Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-10, 15:47   #721
blackbird_007
Przyczajenie
 
Avatar blackbird_007
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Witam wszystkie forumowiczki.

Poszukuję podkładu na pewną rodzinną uroczystość - chciałabym, żeby przede wszystkim był w miarę dobrze kryjący i przetrwał bez żadnego zarzutu cały dzień (ewentualnie z niewielkim przypudrowaniem) - niezależnie od pogody (jeszcze nie wiem, jaka pogoda tego dnia może się zdarzyć).

Mam skórę wrażliwą w kierunku suchej z tendencją do powstawania zaskórników w strefie T. Nie mam tendencji do wyświecania, podkłady nie osksydują na mojej skórze. Zależy mi też, żeby podkład miał wiele odcieni jasnych - jestem bardzo blada, mogę użyć mixera, jednak moja cera nie ma na ogół żadnych wyraźniejszych podtonów.

Cena nie gra roli, ale wolałabym, żeby były to produkty w granicach 250 zł.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
blackbird_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 18:07   #722
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez blackbird_007 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie forumowiczki.

Poszukuję podkładu na pewną rodzinną uroczystość - chciałabym, żeby przede wszystkim był w miarę dobrze kryjący i przetrwał bez żadnego zarzutu cały dzień (ewentualnie z niewielkim przypudrowaniem) - niezależnie od pogody (jeszcze nie wiem, jaka pogoda tego dnia może się zdarzyć).

Mam skórę wrażliwą w kierunku suchej z tendencją do powstawania zaskórników w strefie T. Nie mam tendencji do wyświecania, podkłady nie osksydują na mojej skórze. Zależy mi też, żeby podkład miał wiele odcieni jasnych - jestem bardzo blada, mogę użyć mixera, jednak moja cera nie ma na ogół żadnych wyraźniejszych podtonów.

Cena nie gra roli, ale wolałabym, żeby były to produkty w granicach 250 zł.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Estee Lauder Double Wear.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 11:26   #723
zuzu_el34
Przyczajenie
 
Avatar zuzu_el34
 
Zarejestrowany: 2020-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Czy Makeup Revolution Pro, krem CC faktycznie jest taki super? Zastanawiam się, czy by nie był najlepszy dla mnie, a mam dużo niedoskonałości i suchą skórę na środku twarzy... Wszystkie kremy BB wyglądały źle, zwłaszcza Garnier.
zuzu_el34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 11:41   #724
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez zuzu_el34 Pokaż wiadomość
Czy Makeup Revolution Pro, krem CC faktycznie jest taki super? Zastanawiam się, czy by nie był najlepszy dla mnie, a mam dużo niedoskonałości i suchą skórę na środku twarzy... Wszystkie kremy BB wyglądały źle, zwłaszcza Garnier.
Która youtuberka go tak mocno poleca
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 12:07   #725
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Która youtuberka go tak mocno poleca
Widziałam go u Maxineczki i wydaje mi się, że była z niego zadowolona chyba nawet potem w ulubieńcach wylądował.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 14:26   #726
KZielon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Najlepiej iść sobie do douglas i tam Panie spoko dobierają nie trzeba kupować
KZielon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 09:55   #727
zuzu_el34
Przyczajenie
 
Avatar zuzu_el34
 
Zarejestrowany: 2020-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez KZielon Pokaż wiadomość
Najlepiej iść sobie do douglas i tam Panie spoko dobierają nie trzeba kupować
Niestety w Douglasie jakieś pół roku temu nie były w stanie dobrać mi nic do koloru, czego nie trzeba by było mieszać.
zuzu_el34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 10:36   #728
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

szukam korektora zdecydowałam na catrice liquid, ale kompletnie nie wiem jaki kolor. Potrzebuje czegoś w żółtawym odcieniu na poziomie bb bourjois 02. Zastanawiam się nad light beige 020 i light natural 005.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:45   #729
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cześć, zorientowałam się dzisiaj, że mój ulubiony BB Golden Snail Skin79 jest chyba wycofany. Szukam czegoś podobnego - jasnego kremu BB, który nie podkreśla suchej skóry i nie wysusza, daje efekt lekkiego glow. Czy możecie mi coś polecić? Jestem zagubiona w ogromie wyboru, od kilku lat używałam ślimaczka
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 16:12   #730
Anna Mech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 51
Podkład do twarzy

