Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-01, 06:17   #1
kasiula71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 152
Question

Chorobowe


Witam,

Wiem, że na forum są dziewczyny, które zajmują się księgowością, dlatego też zwracam się z wielką prośbą o pomoc - wyjaśnienie.

Otóż problem polega na tym, iż mój mąż zatrudniony w firmie X na umowę o pracę w miesiącu MARZEC 2012 był chory. Dostał 4 dni L4.

Firma X potrąciła mu - za to chorobowe wg Naszej skromnej oceny za dużo ( wg Polskiego prawa za chorobowe jest 80% prawda?...

Czy któraś z Was mogłaby mi wyliczyć ( i najlepiej rozpisać, jak to się liczy) jaką kwotę powinna firma odjąć za 4 dni L4?

Szczegóły, które pomogą w wyliczeniach.

Kwota wynagrodzenia na umowie 3500zł brutto.
System 8 godzinny pracy - cały etat.

4 dni L4 wzięte w miesiącu Marzec 2012

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo problem spędza sen z powiek małżonkowi a ze swoją księgowością nie może się dogadać....

Pozdrawiam serdecznie!
kasiula71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 07:42   #2
Hiraska
Raczkowanie
 
Avatar Hiraska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 467
Umowa zlecenie, a chorobowe...

Dziewczyny proszę pomóżcie mi rozwiązać 1 problem.

Pracuję na umowę zlecenie w dużej firmie produkcyjnej od 2 miesięcy.

Od zeszłego tygodnia (24 września do 28 września) miałam zwolnienie lekarskie, oczywiście powiadomiłam swój zakład pracy o zaistniałej sytuacji, a mąż dostarczył zwolnienie.

Dziś miałam być w pracy, ale niestety mój stan zdrowia się nie poprawił, a objawy się nasiliły. Zadzwoniłam dziś o 8 do lekarza (na 10.30 mam wizytę). A potem do mojej kierowniczki, usłyszałam tylko, że ona nie potrzebuję chorowitego pracownika i że jak nadal będę chora to będziemy musiały się pożegnać...

I teraz mam pytanie. Czy kierowniczka faktycznie może bez problemu mnie zwolnić? Nie mogę chodzić do pracy, prawdopodobnie mam jakiegoś paskudnego wirusa

Czekam na odpowiedzi.
Hiraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 10:09   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Cytat:
Napisane przez Hiraska Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę pomóżcie mi rozwiązać 1 problem.

Pracuję na umowę zlecenie w dużej firmie produkcyjnej od 2 miesięcy.

Od zeszłego tygodnia (24 września do 28 września) miałam zwolnienie lekarskie, oczywiście powiadomiłam swój zakład pracy o zaistniałej sytuacji, a mąż dostarczył zwolnienie.

Dziś miałam być w pracy, ale niestety mój stan zdrowia się nie poprawił, a objawy się nasiliły. Zadzwoniłam dziś o 8 do lekarza (na 10.30 mam wizytę). A potem do mojej kierowniczki, usłyszałam tylko, że ona nie potrzebuję chorowitego pracownika i że jak nadal będę chora to będziemy musiały się pożegnać...

I teraz mam pytanie. Czy kierowniczka faktycznie może bez problemu mnie zwolnić? Nie mogę chodzić do pracy, prawdopodobnie mam jakiegoś paskudnego wirusa

Czekam na odpowiedzi.
Niestety, ale może Cię zwolnić. Umowa zlecenie nie przewiduje czegoś takiego jak "chorobowe". To, że dostarczyłaś zwolnienie lekarskie niewiele zmienia. Kolejna sprawa, że jeżeli umowa nie mówi nic innego to za okres nieobecności w pracy nie otrzymasz też wynagrodzenia.
Witamy w kraju umów śmieciowych...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 20:55   #4
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Marwari dobrze prawi. Na umowie śmieciowej może cię zwolnić z dnia na dzień - ty zresztą też możesz w ten sposób wypowiedzieć umowę.

Poza tym nie przysługuje ci taki "luksus" jak chorobowe. Za dni w które nie było cię w pracy nie dostaniesz nawet złotówki. Chyba, że umowa mówi inaczej - co zdarza się niezwykle rzadko.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 09:58   #5
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Chorobowe

najprościej : znajdź kwotę, którą Twój mąż dostaje co miesiąc, już netto, to, co wpływa wam na konto. Podziel przez 30 dni, wyjdzie stawka dzienna.
Skoro L4 trwało 4 dni, to znaczy, że potrącono mu : 4 * 20% * stawka dzienna
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:25   #6
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Chorobowe

