Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-) - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-28, 13:54   #2521
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja to naprawdę w ciąży jestem...

Od wczoraj śniło mi się kruche ciasto... Upiekłam choć wiedziałam, że nikt poza mną go nie ruszy (mój mąż je tylko serniki i czasem makowce), zjadłam trójkąt i zaspokoiłam pypcia. Tylko nie wiem co z resztą.

Może któraś reflektuje?
Ja z chęcią bo swoje wszystkie już zjadłam.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;16083715]Haj. Wrzucam tylko fotkę swą 5miesiączną. Trzymam kciuki za kropkowe i leowe usg [/QUOTE]

Śliczny brzusio Laska z Ciebie

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość

i nie wiem czy wspominałam, ale z dziadkiem dużo lepiej.
To bardzo dobrze

Cytat:
Napisane przez kasiaaX Pokaż wiadomość
Ja równiez dzis mam wizyte po południu, jakoś dziwnie sie denerwuję, nie wiem dlaczego, może dlatego, że mąż nie może ze mna jechać, a dotychczas zawsze był...chciałabym juz byc po wizycie, ech...
Wszystko będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez eniggma Pokaż wiadomość
to ja tez sie powitam po swiętach
u nas nie najelpiej no ale grzecznie leze cały czas i moze sie troche stan zdrowia poprawi

brzuszki dziewczyny macie śliczne
Trzymaj się dzielnie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;16091336]Bydgoś, swoim wyglądem wzbudzasz wielkie zaufanie, mówił ci to ktoś?

A ja byłam szalikiem owinięta, który sobie zrobiłam,

[/QUOTE]

Aż się zarumieniłam
Szalik jest śliczny

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16091688]
Ja jutro mam wizytę, i usg połówkowe od razu,
[/QUOTE]

Trzymam kciuki


Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ma się dobrze... i o dziwo ma sporo miejsca - na co w zał. dowód. Takie pozycje prezentowało moje dziecię na usg.

I diable będzie tak jak mówiłam. Drugie foto - hitlerowskie pozdrowienie dla rodziców. Co by sobie nadziei nie robili na aniołka...
Fotki cudne, mojemu mężowi też się podobały
...no i gratuluję Danielka
Z szają będziemy się biły o narzeczonych dla naszych córek ...chociaż tylu ich tu jest, że będzie w czym wybierać

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Potem jak będzie większe, na pewno kupię taki nosidło, na wycieczki itp. Ale to tatuś będzie nosił.
Miałam nosidło dla Łukasza. Wygodnie było z nim chodzić na zakupy.

Padał rano śnieg, takie duuuuuże płatki
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 14:12   #2522
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Kropka, gratuluje A jaka nooogaaa długa i chuda i hitlerowskie pozdrowienia..

A u mnie tyle śniegu napadało! wszędzie biało! szkoda że na święta tak nie było
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 14:29   #2523
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

u nas właśnie zaczął padać śnieg, tak w jednej chwili zaczęło mocno prószyć- mega- duże płatki- ślicznie.
Szkoda, że w święta było bez śniegu, ale byłoby uroczo.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 14:36   #2524
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

oj ,szkoda,że ten śnieg w święta nie spadł
ale widocznie nie można mieć wszystkiego ...

Lea-ja też się zastanawiam nad chustą wiązaną.Koleżanka miała 2 i mam nadzieję,że mi odsprzeda którąś.Myślę,że przy drugim dziecku jeszcze lepiej się sprawdza.Prawidłowo zawiązana nie szkodzi dziecku to już bardziej nosidło IMO,w chuście masz więcej możliwości dopasowania jej do dziecka.Mam kółkową i bardzo mi się przydała podczas wyjazdu nad morze i żałowałam,że wiązanej nie kupiłam,bo jednak po pewnym czasie w kółkowej kręgosłup boli
jeśli chodzi o materiały to są też takie cienkie.letnie.
w każdym mieście są jakieś maniaczki chustowe,na forum chusta pl. czy gazeta.forum na pewno można je znaleźć.Umówić i poprzymierzać,nauczyć się wiązać etc. No i zawsze można kupić używaną,nie jest się w stanie zniszczyć.A w sumie im bardziej sprany materiał tym bardziej miękki i lepszy do motania
tyle wiem

