Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-09, 19:49   #61
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez baunnero Pokaż wiadomość
Co o tym w ogóle myślicie?
No ja myślę o twoich rodzicach, co myślę (czyli nie stać ich było na tyle dzieci, a matka powinna w takim układzie zakasać rękawy do pracy), ale gdyby mój partner był w takiej sytuacji to chciałabym, żeby mi powiedział szczerze. Nie odpowiada przecież za złe decyzje życiowe rodziców i nie oceniłabym go przez ten pryzmat.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Aqua_Wro Pokaż wiadomość
Na pewno zrobil tak Jackie Chan, nie mam pojecia czy Connery tez
Ale jego syn chyba mocno narozrabiał, jeśli dobrze pamiętam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Galakty, napisałeś, że jak ktoś nigdy nie był biedny, to nigdy nie zrozumie że na świecie istnieją ludzie, którzy nie mają kasy, albo którzy nie mają kasy tyle co on i jego rodzina. To jest piramidalna bzdura po prostu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 20:11   #62
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Chóralne nie, ale kilka razy co najmniej padło, że dlaczego nie przerzuci na nią połowy majątku po ślubie oraz, że dokładanie się w określonym stopniu do majątku to zaprzeczenie miłości. To chyba dość dosadne wyrażenie oczekiwania, że partner powinien się podzielić.
Na razie autorka napisała tylko, że oczywiście zamierza się dokładać do wykończenia, bo nie chce tam wjeżdżać na krzywy ryj, natomiast on zaproponował podział finansowania działki na pół.

Pytanie cały czas pozostaje aktualne - czy on wie, że ona kompletnie nie ma na to kasy i nie będzie miała? Czy tylko, że "nie oczekuje od rodziców wsparcia".
A jeśli powiedziała mu powyższe, to jak sama wyobraża sobie dzielenie finansów przy tej inwestycji? Bo tego mu chyba też nie wyłożyła.
jako komentarz do postu Pinkieee, który mówi że partner Autorki dba o jej interesy finansowe wpędzając ja i jej rodziców w kredyty.
Nie dorzucałabym się do wykończenia majątku odrębnego. To dużo kosztuje i szybko traci na wartości.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 20:48   #63
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87158075]jako komentarz do postu Pinkieee, który mówi że partner Autorki dba o jej interesy finansowe wpędzając ja i jej rodziców w kredyty.
Nie dorzucałabym się do wykończenia majątku odrębnego. To dużo kosztuje i szybko traci na wartości.[/QUOTE]

Ja tez nie. Napisalam o tym
Wykonczenie domu i urzadzenie to kupa forsy. Jakbym miala wyskakiwac z takiej kasy, to juz bym wolala polowe tej dzialki kupic. To przynajmniej ma okreslone skutki prawne. I czesto kosztuje mniej.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 21:20   #64
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87158075]jako komentarz do postu Pinkieee, który mówi że partner Autorki dba o jej interesy finansowe wpędzając ja i jej rodziców w kredyty.
Nie dorzucałabym się do wykończenia majątku odrębnego. To dużo kosztuje i szybko traci na wartości.[/QUOTE]Nie ktory tylko ktora jak juz
Wolalabym wziac kredyt i miec prawa do mienia niz kupic po uzbieraniu pieniedzy plytki do lazienki, lodowke i pralke po czym obudzić sie z niczym, badz zabrac ze soba stara pralke dlatego jak sie skladac to do dzialki. I nie dziw sie ze ktos nie chce robic darowizny na kogos kto nie daje na zakup ani grosza, z jakiegokolwiek powodu. Trzeba albo sie pogodzic z kredytem, albo z brakiem praw do nieruchomosci. Ale wtedy inwestowac bym tez nie inwestowala, co sie mija z celem, gdy juz bedziecie tam mieszkac jako malzenstwo, i placili ze wspolnoty malzenskiej na biezace remonty itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 21:23   #65
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Ja bym tam mu po prostu pozwoliła kupić wszystko i nie była właścicielem.

Sama bym sobie odkładała powolutku na wszelki wypadek, gdybyśmy się rozstali, żeby mieć na coś swojego i tyle.

