Seriale cz. IV - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-11-30, 18:12   #4351
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak, wiem, czytałam o tym Ciekawe, jak wyjdzie pozostała trójka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że to nie będzie taki gniot jak Beverly Hills 90210 - Spotkanie po latach (czy jak się to tam nazywało), bo w tym przypadku po 1 odcinku miałam dość.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 18:14   #4352
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja widziałam, nie wiem w sumie czy polecać. Da się obejrzeć ale nic specjalnego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda, myślałam, że dorówna wcześniejszej wersji.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 18:19   #4353
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Seriale cz. IV

Właśnie obejrzałam pierwszy odcinek Gossip Girl i...

SPOJLER
...jestem zawiedziona koncepcją podania od razu na tacy, kto jest Plotkarą. Przecież to było najciekawsze w tej intrydze! Czemu już nie robią takich zwrotów akcji jak w starej Gossip Girl czy w Pretty Little Liars (to też ma mieć remake, prawda?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2021-11-30 o 18:32
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 18:29   #4354
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Właśnie obejrzałam pierwszy odcinek Gossip Girl i...

SPOJLER
...jestem zawiedziona koncepcją podania od razu na tacy, kto jest Plotkarą. Przecież to było najciekawsze w tej intrydze! Czemu już nie robią takich zwrotów akcji jak w starej Gossip Girl czy w Pretty Little Liars (to teża mieć remake, prawda?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale dlaczego?!
Dziwne, naprawdę.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 18:34   #4355
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Ale dlaczego?!
Dziwne, naprawdę.
Pewnie przełamanie konwencji, żeby nie było identycznie... A może dalej szykuje się jakiś inny zwrot akcji. No ale średnio porywające. No i takie mocno zanurzone w social media i influenserkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 10:00   #4356
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 263
Dot.: Seriale cz. IV

Później to się już w ogóle robi kuriozalne, ze się nikt nie domyśla kto za tym stoi, bo cała ekipa plotkary się za bardzo nie kryje z intrygą, omawiając różne problemy i strategie na szkolnych korytarzach. Do tego serial jest dość wulgarny, No sama nie wiem…


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

No i jeszcze jedna rzecz, która mnie ogólnie w tych serialach dla młodzieży (ten moim zdaniem jest przynajmniej 16+) i o młodzieży rozwala, to ogólne przyzwolenie na picie alkoholu i branie narkotyków przez osoby niepełnoletnie. Banda 15-17 latków pije sobie wino do obiadu czy imprezuje z rodzicami i luzik, fajnie....
Nie jestem jakimś boomerem (a przynajmniej nie chcę być), ale czy serio takie postawy powinny być promowane?
pempek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-03, 14:49   #4357
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Obejrzałam dwa odcinki Republika Sary , matko jaka ta dziewczyna jest nieogarnięta myslała, że jej na wszystko pozwolą i się zgodzą.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-04, 07:38   #4358
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Seriale cz. IV

Oglądał ktoś drugi sezon "The Morning Show"? Tak czekałam, ale jak widzę komentarze w sieci, to odechciewa mi się oglądać i zastanawiam się, czy warto, czy nie.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Później to się już w ogóle robi kuriozalne, ze się nikt nie domyśla kto za tym stoi, bo cała ekipa plotkary się za bardzo nie kryje z intrygą, omawiając różne problemy i strategie na szkolnych korytarzach. Do tego serial jest dość wulgarny, No sama nie wiem…


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

No i jeszcze jedna rzecz, która mnie ogólnie w tych serialach dla młodzieży (ten moim zdaniem jest przynajmniej 16+) i o młodzieży rozwala, to ogólne przyzwolenie na picie alkoholu i branie narkotyków przez osoby niepełnoletnie. Banda 15-17 latków pije sobie wino do obiadu czy imprezuje z rodzicami i luzik, fajnie....
Nie jestem jakimś boomerem (a przynajmniej nie chcę być), ale czy serio takie postawy powinny być promowane?
Dla mnie to nie tyle promowanie, co zupełnie mało realistyczne i też to zauważyłam np. w "Szkole dla elit". Wystarczyłoby, żeby trochę podwyższyć wiek - żeby byli na studiach chociażby. A tutaj chcą zrobić serial o nastolatkach, a tak naprawdę robią nie wiadomo o kim. Już "Euforia" w miarę mnie przekonuje, tam jest patologicznie, ale chociaż bez udziału rodziców.