Kropko-gratuluję zdrowego Danielka,cudne zdjęcia!
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 15:24   #2525
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
Lea-ja też się zastanawiam nad chustą wiązaną.Koleżanka miała 2 i mam nadzieję,że mi odsprzeda którąś.Myślę,że przy drugim dziecku jeszcze lepiej się sprawdza.Prawidłowo zawiązana nie szkodzi dziecku to już bardziej nosidło IMO,w chuście masz więcej możliwości dopasowania jej do dziecka.Mam kółkową i bardzo mi się przydała podczas wyjazdu nad morze i żałowałam,że wiązanej nie kupiłam,bo jednak po pewnym czasie w kółkowej kręgosłup boli
jeśli chodzi o materiały to są też takie cienkie.letnie.
w każdym mieście są jakieś maniaczki chustowe,na forum chusta pl. czy gazeta.forum na pewno można je znaleźć.Umówić i poprzymierzać,nauczyć się wiązać etc. No i zawsze można kupić używaną,nie jest się w stanie zniszczyć.A w sumie im bardziej sprany materiał tym bardziej miękki i lepszy do motania
tyle wiem
poczytałam całe mnóstwo. i jednak skłaniam się do chusty, spytam jeszcze mojego pediatrę co on myśli, ale generalnie znalazłam na necie info, że nawet fizjoterapeuci są za chustą.
Tu jest fajny wątek: http://www.rodzinko.pl/viewtopic.php...er=asc&start=0
a multum info można znaleźc na forum gazeta.pl ale nie mam już dzis tyle czasu.
Myślę, że nie głupim pomysłem jest wybrać się na spotkanie klubu kangura. http://klubkangura.prv.pl/

Co mnie jeszcze zastanawia- chusty- ich długość, (szerokość też ?) są dopasowywane do wzrostu, do wymiarów, na jednej ze stron znalazłam taki kalkulator, gdzie się wpisuje swoje wymiary różne i "wylicza" jaki rozmiar chusty powinniśmy mieć, więc wpisałam swoje rozmiary i wyświetliło mi napis: "Sugestia: czy jesteś pewna podanych wymiarów?"
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 15:40   #2526
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16100190]

więc wpisałam swoje rozmiary i wyświetliło mi napis: "Sugestia: czy jesteś pewna podanych wymiarów?" [/QUOTE]



Jutro idę do pracy...... ale mi się nie chce
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 15:46   #2527
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez Marta1122 Pokaż wiadomość
Witam, nie mam pewności na 100% ale ufam mojemu lekarzowi więc możesz zmenić listę wpisując HANIA
gratuluję i zazdroszczę. w dodatku wcale nie po cichu

co do chust - raczej nie. nie planowałam, nie rozglądam się. nie sądzę, by była mi potrzebna. opinii nie znam, więc się nie wypowiem na tak ani na nie.

byłam u rodziców na obiadku. mama przyniosła nowe wieści ze szpitala, że prawdopodobnie w czwartek wypuszczą dziadka do domu. jest ciągle bardzo słaby, ale pobyt w szpitalu źle wpływa na jego psychikę, więc wszyscy uznali, że lepiej mu będzie w domu pod opieką mamy.

tata cały czas powtarza, że u mnie będzie chłopiec. wyliczył sobie jak to w rodzinie do tej pory było. że zawsze pierwsi chłopcy się rodzili. nie dopuszcza innej możliwości. podobną pewność miał gdy rodziliśmy się my - najpierw mój brat, potem ja, a ostatnio też trafił w chłopaka, gdy mój brat czekał na potomka. czy mogę mieć jeszcze nadzieję, skoro mam takiego jasnowidza w rodzinie??
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 15:55   #2528
myszka1986
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 509
GG do myszka1986
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16096138]zmienione.