Na pewno bym się nie bawiła w wykończenie, już lepiej w działkę, jak dziewczyny piszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 22:26   #66
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87156745]Bzdura. Mój facet pochodzi z baaardzo zamożnej rodziny i w życiu by mu nie przyszło do głowy wyciągać pieniądze od moich rodziców czy wypominać mi, że jestem biedniejsza. Wręcz po tym co obserwował w domu rodzinnym chce żyć w zupełnie inny sposób. Odkąd mieszkamy razem to wszystko jest wspólne niezależnie od wkład poszczególnych osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mój się tak samo zachowuje. Honor by mu nie pozwolił zawołać pieniądze od kogokolwiek.
Dobrze wybrałyśmy
[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87156751]Jak facet się tak troszczy o autorkę to czemu nie zaproponuje, że on teraz kupuje wszystko za swoje, a zaraz po ślubie idą i uwspólniają majątek? Przecież na pewno da się tak zrobić, żeby i ona była współwłaścicielką domu bez wyciągania pieniędzy od rodziców czy zaciągania kredytu. Niech autorka się skonsultuje z prawnikiem jak to rozegrać. A potem przedstawi propozycje facetowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Jakby chciał jej podarować to mógł by to zrobić i przed ślubem. Urząd skarbowy sprawdza wyrywkowo, jakby sprawdzali każdego skąd ma pieniądze to by nic innego nie robili. A w razie czego się mówi, że się dostało pieniądze od rodziców i tyle.
Jemu się pewnie nie chce bawić w rozdzielność, a za darmo nie chce nic dać, więc sobie wymyślił super pomysł.
Najbardziej się dziwię autorce. Sama się spotykałam za młodu i krótko z podobnym pajacem. Tylko ja sobie z tego nic nie robiłam, powiedziałam mu, że chyba zwariował i przestałam traktować poważnie ten związek. Już buractwem jest oczekiwać wkładu od partnerki jeśli jej nie stać, ale wciagać w to rodziców? Mi się to nie mieści w głowie.
[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87158075]jako komentarz do postu Pinkieee, który mówi że partner Autorki dba o jej interesy finansowe wpędzając ja i jej rodziców w kredyty.
Nie dorzucałabym się do wykończenia majątku odrębnego. To dużo kosztuje i szybko traci na wartości.[/QUOTE]To nie jest takie proste, dlatego bym nie chciała mieszkać u kogoś. Dla mnie to wprowadź tylko zamęt. Moja koleżanka tak się zarzekała i juz dawno odpuscila. Co z tego, że nie dorzucila do remontu, skoro facet nie zarabia kokosow i ona w związku z tym wydawała pieniądze na jedzenie/rachunki. Czyli bezpośrednio nie płaci za remont, ale pośrednio jak najbardziej. Koniec końców i tak po ślubie jest zwykle wspólności majątkowa i te pieniądze, które byłyby przeznaczone na wspólne mieszkanie idą na cel jednej osoby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 22:31   #67
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Mój się tak samo zachowuje. Honor by mu nie pozwolił zawołać pieniądze od kogokolwiek.
Dobrze wybrałyśmy
Jakby chciał jej podarować to mógł by to zrobić i przed ślubem. Urząd skarbowy sprawdza wyrywkowo, jakby sprawdzali każdego skąd ma pieniądze to by nic innego nie robili. A w razie czego się mówi, że się dostało pieniądze od rodziców i tyle.
Jemu się pewnie nie chce bawić w rozdzielność, a za darmo nie chce nic dać, więc sobie wymyślił super pomysł.
Najbardziej się dziwię autorce. Sama się spotykałam za młodu i krótko z podobnym pajacem. Tylko ja sobie z tego nic nie robiłam, powiedziałam mu, że chyba zwariował i przestałam traktować poważnie ten związek. Już buractwem jest oczekiwać wkładu od partnerki jeśli jej nie stać, ale wciagać w to rodziców? Mi się to nie mieści w głowie.
To nie jest takie proste, dlatego bym nie chciała mieszkać u kogoś. Dla mnie to wprowadź tylko zamęt. Moja koleżanka tak się zarzekała i juz dawno odpuscila. Co z tego, że nie dorzucila do remontu, skoro facet nie zarabia kokosow i ona w związku z tym wydawała pieniądze na jedzenie/rachunki. Czyli bezpośrednio nie płaci za remont, ale pośrednio jak najbardziej. Koniec końców i tak po ślubie jest zwykle wspólności majątkowa i te pieniądze, które byłyby przeznaczone na wspólne mieszkanie idą na cel jednej osoby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skarbówka weryfikuje bardzo skrupulatnie transakcje na takie kwoty jeśli nie są wsparte kredytami i niewspółmierne do dochodów.
Nie można tak ot sobie powiedzieć, że się dostało od rodziców, bo takie darowizny należy zgłaszać. Przy kontroli po np 3 latach już jest pozamiatane, jeśli przed transakcją nie była zgłoszona darowizna od rodziców, którzy również powinni móc wykazać że takie pieniądze mogli zgromadzić.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-09, 22:50   #68
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Już przestańcie, roszczeniowy cham, ksieciunio. Najlepiej, żeby on kupił działkę, zbudował dom, wyposażył, utrzymywał (no bo ona przecież na etacie...), ale żeby ona była w papierach współwłaścicielem. Bez przesady.
Uważam, że naciskanie na rodziców, to głupota xd bo serio, co rodzice mają zrobić, jak nie mają? Np. Moja matka nigdy nie miała żadnych oszczędności, i jakbym przyszła i jej powiedziała - daj 50 tys to by mnie wysmiala. No nie mają, to nie mają, wtopili hajs w dom, no bywa.
Ale powiedz mu to, że ich nie stać i już - a nie oburzaj się, bo typ nie chce wszystkiego finansować.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 22:59   #69
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No ja myślę o twoich rodzicach, co myślę (czyli nie stać ich było na tyle dzieci, a matka powinna w takim układzie zakasać rękawy do pracy), ale gdyby mój partner był w takiej sytuacji to chciałabym, żeby mi powiedział szczerze. Nie odpowiada przecież za złe decyzje życiowe rodziców i nie oceniłabym go przez ten pryzmat.
Takie bezczelne komentarze się tutaj toleruje...
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 23:42   #70
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Nie bezczelne tylko prawdziwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 05:27   #71
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nie bezczelne tylko prawdziwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli ludzie, ktorych nie stac na sfinansowanie dzieciom mieszkania nie powinni miec dzieci???
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-10, 06:32   #72
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Mój się tak samo zachowuje. Honor by mu nie pozwolił zawołać pieniądze od kogokolwiek.
Dobrze wybrałyśmy
Jakby chciał jej podarować to mógł by to zrobić i przed ślubem. Urząd skarbowy sprawdza wyrywkowo, jakby sprawdzali każdego skąd ma pieniądze to by nic innego nie robili. A w razie czego się mówi, że się dostało pieniądze od rodziców i tyle.
Jemu się pewnie nie chce bawić w rozdzielność, a za darmo nie chce nic dać, więc sobie wymyślił super pomysł.
Najbardziej się dziwię autorce. Sama się spotykałam za młodu i krótko z podobnym pajacem. Tylko ja sobie z tego nic nie robiłam, powiedziałam mu, że chyba zwariował i przestałam traktować poważnie ten związek. Już buractwem jest oczekiwać wkładu od partnerki jeśli jej nie stać, ale wciagać w to rodziców? Mi się to nie mieści w głowie.
To nie jest takie proste, dlatego bym nie chciała mieszkać u kogoś. Dla mnie to wprowadź tylko zamęt. Moja koleżanka tak się zarzekała i juz dawno odpuscila. Co z tego, że nie dorzucila do remontu, skoro facet nie zarabia kokosow i ona w związku z tym wydawała pieniądze na jedzenie/rachunki. Czyli bezpośrednio nie płaci za remont, ale pośrednio jak najbardziej. Koniec końców i tak po ślubie jest zwykle wspólności majątkowa i te pieniądze, które byłyby przeznaczone na wspólne mieszkanie idą na cel jednej osoby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odnosnie US wiesz co piszesz? Serio wolisz sie zdać na szczescie ze nas nie sprawdza i moze nie zaplacimy mega kary i bedziemy mieli sprawe o przestepstwa podatkowe? XD chyba jestes niepowazna. Uwierz mi ze malo ludzi kupuje dzialki/domy, za pieniadze bez kredytu, dokladnie przeswietlaja kazdego co do wartosci kupionego mienia czy umowa nie byla zanizona, sprzedajacego, kupujacego. Nas tak urzad skarbowy wolal o wyjasnienia. I ok 300 do 500 tys juz panstwo interesuje, nie jest to tysiac złotych. Malo sie mowi ze teraz zaczeli nawet pary mlode sprawdzac? Ile mogli dostac od gosci, ile wydali i czy zaplacili podatek od darowizny?
A jak mozesz powiedziec ze dostalas pieniadze od rodzicow ktorych oni tez nie wykazuja? XD poza tym aby darowizna w pierwszej linii pokrewienstwa byla darmowa trzeba zlozyc odpowiednie papiery do us. I oni przeswietlaja rodzicow czy maja z czego dac. Radze ci w przyszłości kontaktowac sie z kims zaznajomionym z tematem jakbys chciala cos wiekszego kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 06:36   #73
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nie bezczelne tylko prawdziwe.

