Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-15, 09:23   #4921
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Hej. W Polsce siedzi sie w domu z dzieckiem wiec jest inaczej. Mam duzo zaleglego urlopu wiec wyplate bede dostawac jeszcze 2.5 roku. Dziecko juz jest coraz mniej wymagajace, odstawiam wlasnie od kp. Za 9 miesiecy bedzie jeszcze lepiej. A dzieci beda mialy mala roznic wieku i beda sie ze soba bawic za 1.5 roku. Podoba mi sie jak posiadanie rodzenstwa zmienia dzieci . Dla mnie strasniejsze byloby kilka lat przerwy i potem powrot do pieluch Poza tym moj maz duzo angażuje się w domowe obowiazki, mam też blisko duzo rodziny. Oby tylko ciaza byla taka jak pierwsza
Napewno jest inaczej
Ja jestem tutaj bez rodziny, tz w pracy po 11-13h szesc dni w tyg. Nie mamy ogrodka, wyjscie na spacer to wyprawa bo waskie schody i pierwsze pietro

Majac w pl duzy ogrod i babcie i dziadka i pierdyliard cioc i wujkow napewno jest bardziej urozmaicony ten dzien

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 20:24   #4922
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Wiadomo, każdy woli inaczej dla mnie z kolei taka długa przerwa w pracy byłaby straszna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 20:54   #4923
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Wiadomo, każdy woli inaczej dla mnie z kolei taka długa przerwa w pracy byłaby straszna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patrzac na to ze w ciaze zaszlam dwa miesiace po zmianie pracy jestem wdzeczna losowi ze trafilam na fajnych i wyrozumialych ludzi

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 10:57   #4924
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Tez mieszkam na 1 pietrze i nie mam ogródka ale tak jak mowisz tlumek rodziny i maz w domu o 14.00. Ja znowu prawie plakalam na mysl o powrocie do pracy. Poza tym mam 33 lata wiec srednio z czekaniem na lepszy moment. Mam teraz 7 tc. Czuje sie super. Odstawilam kp w 4 dni ale nie moge jeszcze dojsc do ladu z nocami. Synek sie czesto budzi i chce jesc. Kombinuje ale chyba mamy skok na dodatek i zeby rosną,wiec noce sa kiepskie.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 11:15   #4925
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Tez mieszkam na 1 pietrze i nie mam ogródka ale tak jak mowisz tlumek rodziny i maz w domu o 14.00. Ja znowu prawie plakalam na mysl o powrocie do pracy. Poza tym mam 33 lata wiec srednio z czekaniem na lepszy moment. Mam teraz 7 tc. Czuje sie super. Odstawilam kp w 4 dni ale nie moge jeszcze dojsc do ladu z nocami. Synek sie czesto budzi i chce jesc. Kombinuje ale chyba mamy skok na dodatek i zeby rosną,wiec noce sa kiepskie.
Hehehe ja w grudniu skoncze 33 i uwazam ze mam jeszcze z 5lat na drugie

Moj tz w domu jest po 19:30 a wychodzi 7rano. takze jestem z calym majdanem sama. Zakupy, sprzatania, dziec, noce itp wsYstko to moja dzialka takE naraIe nie ma opcji na drugie bambino musze ciut odzyc

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 18:54   #4926
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja w grudniu 28, więc się jakoś szczególnie nie spieszę. Wprawdzie mój mąż 36, ale u facetów to jednak nie ma aż takiego znaczenia.
No i chcę wrócić do pracy na trochę żeby po pierwsze nie "wypaść z obiegu", a po drugie wyjść do ludzi. Kocham swoje dziecko, ale nie dla mnie siedzenie w domu, męczy mnie to. Jak mnie lekarz wysłał na L4 w ciąży to pierwszy miesiąc nie wiedziałam co ze sobą zrobić i co chwilę płakałam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 09:50   #4927
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Ja w grudniu 28, więc się jakoś szczególnie nie spieszę. Wprawdzie mój mąż 36, ale u facetów to jednak nie ma aż takiego znaczenia.
No i chcę wrócić do pracy na trochę żeby po pierwsze nie "wypaść z obiegu", a po drugie wyjść do ludzi. Kocham swoje dziecko, ale nie dla mnie siedzenie w domu, męczy mnie to. Jak mnie lekarz wysłał na L4 w ciąży to pierwszy miesiąc nie wiedziałam co ze sobą zrobić i co chwilę płakałam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam podobnie tyle ze ja starsza.
Mlody w zlobku sam na 2h a mi zly jal grochy leca

