Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-27, 07:45   #391
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Masz rację,koszty utrzymania pracownika itd.są spore ale jednak to się musi komuś opłacać,że biznes ciągnie i go nie zamyka widząc biznesy znajomych to źle nie mają i biedy nie klepią wręcz stać ich na dużo więcej niż ich pracowników.
Jednak jeżeli chodzi o zamknięte firmy to rzeczywiście dla wielu firm to jednak bardzo duże obciążenie finansowe ale wydaje mi się,że szybciej znajdzie się oszczędności u takich osób niż zwykłego Kowalskiego.
Najbardziej ucierpią ludzie biedni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Ktoś już pisał zresztą na ten temat na forum

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wielu ludzi prowadząc firmę zarabia niewiele więcej od pracowników, zwłaszcza przez pierwsze lata.. Lub niewiele więcej niż na etacie, z którego uciekli. To mówię zupełnie serio. Oni nie mają oszczędności na opłaty za miesiąc i więcej przestoju, jeśli coś mają odłożone to podsuszkę finansową na własne życie na przykład na kilka miesięcy w przód.. I nie wydają tego za ZUS-y i inne daniny, czynsze, wypłaty dla pracowników, gdy firma stoi i nie wiadomo kiedy ruszy. Bardziej im się opłaca zamknąć/zawiesić i wywalić pracowników. Po co więc je prowadzą? Bo wolą być na swoim, nikt im nad głową nie stoi, doceniają możliwość szefowania samemu sobie Do tego są bardziej zmotywowani do pracy.

I teraz uwaga z ostatniej chwili - nasz rząd również nie rozróżnia przychodu od dochodu

Rozwiązania z tarczy antykryzysowej:

"ze zwolnienia z ZUS będą mogli również skorzystać niektórzy samozatrudnieni. Warunkiem będzie miesięczny przychód poniżej 15681 zł, czyli 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia w lutym 2020 roku"

Więc w zasadzie formy jednoosobowe, które zajmowały się handlem i dobrze im szło odpadają. Oni z zasady mają duży przychód, a mały dochód.

Takie mamy więc genialne rozwiązania rządzących

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2020-03-27 o 08:02
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 08:17   #392
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Nigdy biznesu nie prowadziłam więc nie mam dużej wiedzy na ten temat,tylko z obserwacji mogę wywnioskować.
Mój szef też ma dwie restauracje które musiałam na dzień obecny zamknąć ciekawe jak on sobie poradzi.
Jak mieliśmy przymusowy urlop na remont ponad dwa tygodnie to było mu już ciężko a co dopiero teraz.
Oczywiście fajnie być na swoim ale dobrze,jak ktoś z tego ma zysk bo sensu to nie ma żeby jeszcze do biznesu dokładać zresztą na biednych by raczej nie trafiło żeby ktoś do biznesu dokładał duże pieniądze.
Taki przykład np.jak Magda Gessler po tych restauracjach jeździ i ile osób dokłada do biznesu te kwoty to aż czasmi przyprawiają o zawrót głowy skąd Ci ludzie mają tyle kasy żeby tyle dokładać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 08:23   #393
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Ale pracownicy podpuszczani przez rządzących uważają, że ich pracodawca śpi na kasie, a im żałuje. Pracownicy często nie mają zielonego pojęcia, że koszty ich zatrudnienia są większe, a koszt prowadzenia firmy duży, w efekcie właścicielowi często nie zostaje wiele. Wystarczy poczytać oburzenie ludzi, że co to za pracodawca, który nie wytrzyma miesiąc przy zamkniętej firmie. Ciekawe czemu.. Może gdyby znali liczby to wykazywali by więcej empatii.