Buszuję po Allegro i po różnych forach- szukam info na temat chust, ich wiązania, itp. - i zwariować można , tyle tego jest.
Bardzo podobają mi się te długaśne na 5 m. , ale tak się zastanawiam- jak się tym czymś poowijam w upalne lato to się chyba rozpłynę...
o takie mam na myśli: http://www.allegro.pl/item853808543_...zo_wzorow.html
A z kolei te mniejsze- mniej otulające ciało mamy wydają mi się mało wygodne dla mniejszego dzidziusia, i dla mnie samej też...
o takie: http://www.allegro.pl/item863210815_...in_nowosc.html
Czy któraś z Was przymierza się do zakupu chusty? Macie jakieś typy?
Czy w ogóle warto? Opinie na róznych forach też są podzielone, jedni chwalą, inni narzekają, że bardzo trudno to zawiązać, a dziecko w tym ułożone poskurczane, połamane...
bądź tu człowieku mądry. [/QUOTE]

Ja słyszałam dużo dobrych opinii na ten temat. Sama przymierzam się do zakupu, trafiłam też gdzieś w necie na panią która szyje sama chusty i jest u niej możliwość wypożyczenia, więc chyba dopiero po urodzeniu najpierw sobie wypożyczę i popróbuje. (Nie mogę teraz znaleźć adresu) Niestety w Lublinie nie ma oddziału klubu kangura, będę pewnie musiała poszukać jakichś maniaczek.
Co do niewłaściwego ułożenia bioderek to nie wiem jak jest w początkowych okresach ale później gdy dziecko już siedzi to naturalnie nosi się je często na biodrze przecież, czyli praktycznie tak jak w chuście na boku.

Edytowane przez myszka1986
Czas edycji: 2009-12-28 o 15:58
myszka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 16:29   #2529
liliputek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Najstarsze miasto w Polsce;]
Wiadomości: 459
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja to naprawdę w ciąży jestem...

Od wczoraj śniło mi się kruche ciasto... Upiekłam choć wiedziałam, że nikt poza mną go nie ruszy (mój mąż je tylko serniki i czasem makowce), zjadłam trójkąt i zaspokoiłam pypcia. Tylko nie wiem co z resztą.

Może któraś reflektuje?

Jutro mam o 9 rano USG, proszę o kciuki. Jadę pożyczonym autem, moim mogę nie dotrzeć, a drugi raz 20 tygodnia tej ciąży mieć nie będę...
Dostałam ślinotoku..jakie apetyczne ciasto hmmm I gratuluje chłopaczka
[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16083393]

to zaglądaj częściej.


[/QUOTE]
Obiecuje poprawe

Szaja piekny brzusio.

Ja dzis kiepsko sie czułam i nie bylam w pracy, nie wiem czy nie zlapalam jakiegos przeziebienia. Mam nadzieje, ze to nic powaznego, jak sie nie poprawi do jutra to do lekarza musze isc. Nienawidze lekarzy
liliputek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 17:23   #2530
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Witam po Swiętach o kilogram cięższa! Jadłam rzeczywiscie dużo i to wszystkiego co mozliwe. Pychotka!

Kropka gratuluję synka, jakis mały akrobata ci rosnie
Lea35 trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę.

Moje połowkowe dopiero za 3 tygodnie, a w sumie to już bo mam wrażenie jakbym dopiero co była na pierwszym - tak czas szybko leci.
Do pracy dopiero po Nowym Roku więc jeszcze trochę leniuchowania przede mną.
__________________
Olcia 2.06.2010

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 17:56   #2531
kitty241
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Olsztyn/ Gdańsk
Wiadomości: 339
GG do kitty241
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Witajcie poświątecznie...miałam się pojawić dopiero po Nowym Roku ale sytuacja się zmieniła i jestem. Kubuś zrobił furorę w rodzinie, a szczególnie jego męskość- wszyscy się dziwili, jak to lekarz wypatrzył, że to już możliwe na tym etapie, że to wcale na siusiaka nie wyglada, czy to aby na pewno jest TO, że to takie malutkie ale koniec końców,uwierzyli . A ja sama byłam mocno zdziwiona, jak po raz "enty' oglądalam filmik, jakie to Maleństwo jest niesamowicie sprawne- wyginał się na wszystkie strony, a jego, tak mniemam, ulubioną pozycją jest zgięcie się wpół i nakrycie się nóżkami- taką pozycję najczęściej przybierał podczas "kręcenia" filmu. No jednym słowem niesamowite wrażenia.. Kubuś, po "zdjęciu" wymiarów jest 4 dni młodszy niż podaje to termin OM, waży 370 gramów i jak na swój wiek jest dość malutki ale wszystkie narządy ma w porządku...no i chyba zajdzie zmiana w imieniu- na razie do brzuszka mówimy Kubuś ale dalej co jakiś czas przeglądamy imienniki...
Widzę, że piszecie o chustach i nosidełkach...ja osobiście bym jednak chyba wolała nosidełko, bałabym sie ze z chusty może mi Kubcio jakoś wypaść.
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/e3e8c6b...html&quot;></a