Hej. Na początku apeluje o pomoc bo serio jej potrzebuje. Chodzi mi o kupno podkladu. Najpierw powiem że mam cerę trądzikową dość mocno zaczerwienioną i tłustą. Chciałabym kupić podkład w miarę dobrze kryjący ale najważniejsze TRWAŁY, żeby nie spływał mi po 2 godzinach tylko żeby wytrzymał chociaż te jakieś 7/8 godzin. Miałam już dużo podkładów drogeryjnych tych tańszych i tych droższych i żaden mi się nie sprawdza bo po prostu jakieś 2/3 godziny i cały spływa i jestem cała czerwona w kropkach. Zawsze utrwalam podklad pudrem ale nic. Więc moje pytanie czy znacie jakieś dobre drogeryjne podklady jakoś tak do 50 max 60 zł (od razu zaznaczam że jestem nastolatką i nie stać mnie na jakieś mega drogie) które możecie dla mnie polecić? Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anna Mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 19:56   #731
Anna Mech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 51
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Wiem że głupio tak pisać ale naprawdę proszę o pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anna Mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 21:47   #732
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez Anna Mech Pokaż wiadomość
Hej. Na początku apeluje o pomoc bo serio jej potrzebuje. Chodzi mi o kupno podkladu. Najpierw powiem że mam cerę trądzikową dość mocno zaczerwienioną i tłustą. Chciałabym kupić podkład w miarę dobrze kryjący ale najważniejsze TRWAŁY, żeby nie spływał mi po 2 godzinach tylko żeby wytrzymał chociaż te jakieś 7/8 godzin. Miałam już dużo podkładów drogeryjnych tych tańszych i tych droższych i żaden mi się nie sprawdza bo po prostu jakieś 2/3 godziny i cały spływa i jestem cała czerwona w kropkach. Zawsze utrwalam podklad pudrem ale nic. Więc moje pytanie czy znacie jakieś dobre drogeryjne podklady jakoś tak do 50 max 60 zł (od razu zaznaczam że jestem nastolatką i nie stać mnie na jakieś mega drogie) które możecie dla mnie polecić? Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a napisz moze co już używałaś żebyśmy miały punkt odniesienia

i drugie pytanie - w jaki sposób nakładasz puder?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 06:30   #733
Anna Mech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 51
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
a napisz moze co już używałaś żebyśmy miały punkt odniesienia

i drugie pytanie - w jaki sposób nakładasz puder?
Używałam Loreal Paris Infallible, Rimmel czerwony, Catrice all matt, Revlon, a wczoraj kupiłam do przetestowania Eveline ten że ślimakiem. Podkład nakładam różnie próbowałam gąbką, pędzlem, palcami a puder gąbeczką a ostatnio nakladam pędzlem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anna Mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 06:45   #734
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez Anna Mech Pokaż wiadomość
Używałam Loreal Paris Infallible, Rimmel czerwony, Catrice all matt, Revlon, a wczoraj kupiłam do przetestowania Eveline ten że ślimakiem. Podkład nakładam różnie próbowałam gąbką, pędzlem, palcami a puder gąbeczką a ostatnio nakladam pędzlem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam skóre dojrzałą i raczej przesuszona wiec oczekuje zupenie czegoś innego od podkładu ale na YT sa kanały gdzie ludzie testuja podkłady i pudry na tłustych skórach
np. Wroobella, Władek beauty boy - oglądałaś?
tu masz przykłady
https://www.youtube.com/watch?v=2kBYsrWglyo
https://www.youtube.com/watch?v=eAKdYrJzTMI

a puder daje najlepsze utrwalenie jak sie go dociska puszkiem i ew pedzlem strzepuje nadmiar

i jescze jedno - wazne jak przygotowujesz skóre pod makijaż - powinna być matowa ale nawilżona bo inaczej sie przetłuszcza na potęgę
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 07:04   #735
Anna Mech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 51
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja mam skóre dojrzałą i raczej przesuszona wiec oczekuje zupenie czegoś innego od podkładu ale na YT sa kanały gdzie ludzie testuja podkłady i pudry na tłustych skórach
np. Wroobella, Władek beauty boy - oglądałaś?
tu masz przykłady
https://www.youtube.com/watch?v=2kBYsrWglyo
https://www.youtube.com/watch?v=eAKdYrJzTMI