Nowej "Plotkary" nie mam zamiaru oglądać, choć chyba lepiej, że zrobili to w taki sposób, że od razu wiadomo niż jak w starszej wersji.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-04, 08:19   #4359
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Oglądał ktoś drugi sezon "The Morning Show"? Tak czekałam, ale jak widzę komentarze w sieci, to odechciewa mi się oglądać i zastanawiam się, czy warto, czy nie.
Nie wiedziałam, że już jest. W takim razie muszę się zainteresować, opinii nie czytam
Ja ostatnio pochłaniam Billions, świetny serial, brakowało mi czegoś takiego. Za mną dwa pełne sezony i oglądam od deski do deski każdy odcinek, bez zaglądania w telefon itd. Już dawno nic mnie tak nie wciągnęło


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-05, 08:51   #4360
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Seriale cz. IV

american crime story: impeachment - 3 sezon trzyma poziom pozostałych dwóch. opisuje aferę seksualną moniki lewinsky i billa clintona. kojarzyłam tą sprawę, ale szczegółów nie znałam bo jak się dziala, miałam z 8 lat ;-) totalnie inaczej to sobie wyobrazałam. polecam!
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-05, 09:21   #4361
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
american crime story: impeachment - 3 sezon trzyma poziom pozostałych dwóch. opisuje aferę seksualną moniki lewinsky i billa clintona. kojarzyłam tą sprawę, ale szczegółów nie znałam bo jak się dziala, miałam z 8 lat ;-) totalnie inaczej to sobie wyobrazałam. polecam!
Trzeba oglądać pozostałe dwa sezony czy nie jest to w żaden sposób połączone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-05, 10:26   #4362
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Trzeba oglądać pozostałe dwa sezony czy nie jest to w żaden sposób połączone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każda historia jest inna.


Monika Lewinsky to taka typowa, nieogarnięta wizażanka.
"Dlaczego dzwoni do mnie co 2 tygodnie, skoro nie jest zainteresowany?"
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-05, 11:27   #4363
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Każda historia jest inna.


Monika Lewinsky to taka typowa, nieogarnięta wizażanka.
"Dlaczego dzwoni do mnie co 2 tygodnie, skoro nie jest zainteresowany?"
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-05, 12:58   #4364
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Ja polecam Wszystkie stworzenia duże i małe , przyjemnie sie ogląda, choć nie oglądałam starszej wersji.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-05, 15:52   #4365
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Ja polecam Wszystkie stworzenia duże i małe , przyjemnie sie ogląda, choć nie oglądałam starszej wersji.
Jak sięgnę pamięcią, to ta stara wersja bardziej mi się podobała, choć być może dlatego, że kiedyś dużego wyboru nie było.
Te dwie wersje pewnie zbytnio się nie różnią.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-06, 18:36   #4366
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Seriale cz. IV

Skończyłam dziś Rezydentów. Ciekawe kiedy w Polsce będzie kolejny sezon....
Teraz pewnie zacznę finałowy sezon Chyłki...
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-06, 23:50   #4367
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Seriale cz. IV

Grey's Anatomy 18 sezon w środę w miejsce Rezydentów. Na Fox.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-07, 16:14   #4368
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Jak sięgnę pamięcią, to ta stara wersja bardziej mi się podobała, choć być może dlatego, że kiedyś dużego wyboru nie było.
Te dwie wersje pewnie zbytnio się nie różnią.
Może kiedyś obejrzę
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-09, 16:25   #4369
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Seriale cz. IV

Obejrzałam dwa pierwsze odcinki "And just like that". Fajne, będę dalej oglądać. Widać duży upływ czasu, bohaterki są poważniejsze niż w Sex and the city, ale chcę zobaczyć, co będzie dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-09, 16:57   #4370
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Ja zaczęłam You 3 sezon, jak na razie średnio daleko do 1.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-09, 17:05   #4371
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Seriale cz. IV

Ciekawe jaki będzie 2 sezon Love Life. Pierwszy fajnie się oglądało.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-09, 18:11   #4372
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Ciekawe jaki będzie 2 sezon Love Life. Pierwszy fajnie się oglądało.
ja w połowie II sezonu rzuciłam. nie porwal mnie tak jak pierwszy
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-09, 19:25   #4373
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
ja w połowie II sezonu rzuciłam. nie porwal mnie tak jak pierwszy
Tak bywa.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-09, 23:34   #4374
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Seriale cz. IV

Dźwiękowcy chyba czytają Wizaż, bo się poprawili. Oglądam właśnie serial Pakt z Dorocińskim. Nie wiem jeszcze czy się wkręciłam, jestem w połowie pierwszego odcinka. I szok. Naprawdę. Ani razu nie zatrzymywałam, nie przesuwałam odtwarzania, żeby usłyszeć jeszcze raz jakaś kwestię. Rozumiem wszystko. Mówią wyraźnie. Muzyka w tle nie jest głośniejsza niż wypowiedzi. Jak miło jest usiąść do polskiego serialu i w końcu się zrelaksować. Naprawdę, brawo. W końcu postawili na jakość, a nie "walniemy muzykę w tle, Marian, dawaj milion decybeli!".

