Mamy Grudniowe 2019 [emoji173]️ - część 6 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-31, 13:52   #91
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Misiaq dzięki za opinie o procto glyvenol. Do tej pory używałam aesculan bo poleciła położna, ale w sumie za wiele nie zadziałał i szukam czegoś co pomoże im się wchłonąć, bo boleć nie mogą.

U mnie po ciąży libido szaleje, chyba nadrabia za całe 9 miesięcy, ale u mnie też jeszcze szwy w środku, więc raczej dłużej poczekamy niż 6 tygodni. Z zewnątrz ładnie się rozpuściły i te pierwsze wewnątrz też już poszły, ale nie wiem jak głęboko jestem nacięta a nie chce tam grzebać. 29.01 mam wizytę u ginekologa to zobaczę co tam słychać.

Mój ssak wydoił prawą pierś i jeszcze się dossał do lewej. Oczywiście jak przyszła zmiana mamusi to dziecko znowu zamieniło się w małpkę chyba to faktycznie chodzi o bliskość, albo mamusia już zdążyła rozpieścić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 13:56   #92
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Dziewczyny jak jest u Was z wagą ? Mi po porodzie zeszło w tydzien i kg ale zostało jeszcze 8 o ani rusz. Ba wadze wciaz 60, a mialam przed ciążą 52. Karmię piersią, podobno wówczas waga szybkiej spada ale coś mi sie zatrzymało i od 3 tyg ani grama w dol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jest u Was z wagą ? Mi po porodzie zeszło w tydzien i kg ale zostało jeszcze 8 o ani rusz. Ba wadze wciaz 60, a mialam przed ciążą 52. Karmię piersią, podobno wówczas waga szybkiej spada ale coś mi sie zatrzymało i od 3 tyg ani grama w dol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tydzień 9 kg**

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:00   #93
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Misiaq dzięki za opinie o procto glyvenol. Do tej pory używałam aesculan bo poleciła położna, ale w sumie za wiele nie zadziałał i szukam czegoś co pomoże im się wchłonąć, bo boleć nie mogą.

U mnie po ciąży libido szaleje, chyba nadrabia za całe 9 miesięcy, ale u mnie też jeszcze szwy w środku, więc raczej dłużej poczekamy niż 6 tygodni. Z zewnątrz ładnie się rozpuściły i te pierwsze wewnątrz też już poszły, ale nie wiem jak głęboko jestem nacięta a nie chce tam grzebać. 29.01 mam wizytę u ginekologa to zobaczę co tam słychać.

Mój ssak wydoił prawą pierś i jeszcze się dossał do lewej. Oczywiście jak przyszła zmiana mamusi to dziecko znowu zamieniło się w małpkę chyba to faktycznie chodzi o bliskość, albo mamusia już zdążyła rozpieścić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja Ci powiem, że po 2 aplikacjach wchłonęły się całkiem te na zewnątrz. Wezmę się teraz za te wewnętrzne ale najpierw robiłam próbę uczuleniową chociażby. Będę używać dalej i zobaczymy czy się pozbędę całkiem a jak nie to już sobie ogarnęłam proktologa. Nie będę się męczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:01   #94
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
My chodzimy spać 23 - 12. Dzisiaj mi nie zależy specjalnie żeby doczekiwać północy, ale zapowiada się fajny wieczór bo zaprosiliśmy mojego brata z rodziną.

Dziewczyny, jak często wyparzacie butelki, laktatory i smoczki? W ciąży obiecywałam sobie zachować zdrowy rozsądek, ale teraz mi totalnie odbiło na punkcie tej małej szajby i już czasem sama nie wiem czy nie przesadzam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Przelewam dokładnie wrzątkiem po kazdym myciu. Wyparzac myśle max 1 na tydzień.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:09   #95
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Boże gdybym zaszła teraz w drugą ciążę to bym się zastrzeliła. Śmiechem, żartem ale była by to dla mnie drama...


