podkład nie wysuszający skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 16:16   #1
Ariste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5

podkład nie wysuszający skóry


Prosze o pomoc bo szkoda już mi mojej twarzy na kolejne próby.
Kupowałam różne podkłady, nawet te które są w nazwie nawilżające. Niestety, moja skóra nie toteruje chyba podkładu. Każdy jeden powoduje przesuszenie skóry,aż do łuszczenia. (po chwili skóra zaczyna się bardzo marszczyć tak jakby wyssana została cała wilgoć z niej). Stosowałam maseczki i kremy nawilżające. Nie pomaga. Mam cere naczynkową wiec szukam takiego dodatkowo co dobrze kryje (nawilżające są małokryjące). Może powinnam spróbować użyć jakiś krem natuszczający pod pokład?
Ariste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 16:23   #2
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Moja skora tez ma predyspozycje do luszczenia sie i zazwyczaj nie katuje jej podkladami. Jesli juz to stosuje podklad w plynie Avonu. Wg mnie dobrze kryje, nie wysusza mi skory, a nawet odnosze wrazenie jakby troche nawilzal, stapia sie idealnie ze skora. Innym kosmetykiem jest nawilzajacy krem tonujacy Nivea Visage. Z tym, ze on nie najlepiej kryje i jak mam jakies wysuszone i luszczace sie miejsca na twarzy to on je dodatkowo podkresla. Do cery bez skazy jak najbardziej.
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 18:02   #3
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

niestety podkładów jakich oczekujesz jest niezmiernie mało. Na swoje nieszczęście mam cerę podobną do Twojej. Czasami masakycznie się łuszczy, czesto była bardzo wysuszona, że aż piekła. I w dodatku te naczynka i pajączki, przez które jestem zmuszona codziennie używać mocnego krycia.Ja używam kamuflażu w kremie Art Deco Camouflage (recenzje są tutaj ) Ja używam nr 1 ale dobre są też normalne beżowe. krycie jest genialne i nie wysusza za bardzo. Ale przed nałożeniem go, należy posmarować buzię jakimś kremem nawilżającym pub półtłustym. Dobry jest też podkład do bardzo suchej skóry La Roche Posay, którego recenzje są tutaj.
a co do pielęgnacji suchej skóry mam kilka wskazówek:
- absolutnie nie myj buzi w wodzie z kranu (lepiej zmywaj makijaż mleczkami do demakijażu do cery naczynkowej, przemywa tonikiem i później ewentualnie spryskaj twarz wodą termalną). Jak przestałam myć buzię w wodzie kranowej, jej stan znacznie się poprawił,
- jeśli już musisz muś buzię w kranówie to koniecznie żelami bez SLS (ich listę znajdziesz tutaj, które mocno podrazniają i wysuszają
- kilka razy dziennie smaruj buzię kremem intensywnie nawilązjącym ew. półtłustym, do cery suchej, naczynkowej, wrażliwej (rano, po powrocie do domu - po południu i wieczorem) ponieważ żaden krem nie nawilża na cały dzień.
potrzebnych kosmetyków poszukaj na KWC w poszczególnych działach
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 19:21   #4
Ariste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Dzięki, może uda mi się dostać próbki (mam już kolekcję podkładów w łazience, a koleżaniki lubią wpadać pogadac o kosmetykach . Ze swojej strony gorąco polecam maseczkę expresowo nawilżającą Soraya.
Ariste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 19:22   #5
black&white
Zadomowienie
 