Dłużej niż pół życia mieszkam za granicą i raz się popłakałam jak oglądałam polski serial i nie rozumiałam 2/3 wypowiedzi aktorów. Taka młoda Maria Kowalska na przykład. Coś tam smęciła pod nosem w "Pod Powierzchnią" (chyba), a ja wyrywałam sobie włosy z głowy, bo nie rozumiałam ojczystego języka. Panika straszna. Nie dość, że walę byki i piszę jak analfabeta to jeszcze języka zapominam. Aż po ścianach chodziłam. Myślałam, że umrę ze wstydu jak grze Simsy. Muzyka w serialach aż dudniła, dialogi brzmiały jak szepty, a ja myślałam, że jestem debilem, mam problemy ze słuchem albo zapominam języka. Napisów aż szukałam. A potem się okazało, że dźwięk w polskich produkcjach jest tragiczny. I nikt nikogo nie rozumie. Szatan płakał jak montował.

A w Pakcie wszystko gra. Napisów nie potrzeba. Mówią wyraźnie, a ja nie czuję się jak kretynka

Takie nastały czasy, że moje jedynie wymagania co do polskiego serialu to wątki kryminalne i aktorzy, którzy mówią, a nie bełkoczą.

I Dorociński stoi na straży dykcji. Jakby był pijany i bełkotał pod nosem, brzmiałoby to jakby recytował Mickiewicza. Jak go widzę na ekranie to wiem, że wszystko wszystko usłyszę i zrozumiem. I nie będę musiała przerywać i przewijać. Jak jeszcze raz pomyślę, że jestem debilem, zapominającym języka przez polskie produkcje, włączę sobie jakiś audiobook z Dorocińskim i od razu mi przejdzie.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2021-12-09 o 23:42
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 09:08   #4375
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Seriale cz. IV

A mnie niestety ""And just like that" w ogóle nie przypadło do gustu i uważam, że Kim Cattrall podjęła dobrą decyzję. Ten serial miał urok w latach 90, na początku 2000, ale te dwa żenujące filmy to już było i tak za dużo. Bohaterki przypominają swoje karykatury - i wcale nie dlatego że się postarzały, a ta rozmowa o Samancie - co to w ogóle było, zupełnie niezgodne z charakterem. Zresztą każda z nich ma przejaskrawione cechy z przeszłości, a jednak wypada - jeśli chcieli nakręcić serial utrzymany w poważnej konwencji - żeby wydoroślały, dojrzały. Carrie nadal to narcyzka skupiona na sobie, Miranda jeszcze jako tako jestem w stanie uwierzyć, że tak rozwinęłaby się jej postać (choć mam nadzieję, że nie zrobią z niej alkoholiczki), a Charlotte jest bardzo irytująca i karykaturalna.

Przedstawili ich wszystkich jako podstarzałych boomerów, nieogarniających rzeczywistości. Ok, Steve może nie słyszeć, normalna sprawa - ale robić z tego jakiś gag?

Wcześniej artykuły Carrie były w miarę urocze, trochę żenujące, tutaj ten podcast wypadł tylko żenująco. Sara Ramirez nie pasuje mi do obsady.

Do tego zabicie Biga to dla mnie idiotyzm. Cały serial "czekaliśmy", aż się w końcu zejdą, w pierwszym filmie odstawili idiotyczną fabułę, drugiego nie będę komentować. Wiem, że ludzie chorują, umierają, ale mogli go zabić później, pokazać dla równowagi szczęśliwą parę bez dzieci i ich związek tak, żeby choć raz był w miarę szczęśliwy. Wydaje mi się nawet, że ciekawszym - i bardziej prawdopodobnym - scenariuszem niż zawał byłby rozwód, to by się w miarę ciekawie oglądało. Szczególnie jeśli był pod opieką kardiologa, to wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Czekam na plot twist, że Carrie go otruła, bo nie wierzę, że nawet, jak nigdy nie miałam jej za zbyt inteligentną bohaterkę, stałaby w drzwiach przez kilka minut i patrzyła, jak jej mąż umiera, zamiast zadzwonić po karetkę. Do tego pierwsze jej pytanie po jego śmierci "co będzie ze mną" mnie zamurowało. Progres tej postaci jest zerowy, a jako kobieta w średnim wieku nie jest urocza w takim wydaniu sierotki Marysi.