Swoją drogą nasunęło mi się pytanie.. Jak zajdziesz w ciążę przed upływem macierzyńskiego to jesteś na macierzynskim czy znowu na zwolnieniu?


Araya to chociaż tyle dobrego. Mnie też jakoś szczególnie nie bolało, tyle że przeszkadzało przy siedzeniu. Teraz już jest zupełnie ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dla mnie to też by była drama

Możesz przerwać macierzyński i iść na l4 jeśli jest wskazanie wtedy 100% płatne.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:10   #96
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Była u nas dziś położna, bo wczoraj mieliśmy kryzys. Mały cały czas na cycu, chyba się nie najadal. Już chciałam podać mm, ale usnął wiec odpuściłam. I położna powiedziała, ze rano mam jeść porządne śniadanie, bo inaczej mały będzie wisiał cały czas na cycku bo mleko będzie za mało tluste. Zobaczymy, czy to coś pomoże?


Tez używam tego procto glyvenol i sobie chwale, całkiem szybko przestało bolec, teraz czekam aż się wchłonie (?).


Krocze ładnie się goi, ale o seksach nie myśle. Trzeba mieć na to sile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:10   #97
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Gosia szacun ja o 21 to już ledwo na oczy widzę. Jeśli Jaś zaśnie czasem w dzień to wtedy coś ogarniam, ale dziś od 7 jeszcze nie usnął włożyłam go teraz do wózka i jeżdżę po chałupie może przyśnie.
Przeraża mnie zostanie samej w domu. Rano gdyby nie mąż to nie mam szans na prysznic czy śniadanie, bo w łóżeczku lub kokonie jak leży sam to jest płacz. Obiadu to już w ogóle nie dam rady z nim ugotować będę musiała chyba zamawiać
Jak wy to ogarniacie? Udaje wam się ugotować i zjeść ? Nie wiem czy ja jestem jakaś nieogarnięta czy co
W nocy to mam sen 3 razy po 2 godziny. Dłużej się nie da bo sam się budzi na jedzenie. Ciężkie jest dla mnie to nie spanie, jak was czytam to zazdroszczę snu 5h bez przerwy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Arya to żadna magiczna sztuczka. Ty masz po prostu bardziej wymagające dziecko. Na dziś i pewnie nie jutro. Ale z czasem się ustabilizuje. Nauczycie się jeszcze lepik ze sobą współpracować, maly zacznie się bardziej interesowa światem i najprawdopodobniej zajmie się już chwile sobą a nie będzie non stop wymagał twojej uwagi.

Potem ci powie, ze on woli spać u babci niż z tobą, ze nie możesz go teraz przytulać. Dzień później zaczną rosnąć mu wąsy a potem to już tylko spakuje walizki i wyprowadzi się z domu (a to już moje smuty). Wczoraj gdyby nie ten drugi mały gnom to zaryczałabym się na smierć. Aż boje się myśleć co ja zrobię jak za 3 lata mi się ta sama sytuacja z Jaskiem powtórzy
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-31, 14:15   #98
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Arya to żadna magiczna sztuczka. Ty masz po prostu bardziej wymagające dziecko. Na dziś i pewnie nie jutro. Ale z czasem się ustabilizuje. Nauczycie się jeszcze lepik ze sobą współpracować, maly zacznie się bardziej interesowa światem i najprawdopodobniej zajmie się już chwile sobą a nie będzie non stop wymagał twojej uwagi.

Potem ci powie, ze on woli spać u babci niż z tobą, ze nie możesz go teraz przytulać. Dzień później zaczną rosnąć mu wąsy a potem to już tylko spakuje walizki i wyprowadzi się z domu (a to już moje smuty). Wczoraj gdyby nie ten drugi mały gnom to zaryczałabym się na smierć. Aż boje się myśleć co ja zrobię jak za 3 lata mi się ta sama sytuacja z Jaskiem powtórzy


Kurcze wczoraj miałam takie same myśli on tak szybko rośnie, że zaraz pójdzie w świat z jakąś dziewczyną