Z moich wyliczeń wychodzi 2440,16 netto (o ile te 3500 zł brutto to średnia z ostatnich 12 m-cy).
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 23:01   #7
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Chorobowe

ja dopiero uczę się kadr, ale na moim programie Symfonia według danych, które Ty podałaś wychodzi mi, że netto do wypłaty powinnaś dostać 2440,05
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 15:27   #8
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Jeżeli jestes zgłoszona do Zus i pracodawca odprowadza Ci składki to nawet na UZ masz prawo do L4 i dostajesz za to pieniądze, z tym,ze musisz mieć przepracowane min 90 dni.
Z tego co piszesz to tyle nie masz, wiec kasy nie dostaniesz.
No i niestety mogą Cię zwolnić bo na UZ nie obowiązuje okres wypowiedzenia, chyba,że masz to wpisane w umowe.
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:17   #9
Hiraska
Raczkowanie
 
Avatar Hiraska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 467
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Witam,
Dziewczyny to już nieaktualne. Zwolniłam się. Mam dość umów zlecenie.
Hiraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 13:50   #10
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Podpisałam umowę zlecenie i zastanawiam się jak wygląda sprawa ze zwolnieniem lekarskim. Wypełniłam oświadczenie o dobrowolnym ubezpieczeniu chorobowym. Pani w pracy powiedziała, że zwolnienie przysługuje dopiero po przepracowanych 6 mcach, nie chciało mi się to wierzyć i czytam,że po 90 dniach. Chyba, że były jakieś zmiany ostatnio? Jak to jest?
Cytat:
Warto zaznaczyć, że dobrowolne ubezpieczenie chorobowe nie jest możliwe w przypadku studentów i uczniów w wieku do 26 lat.
Znalazłam coś takiego i teraz nie wiem co mam myśleć. Nie mam jeszcze 26lat, uczę się zaocznie w szkole policealnej. Czy to znaczy, że jak mi córka zachoruje to nie mogę wziąć zwolnienia?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 05:35   #11
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Jeśli chodzi o chorą córkę- bierzesz wolne ale nie otrzymasz za ten dzień wynagrodzenia (urok umów śmieciowych)

W przypadku zwolnienia lekarskiego wynikającego z Twojej choroby sprawa wygląda następująco:

jeśli umowa jest jedyną formą zatrudnienia obowiązkowo zostajesz objęta ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym składka chorobowa jest dobrowolna i musisz powiadomić o swojej decyzji zleceniodawcę czy chcesz ją opłacać czy też nie w przypadku zdecydowania się na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe okres wyczekiwania wynosi 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia

Poinformuj swojego zleceniodawcę, żeby nadrobił zaległości w nowinkach bo okres wyczekiwania zmienił się ze 180 dni na 90 dni w 2009
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 09:12   #12
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Dziękuję, dlaczego nie mogę wziąć zwolnienia na dziecko? Myślałam, że opłacając dobrowolne chorobowe mam prawo do opieki nad dzieckiem w czasie choroby.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 04:55   #13
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Dziękuję, dlaczego nie mogę wziąć zwolnienia na dziecko? Myślałam, że opłacając dobrowolne chorobowe mam prawo do opieki nad dzieckiem w czasie choroby.

Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną nie obowiązują jej przepisy z kodeksu pracy, a co za tym idzie nie nabywasz prawa do urlopu
(chyba, że w umowie jest taki zapis-decyzja zleceniodawcy), a tym bardziej do 2 dni wolnych (opieka na dziecko) Art. 188 k.p jest stosowany w przypadku umowy o pracę- więc tak jak napisałam wcześniej biorąc wolne nie otrzymasz wynagrodzenia za ten dzień, dobrowolne opłacanie chorobowego dotyczy tylko Ciebie
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:23   #14
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Umowa zlecenie, a chorobowe...

