Dziwne włosy - po umyciu kręcone po uczesaniu proste - poradźcie jak utrzymać skręt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-22, 11:09   #1
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853

Dziwne włosy - po umyciu kręcone po uczesaniu proste - poradźcie jak utrzymać skręt


Dziewczyny,
mam do Was prośbę o poradę.
Mam długie, gęste włosy, do połowy pleców, może nawet i trochę dłuższe, przód wycieniowany lekko.
Po umyciu zawsze suszę włosy wyczesując je przy tym co w efekcie sprawia, że włosy są proste. Ale zdarza się, że od spodu zostaje kilka zakręconych włosów. Są podatne na prostowanie. Po umyciu zawsze się lekko kręcą. Ostatnio z racji tego, że są upały, pochodziłam chwilę w ręczniku na głowie po czym tradycyjnie wtarłam we włosy olejek, lekko je "ugniotłam" rękoma i tak zostawiłam. Nawet ich nie rozczesywałam. Same pod wpływem ciepła się wysuszyły. Dało to taki efekt, że włosy były pięknie kręcone, nawet nie wiedziałam, że tak dobrze wyglądam w lekkich lokach :P Wieczorem po ich rozczesaniu trochę się napuszyły i z tych skrętów zostały już tylko mini fale.
Co zrobić abym mogła na codzień stylizować włosy tak, aby były tak ładnie skręcone mimo rozczesywania, jak utrzymać te loki? Ale żeby wyglądały tak ładnie i naturalnie a nie jak puch i pokarbowane siano na głowie?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 17:50   #2
FruMi
Przyczajenie
 
Avatar FruMi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zachodniopom.
Wiadomości: 21
Dot.: Dziwne włosy - po umyciu kręcone po uczesaniu proste - poradźcie jak utrzymać s

Loków nie rozczesuje się mając już suche włosy - nie lubią tego i powstaje właśnie siano na łbie. Czeszesz tylko na mokro.

Po umyciu głowy jak włosy są jeszcze ociekające możesz nałożyć olejek lub stylizator do fal (pianka Pantene/Nivea lub żele Syossa Power Hold lub złoty Taft Irresistible dla mężczyzn) równomiernie po całej długości, przeczesać grzebieniem o szerokich zębach i ugniatać podnosząc je od dołu do skóry głowy i tam "pompując" je kilka razy. Stylizator możesz łączyć np. na odżywkę bez spłukiwania lub nie do końca spłukać zwykłą odżywkę (tak, aby wciąż delikatnie była na włosach)

Możesz poczytać o metodzie Curly Girl albo pooglądać filmy na yt (polecam Zakrecovnie, mówi zwięźle i na temat)
FruMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 12:17   #3
meg33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 1
Dot.: Dziwne włosy - po umyciu kręcone po uczesaniu proste - poradźcie jak utrzymać s

Kręconych włosów po nałożeniu stylizatora (żelu czy pianki) i wysuszeniu już nie rozczesujemy, bo uzyskamy piękne siano. Jeśli na 2 dzień nie wyglądają już ładnie, nie układają się w piękne loki, można je odświeżyć spryskując nawet samą wodą, następnie je ugniatasz, tu możesz dodać stylizator i suszysz z użyciem dyfuzora.
meg33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 18:18   #4
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Dziwne włosy - po umyciu kręcone po uczesaniu proste - poradźcie jak utrzymać s

Każde loki są inne, ale generalnie jedynym momentem, w którym loki rozczesujesz to na mokro przed myciem i na odżywkę (delikatnie, zaczynając od koncówek). Po umyciu loków i nałożeniu kremu do loków/pianki/ żelu już się nie rozczesuje, bo zawsze wyjdzie z tego tzw. kopernik. I najlepiej zostawić je do naturalnego wyschnięcia. Unika się też ręczników frotte. Możesz włosy wycisnąć w zwyczajną starą bawełnianą koszulkę.

Jeśli chcesz utrzymać skręt to między myciami można spryskać je płynem odświeżającym skręt i wygnieść.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-18 19:18:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.