a puder daje najlepsze utrwalenie jak sie go dociska puszkiem i ew pedzlem strzepuje nadmiar

i jescze jedno - wazne jak przygotowujesz skóre pod makijaż - powinna być matowa ale nawilżona bo inaczej sie przetłuszcza na potęgę
Dziękuje za te podesłane filmiki a jeśli chodzi o pielęgnację to myje twarz żelem później nakładam tonik i na koncu krem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anna Mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 07:35   #736
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez Anna Mech Pokaż wiadomość
Używałam Loreal Paris Infallible, Rimmel czerwony, Catrice all matt, Revlon, a wczoraj kupiłam do przetestowania Eveline ten że ślimakiem. Podkład nakładam różnie próbowałam gąbką, pędzlem, palcami a puder gąbeczką a ostatnio nakladam pędzlem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jako osoba, której dopiero niedawno udało się opanować bardzo intensywną produkcję sebum podpowiem Ci co u mnie działało.

1. NAWILŻAJ, a nawet natłuszczaj. Nie wierzyłam w to, dopóki nie dało efektów. stosowanie samych specyfików wysuszających, ograniczających produkcję sebum, wyłącznie na bazie wodnej tylko nasila problem - skóra broni się przez przesuszeniem.

2. Puder wyłącznie sypki, dobrze zmielony, najlepiej bambusowy / ew ryżowy. Pudry wstępnie sprasowane, napigmentowane, położone grubą warstwą robią ciastko. Nawet z najlepszym podkładem. Te transparentne, najlepiej najbardziej naturalne tylko matują, utrzymują podkład i wchłaniają sebum.

3. Bibułki matujące. Przed dołożeniem pudru delikatnie dotknij świecących okolic. Nie zdejmiesz wtedy zbyt dużo podkładu, zdejmiesz sebum, dzięki temu większa szansa na oświeżenie makijażu zamiast zrobienie ciastka.

4. ZAWSZE nałóż puder. Nawet jeśli po "wystygnięciu" podkład jest super matowy nałóż puder. (Jeśli bambusowy powoduje wtedy zbyt tępy mat i zbytnie ściągnięcie skóry spróbuj innego transparentu, np jęczmiennego). Puder nie tylko matuje, ale też "stabilizuje' podkład. Naprawdę różnica utrzymania rzędu 3-4h u mnie.

5. Wybierz bardzo lekki krem na dzień. Często problemem nie jest sam krem ani sam podkład a ich zła współpraca. M.in. dlatego porzuciłam catrice all matt - po prostu nie grał z żadnym moim kremem.

Z podkładów śmiesznie tanich a o dobrym kryciu i w moim odczuciu niezłym utrzymaniu na cerze tłustej:
- Fit Me w tubce od Maybeline - w necie od 18zł, w drogeriach koło 25-30zł,
- Ingrid IdealMatt w szklanej butelce - 20-25zł, w naturze i hebe w promo za 15-16zł
-Pharmaceris F Fluid Intensywnie Kryjący - ok 40zł tu niestety problemem są kolory , są tylko 3, najjaśniejszy jest bardzo neutralny, ale nie dla bladych twarzy.

U mnie totalnie nie sprawdziły się :
Rimmel StayMatte filetowy - ciemniał, a jasny odcień był różowiutki,
Kobo Matt make up - zero krycia, zero utrzymania.

P.S. Zazdroszczę , że masz TAAAAKI wybór. 15 lat temu gdy byłam w gimnazjum podkłady były albo drogie albo pomarańczowe.

Edytowane przez kaktuska16
Czas edycji: 2020-10-08 o 07:37
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 08:13   #737
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Anna Mech Pokaż wiadomość
Używałam Loreal Paris Infallible, Rimmel czerwony, Catrice all matt, Revlon, a wczoraj kupiłam do przetestowania Eveline ten że ślimakiem. Podkład nakładam różnie próbowałam gąbką, pędzlem, palcami a puder gąbeczką a ostatnio nakladam pędzlem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Jako osoba, której dopiero niedawno udało się opanować bardzo intensywną produkcję sebum podpowiem Ci co u mnie działało.

