ale 2-3 spotkania czasami jednak dają pełniejszy obraz sytuacji i danej osoby.
Myślę ze to dobre podejscie. jednak zauwazylam ze faceci po 30 wciaz szukaja swojego idealu i nie sa raczej sklonni do tego typu kompromisow.
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 08:11   #205
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Prawdziwa miłość po 30?

Ja mam w ogole wrazenie, ze teraz takie czasy, ze 30, to dawne 20. Coraz czesciej ludzie przesuwaja moment znalezienia kogos do zycia na pozniej. No i tez nie zamykalabym sie na rozwodnikow (czesto kobiety w ogole nie biora ich pod uwage myslac, ze z zalozenia cos z nimi nie tak, a to krzywdzace myslenie w wielu przypadkach).
Obcokrajowcow zyjacych w kraju rowniez bym mocno wziela pod uwage (z reguly maja mniejsze wymagania od naszych rodaków).

Mary, nie wiem jaki styl zycia prowadzisz, ale, zeby kogos poznac trzeba zaczac wychodzic z domu, bywac, spotykac sie z ludzmi, przy okazji poznawac nowych. Oczywiscie, ze jest to mozliwe, ale duzo zalezy od tego co ma sie w glowie - jak zakladasz, ze bedzie ciezko, ze byc moze to niemozliwe, że na tym etapie życia już coś przegapiłaś, to tak bedzie. I tu nie chodzi o jakas magie, tylko wierze, ze pozytywne myslenie przyciaga pozytywne scenariusze, bo to TY nawet zupełnie nieświadomie dążysz do czegoś w co mocno wierzysz. W Twojej wiadomosci tego niestety nie wyczulam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2022-06-16 o 08:35
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 08:46   #206
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;89259056]Ja mam w ogole wrazenie, ze teraz takie czasy, ze 30, to dawne 20. Coraz czesciej ludzie przesuwaja moment znalezienia kogos do zycia na pozniej. No i tez nie zamykalabym sie na rozwodnikow (czesto kobiety w ogole nie biora ich pod uwage myslac, ze z zalozenia cos z nimi nie tak, a to krzywdzace myslenie w wielu przypadkach).
Obcokrajowcow zyjacych w kraju rowniez bym mocno wziela pod uwage (z reguly maja mniejsze wymagania od naszych rodaków).

Mary, nie wiem jaki styl zycia prowadzisz, ale, zeby kogos poznac trzeba zaczac wychodzic z domu, bywac, spotykac sie z ludzmi, przy okazji poznawac nowych. Oczywiscie, ze jest to mozliwe, ale duzo zalezy od tego co ma sie w glowie - jak zakladasz, ze bedzie ciezko, ze byc moze to niemozliwe, że na tym etapie życia już coś przegapiłaś, to tak bedzie. I tu nie chodzi o jakas magie, tylko wierze, ze pozytywne myslenie przyciaga pozytywne scenariusze, bo to TY nawet zupełnie nieświadomie dążysz do czegoś w co mocno wierzysz. W Twojej wiadomosci tego niestety nie wyczulam.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

szkoda tylko ze u kobiet jest jeszcze biologia. i 35 letnia kobieta nie ma wiele czasu na to zeby miec dzieci. biorac pod uwage, ze poznanie faceta to poczatek i troche czasu trzeba z nim byc. faceci owszem, moga w tym wieku jeszcze wybierac - moj byly twierdzil ze jest jeszcze mlody. coz, odszedl szukac swojego idealu "bo to nie to".
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 08:49   #207
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
Myślę ze to dobre podejscie. jednak zauwazylam ze faceci po 30 wciaz szukaja swojego idealu i nie sa raczej sklonni do tego typu kompromisow.
Bo ja wiem.... Ja tam widzę niechęć do ustępstw zarówno u kobiet jak i u facetów.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 08:53   #208
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
szkoda tylko ze u kobiet jest jeszcze biologia. i 35 letnia kobieta nie ma wiele czasu na to zeby miec dzieci. biorac pod uwage, ze poznanie faceta to poczatek i troche czasu trzeba z nim byc. faceci owszem, moga w tym wieku jeszcze wybierac - moj byly twierdzil ze jest jeszcze mlody. coz, odszedl szukac swojego idealu "bo to nie to".
To też się przesuwa. Rozumiem o czym piszesz, aczkolwiek znam mase przykładów z własnego środowiska (i nie tylko) par, które poznały się po 30-tce, a nawet w wieku 35 lat i kobiety jeszcze dwójke dzieci zdążyły do 40-tki urodzić. Owszem, to trudniejsze, ale nie niemożliwe.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Bo ja wiem.... Ja tam widzę niechęć do ustępstw zarówno u kobiet jak i u facetów.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też to widzę - mamy inne czasy, kobiety też mają wymagania.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 08:59   #209
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;89259102]To też się przesuwa. Rozumiem o czym piszesz, aczkolwiek znam mase przykładów z własnego środowiska (i nie tylko) par, które poznały się po 30-tce, a nawet w wieku 35 lat i kobiety jeszcze dwójke dzieci zdążyły do 40-tki urodzić. Owszem, to trudniejsze, ale nie niemożliwe.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------



Też to widzę - mamy inne czasy, kobiety też mają wymagania.[/QUOTE]

tylko ze nie kazdy chce byc matka w wieku 40. ja na przyklad nie chce. ale wiadomo, kazdy ma inne podejscie
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 11:04   #210
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Prawdziwa miłość po 30?

Ja bym nie myliła posiadania wymagań (bo je należy mieć, szczególnie w kluczowych kwestiach, w sprawach zasad, życiowych priorytetów) z brakiem elastyczności. Można mieć wymagania, zasady, a jednocześnie być człowiekiem wyrozumiałym i skłonnym do ustępstw w kwestiach mniej ważnych. Myślę, że wiele osób gubi właśnie fakt, że nie potrafią sobie tego poukładać i każda pierdoła wydaje się ważna, nie do przeskoczenia i z byle czego robi się "nie, następny(a)". Nie jestem za licznymi kompromisami, bo ich nadmiar zaczyna nadawać związkowi gorzki posmak, ale jednak z pewnymi rzeczami warto zluzować gumkę. A wiele osób ma postawę pt. jestem taka (taki) zaje..., wręcz doskonała (doskonały), mam to, tamto, owamto, tylko facet (kobieta) z wyższej półki. Natomiast potem jest wielkie zaskoczenie i poczucie krzywdy, że faceci (kobiety) "z wyższej półki" mierzą jeszcze wyżej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-06-16 o 16:16
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-15 22:27:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:57.