Mamy lipcowe 2022 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-24, 08:52   #31
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

U mnie już wie rodzina od strony mamy, czyli moi rodzice, siostra, babcia i ciocia. Przy pierwszej ciąży też szybko mówiliśmy, teraz wiedzieli, że staramy się od sierpnia, co ma być, to będzie, o ew. utracie też będą wiedzieć i myślę, że w razie czego będą pełni empatii.
TZ powiedział dwa dni temu rodzicom, ja jeszcze jednej koleżance z pracy, bo wypisałam się ze szkolenia wyjazdowego.

Ja jestem po badaniach krwi (morfologia ogólna, glukoza, i te rozne przeciwciala i moczu). Muszę iść na obciążenie glukoza, bo mam za wysoki wynik na czczo, chciałam w weekend, ale czekam na wynik testu i jakoś nie czuję by mi do soboty przeszło.
Do dentysty i tak jestem zapisana na grudzień, bo mam kilka plomb do zmiany wypełnienia, w wakacje wyleczylam dwa zęby kanalowo, a ósemki będę usuwać pewnie w drugim trymestrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 19:46   #32
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Strasznie mi przykro moja druga ciąża zakończyła się dokładnie na tym samym etapie, niestety ja dowiedziałam się dopiero w 12 tygodniu🙄 teraz, do momentu aż przekroczę tę barierę, na pewno nie będę spokojna..

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Coś mi tu nie działa 🙄 chodziło oczywiście o odpowiedz mrookuu🙄



Skoro już piszę - cześć dziewczyny dołączam jako lipcowa mama z terminem na 9 lipca rodzinie planuje powiedzieć dopiero na święta, po kolejnej wizycie usg.
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 05:41   #33
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

No i nie zdążyłam uciec z pracy przed covidem.
Wynik dodatni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 06:16   #34
mrookuu
Raczkowanie
 
Avatar mrookuu
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 103
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
Strasznie mi przykro moja druga ciąża zakończyła się dokładnie na tym samym etapie, niestety ja dowiedziałam się dopiero w 12 tygodniu teraz, do momentu aż przekroczę tę barierę, na pewno nie będę spokojna..

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Coś mi tu nie działa chodziło oczywiście o odpowiedz mrookuu



Skoro już piszę - cześć dziewczyny dołączam jako lipcowa mama z terminem na 9 lipca rodzinie planuje powiedzieć dopiero na święta, po kolejnej wizycie usg.
Ja również czekam jak na szpilkach żeby przekroczyć tę barierę i być spokojna. Chociaż jestem pewna że przez całą ciążę będę się zamartwiać.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
mrookuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 10:00   #35
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Witam się i ja, mam termin na 2.07 i to moja pierwsza ciąża
Od miesiąca jestem już na zwolnieniu lekarskim z racji pracy w szpitalu zakaźnym, poza tym męczą mnie straszne mdłości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 10:59   #36
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

agugus90 - trzymam kciuki za łągodne przejście covida, teraz jak się czujesz?
dominikaha - hej, a ile masz lat?

Ja mam jeszcze jedno pytanie. Jak wy chodzcie do lekarzy?
Ja mam luxmeda ale lekarz powiedział mi, że ciąży bliźniaczej nie prowadzą. Podzwoniłam na NFZ ale nigdzie mnie nie chcą bo nie ma miejsc lub coś tam innego i tak myślę co mam zrobić ( a mieszkam we Wrocławiu więc duże miasto).
Wolałabym nie chodzic prywatnie no bo w końcu płacę składki na NFZ + opłacam luxmed a teraz co mam opłacać jeszcze prywatnie lekarza? ehhhh
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2021-11-25 o 11:00
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 11:30   #37
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
Witam się i ja, mam termin na 2.07 i to moja pierwsza ciąża
Od miesiąca jestem już na zwolnieniu lekarskim z racji pracy w szpitalu zakaźnym, poza tym męczą mnie straszne mdłości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć, jak na razie masz termin jako pierwsza
Ja przy pierwszej ciąży jadłam prawie na lezaco kilka gryzow banana, żeby móc rano wstać z łóżka i podgryzalam morele suszone. Może znajdziesz sposób by mdłości trochę osłably?
Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
agugus90 - trzymam kciuki za łągodne przejście covida, teraz jak się czujesz?
dominikaha - hej, a ile masz lat?