1. NAWILŻAJ, a nawet natłuszczaj. Nie wierzyłam w to, dopóki nie dało efektów. stosowanie samych specyfików wysuszających, ograniczających produkcję sebum, wyłącznie na bazie wodnej tylko nasila problem - skóra broni się przez przesuszeniem.

2. Puder wyłącznie sypki, dobrze zmielony, najlepiej bambusowy / ew ryżowy. Pudry wstępnie sprasowane, napigmentowane, położone grubą warstwą robią ciastko. Nawet z najlepszym podkładem. Te transparentne, najlepiej najbardziej naturalne tylko matują, utrzymują podkład i wchłaniają sebum.

3. Bibułki matujące. Przed dołożeniem pudru delikatnie dotknij świecących okolic. Nie zdejmiesz wtedy zbyt dużo podkładu, zdejmiesz sebum, dzięki temu większa szansa na oświeżenie makijażu zamiast zrobienie ciastka.

4. ZAWSZE nałóż puder. Nawet jeśli po "wystygnięciu" podkład jest super matowy nałóż puder. (Jeśli bambusowy powoduje wtedy zbyt tępy mat i zbytnie ściągnięcie skóry spróbuj innego transparentu, np jęczmiennego). Puder nie tylko matuje, ale też "stabilizuje' podkład. Naprawdę różnica utrzymania rzędu 3-4h u mnie.

5. Wybierz bardzo lekki krem na dzień. Często problemem nie jest sam krem ani sam podkład a ich zła współpraca. M.in. dlatego porzuciłam catrice all matt - po prostu nie grał z żadnym moim kremem.

Z podkładów śmiesznie tanich a o dobrym kryciu i w moim odczuciu niezłym utrzymaniu na cerze tłustej:
- Fit Me w tubce od Maybeline - w necie od 18zł, w drogeriach koło 25-30zł,
- Ingrid IdealMatt w szklanej butelce - 20-25zł, w naturze i hebe w promo za 15-16zł
-Pharmaceris F Fluid Intensywnie Kryjący - ok 40zł tu niestety problemem są kolory , są tylko 3, najjaśniejszy jest bardzo neutralny, ale nie dla bladych twarzy.

U mnie totalnie nie sprawdziły się :
Rimmel StayMatte filetowy - ciemniał, a jasny odcień był różowiutki,
Kobo Matt make up - zero krycia, zero utrzymania.

P.S. Zazdroszczę , że masz TAAAAKI wybór. 15 lat temu gdy byłam w gimnazjum podkłady były albo drogie albo pomarańczowe.


Tylko ja bym omijała jednak te podkłady ze słowem matujący w nazwie, one robią więcej szkody, niż pożytku.

Bourjois Healthy Mix Foundation też by się nadał na tak przygotowaną twarz. W drogeriach jest drogi, ale w necie od 20 zł Nie nakłada się go dużo, jest wydajny.
https://www.ceneo.pl/17872728#
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 10:03   #738
Anna Mech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 51
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Jako osoba, której dopiero niedawno udało się opanować bardzo intensywną produkcję sebum podpowiem Ci co u mnie działało.

1. NAWILŻAJ, a nawet natłuszczaj. Nie wierzyłam w to, dopóki nie dało efektów. stosowanie samych specyfików wysuszających, ograniczających produkcję sebum, wyłącznie na bazie wodnej tylko nasila problem - skóra broni się przez przesuszeniem.

2. Puder wyłącznie sypki, dobrze zmielony, najlepiej bambusowy / ew ryżowy. Pudry wstępnie sprasowane, napigmentowane, położone grubą warstwą robią ciastko. Nawet z najlepszym podkładem. Te transparentne, najlepiej najbardziej naturalne tylko matują, utrzymują podkład i wchłaniają sebum.

3. Bibułki matujące. Przed dołożeniem pudru delikatnie dotknij świecących okolic. Nie zdejmiesz wtedy zbyt dużo podkładu, zdejmiesz sebum, dzięki temu większa szansa na oświeżenie makijażu zamiast zrobienie ciastka.