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-21, 10:13   #4928
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis to naprawde ciezko. U nas zakupy i sprzatanie to dzialka meza. Gotowac nie musze ale cos tam gotuje. Maz chyba dziecka za duzo nie widzi... Mi jesy dobrze jak jest. Do ludzi wychodzę, praca mi do tego niepotrzebna
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 11:21   #4929
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Travis to naprawde ciezko. U nas zakupy i sprzatanie to dzialka meza. Gotowac nie musze ale cos tam gotuje. Maz chyba dziecka za duzo nie widzi... Mi jesy dobrze jak jest. Do ludzi wychodzę, praca mi do tego niepotrzebna
Niestety takie zycie na emigracji. Mieszkamy w londynie i tz dpkazd do pracy zajmuje niekiedy ponad 2h w jedna strone

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 13:24   #4930
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Żyję ktoś tutaj?

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 16:06   #4931
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Żyję ktoś tutaj?

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Ja czekam az ktos sie odezwie. Co u Was słychać? Ja właśnie karmię mojego 1,5 miesięczniaka i probuję ogarnąć 2-latka. Dziś to jakiś hardcore.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-20, 16:09   #4932
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

My kupiliśmy dom, od 3 miesięcy mieszkamy już na swoim. No i jestem w drugiej ciąży, termin na grudzień.
Bliźniaki oglądają bajkę, a ja kończę szykować jedzenie

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 10:59   #4933
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Jakos umknal mi watek

Gratuluje wszystkim spodziewajacym sie kolejnych dzieci. Podziwiam. mnie 1 pzerasta czasami
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:36   #4934
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Jakos umknal mi watek

Gratuluje wszystkim spodziewajacym sie kolejnych dzieci. Podziwiam. mnie 1 pzerasta czasami
Moje pierwsze było mało problemowe (w porównaniu z dziećmi znajomych), ale drugie teraz to wogóle inny, wyższy, poziom bezproblemowości. I chyba tylko dlatego jeszcze nie oszalałam z dwójką.
Jak tam wasze bunty dwulatków? U nas bywa ostro, ale idzie się z nim fajnie dogadać. Albo przeczekać kryzys

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 00:17   #4935
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Moje bliźniaki też bezproblemowe, turbo grzeczne dzieci. Ogólnie wszyscy się nas pytają, jak my je wychowujemy, bo niby jeszcze nie widzieli takich grzecznych dzieci Śmieje się sama do siebie, że teraz trzecie da mi popalić

U mnie w miarę łagodnie ten bunt przechodzi. Owszem, był moment, że na każde "nie" była histeria i rzucanie się na podłogę, ale trwało to bardzo krótko. Ogólnie raczej jestem w stanie na spokojnie im wszystko przetłumaczyć, a i one raczej wolą przyjść się przytulić jak im coś nie pasuje.

Tak samo dużo im tłumacze, że będą mieć siostrzyczkę. Wydaje mi się, że dużo rozumieją. Same przychodzą głaskać mnie po brzuchu, całują po nim. Nawet próbują karmić już no ale zobaczymy w praktyce jak się będą zachowywać, jak już mała się pojawi w domu. Nie oczekuje cudów, zazdrość na pewno będzie. Po cichu mam nadzieję, że jakoś je poskromie, że uda mi się im dużo wytłumaczyć i jakoś zaangażować w " pomoc".

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 21:12   #4936
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

U nas już po buncie, ale było koszmarnie. Codziennie awantury od rana, kładzenie się na podłodze i jeden wielki ryk o wszystko - bo na pampersie był kot a miał być pies, bo pierwsza przez drzwi przeszła babcia a miał przejść dziadek, bo ja wyrzuciłam papierek do śmietnika a ona chciała wyrzucić, bo jedzenie nałożył tata a miała nałożyć mama. To był okres przed drugimi urodzinami, jeszcze nie mówiła właściwie nic i ciężko było się czasem domyślić o co może chodzić. Gdy już doszliśmy do tego w czym tym razem jest problem to mogliśmy działać, okazać zrozumienie, wtedy się uspokajała. Ale chodziło czasem o tak irracjonalne rzeczy, że zanim rozwiązaliśmy zagadkę to już była jazda na całego. No i najgorsze w tym wszystkim było to, że wszystko ciągle miałam robić ja a nie mój mąż ani nikt inny - zmieniać pampersa, ubierać, podawać picie, zabawkę, zapalać światło, no wszystko. Pracuję zdalnie i co chwilę musiałam przerywać żeby wstać i np podać jablko, nikt inny nie mogl bo młoda już leżała na podłodze i płakała. Na szczęście ten cały bunt już za nami.