Ale przecież jej rodzice nie ciągną socjalów z państwa (w takim przypadku można by o kimś powiedzieć, że nie było go stać na dzieci, a narobił), tylko sobie radzą - normalni ludzie, ani bieda, ani bogactwo. Stopniowo doposażają własny dom. Nie rozumiem czepiania się ich. Jak się nie ma wszystkiego na "już!" i nie kupi dorosłym dzieciom po mieszkaniu lub nie da wkładu na dom, to znaczy, że ludzi nie stać na dzieci?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-09-10 o 07:00
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 06:42   #74
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Dla mnie to trochę wygląda tak że chłopaka (dzięki rodzicom) stać na własną firmę, dom i prze do przodu nie patrząc na możliwości finansowe autorki. Ta natomiast zamiast przestać dostosowywać się do wizji życia swojego partnera gorączkowo poszukuje pieniedzy żeby się tylko nie wydało iż nie stać jej na taki poziom życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 07:03   #75
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87158495]Dla mnie to trochę wygląda tak że chłopaka (dzięki rodzicom) stać na własną firmę, dom i prze do przodu nie patrząc na możliwości finansowe autorki. Ta natomiast zamiast przestać dostosowywać się do wizji życia swojego partnera gorączkowo poszukuje pieniedzy żeby się tylko nie wydało iż nie stać jej na taki poziom życia.
[/QUOTE]