Avatar black&white
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 647
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Vichy Area Teint do suchej
osobiście jestem zachwycona, polecam
black&white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 09:58   #6
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Cytat:
Napisane przez Ariste Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc bo szkoda już mi mojej twarzy na kolejne próby.
Kupowałam różne podkłady, nawet te które są w nazwie nawilżające. Niestety, moja skóra nie toteruje chyba podkładu. Każdy jeden powoduje przesuszenie skóry,aż do łuszczenia. (po chwili skóra zaczyna się bardzo marszczyć tak jakby wyssana została cała wilgoć z niej). Stosowałam maseczki i kremy nawilżające. Nie pomaga. Mam cere naczynkową wiec szukam takiego dodatkowo co dobrze kryje (nawilżające są małokryjące). Może powinnam spróbować użyć jakiś krem natuszczający pod pokład?
Generalnie skóry nie wysuszają podkłady przeznaczone dla cery suchej. W praktyce nie zawsze okazuje się to prawdą. Dlatego pierwsza rzecz w jaką powinnaś zainwestować to bardzo dobry krem na dzień do skóry suchej. Ważne, żeby utrzymywał stały poziom nawilżenia. Może to być np. Creme Fraiche Nuxe (mój absolutny faworyt).
Druga rzecz to podkład. On nie ma za zadanie przykryć wszystkich niedoskonałości cery, a jedynie wyrównać koloryt. Od maskowania jest korektor. Dlatego w wyborze podkładu nie kieruj się aż tak stopniem jego krycia. Ważne, żeby był przyjazny dla skóry mieszanej. I znów parę typów: Subli'mine Givenchy, Divinora SPF 12 Guerlain, czy nowy Toleriane Teint LRP (skierowany właśnie do skóry naczynkowej). Aby pokryć naczynka używaj korektora zielonego (LRP, ArtDeco) albo zielonej bazy pod podkład (kolejność: krem-baza-podkład). Na wszystkie inne zmiany - korektor beżowy.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 16:45   #7
reniusiax0
Raczkowanie
 
Avatar reniusiax0
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 31
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

ja od jakiegoś 1,5 m-ca mam ten sam problem...Sucha łuszcąca się skóra...Bleee...
Szukając podkładu wpadłam do apteki i miła Pani poleciła mi La Roche Posay Toleriane...Hm....Nie dość że jakiś taki ten odcień 13 (u mnie wpada w róż ) - bleee - to w dodatku po 3 dniach stosowania skóra znów zaczęła się łuszczyć!!!A oczywiście próbek nie mieli...W samym centrum Krakowa....
Więc ja osobiście nie polecam, ale wiadomo - każda cera potrzebuje czegoś innego...
Teraz właśnie zastanawiam się jak sie pozbyć tego podkładu-Pani z apteki poleciła mi złożyć reklamację..Dziewczyny-sorki bo to nie ten wątek_ale czy reklamowałyście może jakiś produkt z tej firmy?Ciekawe jaki będzie efekt...
Powiem szczerze że szkoda mi kasy bo podkład leży i się "patrzy" na mnie a ja zostałam bez podkładu i kasy...I też szukam...
reniusiax0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 18:47   #8
Ila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 122
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Mam taki sam problem, jedyny podkład, który sprawdza sie u mnie, czyli specjalnie nie wysusza mojej suchej i wrazliwej skóry to Translucide L'oreal. Niestety w Polsce nie do kupienia, jedynie na allegro, a na Allegro nie zawsze mozna dostac pełnowartosciowy produkt. Podobnie jak wy wypróbowalam juz wiele podkładów i nie mogę trafić na właściwy. Od dawna przymierzam sie do La Roche Posay do skóry suchej i bardzo suchej optyczne wygladzajacy. Odstraszaja jednak mnie kolory tych podkładu , które wygladaja nienaturalnie. Co o nim myslicie???
Ila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 21:02   #9
gadabout_0
Przyczajenie
 
Avatar gadabout_0
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Ten nie powinien szkodzić, spróbuj, polecam:
http://esentia.pl/Oceanic_Make_Up_Je...acy_p25257.htm
gadabout_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 21:11   #10
agatha
Rozeznanie
 
Avatar agatha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pl/N
Wiadomości: 541
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

ja polecam isadora velvet make up mousse. jest to podkład nawilżający, może nie jest idealny ale na pewno nie wysusza skóry
__________________

agatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 21:40   #11
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

hm w sumie mnie ten isadory kreci ale po porazc3 z hydralight jakso bojke sie kupic ;/ hydalight mial piekny kolor idelany ale starsznie podkresla suche skorki i robily sie placki na twarzy ;/
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-03, 21:56   #12
agatha
Rozeznanie
 