Jeśli chodzi o samego pracownika to mogłoby również paść pytanie jakie dokładnie daniny są odprowadzane z jego pensji i ile oraz co to jest Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i gdzie wyparowały z niego pieniądze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I z Funduszu Rezerwy Demograficznej
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 08:48   #394
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Nigdy biznesu nie prowadziłam więc nie mam dużej wiedzy na ten temat,tylko z obserwacji mogę wywnioskować.
Mój szef też ma dwie restauracje które musiałam na dzień obecny zamknąć ciekawe jak on sobie poradzi.
Jak mieliśmy przymusowy urlop na remont ponad dwa tygodnie to było mu już ciężko a co dopiero teraz.
Oczywiście fajnie być na swoim ale dobrze,jak ktoś z tego ma zysk bo sensu to nie ma żeby jeszcze do biznesu dokładać zresztą na biednych by raczej nie trafiło żeby ktoś do biznesu dokładał duże pieniądze.
Taki przykład np.jak Magda Gessler po tych restauracjach jeździ i ile osób dokłada do biznesu te kwoty to aż czasmi przyprawiają o zawrót głowy skąd Ci ludzie mają tyle kasy żeby tyle dokładać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazwyczaj restauracja na początku dobrze zarabia, więc ludzie odkładają (taki boom bo nowe). A czy ludzie mają? Dokładają często z kredytu, pożyczek od rodziny itd., bo im szkoda zamknąć, skoro włożyli w to mnóstwo pracy i serca. Wierzą, że się odbiją i tyle. Własny biznes to nie tylko kasa, ale właśnie często wkładane w to serce.

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
I z Funduszu Rezerwy Demograficznej
Kreatywna księgowość PiS nie zna granic. Muszę poszukać jakiegoś oficjalnego sprawozdania, bo wychodzi co raz więcej przekrętów ... tzn. zmian przeznaczenia środków
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 08:50   #395
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj restauracja na początku dobrze zarabia, więc ludzie odkładają (taki boom bo nowe). A czy ludzie mają? Dokładają często z kredytu, pożyczek od rodziny itd., bo im szkoda zamknąć, skoro włożyli w to mnóstwo pracy i serca. Wierzą, że się odbiją i tyle. Własny biznes to nie tylko kasa, ale właśnie często wkładane w to serce.



Kreatywna księgowość PiS nie zna granic. Muszę poszukać jakiegoś oficjalnego sprawozdania, bo wychodzi co raz więcej przekrętów ... tzn. zmian przeznaczenia środków
Domyślam się,że to są ciężkie sytuację jak coś się prowadzi jakiś czas mnóstwo pracy się w to włoży i to nie przynosi zysków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 08:59   #396
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Domyślam się,że to są ciężkie sytuację jak coś się prowadzi jakiś czas mnóstwo pracy się w to włoży i to nie przynosi zysków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I właśnie na tym żeruje rząd - oni dobrze wiedzą, że właściciele małych firm zrobią dosłownie wszystko, żeby to utrzymać. To okrutne, że ludzie, którzy od lat wspólnymi siłami utrzymują ten kraj, dają na socjale i inne pierdoły teraz widzą środkowy palec, który posłanka Lichocka już pokazała. Oni wszyscy go teraz pokazują, bo doskonale wiedzą, że choćby pracodawcy mięli się zaharować na śmierć, to będą walczyć. A powinni otrzymać realną pomoc..
Rząd liczy na to, że pracodawcy jakoś przebrną, może i zwolnią ludzi, ale po wszystkim znowu ich zatrudnią. Ale ten plan ma tyle dziur, że na prawdę może nie wyjść Coś innego czasowy przestój i jakieś straty, coś innego kompletny ban na działanie na rynku do maja lub dłużej.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 09:16   #397
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
i co 2 tyg ? miesiąc?
Ale że co 2 tygodnie - miesiąc? W ogóle rozumiesz o czym był tamten post? Bo nie wydaje mi się.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 09:25   #398
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj restauracja na początku dobrze zarabia, więc ludzie odkładają (taki boom bo nowe). A czy ludzie mają? Dokładają często z kredytu, pożyczek od rodziny itd., bo im szkoda zamknąć, skoro włożyli w to mnóstwo pracy i serca. Wierzą, że się odbiją i tyle. Własny biznes to nie tylko kasa, ale właśnie często wkładane w to serce.