To jak mieć kasiastych znajomych, którzy nie licząc się z sytuacją finansową poszczególnych osób w grupie, umawiają spotkania tylko w drogich restauracjach i albo się będzie siedziało z nimi przy wodzie, albo zadłużało, żeby coś zjeść. A wystarczyło by nie iść.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 07:06   #76
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jak się nie ma wszystkiego na "już!" i nie kupi dorosłym dzieciom po mieszkaniu lub nie da wkładu na dom, to znaczy, że ludzi nie stać na dzieci?
Wizaż


[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87158495]Dla mnie to trochę wygląda tak że chłopaka (dzięki rodzicom) stać na własną firmę, dom i prze do przodu nie patrząc na możliwości finansowe autorki. [/QUOTE] Nie patrząc, albo ich nie znając.

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale powiedz mu to, że ich nie stać i już - a nie oburzaj się, bo typ nie chce wszystkiego finansować.
A w którym miejscu widzisz u autorki to oburzenie?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 09:26   #77
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale powiedz mu to, że ich nie stać i już - a nie oburzaj się, bo typ nie chce wszystkiego finansować.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Ale wiesz, że jakby nawet było ich stać kupić córce tę działkę i wiele więcej, to nie mają obowiązku jej finansować bo jest dorosła i samodzielna?
To co gościu myśli, że ktoś powinien jest naprawdę mało ważne.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."