Pochwaliłam się, że wszystko nam się dopiera z kupska no to dzisiaj 7 pieluch nie dało rady po nocnej i porannej kupie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:16   #99
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Podziwiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Jak chusty nigdy nie brałam pod uwagę, tak teraz się zastanawiam. Może wtedy mogłabym coś w domu ogarnąć z nim w chuście tylko nie widm czy potrafiłabym sama ją założyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------





Ja po każdym odciągnięciu myłam w płynie i potem przelewałam wrzątkiem. Ale teraz wcale nie używam laktatora, smoczka też nie używamy. Jakbym miała to robić codziennie to pewnie bym się zastanowiła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ale wiesz, ja w nocy budzę się raz na 15minut na przebranie i karmienie a popołudniu mogę spokojnie walnąc sobie drzemkę z Jaskiem, wiec mogę sobie pozwolić na wieczory dla siebie.

Chustę spokojnie zawiazesz sobie sama, tylko musisz się nauczyć. Można doradcę chustonoszenia zamówić sobie do domu albo jest pełno warsztatów na mieście. Pitul był straszna przylepa i chusta to było wybawienie. Czasem choćby po to, żeby zrobić sobie owe i kanapkę na śniadanie, bo zbliżał e teleexpress
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:23   #100
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Arya to żadna magiczna sztuczka. Ty masz po prostu bardziej wymagające dziecko. Na dziś i pewnie nie jutro. Ale z czasem się ustabilizuje. Nauczycie się jeszcze lepik ze sobą współpracować, maly zacznie się bardziej interesowa światem i najprawdopodobniej zajmie się już chwile sobą a nie będzie non stop wymagał twojej uwagi.

Potem ci powie, ze on woli spać u babci niż z tobą, ze nie możesz go teraz przytulać. Dzień później zaczną rosnąć mu wąsy a potem to już tylko spakuje walizki i wyprowadzi się z domu (a to już moje smuty). Wczoraj gdyby nie ten drugi mały gnom to zaryczałabym się na smierć. Aż boje się myśleć co ja zrobię jak za 3 lata mi się ta sama sytuacja z Jaskiem powtórzy
Ha, ha. Jak się rozckliwiam nad tym małym szogunem, to mój mąż mnie zaraz sprowadza na ziemię: "zobaczysz, za 15 lat ci powie że on się na ten świat nie pchał"

Moja mama zaszła w ciążę z moim bratem jak ja miałam 5 miesiący

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:31   #101
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Moj pierworodny budził się do roku, 23-24, 2-3 , 5-6 także nie pociesze . Wszystkie dzieci na watku juz dawno sobie spaly albo zaliczaly jedno karmienie a moj ssak do roku. W końcu to ucięłam bo juz 8mczne dziecko nie powinno jesc w nocy a w dzien 5x. Na szczescie gruby nie był ani nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Co dziecko to inaczej. Mój Pitul jadł cyca w nocy do 2rz. Ile razy nie mam pojęcia, bo ja wtedy spałam . Do 11 mz był kształtu idealnego, czyli kuli . Potem zaczął chodzić i jest takim szczypiorem, ze wszystkie spodnie spadają mu z tylka.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-31, 14:50   #102
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ale wiesz, ja w nocy budzę się raz na 15minut na przebranie i karmienie a popołudniu mogę spokojnie walnąc sobie drzemkę z Jaskiem, wiec mogę sobie pozwolić na wieczory dla siebie.

Chustę spokojnie zawiazesz sobie sama, tylko musisz się nauczyć. Można doradcę chustonoszenia zamówić sobie do domu albo jest pełno warsztatów na mieście. Pitul był straszna przylepa i chusta to było wybawienie. Czasem choćby po to, żeby zrobić sobie owe i kanapkę na śniadanie, bo zbliżał e teleexpress


Muszę przemyśleć i wtedy raczej zamówić doradcę, bo ja to mam zdolności manualne małpy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 14:52   #103
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Ja w pierwsze doby po porodzie zleciałam 10 kg, później w kolejne dni 3 kg i waga stoi w miejscu. Zostało mi jeszcze 7kg do wagi sprzed ciąży.