Kreatywna księgowość PiS nie zna granic. Muszę poszukać jakiegoś oficjalnego sprawozdania, bo wychodzi co raz więcej przekrętów ... tzn. zmian przeznaczenia środków
W ustawie budżetowej i w tych wszystkich ustawach pomniejszych typu o 13 emeryturze powinno być to rozpisane. Tylko to ciężka lektura
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 12:24   #399
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
W ustawie budżetowej i w tych wszystkich ustawach pomniejszych typu o 13 emeryturze powinno być to rozpisane. Tylko to ciężka lektura
Może zasięgnę w weekend. Na razie przyswoiłam raporty z kilku funduszy, na które się wszyscy składamy
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 14:53   #400
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Odnośnie jeszcze do tego, czemu ludzie zakładają firmy: bardzo często to nie jest wybór i chęć bycia na swoim, wielu zawodów po prostu nie da się za bardzo wykonywać inaczej, tylko musisz sobie założyć działalność.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 15:00   #401
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość

I teraz uwaga z ostatniej chwili - nasz rząd również nie rozróżnia przychodu od dochodu

Rozwiązania z tarczy antykryzysowej:

"ze zwolnienia z ZUS będą mogli również skorzystać niektórzy samozatrudnieni. Warunkiem będzie miesięczny przychód poniżej 15681 zł, czyli 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia w lutym 2020 roku"

Więc w zasadzie formy jednoosobowe, które zajmowały się handlem i dobrze im szło odpadają. Oni z zasady mają duży przychód, a mały dochód.

Takie mamy więc genialne rozwiązania rządzących
Tak to jest MASAKRA
ja myślę, że oni rozmyślnie wybrali słowo PRZYCHÓD - chodzi o to aby jak najmniej firm się załapało

Będą to głównie tacy samozatrudnieni ale pracujący u kogoś....

normalna firma zatrudniająca pracowników ma zwykle przychód o wiele większy i nikogo to nie dziwi, zobaczcie 3 pracowników to min koszt 3x3100 zł czyli 9300 + ZUS pracodawcy + utrzymanie biura/ gabientu/ lokalu/ sklepu ----- 15 600 zł to śmiech na sali
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 15:18   #402
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

No nie wiem, czy samozatrudnieni. W grupie dla tłumaczy była ankieta, kto się na to zwolnienie załapie, to więcej głosów padło na nie niż na tak.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 16:17   #403
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pilne nie są wstrzymane, a pilne tłumaczy się tak, że jak się nie zrobi, to chory zaraz zejdzie. Wiele osób ma przełożone operacje usunięcia guzów, bo tak pilnie na to nie umrą, mogą sobie jeszcze porosnąć, chociaż te osoby i tak już zwykle długo czekały. Wiele osób z poważnymi sprawami jest teraz zawieszonych w próżni i się stresuje, jak długo to się przeciągnie i jak to wpłynie na ich zdrowie.
Nieprawda, nie siej zamętu.
Pilne to nie znaczy że jak się nie zrobi to pacjent umrze. Pilny pacjent nie musi być nawet pacjentem zabiegowym, a zachowawczym.

Nienawidzę tego że nie znam się ale się wypowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 16:55   #404
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Nieprawda, nie siej zamętu.
Pilne to nie znaczy że jak się nie zrobi to pacjent umrze. Pilny pacjent nie musi być nawet pacjentem zabiegowym, a zachowawczym.

Nienawidzę tego że nie znam się ale się wypowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No sorry, bazuje tylko na relacjach ludzi, którym wstrzymano zabiegi. I stąd wiem, że guz w brzuchu pilny nie jest i jak trochę podrośnie, to nie zaszkodzi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 17:05   #405
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No sorry, bazuje tylko na relacjach ludzi, którym wstrzymano zabiegi. I stąd wiem, że guz w brzuchu pilny nie jest i jak trochę podrośnie, to nie zaszkodzi.
Ludzie w emocjach mówią wszystko. I rzeczywiście nie każdy "guz w brzuchu" jest pilny i nie każdy musi rosnąć, nie każdy się też kwalifikuje do usunięcia. Medycyna nie jest czarno - biala.