Ja mam jeszcze jedno pytanie. Jak wy chodzcie do lekarzy?
Ja mam luxmeda ale lekarz powiedział mi, że ciąży bliźniaczej nie prowadzą. Podzwoniłam na NFZ ale nigdzie mnie nie chcą bo nie ma miejsc lub coś tam innego i tak myślę co mam zrobić ( a mieszkam we Wrocławiu więc duże miasto).
Wolałabym nie chodzic prywatnie no bo w końcu płacę składki na NFZ + opłacam luxmed a teraz co mam opłacać jeszcze prywatnie lekarza? ehhhh
Teraz się czuję jak przeziębienie z zapchanym nosem, najgorszy ból głowy był w poniedziałek i wtorek, w życiu czegoś takiego nie miałam. Za to przedszkolaka mam do 10.12 na kwarantannie i bardziej się boję o nasze kondycje psychiczne.


Ja pierwszą ciążę prowadziłam prywatnie - specjalnie wybrałam lekarza ze szpitala, a on co? Zrezygnował w trakcie mojej ciazy z pracy tam

Teraz nastawiam się na medicover, przez covida musiałam przestawić sobie obciążenie glukozą na następną sobotę. W Warszawie wizyta z usg kosztuje ok 400 zł, to naprawdę spory wydatek, gdy mogę skorzystać z pakietu.
W 2017/18 byliśmy w innym województwie i wizyta była za ok 200 zł.

A może jakaś lokalna grupa mam na fb? U nas są pytania o prowadzenie ciąży i często padają polecane nazwiska i kwestia, by na pierwszą wizytę iść prywatnie, a potem lekarz już znajduje miejsce na NFZ.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-25, 16:54   #38
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
No i nie zdążyłam uciec z pracy przed covidem.
Wynik dodatni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No masz
Jak się czujesz?


Co do lekarza to ja chodzę prywatnie, na NFZ mimo że ciaza terminy są masakryczne
Jutro mam właśnie pierwsza wizytę i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze trzymajcie kciuki!

Witam nowe dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 17:54   #39
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
No masz
Jak się czujesz?


Co do lekarza to ja chodzę prywatnie, na NFZ mimo że ciaza terminy są masakryczne
Jutro mam właśnie pierwsza wizytę i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze trzymajcie kciuki!

Witam nowe dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak przeziębiona, 2 -3 dni temu bylo znacznie gorzej.

Super, że już jutro wizyta, będziemy trzymać kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 19:29   #40
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Jak przeziębiona, 2 -3 dni temu bylo znacznie gorzej.

Super, że już jutro wizyta, będziemy trzymać kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby szybko Ci przeszło




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 12:22   #41
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
agugus90 - trzymam kciuki za łągodne przejście covida, teraz jak się czujesz?
dominikaha - hej, a ile masz lat?

Ja mam jeszcze jedno pytanie. Jak wy chodzcie do lekarzy?
Ja mam luxmeda ale lekarz powiedział mi, że ciąży bliźniaczej nie prowadzą. Podzwoniłam na NFZ ale nigdzie mnie nie chcą bo nie ma miejsc lub coś tam innego i tak myślę co mam zrobić ( a mieszkam we Wrocławiu więc duże miasto).
Wolałabym nie chodzic prywatnie no bo w końcu płacę składki na NFZ + opłacam luxmed a teraz co mam opłacać jeszcze prywatnie lekarza? ehhhh
Hej, mam 32 lata

Ja chodzę prywatnie, mialam problemy z owulacją i zajęcie w ciążę nie było takie proste, znalazłam bardzo dobrego specjalistę prywatnie, który świetnie mnie poprowadził i już się go trzymam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Cześć, jak na razie masz termin jako pierwsza
Ja przy pierwszej ciąży jadłam prawie na lezaco kilka gryzow banana, żeby móc rano wstać z łóżka i podgryzalam morele suszone. Może znajdziesz sposób by mdłości trochę osłably? Teraz się czuję jak przeziębienie z zapchanym nosem, najgorszy ból głowy był w poniedziałek i wtorek, w życiu czegoś takiego nie miałam. Za to przedszkolaka mam do 10.12 na kwarantannie i bardziej się boję o nasze kondycje psychiczne.


Ja pierwszą ciążę prowadziłam prywatnie - specjalnie wybrałam lekarza ze szpitala, a on co? Zrezygnował w trakcie mojej ciazy z pracy tam

Teraz nastawiam się na medicover, przez covida musiałam przestawić sobie obciążenie glukozą na następną sobotę. W Warszawie wizyta z usg kosztuje ok 400 zł, to naprawdę spory wydatek, gdy mogę skorzystać z pakietu.
W 2017/18 byliśmy w innym województwie i wizyta była za ok 200 zł.