Znam dziewczynę, która wpadła mając 19 lat i urodziła syna, po czym myślała, że przy kp nie można zajść w ciążę i w pierwszym stosunku po połogu zaszła w ciążę i urodziła córkę i między dzieciakami był równy rok różnicy, chyba bez jednego dnia po czym po 4 latach nadal żyjąc w niewiedzy zaszła w ciążę podczas okresu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 15:02   #104
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja narzekać nie moge, bo zdążam poogarniac zarcie, nawet jedno drugie ciasto upichcic. Obiady tez normalnie robie ale Tymek chyba jest spoko bobasem. Potrafi spac 4-5 h w dzień. Czasem juz dreptam obok bo mi sie nudzi bez niego a piersi bomby dzis go ważyłam, bo położna prosila do dokumentów, mamy 4200

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Tak też moze byc. Seven, może macie pierwszy skok? Czy u niej to chleb powszedni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wierzę w skoki rozwojowe. Rozwiązano mi ciążę w 38+0, więc dziewczyna niby jest donoszona, ale dwa tygodnie więcej zrobiłyby jej różnicę. Męczą ją gazy i po czasie robi się przez to nerwowa. Najprędzej jest to nie do końca dojrzały układ pokarmowy i za parę tygodni problem sam się rozwiąże.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 15:15   #105
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Boże gdybym zaszła teraz w drugą ciążę to bym się zastrzeliła. Śmiechem, żartem ale była by to dla mnie drama...


Swoją drogą nasunęło mi się pytanie.. Jak zajdziesz w ciążę przed upływem macierzyńskiego to jesteś na macierzynskim czy znowu na zwolnieniu?


Araya to chociaż tyle dobrego. Mnie też jakoś szczególnie nie bolało, tyle że przeszkadzało przy siedzeniu. Teraz już jest zupełnie ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Na macierzyńskim. Na L4 przechodzisz w momencie, kiedy są ku temu wskazania ze względu na przebieg ciąży
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 15:54   #106
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

My już w domu. Ja wybrałam życie bo mogłam się normalnie wykąpać i umyć głowę bez spiny to tego full kremu na buźkę i jest gites zjadłam i idę spać bo młodzież śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 16:12   #107
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Była u nas wczoraj położna i akurat wtedy zauważyłam, że mała ma na glowie z jednej strony taki jakby guzek miękki. Myślałam, że może to od leżenia na boku, ale nic jej to nie znika, ani nie rośnie... Teraz dzwoniła położna, umowila nas do lekarza na 2.01. Powiedziała lekarce o tym guzku i ta stwierdziła, że chciałaby nas szybciej zobaczyć.. Powiedzcie, że nie mam czym się martwić zwariuje chyba do czwartku
Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
My już w domu. Ja wybrałam życie bo mogłam się normalnie wykąpać i umyć głowę bez spiny to tego full kremu na buźkę i jest gites zjadłam i idę spać bo młodzież śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, że już jesteście w domu. Odpoczywaj ile się tylko da

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 16:37   #108
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
My już w domu. Ja wybrałam życie bo mogłam się normalnie wykąpać i umyć głowę bez spiny to tego full kremu na buźkę i jest gites zjadłam i idę spać bo młodzież śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świetnie sobie radzisz psychicznie prawda? Bardzo się cieszę Chciałaś na święta.. ale chociaż sylwestra będziecie świętować w komplecie