A tak w ogóle to będzie jeszcze gorzej ponieważ już pracują nad ustawą jeden lekarz - jedno miejsce pracy. Ze strony epidemiologicznej jak najbardziej słuszna decyzja, dla pacjentów - koszmar. Za chwilę będziemy musieli wybrać jedno miejsce pracy, czy np jak ktoś ma pol etatu w szpitalu, poradnie w któreś popołudnie i dyżury na sorze to wiadomo. Ciekawe kto obstawi resztę miejsc.
Już nie mówiąc o powoływaniu przez wojewodę do zakaznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 17:07   #406
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No sorry, bazuje tylko na relacjach ludzi, którym wstrzymano zabiegi. I stąd wiem, że guz w brzuchu pilny nie jest i jak trochę podrośnie, to nie zaszkodzi.
Wiele zależy od szpitala i sytuacji. Ja dzisiaj zostałam zaproszona na przyszły tydzień na oddział. O ile coś się nie zmieni nagle. Różnica jest taka, że chcą minimalizować czas hospitalizacji, więc dadzą mi lek, posiedzę do wieczora i do domu. Wcześniej takie rzeczy robiło się w dwa dni. A nie umieram i nie mam raka. Także na szczęście nie wszystko jest tak skrajnie niedostępne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 17:14   #407
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No sorry, bazuje tylko na relacjach ludzi, którym wstrzymano zabiegi. I stąd wiem, że guz w brzuchu pilny nie jest i jak trochę podrośnie, to nie zaszkodzi.
No tak.

Zdziwiła byś się, jak wiele guzów nie jest tak pilnych, jak nam się wydaje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 17:23   #408
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Wiele zależy od szpitala i sytuacji. Ja dzisiaj zostałam zaproszona na przyszły tydzień na oddział. O ile coś się nie zmieni nagle. Różnica jest taka, że chcą minimalizować czas hospitalizacji, więc dadzą mi lek, posiedzę do wieczora i do domu. Wcześniej takie rzeczy robiło się w dwa dni. A nie umieram i nie mam raka. Także na szczęście nie wszystko jest tak skrajnie niedostępne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Program lekowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 19:39   #409
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Program lekowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Pierwsza dawka. Mam nadzieję, że w weekend nie gruchnie jakaś nowa apokalipsa i się nic nie zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 20:22   #410
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
To prawda. Do tego odwołane wizyty w poradniach specjalistycznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chyba z rok czekam na wizyte u endo ( wizyta w maju) jak mi odwołają to wścieku dostanę - np. moja przychodnia POZ wymaga co roku zaświadczenia od endo o dawce leku i potem chodze tylko po recepty. Co będzie jak nie dostarczę aktualnego zaświadczenia?
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 20:31   #411
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-03-27 o 20:39
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 21:28   #412
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Znam, tylko że na ile też znam szefów kilku niedużych przedsiębiorstw, to oni w pracy są praktycznie non stop. Pracownik po 8 godzinach idzie do domu, a oni nadal w pracy.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 22:00   #413
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Znam bardzo dużo ludzi, którzy sami chcą wyjść z pracy o 15, o nienormowanych godzinach, pracy w weekendy czy święta zapomnij, żadnych wyjazdów służbowych, dokształcanie to dla nich męka. I te osoby są zwykle pierwsze to zazdroszczenia innym zarobków i kompletnie przy tym olewają fakt, że tej osobie nie spada z nieba, tylko właśnie ta osoba robi te wszystkie rzeczy, których im by się nigdy robić nie chciało.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 22:08   #414
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Znam bardzo dużo ludzi, którzy sami chcą wyjść z pracy o 15, o nienormowanych godzinach, pracy w weekendy czy święta zapomnij, żadnych wyjazdów służbowych, dokształcanie to dla nich męka. I te osoby są zwykle pierwsze to zazdroszczenia innym zarobków i kompletnie przy tym olewają fakt, że tej osobie nie spada z nieba, tylko właśnie ta osoba robi te wszystkie rzeczy, których im by się nigdy robić nie chciało.
I "dlaczego on dostał, a ja nie, życie jest niesprawiedliwe, a szef to łajza, bo mnie nie docenia!"
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 01:07   #415
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Masz rację,koszty utrzymania pracownika itd.są spore ale jednak to się musi komuś opłacać,że biznes ciągnie i go nie zamyka widząc biznesy znajomych to źle nie mają i biedy nie klepią wręcz stać ich na dużo więcej niż ich pracowników.
Jednak jeżeli chodzi o zamknięte firmy to rzeczywiście dla wielu firm to jednak bardzo duże obciążenie finansowe ale wydaje mi się,że szybciej znajdzie się oszczędności u takich osób niż zwykłego Kowalskiego.
Najbardziej ucierpią ludzie biedni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Ktoś już pisał zresztą na ten temat na forum