4. ZAWSZE nałóż puder. Nawet jeśli po "wystygnięciu" podkład jest super matowy nałóż puder. (Jeśli bambusowy powoduje wtedy zbyt tępy mat i zbytnie ściągnięcie skóry spróbuj innego transparentu, np jęczmiennego). Puder nie tylko matuje, ale też "stabilizuje' podkład. Naprawdę różnica utrzymania rzędu 3-4h u mnie.

5. Wybierz bardzo lekki krem na dzień. Często problemem nie jest sam krem ani sam podkład a ich zła współpraca. M.in. dlatego porzuciłam catrice all matt - po prostu nie grał z żadnym moim kremem.

Z podkładów śmiesznie tanich a o dobrym kryciu i w moim odczuciu niezłym utrzymaniu na cerze tłustej:
- Fit Me w tubce od Maybeline - w necie od 18zł, w drogeriach koło 25-30zł,
- Ingrid IdealMatt w szklanej butelce - 20-25zł, w naturze i hebe w promo za 15-16zł
-Pharmaceris F Fluid Intensywnie Kryjący - ok 40zł tu niestety problemem są kolory , są tylko 3, najjaśniejszy jest bardzo neutralny, ale nie dla bladych twarzy.

U mnie totalnie nie sprawdziły się :
Rimmel StayMatte filetowy - ciemniał, a jasny odcień był różowiutki,
Kobo Matt make up - zero krycia, zero utrzymania.

P.S. Zazdroszczę , że masz TAAAAKI wybór. 15 lat temu gdy byłam w gimnazjum podkłady były albo drogie albo pomarańczowe.
Dziękuję bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość


Tylko ja bym omijała jednak te podkłady ze słowem matujący w nazwie, one robią więcej szkody, niż pożytku.

Bourjois Healthy Mix Foundation też by się nadał na tak przygotowaną twarz. W drogeriach jest drogi, ale w necie od 20 zł Nie nakłada się go dużo, jest wydajny.
https://www.ceneo.pl/17872728#
A jakieś takie tańsze w drogeriach znasz? Bo ja tak z zamawianiem przez internet nie bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Jako osoba, której dopiero niedawno udało się opanować bardzo intensywną produkcję sebum podpowiem Ci co u mnie działało.

1. NAWILŻAJ, a nawet natłuszczaj. Nie wierzyłam w to, dopóki nie dało efektów. stosowanie samych specyfików wysuszających, ograniczających produkcję sebum, wyłącznie na bazie wodnej tylko nasila problem - skóra broni się przez przesuszeniem.

2. Puder wyłącznie sypki, dobrze zmielony, najlepiej bambusowy / ew ryżowy. Pudry wstępnie sprasowane, napigmentowane, położone grubą warstwą robią ciastko. Nawet z najlepszym podkładem. Te transparentne, najlepiej najbardziej naturalne tylko matują, utrzymują podkład i wchłaniają sebum.

3. Bibułki matujące. Przed dołożeniem pudru delikatnie dotknij świecących okolic. Nie zdejmiesz wtedy zbyt dużo podkładu, zdejmiesz sebum, dzięki temu większa szansa na oświeżenie makijażu zamiast zrobienie ciastka.

4. ZAWSZE nałóż puder. Nawet jeśli po "wystygnięciu" podkład jest super matowy nałóż puder. (Jeśli bambusowy powoduje wtedy zbyt tępy mat i zbytnie ściągnięcie skóry spróbuj innego transparentu, np jęczmiennego). Puder nie tylko matuje, ale też "stabilizuje' podkład. Naprawdę różnica utrzymania rzędu 3-4h u mnie.

5. Wybierz bardzo lekki krem na dzień. Często problemem nie jest sam krem ani sam podkład a ich zła współpraca. M.in. dlatego porzuciłam catrice all matt - po prostu nie grał z żadnym moim kremem.

Z podkładów śmiesznie tanich a o dobrym kryciu i w moim odczuciu niezłym utrzymaniu na cerze tłustej:
- Fit Me w tubce od Maybeline - w necie od 18zł, w drogeriach koło 25-30zł,
- Ingrid IdealMatt w szklanej butelce - 20-25zł, w naturze i hebe w promo za 15-16zł
-Pharmaceris F Fluid Intensywnie Kryjący - ok 40zł tu niestety problemem są kolory , są tylko 3, najjaśniejszy jest bardzo neutralny, ale nie dla bladych twarzy.