wg tego suwaczka to mamy więcej tyg niż doktor przepowiedział...nieprawd opodobne
kitty241 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 18:15   #2532
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
Fotki cudne, mojemu mężowi też się podobały
...no i gratuluję Danielka
Z szają będziemy się biły o narzeczonych dla naszych córek ...chociaż tylu ich tu jest, że będzie w czym wybierać
Dzięki.

He he będzie się działo widzę. Jeszcze dla synów trzeba będzie posagi ustanawiać.

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość

Miałam nosidło dla Łukasza. Wygodnie było z nim chodzić na zakupy.

Padał rano śnieg, takie duuuuuże płatki
Dobrze wiedzieć.

A u mnie tak fajnie rano było, a potem śnieg z deszczem poleciał. :/

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Kropka, gratuluje A jaka nooogaaa długa i chuda i hitlerowskie pozdrowienia..

A u mnie tyle śniegu napadało! wszędzie biało! szkoda że na święta tak nie było
Chuda to po obu rodzicach.

To ja się cieszę że na święta tak nie było jak teraz. Jest mokro i nieprzyjemnie, choć deszcz już dał spokój.

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
Kropko-gratuluję zdrowego Danielka,cudne zdjęcia!
Dziękuję.

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16100190]...na jednej ze stron znalazłam taki kalkulator, gdzie się wpisuje swoje wymiary różne i "wylicza" jaki rozmiar chusty powinniśmy mieć, więc wpisałam swoje rozmiary i wyświetliło mi napis: "Sugestia: czy jesteś pewna podanych wymiarów?" [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość


Jutro idę do pracy...... ale mi się nie chce
To jak mnie. Święta rozleniwiają.

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez liliputek Pokaż wiadomość
Dostałam ślinotoku..jakie apetyczne ciasto hmmm I gratuluje chłopaczka
Dziękuję.

Cytat:
Napisane przez liliputek Pokaż wiadomość
Ja dzis kiepsko sie czułam i nie bylam w pracy, nie wiem czy nie zlapalam jakiegos przeziebienia. Mam nadzieje, ze to nic powaznego, jak sie nie poprawi do jutra to do lekarza musze isc. Nienawidze lekarzy
Najedz się zdrowotności, może przejdzie.

Mnie dziś też coś nie teges było. Właśnie najadłam się sałatki z czosnkiem, wspomagająco.

Cytat:
Napisane przez thebestme82 Pokaż wiadomość
Kropka gratuluję synka, jakis mały akrobata ci rosnie

Moje połowkowe dopiero za 3 tygodnie, a w sumie to już bo mam wrażenie jakbym dopiero co była na pierwszym - tak czas szybko leci.
Do pracy dopiero po Nowym Roku więc jeszcze trochę leniuchowania przede mną.
Dziękuję.

Ja dziś policzyłam i wyszło, że to moje 7 USG. Rany jak ten czas pędzi...

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kitty241 Pokaż wiadomość
Witajcie poświątecznie...miałam się pojawić dopiero po Nowym Roku ale sytuacja się zmieniła i jestem. Kubuś zrobił furorę w rodzinie, a szczególnie jego męskość- wszyscy się dziwili, jak to lekarz wypatrzył, że to już możliwe na tym etapie, że to wcale na siusiaka nie wyglada, czy to aby na pewno jest TO, że to takie malutkie ale koniec końców,uwierzyli .
Niedowiarki.

