Bez znajomości chemii i biologii na studia z tym związane? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-23, 15:28   #1
kluucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Post

Bez znajomości chemii i biologii na studia z tym związane?


Skończyłam w liceum klase z roszerzonym polskim i angielskim, ale niestety słabo mnie interesują studia w tym kierunku. Dostałam się na filologie angielską i stosunki międzynarodowe, ale poważnie zastanawiam się nad dietetyką albo gospodarką wodną, jest dodatkowa rekrutacja i patrząc na progi z zeszłych lat spokojnie mogłabym się dostać, tylko teraz mam jedno pytanie - czy możliwe jest utrzymanie się na studiach w z biologią, geografią i chemią, gdy posiada sie tylko podstawową wiedzę (naukę tych przedmiotów zakończyłam na etapie pierwszej klasy liceum). Jestem w stanie dużo wkuwać, tylko nie wiem czy bez głębszej znajomości tych przedmiotów będę w stanie zrozumieć coś z wykładów. Jakie są wasze opinie?
kluucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 10:31   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Bez znajomości chemii i biologii na studia z tym związane?

A co za problem zdobyć tę wiedzę, której Ci brakuje? Bierzesz podręcznik i czytasz, ot cała filozofia.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 16:59   #3
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Bez znajomości chemii i biologii na studia z tym związane?

Nie ma ogromnej różnicy między poziomem podstawowym a rozszerzonym z przedmiotów szkolnych - to kwestia dodatkowych tematów i zagadnień. Uzupełnij swoją wiedzę, jeżeli nie czujesz się na siłach i tyle. Masz jeszcze cały wrzesień.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 18:47   #4
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 762
Dot.: Bez znajomości chemii i biologii na studia z tym związane?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A co za problem zdobyć tę wiedzę, której Ci brakuje? Bierzesz podręcznik i czytasz, ot cała filozofia.
Tym bardziej, że to zwykła pamięciówka. Z nauk przyrodniczych największy problem byłby z fizyką, bo ta rzeczywiście wymaga pewnych predyspozycji, ale biologię, geografię czy chemię na satysfakcjonującym poziomie spokojnie można ogarnąć w parę tygodni, szczególnie w przypadku bycia zainteresowaną tymi przedmiotami.

Na twoim miejscu bym próbował, autorko. Mnie też filologie zanudziłyby na śmierć.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 20:19   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Bez znajomości chemii i biologii na studia z tym związane?

Generalnie objętość programu do matury to jakieś żałosne ilości w porównaniu do tego na studiach. Dla osoby, która się tym interesuje jest to do nadrobienia z palcem w tyłku za przeproszeniem.
Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że to zwykła pamięciówka. Z nauk przyrodniczych największy problem byłby z fizyką, bo ta rzeczywiście wymaga pewnych predyspozycji, ale biologię, geografię czy chemię na satysfakcjonującym poziomie spokojnie można ogarnąć w parę tygodni, szczególnie w przypadku bycia zainteresowaną tymi przedmiotami.

Na twoim miejscu bym próbował, autorko. Mnie też filologie zanudziłyby na śmierć.
Biologia to owszem, w większości pamięciówka, ale co do chemii nie mogę się zgodzić.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 20:28   #6
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 762
Dot.: Bez znajomości chemii i biologii na studia z tym związane?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87110419]Biologia to owszem, w większości pamięciówka, ale co do chemii nie mogę się zgodzić.[/QUOTE]
Jasne, chemia z tego grona się wyróżnia, ale do poziomu fizyki jednak daleko.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-24 20:28:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.