A może jakaś lokalna grupa mam na fb? U nas są pytania o prowadzenie ciąży i często padają polecane nazwiska i kwestia, by na pierwszą wizytę iść prywatnie, a potem lekarz już znajduje miejsce na NFZ.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie widzę, że poki co prowadzę

Na mdłości nie znalazłam jeszcze skutecznego sposobu, próbowalam już nawet opasek uciskowych na nadgarstki A na imbir to już patrzeć nie mogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-26, 13:42   #42
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Mi na szczęście na mdłości pomagają gumy miętowe do żucia.
Ale też niedopuszczanie do głodu, więc mimo braku chęci do jedzenia staram się co 3h coś tam zjeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 14:24   #43
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Mi na szczęście na mdłości pomagają gumy miętowe do żucia.
Ale też niedopuszczanie do głodu, więc mimo braku chęci do jedzenia staram się co 3h coś tam zjeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O której masz wizytę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 20:33   #44
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
O której masz wizytę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem już po. Mamy 6+5 serduszko bije, ale mamy też krwiaka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 20:55   #45
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Jestem już po. Mamy 6+5 serduszko bije, ale mamy też krwiaka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Och
To odpoczywaj, oszczędzaj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-29, 17:59   #46
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cześć po przerwie zalałam laptopa a pisanie na tel jest problematyczne:/ nie działają mi różne funkcje :/



Ja chodzę prywatnie to tego samego lekarza do którego chodziłam w 2 poprzednich ciążach. Zna moja historię, więc myślę, ze to dobry wybór. Badania robię w enel medzie za darmo na szczescie. Przyjmują zewnętrzne skierowania



Jak u Was z objawami? Dziś wpadłam w panikę bo przestały bolec piersi🙄 na szczescie głód i towarzyszące mu mdłości mnie uspokoiły 🤦☠♀️ Spałam dziś tez 3 h w ciągu dnia 😂 głowa jednak robi swoje.. w ogóle, jeśli chodzi o mdłości, macie je rano? W ciągu dnia? Ja mam je w ciąży po raz pierwszy i zazwyczaj wieczorem 😳 wybija 18 i nagle muszę coś zjesc



Odnośnie krwiaka- czytam tez inne forum i tam widze, że to częsty problem. Dziewczyny polecają odpoczywać jak najwiecej

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Proszę olac te emoty z czaszka na czele w moim wpisie 😂😂 oczywiście na tel nie mogę edytować 🙄
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-29, 20:51   #47
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja zaczęłam 7 tydzień i wciąż zero objawów i oby tak zostało jak najdłużej bo ja jestem typem co musi ciągle gdzieś chodzi i coś robic i strasznie bym się nudziła jakbum musiała w domu siedziec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 06:46   #48
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja na razie też bez objawów (tydzień 6), jedynie gdy mam za długie przerwy w jedzeniu, to mi niedobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 09:19   #49
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

A które to Wasze ciąże? zastanawiam się, czy jest jakaś zależność w pierwszej mdłości nie miałam, tylko dwa razy zwymiotowalam z uwagi na nagły bodziec zapachowy w postaci ryby 😳 nie bolało mnie nic, piersi również, senność nadchodziła dopiero wieczorem. Teraz mam wrażenie ze wszystko odczuwam kilka razy mocniej… dziś np nie byłam w stanie patrzeć na moje dotąd ulubione pieczywo 🙄 zjadłam zwykła białą bułkę co jest nie do pomyślenia 😂 do lodówki próbuje nie podchodzić 😂 śpię już ok 10 rano żeby mieć sile na resztę dnia 🤷🏼☠♀️
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-30, 09:41   #50
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Moja druga
W pierwszej miałam poranne mdłości i zywilam się suchą bułką i kawałkiem banana, dopiero koło 11tej odwazylam się jeść wiecej, i spałam po 3-4 godziny w dzień. Wymiotowalam chyba 5 razy przez całą ciążę.

Teraz przy synku i tak nie dałabym rady sobie podrzemac w dzień

Ale to dopiero szósty tydzień, więc jeszcze dużo może się zmienić i będę narzekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 10:22   #51
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Moje dziecko jest na szczescie w żłobku 👌🏼😂 bez tego byłoby krucho 😂 na początku miałam wątpliwości czy dobrze robię, ale tyle się tam uczy, ze sama jestem w szoku 😳 No i dzięki temu ja mogę polenić się kilka godzin w ciągu dnia trochę dla własnej przyjemności a trochę z polecenia lekarza. Podziwiam za siłę 💪🏼



A korzystacie może z aplikacji ciążowych? Pokrywają się Wam daty z tymi od ginekologa?
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 10:45   #52
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cześć, dołączam z terminem na 12.07.
Moja 3 ciąża,mam synka 3,5 roku, druga ciąża zakończona tragicznie w 20tyg 🥺 i teraz nadzieja ze dołączy do nas jeszcze jeden czlowieczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Witaj!