Cytat:
Napisane przez kitty241 Pokaż wiadomość
A ja sama byłam mocno zdziwiona, jak po raz "enty' oglądalam filmik, jakie to Maleństwo jest niesamowicie sprawne- wyginał się na wszystkie strony, a jego, tak mniemam, ulubioną pozycją jest zgięcie się wpół i nakrycie się nóżkami- taką pozycję najczęściej przybierał podczas "kręcenia" filmu. No jednym słowem niesamowite wrażenia.. Kubuś, po "zdjęciu" wymiarów jest 4 dni młodszy niż podaje to termin OM, waży 370 gramów i jak na swój wiek jest dość malutki ale wszystkie narządy ma w porządku...no i chyba zajdzie zmiana w imieniu- na razie do brzuszka mówimy Kubuś ale dalej co jakiś czas przeglądamy imienniki...
4 dni w tył to norma. Czemu malutki? Lekarz tak powiedział?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 18:22   #2533
kitty241
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Olsztyn/ Gdańsk
Wiadomości: 339
GG do kitty241
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
4 dni w tył to norma. Czemu malutki? Lekarz tak powiedział?
Tak właśnie lekarz powiedział, że jak na swój wiek to Kubuś jest malutki, ale nie za malutki...Nie powiedział, że to źle tylko tyle, że jest mały ja na swój wiek...potem zaczął pokazywać i wyliczać i wszystko jest ok więc rozmiarem nie ma co sie przejmować, tym bardziej, że ja też malutka byłam jak się urodziłam- 2,6kg i 50cm...
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/e3e8c6b...html&quot;></a

wg tego suwaczka to mamy więcej tyg niż doktor przepowiedział...nieprawd opodobne
kitty241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 18:27   #2534
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez kitty241 Pokaż wiadomość
Tak właśnie lekarz powiedział, że jak na swój wiek to Kubuś jest malutki, ale nie za malutki...Nie powiedział, że to źle tylko tyle, że jest mały ja na swój wiek...potem zaczął pokazywać i wyliczać i wszystko jest ok więc rozmiarem nie ma co sie przejmować, tym bardziej, że ja też malutka byłam jak się urodziłam- 2,6kg i 50cm...
Słusznie.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Właśnie zrobiłam małe podsumowanko...

Parę dni temu w radio była mowa o becikowym, czy wypłacać, czy wszystkim równo itd. Padło hasło, że owszem, bo służba zdrowia jest taka, że trzeba opieki prywatnej, a ona kosztuje. Reasumując - becikowe zwraca koszty prywatnej opieki.

No to policzyłam dziś lekarza i wszystkie badania do teraz, czyli do 20 tyg. Musiałabym dostać ze dwa becikowe. Poszło mi już 964 złote. Bez leków, witamin itd.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-12-28 o 18:30
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 18:43   #2535
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Kropko, dlatego ja postanowiłam nie liczyć tych ciążowych wydatków Nie i koniec, wydać tak czy siak muszę, a po cholerę mam się denerwować?
Kitty, moja Agatka też maluszkowa jest I ja też malutka byłam, 2550g, 51cm. Gratuluję Jakubka
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 18:45   #2536
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Co do wielkości... Jak maluch jest zdrowy to wystarczy. Urośnie potem. A o ile łatwiej będzie go wypchnąć.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;16105734]Kropko, dlatego ja postanowiłam nie liczyć tych ciążowych wydatków Nie i koniec, wydać tak czy siak muszę, a po cholerę mam się denerwować? [/QUOTE]
Powiem Ci szczerze, że zapisywałam sobie tak bez pomysłu i policzyłam też bezmyślnie. Nie robiłabym tego gdybym wiedziała że tyle wyjdzie... W szoku jestem.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 18:48   #2537
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

no i jeszcze przynajmniej z 2 becikowe na szczepienia
ehhh...szkoda gadać
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 18:56   #2538
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Z tym becikowym tyle problemów robią, jakby dawali nie wiadomo ile kasy No właśnie, na szczepienia wystarczy