Edytowane przez Minna
Czas edycji: 2019-09-10 o 09:27
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 13:09   #78
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Skarbówka weryfikuje bardzo skrupulatnie transakcje na takie kwoty jeśli nie są wsparte kredytami i niewspółmierne do dochodów.
Nie można tak ot sobie powiedzieć, że się dostało od rodziców, bo takie darowizny należy zgłaszać. Przy kontroli po np 3 latach już jest pozamiatane, jeśli przed transakcją nie była zgłoszona darowizna od rodziców, którzy również powinni móc wykazać że takie pieniądze mogli zgromadzić.
Mam info sprzed 3-4 lat więc się mogło pozmieniać. Podaje info od notariuszki
W takich przypadkach osób prywatnych, gdzie nie wchodzą w grę miliony ewentualnie będą kazali zwrócić ten podatek i tyle. Czy od zaniżenia wartości, czy od nielegalnej darowizny. Zakładam, że działka milionów nie kosztuje, a pierwsze słyszę, żeby ktoś szedł do urzędu, bo dostał 30-50 tys od rodziców. Zresztą nikogo nie namawiam na to, jednak człowiek jeśli chce to idzie do prawnika i pyta o możliwości.
Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Odnosnie US wiesz co piszesz? Serio wolisz sie zdać na szczescie ze nas nie sprawdza i moze nie zaplacimy mega kary i bedziemy mieli sprawe o przestepstwa podatkowe? XD chyba jestes niepowazna. Uwierz mi ze malo ludzi kupuje dzialki/domy, za pieniadze bez kredytu, dokladnie przeswietlaja kazdego co do wartosci kupionego mienia czy umowa nie byla zanizona, sprzedajacego, kupujacego. Nas tak urzad skarbowy wolal o wyjasnienia. I ok 300 do 500 tys juz panstwo interesuje, nie jest to tysiac złotych. Malo sie mowi ze teraz zaczeli nawet pary mlode sprawdzac? Ile mogli dostac od gosci, ile wydali i czy zaplacili podatek od darowizny?
A jak mozesz powiedziec ze dostalas pieniadze od rodzicow ktorych oni tez nie wykazuja? XD poza tym aby darowizna w pierwszej linii pokrewienstwa byla darmowa trzeba zlozyc odpowiednie papiery do us. I oni przeswietlaja rodzicow czy maja z czego dac. Radze ci w przyszłości kontaktowac sie z kims zaznajomionym z tematem jakbys chciala cos wiekszego kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A TY ochłoń, nie jesteś najmadrzejsza na świecie. Nie musisz sprzedawać swoich mądrych rad tym swoim autorytarnym tonem, serio ich nie potrzebuje.
Przeczytaj sobie wiadomość koleżanki wyżej, napisała to samo co ty, ale znajdź sobie różnicę między jej wypowiedzią i twoją.
Cytat:
Napisane przez Minna Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że jakby nawet było ich stać kupić córce tę działkę i wiele więcej, to nie mają obowiązku jej finansować bo jest dorosła i samodzielna?
To co gościu myśli, że ktoś powinien jest naprawdę mało ważne.
Dokładnie, tym bardziej, że ona z tego co rozumiem nie ma takiego ciśnienia, to jest jego potrzeba. Kto to widział, żeby teściowie realizowali czyjeś zachcianki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Mahdab
Czas edycji: 2019-09-10 o 13:13
Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 13:39   #79
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Mam info sprzed 3-4 lat więc się mogło pozmieniać. Podaje info od notariuszki
W takich przypadkach osób prywatnych, gdzie nie wchodzą w grę miliony ewentualnie będą kazali zwrócić ten podatek i tyle. Czy od zaniżenia wartości, czy od nielegalnej darowizny. Zakładam, że działka milionów nie kosztuje, a pierwsze słyszę, żeby ktoś szedł do urzędu, bo dostał 30-50 tys od rodziców. Zresztą nikogo nie namawiam na to, jednak człowiek jeśli chce to idzie do prawnika i pyta o możliwości.
Nie chcę negować notariuszki, ale naprawdę sprawdzają. I kilka lat temu też tak było. Może w jakiejś konkretnej skarbówce akurat tego zaniechali ale ogólnokrajowo można się bardzo naciąć. A jak się nie zgłasza takich 30-50 tys od rodziców, to w zasadzie wychodzi wtedy gdy kupujesz samochód albo nieruchomość, bo te transakcje przechodzą przez urząd. Jak wydasz na wakacje, to się nie wyda, chyba, że ktoś złoży donos. Możesz zgłosić czynny żal czy jak to się nazywa i uzupełnić brakujący podatek, ale jeśli nieprawidłowość zostanie wykazana dopiero na kontroli to nie ma zmiłuj i "kary" są o wiele wyższe (2 lata temu było to 20%, nie wiem czy coś się zmieniło).
A jeśli w ogóle nie będziesz w stanie wykazać wiarygodnie skąd są te pieniądze, to kary są w ogóle kolosalne.