Więcej tego nie włączę.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2021-12-10 o 09:13
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 10:44   #4376
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
A mnie niestety ""And just like that" w ogóle nie przypadło do gustu i uważam, że Kim Cattrall podjęła dobrą decyzję. Ten serial miał urok w latach 90, na początku 2000, ale te dwa żenujące filmy to już było i tak za dużo. Bohaterki przypominają swoje karykatury - i wcale nie dlatego że się postarzały, a ta rozmowa o Samancie - co to w ogóle było, zupełnie niezgodne z charakterem. Zresztą każda z nich ma przejaskrawione cechy z przeszłości, a jednak wypada - jeśli chcieli nakręcić serial utrzymany w poważnej konwencji - żeby wydoroślały, dojrzały. Carrie nadal to narcyzka skupiona na sobie, Miranda jeszcze jako tako jestem w stanie uwierzyć, że tak rozwinęłaby się jej postać (choć mam nadzieję, że nie zrobią z niej alkoholiczki), a Charlotte jest bardzo irytująca i karykaturalna.

Przedstawili ich wszystkich jako podstarzałych boomerów, nieogarniających rzeczywistości. Ok, Steve może nie słyszeć, normalna sprawa - ale robić z tego jakiś gag?

Wcześniej artykuły Carrie były w miarę urocze, trochę żenujące, tutaj ten podcast wypadł tylko żenująco. Sara Ramirez nie pasuje mi do obsady.

Do tego zabicie Biga to dla mnie idiotyzm. Cały serial "czekaliśmy", aż się w końcu zejdą, w pierwszym filmie odstawili idiotyczną fabułę, drugiego nie będę komentować. Wiem, że ludzie chorują, umierają, ale mogli go zabić później, pokazać dla równowagi szczęśliwą parę bez dzieci i ich związek tak, żeby choć raz był w miarę szczęśliwy. Wydaje mi się nawet, że ciekawszym - i bardziej prawdopodobnym - scenariuszem niż zawał byłby rozwód, to by się w miarę ciekawie oglądało. Szczególnie jeśli był pod opieką kardiologa, to wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Czekam na plot twist, że Carrie go otruła, bo nie wierzę, że nawet, jak nigdy nie miałam jej za zbyt inteligentną bohaterkę, stałaby w drzwiach przez kilka minut i patrzyła, jak jej mąż umiera, zamiast zadzwonić po karetkę. Do tego pierwsze jej pytanie po jego śmierci "co będzie ze mną" mnie zamurowało. Progres tej postaci jest zerowy, a jako kobieta w średnim wieku nie jest urocza w takim wydaniu sierotki Marysi.

Więcej tego nie włączę.
Ja niestety nie mogę patrzeć na Kristin Davis i Sarę Jessicę Parker. One wyglądają wręcz karykaturalnie, jak antyreklama medycyny estetycznej dla pań 50+. Cynthia Nixon za to wygląda świetnie.


Obejrzałam połowę pierwszego odcinka i rzeczywiście, ta konwencja miała swój urok w latach 90 i wczesnych 00, teraz to takie ple ple o niczym właściwie. I bardzo brakuje Samanthy, bo to ona i Miranda jako postacie zawsze ciągnęły ten serial. Będę oglądać, ale bez wypieków na twarzy.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 10:52   #4377
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Seriale cz. IV

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89031205]Ja niestety nie mogę patrzeć na Kristin Davis i Sarę Jessicę Parker. One wyglądają wręcz karykaturalnie, jak antyreklama medycyny estetycznej dla pań 50+. Cynthia Nixon za to wygląda świetnie.


Obejrzałam połowę pierwszego odcinka i rzeczywiście, ta konwencja miała swój urok w latach 90 i wczesnych 00, teraz to takie ple ple o niczym właściwie. I bardzo brakuje Samanthy, bo to ona i Miranda jako postacie zawsze ciągnęły ten serial. Będę oglądać, ale bez wypieków na twarzy.[/QUOTE]

Ja staram się być wyrozumiała, bo wiem, że na kobietach wywiera się większą presję, żeby długo wyglądały młodo, ale niestety masz rację. Kristin Davis w ogóle miała piękną twarz i uważam, że bez wypełniaczy wyglądałaby o stokroć lepiej; do tego nie potrafię zrozumieć, jak kobiety, które zarabiają tyle pieniędzy, robią zabiegi takiej jakości - i kto je im wykonuje. W scenach płaczu niestety to szczególnie widać u Charlotte.