U mnie totalnie nie sprawdziły się :
Rimmel StayMatte filetowy - ciemniał, a jasny odcień był różowiutki,
Kobo Matt make up - zero krycia, zero utrzymania.

P.S. Zazdroszczę , że masz TAAAAKI wybór. 15 lat temu gdy byłam w gimnazjum podkłady były albo drogie albo pomarańczowe.
A jeśli chodzi o puder to mogłabyś podać nazwę dokładną ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anna Mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 16:03   #739
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez Anna Mech Pokaż wiadomość
[/COLOR]A jeśli chodzi o puder to mogłabyś podać nazwę dokładną ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Osobiście polecam :
- totalnie nr 1 , ale nie zbyt suchy pod oczy - Ecocera puder bambusowy (stacjonarnie - hebe, natura, superpharm),
- dobry do całej twarzy, ale nie daje 100% matu -Paese ryżowy z ekstraktem mrożonego wina (- tylko nie wiem czy gdzieś kupisz stacjonarnie),
- bardzo dobry, uniwersalny , tylko niestety przy ciemniejszej karnacji bieli - Golden Rose, Long Wear Finishing Powder (ten nie jest niby taki super naturalny, ale mnie nie zapchał, nie uczulił)
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-08, 16:44   #740
Anna Mech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 51
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Osobiście polecam :
- totalnie nr 1 , ale nie zbyt suchy pod oczy - Ecocera puder bambusowy (stacjonarnie - hebe, natura, superpharm),
- dobry do całej twarzy, ale nie daje 100% matu -Paese ryżowy z ekstraktem mrożonego wina (- tylko nie wiem czy gdzieś kupisz stacjonarnie),
- bardzo dobry, uniwersalny , tylko niestety przy ciemniejszej karnacji bieli - Golden Rose, Long Wear Finishing Powder (ten nie jest niby taki super naturalny, ale mnie nie zapchał, nie uczulił)
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anna Mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 15:16   #741
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez Anna Mech Pokaż wiadomość
Dziękuje za te podesłane filmiki a jeśli chodzi o pielęgnację to myje twarz żelem później nakładam tonik i na koncu krem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam ogólnie suchą cerę, ale problem ze świecącym wiecznie nosem

Polecam z całego serca pod podkład krem Bioderma Sebium Pore Refiner. Trochę kosztuje, ale jest rewelacyjny, hamuje wydzielanie sebum, przedłuża trwałość makijażu, nie roluje się, matuje skórę. Lepszego nie miałam, a testowałam wieeele.

Jeśli chodzi o puder transparentny matujący to lepiej od Ecocery sprawdza się u mnie Art Deco Fixing Powder.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 15:29   #742
Anna Mech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 51
Dot.: Podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Ja mam ogólnie suchą cerę, ale problem ze świecącym wiecznie nosem

Polecam z całego serca pod podkład krem Bioderma Sebium Pore Refiner. Trochę kosztuje, ale jest rewelacyjny, hamuje wydzielanie sebum, przedłuża trwałość makijażu, nie roluje się, matuje skórę. Lepszego nie miałam, a testowałam wieeele.

Jeśli chodzi o puder transparentny matujący to lepiej od Ecocery sprawdza się u mnie Art Deco Fixing Powder.
Oki dzięki napewno wypróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anna Mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 22:46   #743
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Anna Mech Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo

A jakieś takie tańsze w drogeriach znasz? Bo ja tak z zamawianiem przez internet nie bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

A jeśli chodzi o puder to mogłabyś podać nazwę dokładną ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pudry polecane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1274593
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 13:27   #744
andyhilton27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

I have a question about the two Shiseido Synchro Skin Lasting Foundation and Synchro Skin Glow.
For a long time I have been trying to buy a slightly lighter foundation, which has a lighter texture, looks natural on the face, but also has medium coverage.
I have already tested a few illuminating foundations, but unfortunately they highlighted all the lumps, enlarged pores and delicate unevenness that I have on my acne skin.
Can someone advise me which one will work better? I am abroad and unfortunately I was not able to find a store in my town where I could get samples and test myself
andyhilton27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 19:50   #745
jamajkaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Podkład podobny do provoke matt