Naprawdę nie warto się tak podkładać. Jak już kombinować, to tak, żeby to miało ręce i nogi w razie kontroli.

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-09-10 o 13:40
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-10, 13:42   #80
comeandgetit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 120
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Mnie dziwi, że autorka w ogóle musi informować partnera, że jej rodzice nie są w stanie jej pomóc. Zna rodziców, bywa u nich, więc widzi, że własnego domu nie wykończyli, mają kilkoro dzieci, mama autorki nie pracuje. Średnio rozgarnięty człowiek domyśliłby się, że ich nie stać
comeandgetit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 17:44   #81
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Mam info sprzed 3-4 lat więc się mogło pozmieniać. Podaje info od notariuszki
W takich przypadkach osób prywatnych, gdzie nie wchodzą w grę miliony ewentualnie będą kazali zwrócić ten podatek i tyle. Czy od zaniżenia wartości, czy od nielegalnej darowizny. Zakładam, że działka milionów nie kosztuje, a pierwsze słyszę, żeby ktoś szedł do urzędu, bo dostał 30-50 tys od rodziców. Zresztą nikogo nie namawiam na to, jednak człowiek jeśli chce to idzie do prawnika i pyta o możliwości.
A TY ochłoń, nie jesteś najmadrzejsza na świecie. Nie musisz sprzedawać swoich mądrych rad tym swoim autorytarnym tonem, serio ich nie potrzebuje.
Przeczytaj sobie wiadomość koleżanki wyżej, napisała to samo co ty, ale znajdź sobie różnicę między jej wypowiedzią i twoją.
Dokładnie, tym bardziej, że ona z tego co rozumiem nie ma takiego ciśnienia, to jest jego potrzeba. Kto to widział, żeby teściowie realizowali czyjeś zachcianki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze zbyt ekspresyjnie napisane, ale po co doradzac jak sie nie zna sytuacji w kwestii która jest dosyc istotna, chodzi o pieniadze. Jakby wyszlo przy dzialce, mogliby znalezc tez cos w firmie, bo zawsze jak chca to potrafia znalezc. To moze doprowadzic do duzych konsekwencji tylko dlatego ze jakas anonimowa osoba w internecie napisala "no co ty napewno cie nie sprawdza". A podejscie rzadko sprawdzaja wiec olac wszystko, jest malo rozsadne. Robilas zakupy za gotowke 100tys plus? I nikt cie nigdy nie sprawdzil? Bo ja watpie.
Poza tym dzialka budowlana kosztuje 200 tys wzwyż, wiec wcale to nie jest niska kwota.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 19:51   #82
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Nie chcę negować notariuszki, ale naprawdę sprawdzają. I kilka lat temu też tak było. Może w jakiejś konkretnej skarbówce akurat tego zaniechali ale ogólnokrajowo można się bardzo naciąć. A jak się nie zgłasza takich 30-50 tys od rodziców, to w zasadzie wychodzi wtedy gdy kupujesz samochód albo nieruchomość, bo te transakcje przechodzą przez urząd. Jak wydasz na wakacje, to się nie wyda, chyba, że ktoś złoży donos. Możesz zgłosić czynny żal czy jak to się nazywa i uzupełnić brakujący podatek, ale jeśli nieprawidłowość zostanie wykazana dopiero na kontroli to nie ma zmiłuj i "kary" są o wiele wyższe (2 lata temu było to 20%, nie wiem czy coś się zmieniło).
A jeśli w ogóle nie będziesz w stanie wykazać wiarygodnie skąd są te pieniądze, to kary są w ogóle kolosalne.