Nie chodzi mi o opiekę nad zdrowym dzieckiem 2 dni tylko o zasiłek opiekuńczy nad chorym.
Znalazłam taką informację:
Cytat:
Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad:
  1. zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8. w przypadku:
    • nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko,
    • porodu lub choroby małżonka stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród lub choroba uniemożliwia temu małżonkowi sprawowanie opieki,
    • pobytu małżonka stale opiekującego się dzieckiem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej,
  2. chorym dzieckiem w wieku do lat 14,
  3. innym chorym członkiem rodziny (za innego członka rodziny uważa się małżonka, rodziców, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku ponad 14 lat) - pod warunkiem, że pozostają oni z osobą sprawującą opiekę we wspólnym gospodarstwie domowym.
Prawo do zasiłku przysługuje na równi matce i ojcu dziecka, a zasiłek wypłaca się tylko jednemu z rodziców, temu, który wystąpi z wnioskiem o jego wypłatę za dany okres.
Zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres zwolnienia od pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż przez 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8 i chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad dzieckiem w wieku ponad 14 lat lub innymi chorymi członkami rodziny. Łączny okres wypłaty zasiłku opiekuńczego z powodu opieki nad dziećmi i innymi członkami rodziny z różnych przyczyn i bez względu na liczbę dzieci i liczbę członków rodziny wymagających opieki, nie może przekroczyć 60. dni w roku kalendarzowym.
Od 1 stycznia 2009 r. w przypadku, gdy ubezpieczona matka dziecka, która pobiera zasiłek macierzyński w wymiarze 8 tygodni po porodzie, przebywa w szpitalu, ubezpieczonemu ojcu dziecka przysługuje za okres pobytu matki dziecka w szpitalu dodatkowy zasiłek opiekuńczy z tytułu osobistego sprawowania opieki nad nowourodzonym dzieckiem, w wymiarze do 8 tygodni, tj. do 56 dni, nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 8 tygodni życia. Wymiar zasiłku opiekuńczego w takim przypadku nie jest związany z rokiem kalendarzowym i jest niezależny od wymiaru określonego wyżej (60 i 14 dni). Przepis ten ma zastosowanie także do innego ubezpieczonego członka najbliższej rodziny, jeżeli przerwie zatrudnienie lub inną działalność zarobkową w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
Zasiłek opiekuńczy przysługuje pod warunkiem, że nie ma innych członków rodziny mogących zapewnić opiekę. W przypadku sprawowania opieki nad chorym dzieckiem w wieku do lat 2, zasiłek opiekuńczy przysługuje nawet wówczas, gdy są inni członkowie rodziny mogący zapewnić opiekę.
Od dnia 14 czerwca 2008 r., tj. od daty wejścia w życie ustawy z dnia 11 kwietnia 2008 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. Nr 93, poz. 582), zasiłek opiekuńczy przysługuje wszystkim osobom objętym ubezpieczeniem chorobowym, zarówno obowiązkowo, jak i dobrowolnie, tj.:
  • pracownikom,
  • członkom rolniczych spółdzielni produkcyjnych i spółdzielni kółek rolniczych,
  • osobom wykonującym pracę nakładczą,
  • osobom wykonującym pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy-zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, oraz osobom z nimi współpracującym, w tym osobom świadczącym pracę na podstawie umowy uaktywniającej określonej przepisami ustawy z 4 lutego 2011r. o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat (Dz.U. Nr 45, poz. 235 ze zm.),
  • osobom prowadzącym pozarolniczą działalność oraz osobom z nimi współpracującym,
  • osobom wykonującym odpłatnie pracę, na podstawie skierowania do pracy, w czasie odbywania kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania,
  • osobom odbywającym służbę zastępczą,
  • duchownym.
Przed tą datą zasiłek opiekuńczy przysługiwał wyłącznie ubezpieczonym podlegającym obowiązkowo ubezpieczeniu chorobowemu (pracownikom, członkom rolniczych spółdzielni produkcyjnych i spółdzielni kółek rolniczych oraz osobom odbywającym służbę zastępczą), a od dnia 16 marca 2007 r., tj. od dnia ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 6 marca 2007 r., sygn. akt P 45/06 (Dz.U. Nr 47, poz. 318), zasiłek opiekuńczy przysługiwał także osobom objętym ubezpieczeniem chorobowym dobrowolnie, ale tylko w ograniczonym zakresie - z tytułu sprawowania opieki nad chorym dzieckiem w wieku do lat 14 oraz innym chorym członkiem rodziny (w tym z tytułu opieki nad dzieckiem w wieku powyżej 14 lat).
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=433
Z tego wynika, że po 90dniach przysługuje mi zasiłek w sytuacji, gdyby moja córka była chora.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 16:49   #15
martuska196
Raczkowanie
 
Avatar martuska196
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 328
praca na pół etatu a chorobowe

Witam,
szukałam w google ale że w tych sprawach jestem zupełna noga proszę o pomoc w połapaniu się w tych wszystkich przepisach...

Moja sytuacja wygląda tak, że w poniedziałek zakończyła się moja umowa o pracę, na pół etatu przez 33dni. Dzisiaj lekarz wystawił mi zwolnienie chorobowe i w związku z tym moje pytania - czy będzie mi przysługiwał zasiłek chorobowy skoro pracowałam na pół etatu? I gdzie mam zanieść to zwolnienie po ustaniu zatrudnienia? Do byłego pracodawcy czy do ZUSu?

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc
martuska196 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 17:05   #16
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: praca na pół etatu a chorobowe

Cytat:
Napisane przez martuska196 Pokaż wiadomość
Witam,
szukałam w google ale że w tych sprawach jestem zupełna noga proszę o pomoc w połapaniu się w tych wszystkich przepisach...