Boli mnie od paru dni po lewej stronie kości ogonowej.
Z cycków zaczęło delikatnie wypływać siara. Z prawego więcej
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 19:01   #2539
kitty241
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Olsztyn/ Gdańsk
Wiadomości: 339
GG do kitty241
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Co do wielkości... Jak maluch jest zdrowy to wystarczy. Urośnie potem. A o ile łatwiej będzie go wypchnąć.
Tak samo pomyślałam i tak też powiedziała mi Mama...dopytałam- TŻ też był mikruskiem, niecałe 3 kg i 52cm a teraz ma 192cm więc czas na wyrośnięcie będzie..
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/e3e8c6b...html&quot;></a

wg tego suwaczka to mamy więcej tyg niż doktor przepowiedział...nieprawd opodobne
kitty241 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 19:06   #2540
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
no i jeszcze przynajmniej z 2 becikowe na szczepienia
ehhh...szkoda gadać
To szczepienia obowiązkowe są płatne?

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
Z tym becikowym tyle problemów robią, jakby dawali nie wiadomo ile kasy
Ano właśnie.

A urodził się komuś pomysł, żeby dawać tym najgorzej sytuowanym tylko. Komuś się zapomniało, że ci mają drugie tyle, z innej puli.

Jakoś Niemcy nie mają tego problemu i każda kobieta po urodzeniu dostaje na dziecko co miesiąc kasę przez ileś tam... i wszystko gra.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 20:49   #2541
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez myszka1986 Pokaż wiadomość
Ja słyszałam dużo dobrych opinii na ten temat. Sama przymierzam się do zakupu, trafiłam też gdzieś w necie na panią która szyje sama chusty i jest u niej możliwość wypożyczenia, więc chyba dopiero po urodzeniu najpierw sobie wypożyczę i popróbuje. (Nie mogę teraz znaleźć adresu)
jak znajdziesz jej adres to podziel się.

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
no i jeszcze przynajmniej z 2 becikowe na szczepienia
ehhh...szkoda gadać
Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
No właśnie, na szczepienia wystarczy
to znaczy, że macie zamiar szczepić na różne dodatkowe choróbska? czy liczycie koszt szczepionek skojarzonych?
Ja szczepiłam Maksia tymi refundowanymi, i ani grosza nie zapłaciłam.
A te wszystkie inne szczepienia dodatkowe- menigokoki i inne cudactwa- jestem zdecydowanie przeciw.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
To szczepienia obowiązkowe są płatne?
płatne są skojarzone, tzn, z NFZ za darmo kłują dzidziusia 3 razy a jak zapłacisz kilkaset zł, to będą kłuć tylko raz, szczepionką skojarzoną 3w1. Niektóre matki nie chcą być wyrodne i kupują te skojarzone.
Ja 3 kłuć nie uważam za wyrodne, jeśli pieniążków nie ma w nadmiarze, wolę kupić za to pampersy lub jakąś zabawkę fajną.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 06:50   #2542
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16109395]
to znaczy, że macie zamiar szczepić na różne dodatkowe choróbska? czy liczycie koszt szczepionek skojarzonych?
Ja szczepiłam Maksia tymi refundowanymi, i ani grosza nie zapłaciłam.
A te wszystkie inne szczepienia dodatkowe- menigokoki i inne cudactwa- jestem zdecydowanie przeciw. [/quote]
Ano tak mi się pomyślało przed spaniem, że dziewczyny chyba piszą o szczepieniach tzw. zalecanych. Jakieś tam rotawirusy i inne pneumokoki...

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16109395]
płatne są skojarzone, tzn, z NFZ za darmo kłują dzidziusia 3 razy a jak zapłacisz kilkaset zł, to będą kłuć tylko raz, szczepionką skojarzoną 3w1. Niektóre matki nie chcą być wyrodne i kupują te skojarzone.
Ja 3 kłuć nie uważam za wyrodne, jeśli pieniążków nie ma w nadmiarze, wolę kupić za to pampersy lub jakąś zabawkę fajną. [/QUOTE]
No to nie rozumiem... albo o tym samym myślimy tylko inaczej. Objaśnij mnie, proszę.

Skojarzona DiPerTe jest płatna? Albo taka na odrę, świnkę i różyczkę?
Z tego co szukałam to mi wychodzi, że płatne są 5 w 1 (DiPerTe + polio + Haemophilus Influenzae typu B) i 6 w 1 (jw. plus WZW typu B). Ale może źle zrozumiałam te procedury.