Nadal średnio ze spaniem. W czerwcu odstawiłam małą od piersi, no i jest trochę lepiej - było wcześniej zazwyczaj 5 pobudek, teraz czasem 5, czasem 3, czasem 1, kilka razy wpadła przespana noc. Na duży plus jednak to, że wystarczy zazwyczaj przytulić, pogłaskać i śpi, a dopóki karmiłam piersią to ciągle na mnie wisiała i każda pobudka trwała wieki nim udało mi się ją odłożyć.

A tak to przeprowadzamy się, sprzedaliśmy mieszkanie i kupiliśmy większe. Teraz wykańczamy i tymczasowo mieszkamy u teściów, ale nie jest tak źle, mamy dla siebie całe piętro, osobna kuchnie, łazienkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-04, 11:54   #4937
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
U nas już po buncie, ale było koszmarnie. Codziennie awantury od rana, kładzenie się na podłodze i jeden wielki ryk o wszystko - bo na pampersie był kot a miał być pies, bo pierwsza przez drzwi przeszła babcia a miał przejść dziadek, bo ja wyrzuciłam papierek do śmietnika a ona chciała wyrzucić, bo jedzenie nałożył tata a miała nałożyć mama. To był okres przed drugimi urodzinami, jeszcze nie mówiła właściwie nic i ciężko było się czasem domyślić o co może chodzić. Gdy już doszliśmy do tego w czym tym razem jest problem to mogliśmy działać, okazać zrozumienie, wtedy się uspokajała. Ale chodziło czasem o tak irracjonalne rzeczy, że zanim rozwiązaliśmy zagadkę to już była jazda na całego. No i najgorsze w tym wszystkim było to, że wszystko ciągle miałam robić ja a nie mój mąż ani nikt inny - zmieniać pampersa, ubierać, podawać picie, zabawkę, zapalać światło, no wszystko. Pracuję zdalnie i co chwilę musiałam przerywać żeby wstać i np podać jablko, nikt inny nie mogl bo młoda już leżała na podłodze i płakała. Na szczęście ten cały bunt już za nami.

Nadal średnio ze spaniem. W czerwcu odstawiłam małą od piersi, no i jest trochę lepiej - było wcześniej zazwyczaj 5 pobudek, teraz czasem 5, czasem 3, czasem 1, kilka razy wpadła przespana noc. Na duży plus jednak to, że wystarczy zazwyczaj przytulić, pogłaskać i śpi, a dopóki karmiłam piersią to ciągle na mnie wisiała i każda pobudka trwała wieki nim udało mi się ją odłożyć.

A tak to przeprowadzamy się, sprzedaliśmy mieszkanie i kupiliśmy większe. Teraz wykańczamy i tymczasowo mieszkamy u teściów, ale nie jest tak źle, mamy dla siebie całe piętro, osobna kuchnie, łazienkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wow to faktycznie ciezko bunk odczuliscie. U nas pare razy sie w sumie zdarzylo taki zachowanie ale bez tragedi
Teraz wprowdzilismy stanie w kacie jako kare ale moze raz na dwa tyg tam laduje
Ten tydzien to jakis bund na zlobek i niechetnie rano sie zbieramy no ale jak juz jest tam to wszytsko cacy.
Mielismy tez niedawno ospe.

szacunek za pracowanie i zajmowanie sie dzieckiem. Pracowalam tak chyba pol roku i odpuscilam tzn dalam go do zlobka na wejecej godzin bo nie dawalam rady z wiszacym na mnie grzybem cokolwiek popracowac
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-05, 20:27   #4938
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis ale moja mała ma opiekę w tym czasie jak ja pracuję, nie jestem z nią sama. Albo mój mąż z nią jest wtedy albo moja mama. I tak ogólnie oprócz tego czasu "buntu" to jest ok, gdzieś wychodzą czy się bawią w pokoju obok a ja spokojnie pracuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 10:39   #4939
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Travis ale moja mała ma opiekę w tym czasie jak ja pracuję, nie jestem z nią sama. Albo mój mąż z nią jest wtedy albo moja mama. I tak ogólnie oprócz tego czasu "buntu" to jest ok, gdzieś wychodzą czy się bawią w pokoju obok a ja spokojnie pracuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ah rozumiem myslalam ze ona jest pod Twoja opieka w czasie pracy
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.