Jakiś czas temu już wycofali serię Provoke Matt od Ireny Eris. Był to mój podkład idealny, kolor (205 light beige), konsystencja (kremowa, nie wodnista), nie podkreślał suchych skórek, nie utleniał się, całkiem dobrze trzymał się na twarzy.
Podobno nowa seria Ireny Eris nie umywa się do niego.
Czy ktoś poleciłby coś na wzór Provoke Matt? Obawiam się, że nie znajdę już tak fajnego produktu.
Cera jasna, nawet bardzo. Nienawidzę fluidów o konsystencji płynu, żółtych, pomarańczowych i nawilżających, nie matujących.
Help
jamajkaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 13:54   #746
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Witajcie Liczę na Waszą pomoc. Poszukuję lekkiego kremu tonującego/BB, który jedynie delikatnie wyrówna koloryt cery. Obecnie używam Cosnature i fajnie się sprawdza, ale chcę spróbować czegoś innego. Zależy mi na lekkiej konsystencji, ponieważ nie lubię ciężkich, tłustych formuł. Poszperałam troszkę w sieci i wpadł mi w oko krem BB Embryolisse. Jednak opinie ma dość skrajne... Rozważam również zakup jakiegoś ultralekkiego podkładu. I pomyślałam o Mac Face&Body. Nie miałam okazji go używać, ale po obejrzeniu recenzji, wydaje mi się, że właśnie taki efekt by mi odpowiadał. To jednak nadal podkład a ja wolałabym kosmetyk, który połączy funkcje pielęgnacyjne i upiększające. Naturalny skład mile widziany, ponieważ jestem w ciąży i staram się unikać wszelkiej chemii. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 20:32   #747
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Witajcie Liczę na Waszą pomoc. Poszukuję lekkiego kremu tonującego/BB, który jedynie delikatnie wyrówna koloryt cery. Obecnie używam Cosnature i fajnie się sprawdza, ale chcę spróbować czegoś innego. Zależy mi na lekkiej konsystencji, ponieważ nie lubię ciężkich, tłustych formuł. Poszperałam troszkę w sieci i wpadł mi w oko krem BB Embryolisse. Jednak opinie ma dość skrajne... Rozważam również zakup jakiegoś ultralekkiego podkładu. I pomyślałam o Mac Face&Body. Nie miałam okazji go używać, ale po obejrzeniu recenzji, wydaje mi się, że właśnie taki efekt by mi odpowiadał. To jednak nadal podkład a ja wolałabym kosmetyk, który połączy funkcje pielęgnacyjne i upiększające. Naturalny skład mile widziany, ponieważ jestem w ciąży i staram się unikać wszelkiej chemii. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
może tu dziewczyny coś podpowiedzą bo mają wiedze na temat naturalnych kosmetyków
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88448791

a ja ze swojej strony podpowiem, ze może spróbuj produktów mineralnych - wypiekanych albo w wersji proszkowej - są zarówno matujące jak i rozświetlające, dają delikatne krycie i naturalny efekt i łatwo je dozować na twarz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 21:13   #748
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
może tu dziewczyny coś podpowiedzą bo mają wiedze na temat naturalnych kosmetyków
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88448791

a ja ze swojej strony podpowiem, ze może spróbuj produktów mineralnych - wypiekanych albo w wersji proszkowej - są zarówno matujące jak i rozświetlające, dają delikatne krycie i naturalny efekt i łatwo je dozować na twarz
Dziękuję bardzo za podpowiedź o minerałach Chyba faktycznie się skuszę
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 09:45   #749
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Dziewczy,
czy możecie polecić jakiś zamiennik dla podkładu Vichy Dermablend?
Chodzi o podobny stopień krycia, ale żeby nie był mat typu "beton", tylko ładny, satynowy efekt. Cera zmęczona, mieszana, strefa T się błyszczy a reszta sucha, pod oczami również susz. Wiek 30+
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 12:08   #750
mariolka_fasolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

niestety ja pocę się strasznie na twarzy.
najgorsze jest to, że muszę ją natluścić po porannym myciu bo robi się sucha i mam wrażenie ściągania.
Niestety później się pocę i makijaż mi totalnie zjeżdża ( zwłaszcza pod oczy).
Macie jakiś dobry krem pod makijaż?
mariolka_fasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-23 03:37:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.