Ja też nie wiem jaki to problem z tymi kłuciami. Ale może to też kwestia propagandy obecnej?! Mnie kłuto starą DiPerTe i żyję. Dziś się mówi, że ona fe, bo ma całe komórki krztuścca. A nowa jest cacy bo bezkomórkowa. Ludzie to kupują.

Ja w ogóle zamierzam się buntować i korzystać z tego, że dziś nie karą rodziców za nieszczepienie i nie szczepić jak leci. Osobiście jestem przeciw nie tylko szczepieniom dodatkowym, ale i szczepieniu np. na różyczę w tak młodym wieku... Takie delikatne bezpowikłaniowe choroby powinno się przechodzić i nabierać odporności na całe życie. Ewentualnie szczepić nastolatki, które choroby nie przeszły, w razie jakby miały złapać w ciąży. Ale to oczywiście moje zdanie...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 06:54   #2543
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

ja szczepiłam skojarzonymi,bo uważam,że są lepsze(a jak jest naprawdę to się okaże )
no i na ospę dodatkowo
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 08:20   #2544
kasiaaX
Rozeznanie
 
Avatar kasiaaX
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 554
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Dzień dobry witam po wizycie u ginka niepotrzebnie sie denerwowałam chociaz dzidek się nie ujawnił to patrzył wprost na mamusię wg. usg to 16ty tydz., termin porodu sie skrócił o tydzień w porównaiu do poprzedniego usg sprzed miesiąca. Lekarz juz nie mierzył dzidka ,twierdzi, że wynik będzie niemiarodajny bo sie zwija i wygina...
Co do szczepień skojarzonych, to jaki jest plibliżony koszt takowych?
__________________
Zosia
26.06.2010
kasiaaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 08:30   #2545
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez kasiaaX Pokaż wiadomość
Dzień dobry witam po wizycie u ginka niepotrzebnie sie denerwowałam chociaz dzidek się nie ujawnił to patrzył wprost na mamusię wg. usg to 16ty tydz., termin porodu sie skrócił o tydzień w porównaiu do poprzedniego usg sprzed miesiąca. Lekarz juz nie mierzył dzidka ,twierdzi, że wynik będzie niemiarodajny bo sie zwija i wygina...
No i super. Gratki.

W tym wieku już nie bardzo chcą mierzyć długość malucha w całości. Mierzą obwód główki, brzuszka i długość kości udowej i stąd wyliczają wiek ciąży. To bardziej miarodajne jest.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 08:36   #2546
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

kasiaaX, widzisz, po co Ci ten stres był? cieszymy sie, że z dzidkiem ok.
Niestety nie wiem jaki jest koszt tych szczepionek dodatkowych, bo ich nie kupowałam. - szczepiłam Maksia normalnymi, refundowanymi, i jest oki, nie sądzę, żeby te płatne były lepsze.
Mój lekarz rodzinny, który w naszym ośrodku jest jednocześnie pediatrą, a do którego chodziłam z Maksiem tylko na szczepienia obowiązkowe (z chorobami, itd. jeżdżę prywatnie do innego lekarza pediatry-neurologa dziecięcego, który jest dla mnie wielkim autorytetem), oczywiście proponował mi zakup tych szczepionek , bo u nas to ośrodek je sprowadza z apteki/hurtowni i sprzedaje pacjentowi, dorzucając swoją marżę. Ja podziękowałam, bo ten lekarz, do którego chodzę prywatnie mi to odradził, jako bezsensowne, a kosztowne, a wszelkie inne szczepienia dodatkowe zupełnie potępia.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Z dobrych wieści- dziś o 16:50 wreszcie usg połówkowe, ale się cieszę, że dzidka zobaczę. Wieczorem Wam zamelduję, czy mój chłopczyk się potwierdził.

Z mniej dobrych wieści- od przedwczoraj wieczorem mam okropną zgagę.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 09:03   #2547
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16114728]Ja podziękowałam, bo ten lekarz, do którego chodzę prywatnie mi to odradził, jako bezsensowne, a kosztowne, a wszelkie inne szczepienia dodatkowe zupełnie potępia. [/quote]
A co on mówi o tej nowej modzie na szczepienia przeciw rota i pneumo? Też jest przeciw?