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No po to się zakłada biznes i po to przez pierwsze lata jego działalności zaciska się pasa, by po jakimś czasie biznes się opłacił i żeby właściciela biznesu stać było na więcej, niż pracownika zatrudnionego w tym biznesie. To jest normalne i naturalne. Natomiast nie rozumiem tego sposobu rozumowania, że jak ktoś ma więcej to koniecznie też mu trzeba zabrac więcej, bo ma oszczędności większe, niż przeciętny Kowalski. Bo przeciętny Kowalski pracuje od-do, idzie do domu i może się relaksować. A własciciel biznesu nie bardzo ma taką możliwość, bo jednak żeby zapłacić Kowalskiemu pensę to biznes musi się kręcić.

Prawda jest taka, że stracą wszyscy. Jednak jeśli biznesy zaczną się zamykać, to Kowalski pozostanie bez środków do życia. A wszystko wskazuje na powtórkę z początku lat 90-tych.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 08:45   #416
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I płyn odkażający, który miał być szybko w sprzedaży.
Sobie znaleźli czas na robienie zapasów.
Podobno popsuła się linia do robienia płynu, bo nie przewidzieli, że płyn odkażający ma trochę alkoholu
Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Ja to bym chciała zobaczyć statystykę śmiertelności 1-3.19 we Włoszech i porównać z 1-3.20
Gdzieś o tym czytałam, że śmiertelność jest na podobnym poziomie. Umierają te osoby, które w najbliższych miesiącach i tak by pewnie zmarły.
Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Masz rację,koszty utrzymania pracownika itd.są spore ale jednak to się musi komuś opłacać,że biznes ciągnie i go nie zamyka widząc biznesy znajomych to źle nie mają i biedy nie klepią wręcz stać ich na dużo więcej niż ich pracowników.
Jednak jeżeli chodzi o zamknięte firmy to rzeczywiście dla wielu firm to jednak bardzo duże obciążenie finansowe ale wydaje mi się,że szybciej znajdzie się oszczędności u takich osób niż zwykłego Kowalskiego.
Najbardziej ucierpią ludzie biedni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Ktoś już pisał zresztą na ten temat na forum

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest magia obracania pieniądzem. A część rzeczy można brać w leasing...
Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj restauracja na początku dobrze zarabia, więc ludzie odkładają (taki boom bo nowe). A czy ludzie mają? Dokładają często z kredytu, pożyczek od rodziny itd., bo im szkoda zamknąć, skoro włożyli w to mnóstwo pracy i serca. Wierzą, że się odbiją i tyle. Własny biznes to nie tylko kasa, ale właśnie często wkładane w to serce.