Araya chyba Ty pisałaś, że mały nie da się odłożyć? Próbowałaś wózek? U nas jeszcze czysty to poszedł w ruch i to wożenie trochę ją zajmuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 16:49   #109
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Co dziecko to inaczej. Mój Pitul jadł cyca w nocy do 2rz. Ile razy nie mam pojęcia, bo ja wtedy spałam . Do 11 mz był kształtu idealnego, czyli kuli . Potem zaczął chodzić i jest takim szczypiorem, ze wszystkie spodnie spadają mu z tylka.
No mój tez ma chudą dupkę ale licznik pokazuje 15kg i 101cm. Dokladny bilans 3latka ma w styczniu. Ale no, fakt jest taki ze niemowlęta sa często przekarmiane, kaszkami, slodkimi owocami itd., dodatkowo mleko w nocy jest przeciez tlustsze a dziecko powyżej roku nie powinno jesc i tyle. Tylko woda. Ostatnio ogladałam program o klinice leczenia otyłości u dzieci w Polsce , byla tam dziewczynka 12nasto letnia , która wazyla ponad 140kg

Ja sama bylam dzieckiem szczuplym ale juz powyzej 6rż zaczęłam zmieniac się w kuleczkę pomimo, ze w moim domu rodzinnym NIE BYŁO SŁODYCZY WCALE. moja mama jest zafixowana na punkcie zdrowego żywienia boję się trochę , ze dzieci pójdą w moje slady i będą musiały cale zycie sie pilnowac z jedzeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Nie wierzę w skoki rozwojowe. Rozwiązano mi ciążę w 38+0, więc dziewczyna niby jest donoszona, ale dwa tygodnie więcej zrobiłyby jej różnicę. Męczą ją gazy i po czasie robi się przez to nerwowa. Najprędzej jest to nie do końca dojrzały układ pokarmowy i za parę tygodni problem sam się rozwiąże.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Ja wierzę w skoki. Sprawdzalo mi się to bardzo, przynajmniej jak byl bardzo malutki. Jedyne zarwane nocki jakie mielismy to przy tych najcięższych skokach były. Pamietam 2 chyba najbardziej, po dwóch dniach na rączkach Leon zaczął piszczeć i wydobywać różne dziwne dźwięki, kolejnym razem nauczył się przekladac zabawkę z rączki do rączki. Inne nie były tak spektakularne. Akurat skoki istnieją , to nie jest mit jak zgaga a włosy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-31, 16:56   #110
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Świetnie sobie radzisz psychicznie prawda? Bardzo się cieszę Chciałaś na święta.. ale chociaż sylwestra będziecie świętować w komplecie