Naprawdę nie warto się tak podkładać. Jak już kombinować, to tak, żeby to miało ręce i nogi w razie kontroli.
Nie będę się z Tobą kłócić, bo nie mam monopolu na jakieś rację, nie będę też wertować, bo mi się pewnie nie przydadzą te informacje Czerpie je wyłącznie od notariuszki. Serio, nie będę już się wdawać w szczegóły, ale mówiła, że właśnie ciężko udowodnić wine w przypadku pary i co się mówi w takich przypadkach (myślę, że to jest kwestia indywidualna) Mówiła, że jej zdaniem grozi jedynie oddanie podatku, ale ryzyko jest oczywiście po stronie kupujących.
Mój przekaz jest taki, że jakby ktoś chciał, to by się dowiedział jak może to zrobić, ale nie każdy ma ochotę podarować komuś część swojego majątku.
Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Moze zbyt ekspresyjnie napisane, ale po co doradzac jak sie nie zna sytuacji w kwestii która jest dosyc istotna, chodzi o pieniadze. Jakby wyszlo przy dzialce, mogliby znalezc tez cos w firmie, bo zawsze jak chca to potrafia znalezc. To moze doprowadzic do duzych konsekwencji tylko dlatego ze jakas anonimowa osoba w internecie napisala "no co ty napewno cie nie sprawdza". A podejscie rzadko sprawdzaja wiec olac wszystko, jest malo rozsadne. Robilas zakupy za gotowke 100tys plus? I nikt cie nigdy nie sprawdzil? Bo ja watpie.
Poza tym dzialka budowlana kosztuje 200 tys wzwyż, wiec wcale to nie jest niska kwota.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skądże, ty jedna jesteś taka światowa i kupowałaś nieruchomość Dzięki, że mówisz, bo jeszcze bym popełniła gafe słuchając osoby, która znam i która jest wykształcona w tym temacie.
Słoma ci z butów wychodzi razem z tą ekspresją, piszesz do mnie jak do dziewczynki i innych też traktujesz jak półgłówków, serio, ktoś przeczyta i poleci nie pytając o zdanie prawnika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 20:01   #83
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Dziewczyny, spokojnie. Przede wszystkim facet, jeśli faktycznie priorytetem jest dla niego zabezpieczenie autorki, może uczynić ją współwłaścicielką domu po ślubie skoro już przyrzekną sobie, że chcą spędzić razem resztę życia.

Chociaż moim zdaniem takie chłodne kalkulacje i wyciąganie pieniędzy nie świadczą o jego miłosiernych zamiarach, ale wyrachowaniu i materializmie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 20:11   #84
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Nie będę się z Tobą kłócić, bo nie mam monopolu na jakieś rację, nie będę też wertować, bo mi się pewnie nie przydadzą te informacje Czerpie je wyłącznie od notariuszki. Serio, nie będę już się wdawać w szczegóły, ale mówiła, że właśnie ciężko udowodnić wine w przypadku pary i co się mówi w takich przypadkach (myślę, że to jest kwestia indywidualna) Mówiła, że jej zdaniem grozi jedynie oddanie podatku, ale ryzyko jest oczywiście po stronie kupujących.
Mój przekaz jest taki, że jakby ktoś chciał, to by się dowiedział jak może to zrobić, ale nie każdy ma ochotę podarować komuś część swojego majątku.
Skądże, ty jedna jesteś taka światowa i kupowałaś nieruchomość Dzięki, że mówisz, bo jeszcze bym popełniła gafe słuchając osoby, która znam i która jest wykształcona w tym temacie.
Słoma ci z butów wychodzi razem z tą ekspresją, piszesz do mnie jak do dziewczynki i innych też traktujesz jak półgłówków, serio, ktoś przeczyta i poleci nie pytając o zdanie prawnika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko co to za notariusz co sugeruje swoim klientom że w sumie to mogą nie odprowadzić podatku i tak się nikt nie dowie? przepraszam ale to jest zawód zaufania publicznego a takie praktyki są po prostu nielegalne i noszą znamiona przestępstwa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 21:44   #85
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87160555]Matko co to za notariusz co sugeruje swoim klientom że w sumie to mogą nie odprowadzić podatku i tak się nikt nie dowie? przepraszam ale to jest zawód zaufania publicznego a takie praktyki są po prostu nielegalne i noszą znamiona przestępstwa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Nic dodac nic ujac, eot.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 00:33   #86
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Czyli ludzie, ktorych nie stac na sfinansowanie dzieciom mieszkania nie powinni miec dzieci???