Ja wolałabym jednak, żeby to boomerstwo i alkoholizm potencjalny przerzucili z Mirandy na Charlotte, bo do tej drugiej bardziej to pasuje. Mirandy postać o tyle dla mnie zepsuli, ze nie wierzę, że rzucałaby takie teksty, średnio to do niej pasuje; jest wykształcona, pracowała w międzynarodowym środowisku. Dla mnie też ona i Samantha ciągnęły ten serial, Charlotte i Carrie uważałam z reguły za miałkie.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 15:44   #4378
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Seriale cz. IV

Obejrzałam 2 odcinki serialu La Brea i jeśli ktoś lubił serial Lost, to polecam, bo jest w klimacie.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 16:27   #4379
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Seriale cz. IV

Polecam Pernille / Poerni komedia momentami trochę dramatu, dobry serial norweski.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-12, 03:06   #4380
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
A mnie niestety ""And just like that" w ogóle nie przypadło do gustu i uważam, że Kim Cattrall podjęła dobrą decyzję. Ten serial miał urok w latach 90, na początku 2000, ale te dwa żenujące filmy to już było i tak za dużo. Bohaterki przypominają swoje karykatury - i wcale nie dlatego że się postarzały, a ta rozmowa o Samancie - co to w ogóle było, zupełnie niezgodne z charakterem. Zresztą każda z nich ma przejaskrawione cechy z przeszłości, a jednak wypada - jeśli chcieli nakręcić serial utrzymany w poważnej konwencji - żeby wydoroślały, dojrzały. Carrie nadal to narcyzka skupiona na sobie, Miranda jeszcze jako tako jestem w stanie uwierzyć, że tak rozwinęłaby się jej postać (choć mam nadzieję, że nie zrobią z niej alkoholiczki), a Charlotte jest bardzo irytująca i karykaturalna.

Przedstawili ich wszystkich jako podstarzałych boomerów, nieogarniających rzeczywistości. Ok, Steve może nie słyszeć, normalna sprawa - ale robić z tego jakiś gag?

Wcześniej artykuły Carrie były w miarę urocze, trochę żenujące, tutaj ten podcast wypadł tylko żenująco. Sara Ramirez nie pasuje mi do obsady.

Do tego zabicie Biga to dla mnie idiotyzm. Cały serial "czekaliśmy", aż się w końcu zejdą, w pierwszym filmie odstawili idiotyczną fabułę, drugiego nie będę komentować. Wiem, że ludzie chorują, umierają, ale mogli go zabić później, pokazać dla równowagi szczęśliwą parę bez dzieci i ich związek tak, żeby choć raz był w miarę szczęśliwy. Wydaje mi się nawet, że ciekawszym - i bardziej prawdopodobnym - scenariuszem niż zawał byłby rozwód, to by się w miarę ciekawie oglądało. Szczególnie jeśli był pod opieką kardiologa, to wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Czekam na plot twist, że Carrie go otruła, bo nie wierzę, że nawet, jak nigdy nie miałam jej za zbyt inteligentną bohaterkę, stałaby w drzwiach przez kilka minut i patrzyła, jak jej mąż umiera, zamiast zadzwonić po karetkę. Do tego pierwsze jej pytanie po jego śmierci "co będzie ze mną" mnie zamurowało. Progres tej postaci jest zerowy, a jako kobieta w średnim wieku nie jest urocza w takim wydaniu sierotki Marysi.

Więcej tego nie włączę.
Carrie jak Carrie, ale z Mirandy zrobili chodzący mem.

W ogóle bez sensu, że twórcy tak starają się wpleść polityczną wrażliwość do tego serialu. Chyba już zapomnieli, że zrobili kiedyś cały odcinek o tym, jak bohaterki nazywają transseksualistów 'tranny' i chyba pada tam nawet określenie, że tacy ludzie są obrzydliwi. Poza tym, Carrie nie wierzyła w biseksualność, a Miranda była typową career woman lat 90-tych, która podśmiewała się z women movements. W tym kontekście ich obecne starania są conajmniej śmieszne i nieszczere.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 19:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.