Moja sytuacja wygląda tak, że w poniedziałek zakończyła się moja umowa o pracę, na pół etatu przez 33dni. Dzisiaj lekarz wystawił mi zwolnienie chorobowe i w związku z tym moje pytania - czy będzie mi przysługiwał zasiłek chorobowy skoro pracowałam na pół etatu? I gdzie mam zanieść to zwolnienie po ustaniu zatrudnienia? Do byłego pracodawcy czy do ZUSu?

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc
Zasiłek chorobowy obowiązuje, gdy nie pracujesz?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 17:14   #17
martuska196
Raczkowanie
 
Avatar martuska196
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 328
Dot.: praca na pół etatu a chorobowe

tak, chodzi o zwolnienie chorobowe.
Przy poprzedniej umowie (na cały etat) miałam chorobowe, też po ustaniu zatrudnienia, bo założyłam zwolnienie w ciągu 14dni a trwało ono dłużej niż 30dni.
teraz jest inna sytuacja, bo umowa na pół etatu i nie wiem czy będę miała takie prawo.
martuska196 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:53   #18
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: praca na pół etatu a chorobowe

Wydaje mi się, że jeśli była to umowa o pracę to również Ci przysługuje, aczkolwiek wielkość zasiłku będzie proporcjonalna do etatu.
Ale ręki sobie uciąć nie dam.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 18:30   #19
martuska196
Raczkowanie
 
Avatar martuska196
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 328
Dot.: praca na pół etatu a chorobowe

Dziękuję za odp, wiem, że to będzie odpowiedni procent do wynagrodzenia na pół etatu.
martuska196 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 11:09   #20
katrinkakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Unhappy wymówienie a chorobowe

hey. Moja sytuacja się komplikuje. Wiem że czeka mnie wymówienie ze strony pracodawcy. Chcę uciec na chorobowe. Czy jak podpisze wymówienie i odejdę na chorobowe to należy mi się te 182 dni czy tylko tyle ile zostało do końca wypowiedzenia. Lepiej wyczuć moment i uciec przed podpisaniem? Prosze o pomoc.
katrinkakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:04   #21
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: wymówienie a chorobowe

Cytat:
Napisane przez katrinkakaka Pokaż wiadomość
hey. Moja sytuacja się komplikuje. Wiem że czeka mnie wymówienie ze strony pracodawcy. Chcę uciec na chorobowe. Czy jak podpisze wymówienie i odejdę na chorobowe to należy mi się te 182 dni czy tylko tyle ile zostało do końca wypowiedzenia. Lepiej wyczuć moment i uciec przed podpisaniem? Prosze o pomoc.
jak podpiszesz wypowiedzenie to już żadne chorobowe nie będzie miało znaczenia, tzn. oczywiście możesz sobie wtedy siedzieć na zwolnieniu tyle ile zostało Ci do końca. Rozumiem, że masz umowę o pracę? i jakie 182 dni?
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:39   #22
katrinkakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: wymówienie a chorobowe

no 182 dni można siedzieć na chorobowym i placi zus
katrinkakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:41   #23
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: wymówienie a chorobowe

a jaką masz umowe?
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:43   #24
katrinkakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: wymówienie a chorobowe

na czas nieokreślony
katrinkakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:51   #25
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: wymówienie a chorobowe

jeśli chcesz tak kombinować to musisz pójść na zwolnienie zanim dostaniesz wypowiedzenie. Musisz się również liczyć z tym, że teraz zus często wzywa na kontrole.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:56   #26
katrinkakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: wymówienie a chorobowe

poprzeglądałam duża ilość wiadomości i tam piszą że po okresie wypowiedzenia zmienia się tylko to, że zwolnienia lekarskie odsyła się bezpośrednio do Zus-u

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

tak to ujeli doładnie "Zus wypłaci zasiłek chorobowy jeżeli niezdolność po ustaniu zatrudnienia będzie trwała powyżej 30 dni"
katrinkakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 14:08   #27
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: wymówienie a chorobowe

to musisz bardzo cięzko chorować żeby lekarz wypisał Ci takie zwolnienie.po zawale serca krótsze daja
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 14:24   #28
katrinkakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: wymówienie a chorobowe

zależy jak się zyje z lekarzem
katrinkakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 14:46   #29
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: wymówienie a chorobowe

Cytat:
Napisane przez katrinkakaka Pokaż wiadomość
zależy jak się zyje z lekarzem
ale chyba nie masz na myśli rodzinnego. Moja mama była na takim długim zwolnieniu lekarskim jak miała zapalenie płuc. Miała kontrolę z ZUSu, sprawdzali dokumentacje medyczną itd.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 14:58   #30
katrinkakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: wymówienie a chorobowe

po jakim czasie miała kontrolę?
katrinkakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-10 18:52:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.