Ja ogólnie uważam, że rodzicielstwo to jest przywilej, a nie zachcianka.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 06:21   #87
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja ogólnie uważam, że rodzicielstwo to jest przywilej, a nie zachcianka.
Akurat uważam, że większość ludzi nie powinna mieć dzieci i nie potrafi ich wychowywać, ale jakoś ładowanie w nich pieniędzy, mieszkań i samochodów wcale nie sprawia, że ktoś się bardziej nadaje na rodzica. Wręcz według moich obserwacji takie dzieciaki zazwyczaj wyrastają na roszczeniowych, bezczelnych ludzi z gatunku "należy mi się". Co świetnie widać po tym wątku.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 11:33   #88
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Ja ogólnie uważam, że rodzicielstwo to jest przywilej, a nie zachcianka.
Może mają niewykonczony domek na tip top bo nie chcieli pakować się w kredyty ale komfort mają. Autorka nie pisała że żyją w biedzie tylko że rodzice nie mają hajsów na 6 mieszkań (4 dzieci i po 1 dla rodzica...).
Po 2 sporo ludzi kupuje mieszkania na kredyty a nie za gotowkę albo wynajmuje. Wg twojej logiki takiej osoby nie stać tak jakby nawet na siebie i może powinna się teleportować w kosmos, nie tylko na dziecko.

Ogólnie gdzie to było na temat te twoje dygresje, autorka nie pytała się o tym co myślisz o jedzeniu pasztetu a nie kawioru tylko co byś zrobiła gdyby przyszedł do ciebie chłoptaś który na okazję że sypia z twoją córkę każe ci kupić działeczkę pod jego firmę albo innego mercedeska. Bo tak się złożyło że on dostał działeczkę pod firmę lub domek i jeszcze talarki i tobie też każe. Beka to by była jakby teściowa powiedziała temu zięciu że ona daje córce 3 miliony i on bez swoich 3 milionów to się niech nawet biedas jeden nie pokazuje.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-09-11 o 11:36
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 11:48   #89
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87156502]W prawie polskim czyja działka tego dom[/QUOTE]

Że co?
A słyszałaś o wieczystym użytkowaniu, które minęło z początkiem tego roku?
Działka należała albo do skarbu państwa, albo do samorządu, a nieruchomość na niej do osoby opłacającej użytkowanie.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 11:53   #90
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87157099] A jak nie stać go na wybudowanie domku samemu to może trzeba się zdecydować na coś tańszego zamiast wyrzucać dziewczynie, że biedna. [/QUOTE]
Zgadzam sie z tym. Misio zgrywa milionera, a nie ma kasy by sam sobie oplacic za dzialke.

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
To nie jest takie proste, dlatego bym nie chciała mieszkać u kogoś. Dla mnie to wprowadź tylko zamęt. Moja koleżanka tak się zarzekała i juz dawno odpuscila. Co z tego, że nie dorzucila do remontu, skoro facet nie zarabia kokosow i ona w związku z tym wydawała pieniądze na jedzenie/rachunki. Czyli bezpośrednio nie płaci za remont, ale pośrednio jak najbardziej. Koniec końców i tak po ślubie jest zwykle wspólności majątkowa i te pieniądze, które byłyby przeznaczone na wspólne mieszkanie idą na cel jednej osoby.
To sie nazywa brak konsekwencji. Nie moze byc czasem wielka love, a czasem obcy ludzie. Czasem rodzina jest ta z mamusia i tatusiem, a czasem ta z zona.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-16 09:33:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.