Araya chyba Ty pisałaś, że mały nie da się odłożyć? Próbowałaś wózek? U nas jeszcze czysty to poszedł w ruch i to wożenie trochę ją zajmuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dzisiaj wypróbowałam wózek w domu, wyczyściłam koła i jeździłam z nim po chałupie. Usnął wtedy na godzinę teraz śpi już prawie 3h to chociaż starzy obiad zjedli i trochę odpoczęli
Zauważam u niego już praktycznie stały cykl w ciągu dnia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 17:00   #111
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Dzisiaj w końcu odważyłam się wejść na wagę, pierwszy raz od porodu i normalnie w szoku jestem bo mam 2 kg mniej niż przed ciążą a po cukrzycy w ciąży teraz za bardzo się nie ograniczam niedługo muszę zrobić krzywą cukrową więc chyba trzeba się trochę zacząć ograniczać.
U nas całe szczęście obiady gotuje teściowa, bo ja czasami nie mam kiedy się wysikać jak mały nie da się odłożyć. Śniadania i kolacje zazwyczaj ogarnia mąż. Inaczej pewnie bym za wiele nie jadła.
Dzisiaj pojechaliśmy po zakupy sami z mężem, Leon został w domu z teściową. Wszyscy dali radę ale nie było nas 1,5h więc obyło się bez przewijania i karmienia.
Leon ma problem ze spaniem w nocy od kilku dni. Zaczął strasznie charczeć, tak jakby miał zapchany mocno nos ale mimio oczyszczania nic się nie odciąga. Położna mówiła, że to wiotkość krtani i przejdzie z czasem. A ja się martwię bo on nie może spać przez to i ciężko mu się oddycha.
Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
My już w domu. Ja wybrałam życie bo mogłam się normalnie wykąpać i umyć głowę bez spiny to tego full kremu na buźkę i jest gites zjadłam i idę spać bo młodzież śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że już w domu Nowy Rok powitacie razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 17:49   #112
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Witam się w 6 części ! Ola, jeszcze raz gratuluję. Nilka, cały wątek czeka tylko na Ciebie i Twoje mdłe cudo. My od niedzieli w domu, ale mój syn jest prawdopodobnie blizniakiem Jasia od Aryi ( tak to się odmienia)? Mało śpi, dużo kwili i co najgorsze słabo je. Zasypia nad butelka i muszę go wybudzac, wiec karmienie trwa sto godzin. Tz wraca do pracy po weekendzie i nie wiem jak damy sobie radę. Do tego ma początek anemii więc mamy się zgłosić do tego szpitala na kontrolę za 3 tygodnie- zobaczymy, czy nie trzeba będzie podawać żelaza. Ehh, trudne te początki. Dla mnie największa masakra jest brak snu i moje kompletne niezorganizowanie - mam wrażenie, że kompletnie nie radzę sobie z dzieckiem, jestem mega nieporadna i na nic nie mam czasu. Chyba baby blues do mnie przyszedł
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 18:31   #113
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Dziewczyny używacie czegoś na hemoroidy? Jestem 2tyg. po porodzie i nie wiem czy trzeba czekać do końca połogu czy teraz mogę sobie jakoś pomóc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 19:18   #114
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Dziewczyny używacie czegoś na hemoroidy? Jestem 2tyg. po porodzie i nie wiem czy trzeba czekać do końca połogu czy teraz mogę sobie jakoś pomóc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyny kilka postów temu polecamy procto glyvenol ja używam aesculan ale nie działa za bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 19:31   #115
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Rafi bedzie lepiej, uwierz
Jakos sobie coś wypracujecie jak maz wróci do pracy.

Dziewczyny życzę wam dużo przespanych nocek w tym nowym roku! 🥂



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 19:31   #116
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Świetnie sobie radzisz psychicznie prawda? Bardzo się cieszę Chciałaś na święta.. ale chociaż sylwestra będziecie świętować w komplecie

Araya chyba Ty pisałaś, że mały nie da się odłożyć? Próbowałaś wózek? U nas jeszcze czysty to poszedł w ruch i to wożenie trochę ją zajmuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, tak. Miałam chwilowy kryzys bo mnie mąż wkurzyl jak wracaliśmy ze szpitala i mnie wszystko bolało bo się niewygodnie siedziało w aucie a ten się śmiał. ale to pierdoła więc luz

Młodzież jak zasnęła o 13 w szpitalu tak spał do 17:30. Ja spałam od 15 do 17:30. Zresztą wygrałam życie mogąc się wykąpać u siebie pod prysznicem. Ogarnęłam już nawet pranie szpitalnych rzeczy.

Mąż pierwszy raz zmieniał pieluchę i oczywiście z niespodzianką poszło mu świetnie mąż pomaga bardzo, ale hitem było to że zapomniał mi zabrać z domu kurtki na wyjście ze szpitala i w niedzielę z porodówki zapomniał zabrac moje buty

Teraz zobaczymy co noc przyniesie.

Ja mam na wadze -6kg, jak na drugą dobę po porodzie myślę że jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ola0731
Czas edycji: 2019-12-31 o 21:46
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 19:46   #117
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Dziewczyny wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku! Dużo zdrówka, miłości i mało trosk! I dbajcie też o siebie! Nie tylko o bliskich!

Mój Olaf będzie jednak dzieckiem styczniowym Ładny okrągly rok urodzenia będzie miał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 19:51   #118
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Nilka a jak Ty się czujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 19:56   #119
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kilka postów temu polecamy procto glyvenol ja używam aesculan ale nie działa za bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mozna przy karmieniu stosować tą maść?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 20:27   #120
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Nilka a jak Ty się czujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze tylko brzuch mi już ciąży i gniecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-22 13:24:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.