Będziemy trzymać tu wszystkie kciuki, żeby teraz było dobrze


Mam już ponad trzylatka w domu, wtedy też dołączyłam na wątku na wizażu a potem przenioslysmy się na grupę na fb, która do dzisiaj jest aktywna.

Na razie nie mam żadnych dolegliwości, wizytę mam 13 grudnia.
Mam pakiet z medicoveru i tam już zrobiłam podstawowe badania i niestety w sobotę idę na obciążenie glukoza, bo mam za wysoki wynik na czczo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez niestety xukier za wysoki. Dla mnie picie tej glukozy to koszmar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Cześć ja mam synka i córkę, w grudniu skończą 6 i 4 latka. Byłaś już u ginekologa? Zapisywałyście się już na usg 1 trymestru? Ja mam się umówić na za 6-7 tygodni i teraz mam dylemat gdzie to usg zrobić... Mam kilka polecanych nazwisk i czytam opinie
Ja jestem zapisana na prenatalne 4.01

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Witam! Mam termin na 25.07 pierwsza ciąża i to bliźniacza
Chciałam tylko jedno dziecko no ale chyba się nie uda....
Puki co nie mam żadnych dolegliwości i gdyby nie brak okresu to bym nawet nie pomyślała, że mogę być w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo pierwsze tutaj bliźniaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
No i nie zdążyłam uciec z pracy przed covidem.
Wynik dodatni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrowka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Jestem już po. Mamy 6+5 serduszko bije, ale mamy też krwiaka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpoczywaj ile się da!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 11:19   #53
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja w pierwszej ciąży wymiotowałam dużo, często mi się robiło słabo i wogole leżałam cały pierwszy trymestr.
Druga ciąża łagodniejsza, niestety stracona.
Teraz trzecia i mdłości mam w nocy, do tego osłabienie i senność.

Jeśli chodzi o aplikacje ciążowe to ja mam happybaby i polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 11:40   #54
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
Moje dziecko jest na szczescie w żłobku bez tego byłoby krucho na początku miałam wątpliwości czy dobrze robię, ale tyle się tam uczy, ze sama jestem w szoku No i dzięki temu ja mogę polenić się kilka godzin w ciągu dnia trochę dla własnej przyjemności a trochę z polecenia lekarza. Podziwiam za siłę



A korzystacie może z aplikacji ciążowych? Pokrywają się Wam daty z tymi od ginekologa?
Mój normalnie chodzi do przedszkola, chociaż w sumie przechodził cały wrzesień a potem maks dwa tygodnie chodzi i dwa w domu. Teraz jest przeze mnie na kwarantannie :/

Moli2iii, witaj! To będziemy mieć podobną różnicę wieku, ja mam synka czerwcowego 2018



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agugus90
Czas edycji: 2021-11-30 o 11:52
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 13:08   #55
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Mój normalnie chodzi do przedszkola, chociaż w sumie przechodził cały wrzesień a potem maks dwa tygodnie chodzi i dwa w domu. Teraz jest przeze mnie na kwarantannie :/

Moli2iii, witaj! To będziemy mieć podobną różnicę wieku, ja mam synka czerwcowego 2018



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój majowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 20:22   #56
malinowa44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 19
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Hej, mam bardzo podobnie. Pierwsza ciąża syn urodzony w lutym 2018, druga ciąża zakończona terminacją w 18 tygodniu, teraz trzecia z terminem na 2 lipca



Mdłości mam prawie codziennie, najczęściej do 10-11. Później najczęściej spokój



Jak dziewczyny z waszą wagą? lekarz zaleca wam to kontrolować? ile przytyłyście?

Ja mam już +4 kg... jak w takim tempie to będzie dalej szło to czarno widzę mój szybki powrót do formy po porodzie
malinowa44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 20:33   #57
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja puki co schudłam kilogram chociaż jem normalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 14:03   #58
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja też jak narazie mam -2kg ale ja wogole nie mam ochoty na żadne jedzenie. Zjadam bo wiem że muszę ale bez entuzjazmu.
Jeszcze mam chorego 5latka na stanie️ oby ten pierwszy trymestr jak najszybciej mi zleciał bo muszę wrócić do życia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 17:56   #59
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja na razie trzymam wagę.
Ale tak właściwie po nauce zdalnej wskoczyły mi 4 kg, plus 8 po ciąży, ktorych nie zrzucilam przez 3 lata i przez wakacje ćwiczyłam i zdrowo jadłam i poleciało 10 kg, więc drugą ciążę zaczynam z 2 kg więcej niż pierwszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-02, 11:39   #60
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Jak się czujecie dziewczyny? Macie jakieś zachcianki? Ja bym ciągle jadla kapustę kiszoną🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-08 12:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.