Kreatywna księgowość PiS nie zna granic. Muszę poszukać jakiegoś oficjalnego sprawozdania, bo wychodzi co raz więcej przekrętów ... tzn. zmian przeznaczenia środków
Mówi się, że jak ktoś chce otworzyć gastronomię to musi mieć zapas kasy na rok do przodu. Dopiero zazwyczaj wtedy knajpa robi się rentowna, jeśli jakiś tam poziom trzyma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 10:17   #417
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No po to się zakłada biznes i po to przez pierwsze lata jego działalności zaciska się pasa, by po jakimś czasie biznes się opłacił i żeby właściciela biznesu stać było na więcej, niż pracownika zatrudnionego w tym biznesie. To jest normalne i naturalne. Natomiast nie rozumiem tego sposobu rozumowania, że jak ktoś ma więcej to koniecznie też mu trzeba zabrac więcej, bo ma oszczędności większe, niż przeciętny Kowalski. Bo przeciętny Kowalski pracuje od-do, idzie do domu i może się relaksować. A własciciel biznesu nie bardzo ma taką możliwość, bo jednak żeby zapłacić Kowalskiemu pensę to biznes musi się kręcić.

Prawda jest taka, że stracą wszyscy. Jednak jeśli biznesy zaczną się zamykać, to Kowalski pozostanie bez środków do życia. A wszystko wskazuje na powtórkę z początku lat 90-tych.
Bo są takie osoby, dla których prywaciarz to złodziej, co to sam śpi na forsie, a Januszkowi nie da kasy .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 11:20   #418
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Bo są takie osoby, dla których prywaciarz to złodziej, co to sam śpi na forsie, a Januszkowi nie da kasy .
Dokładnie tak jak potencjalna kobieta bez dzieci to dla pracodawcy zaraz zagrożenie,ile to ja rozmów miałam kiedyś na temat czy dzieci mam czy planuję je mieć to dopiero chore

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Wszystko działa w dwie strony jednak,nigdy bym nie pomyślała o swoim pracodawcy jako złodziej,jednak dużo osób potrafi oszczędzać na pracowniku jak się da a później się dziwi,że pracownik chodzi na chorobowe lub kombinuje,jak go nie stać to niech firmy nie trzyma.
Druga kwestia nigdy nie widziałam biednego pracodawcy ale może tacy istnieją.
Nigdy bym firmy nie otworzyła bo wiem,że to ciężka orka ale gdybym kiedyś na podobny pomysł wpadła to pracownik miałby u mnie idealnie,byle by czuł się dobrze.
Mieć trochę mniej dla siebie ale pracowników docenić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 11:29   #419
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Tak. Pierwsza dawka. Mam nadzieję, że w weekend nie gruchnie jakaś nowa apokalipsa i się nic nie zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak potencjalna kobieta bez dzieci to dla pracodawcy zaraz zagrożenie,ile to ja rozmów miałam kiedyś na temat czy dzieci mam czy planuję je mieć to dopiero chore

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Wszystko działa w dwie strony jednak,nigdy bym nie pomyślała o swoim pracodawcy jako złodziej,jednak dużo osób potrafi oszczędzać na pracowniku jak się da a później się dziwi,że pracownik chodzi na chorobowe lub kombinuje,jak go nie stać to niech firmy nie trzyma.
Druga kwestia nigdy nie widziałam biednego pracodawcy ale może tacy istnieją.
Nigdy bym firmy nie otworzyła bo wiem,że to ciężka orka ale gdybym kiedyś na podobny pomysł wpadła to pracownik miałby u mnie idealnie,byle by czuł się dobrze.
Mieć trochę mniej dla siebie ale pracowników docenić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 11:33   #420
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak potencjalna kobieta bez dzieci to dla pracodawcy zaraz zagrożenie,ile to ja rozmów miałam kiedyś na temat czy dzieci mam czy planuję je mieć to dopiero chore
I jest uregulowane, że nie można pytać o takie rzeczy na rozmowie. Masz prawo nie udzielić takiej informacji.
Takie pytania to zwyczajny januszyzm i w dodatku łamanie prawa.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-01 14:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.