[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;16114728]
Z dobrych wieści- dziś o 16:50 wreszcie usg połówkowe, ale się cieszę, że dzidka zobaczę. Wieczorem Wam zamelduję, czy mój chłopczyk się potwierdził.

Z mniej dobrych wieści- od przedwczoraj wieczorem mam okropną zgagę. [/QUOTE]
Strasznie jestem ciekawa co tam w Tobie siedzi.
za wizytę.

Współczuję.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 09:08   #2548
kasiaaX
Rozeznanie
 
Avatar kasiaaX
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 554
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
No i super. Gratki.

W tym wieku już nie bardzo chcą mierzyć długość malucha w całości. Mierzą obwód główki, brzuszka i długość kości udowej i stąd wyliczają wiek ciąży. To bardziej miarodajne jest.
Ahaaaa... dzięki dziewczyny za wyjaśnienia i za gratki
Lea poproszę o zmianę t.p. na pierwszej stronce na ten, kóry mam w podpisie i wstępnie dogadalismy sie zmężem co do imion - Maria lub Mikołaj ale jesli bedzie chłopiec to naprawdę wstępnie, dla dziewczynki na pewno Marysia
__________________
Zosia
26.06.2010
kasiaaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 09:14   #2549
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A co on mówi o tej nowej modzie na szczepienia przeciw rota i pneumo? Też jest przeciw?
tak, jest przeciwko.
On sam ma 3-letniego syna i powiedział, że nie testowałby tych wszystkich szczepionek na własnym synku.
A teraz powiem tak po mojemu, wiec przepraszam, jeśli jakieś błędy logiczne wystapią, ale nie jestem w stanie zacytować dosłownie jego wypowiedzi.
Szczepienia dodatkowe NIE, ponieważ te wszystkie wirusy non stop się rozwijają, mutują, powstają nowe odmiany, szczepy, i nie jesteśmy w stanie na wszystko dziecka zaszczepić. A wszystkie tego typu szczepienia mają zły wpływ na system odpornościowy dziecka. Każde dziecko musi się w wieku przedszkolnym wychorować i dorobić się własnej odporności, bez pomocy szczepionek.

Ostatnio jak byłam u ginki, tam też przyjmje pediatra jakiś, siedziałam w poczekalni obok dwójki kobiet- jedna z 1,5 rocznym synek, druga z roczną dziewczynką. Mama synka chodzi do tego pediatry prywatnie, mama córeczki z NFZ. Temat ich rozmowy- szczepienia na rotawirusy. Mama synka stanowczo nie, bo ten pediatra jej odradzał. Mama córeczki- Tak, bo ten pediatra (ten sam!) jej polecił, nawet sam jej do ośrodka szczpeionkę sprowadził Paranoja jakaś! Jedna z pacjentek nabija mu kieszeń chodząc na prywatne wizyty, więc jest ok, a drugą namówi do szczepionek, to też mu marżą kieszeń nabije.
Bądź co bądź mama córeczki była strasznie rozgoryczona, bo tyle kasy udała na te szczepionki, a jej córeczka właśnie ze szpitala wyszła, gdzie ja kroplówką musieli nawadniać, bo jakaś grypa żołądkowa ją dopadła.
I komu tu wierzyć?
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 09:18   #2550
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamusie MAJOWO- CZERWCOWE 2010. cz. II :-)

Lea, wierzyć własnemu zdrowemu rozsądkowi

Osobiście jestem przeciwna i dodatkowym szczepionkom dla dzieci (również różyczkowo-ospowym), jak i dla dorosłych p. grypie. Tak, jak napisałaś - szczepy wciąż mutują.

No i inna kwestia - czy chroniąc dzieci szczepionkami tak naprawdę nie okaleczamy dzieci - przecież maluch też jakąś odporność własną musi nabyć. Szczepiąc na wsio jak leci efekt będzie taki, że dziecko idąc do przedszkola po miesiącu padnie - rozłoży go zwykły katar czy przeziębienie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.