Avatar agatha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pl/N
Wiadomości: 541
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

na suche skórki to polecałam w innym wątku laticort lotio który przepisał mi dermatolog. wyleczyłam je tym płynem i teraz velvet make up mousse uważam za najlepszy z dotychczas wypróbowanych podkładów
__________________

agatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 22:19   #13
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Ila - kolory LRP wyglądają nienaturalnie tylko w pojemniku czy na dłoni - na twarzy swietnie stapiają się z cerą i wyglądają wręcz bardziej naturalnie niż innych znanych mi podkładów
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 10:54   #14
Kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 273
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

CHANEL - Vitalumier - Jak się śpieszę to używam z rana zamiast kremiku. Niesamowity komfort - miękka, nawilżona skóra
Kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 12:19   #15
Ariste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Moja skora jest juz ładna . Zastosowałam krem tłusty do skóry suchej dr. Eris. Rewelacja. Zachecona kupiłam także podkład. Za tę cene jest boski. Twarz jedwabiście miękka, nie wysusza, tylko krycie takie samo jak w przypadku Subli'mine Givenchy (znaczy się niezbyt), który też nie wysuszał skóry ale kosztował 10 razy drozej.
Pytanko przy okazji. Czy to prawda że nie powinno się używać tłustego kremu pod podkład?
Ariste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 13:07   #16
Ila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 122
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Ila - kolory LRP wyglądają nienaturalnie tylko w pojemniku czy na dłoni - na twarzy swietnie stapiają się z cerą i wyglądają wręcz bardziej naturalnie niż innych znanych mi podkładów
Pakosta, jaki podkład LRP proponujesz do suchej' naczynkowej cery: Optycznie wygładzajacy?Toleriane miałam i niestety wysusza.
Ila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 13:32   #17
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Ila - właśnie optycznie wygładzający - nie podkreśli suchości, a wręcz nawilzy, przykryje naczynka (a z większymi poradzi sobie na pewno jakiś korektor )
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 13:43   #18
Ila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 122
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Pakosta, który kolor wybrać? Translucide używam nr 23?
Ila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 14:00   #19
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Nie używałam nigdy Translucide Ale na pewno kiedyś spróbuję, więc przy okazji możesz mi napisac jakie jest ten odcień

Kolory znam 3:
22 - używam aktualnie, ciepły brzoskwiniowy odcień, dość jasny (ale nie dla zupełnych bladziochów)
23 - chłodny odcień, różowawy, rówież raczej jasny
24 - oliwkowy, żółtawy - dla średniej karnacji o raczej żółtawym zabarwieniu - jak się opalę to będę używać, bo ja raczej żółta jestem ale za jasną cerę mam
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-06, 18:59   #20
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Cytat:
Napisane przez reniusiax0 Pokaż wiadomość
ja od jakiegoś 1,5 m-ca mam ten sam problem...Sucha łuszcąca się skóra...Bleee...
Szukając podkładu wpadłam do apteki i miła Pani poleciła mi La Roche Posay Toleriane...Hm....Nie dość że jakiś taki ten odcień 13 (u mnie wpada w róż ) - bleee - to w dodatku po 3 dniach stosowania skóra znów zaczęła się łuszczyć!!!A oczywiście próbek nie mieli...W samym centrum Krakowa....
Więc ja osobiście nie polecam, ale wiadomo - każda cera potrzebuje czegoś innego...
Teraz właśnie zastanawiam się jak sie pozbyć tego podkładu-Pani z apteki poleciła mi złożyć reklamację..Dziewczyny-sorki bo to nie ten wątek_ale czy reklamowałyście może jakiś produkt z tej firmy?Ciekawe jaki będzie efekt...
Powiem szczerze że szkoda mi kasy bo podkład leży i się "patrzy" na mnie a ja zostałam bez podkładu i kasy...I też szukam...
mozesz sprobowac wymienic na targowisku
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:02   #21
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: podkład nie wysuszający skóry

Cytat:
Napisane przez agatha Pokaż wiadomość
na suche skórki to polecałam w innym wątku laticort lotio który przepisał mi dermatolog. wyleczyłam je tym płynem i teraz velvet make up mousse uważam za najlepszy z dotychczas wypróbowanych podkładów

moglabys napisac cos wiecej na temat tego specyfiku ? albo podac linka gdzie go opislas ?? mecza mnie straszliwie suche skorki ktore uwidacznia kazdy podklad i bardzo chcialabym sie ich pozbyc
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.