BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-02, 22:11   #1
Halszka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2

BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką


Cześć Wizażanki,
piszę ten post, bo jestem już prawdziwie zdesperowana a nigdzie nie znajduję pomocy do podobnej przypadłości. Chodzi o irracjonalną wręcz senność i wycieńczenie przed miesiączką.
Mam prawie 25 lat i całkiem regularne, acz długie (35-37 dni) cykle.
Od około 4-5 dni przed jestem niemal wyłączona z życia - przesypiam całe noce i połowę dnia a i tak ciągle się słaniam. Jestem wycieńczona jak po półmaratonie, mam zawroty głowy, aż słyszę jak krew mi płynie w głowie, nie mam siły na nic!! Do tego dochodzi silny ból piersi. Te kilka dni tracę z życia i od około roku jest tylko gorzej.

Do tego dochodzi klasyczne poirytowanie, ale wynika raczej z tego, że tracę tyle czasu i że męczy mnie każda czynność. Jem zdrowo, trochę biegam, nie wiem skąd to się bierze i czemu jest aż TAK silne. Uwierzcie, to jest nie do wytrzymania.

Drogie dziewczyny czy spotkało Was kiedyś coś podobnego? Czy umiecie sobie z tym radzić?
Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie i rady.
Halszka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 08:33   #2
rabru
Przyczajenie
 
Avatar rabru
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 7
Dot.: BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką

a czy byłaś z tym u lekarza? To normalne, że organizm jest osłabiony przed miesiączką, każda kobieta to przechodzi inaczej. Ale skonsultuj to z ginem koniecznie. oże to jest jakiś problem z tarczycą? Albo jakieś objawy depresji?
rabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 11:34   #3
Halszka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką

Cytat:
Napisane przez rabru Pokaż wiadomość
a czy byłaś z tym u lekarza? To normalne, że organizm jest osłabiony przed miesiączką, każda kobieta to przechodzi inaczej. Ale skonsultuj to z ginem koniecznie. oże to jest jakiś problem z tarczycą? Albo jakieś objawy depresji?
Byłam jakiś czas temu u ginekologa, ale badanie usg niczego nie pokazuje, "w środku" wygląda jakby wszystko było ok. Mama od lat zmaga się z problemami z tarczycą, ale u mnie niby wszystko jest w porządku, więc już nie wiem jakie mogą być przyczyny

To wycieńczenie (bo zmęczenie to mało powiedziane) i obezwładniająca senność się nasila z każdym cyklem, dlatego już szukam pomocy. Może któraś miewa podobnie.

Jedyne co znalazłam w Internecie to sugestia żeby pić herbaty ziołowe i brać olej z wiesiołka. Przez ostatnie 3 dni brałam 3 razy dziennie po 2 kapsułki wiesiołka i piłam nagietek i faktycznie czułam jakieś złagodzenie tego wycieńczenia i mniejszy ból piersi. Może to komuś pomoże. Ja zamierzam próbować
Halszka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 13:17   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką

Cytat:
Napisane przez Halszka_ Pokaż wiadomość
Byłam jakiś czas temu u ginekologa, ale badanie usg niczego nie pokazuje, "w środku" wygląda jakby wszystko było ok. Mama od lat zmaga się z problemami z tarczycą, ale u mnie niby wszystko jest w porządku, więc już nie wiem jakie mogą być przyczyny

To wycieńczenie (bo zmęczenie to mało powiedziane) i obezwładniająca senność się nasila z każdym cyklem, dlatego już szukam pomocy. Może któraś miewa podobnie.

Jedyne co znalazłam w Internecie to sugestia żeby pić herbaty ziołowe i brać olej z wiesiołka. Przez ostatnie 3 dni brałam 3 razy dziennie po 2 kapsułki wiesiołka i piłam nagietek i faktycznie czułam jakieś złagodzenie tego wycieńczenia i mniejszy ból piersi. Może to komuś pomoże. Ja zamierzam próbować
Jeśli mama cierpi na problemy z tarczyca, to powinnaś się porządnie przegadać w tym kierunku i nie dać się stwierdzeniom "wszystko jest w normie, bo są normy laboratoryjne".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 16:43   #5
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką

Ja tylko dodam, byś zrobiła w pierwszej kolejności usg tarczycy, bo często jest tak, że proces zapalny już się toczy a wyniki badań laboratoryjnych są jeszcze ok. I oczywiście z badań nie tylko TSH, ale resztę f3, f4 anty_TPO, bo samo prawidłowe TSH o niczym nie świadczy.

A optymalnie byłoby, gdybyś poszła do ginekologa, który da Ci skierowanie do szpitala na oddział ginekologiczny. Wtedy w warunkach szpitalnych przebadaliby Ci wszystkie hormony płciowe, bo może tam coś szwankuje.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 18:05   #6
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 03:55   #7
ewelina_rut86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką

mam to samo. nie wiem co z tym zrobić.
ewelina_rut86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-08, 06:59   #8
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: BARDZO silna senność i wycieńczenie przed każdą miesiączką

Cytat:
Napisane przez ewelina_rut86 Pokaż wiadomość
mam to samo. nie wiem co z tym zrobić.
Najpierw badania hormonów z krwi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-08 07:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.