Lakiery hybrydowe cz.5 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-07-07, 10:18   #3031
Finlora
Zakorzenienie

Dot.: Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Jak przyjdzie proteinowa Indigo to jeszcze popróbuję. Plaskacze są ok, kacze dzioby nie
Wiem chyba o co Ci chodzi z tymi kaczymi dziobami, mam tak na kciukach. To chyba trzeba właśnie ten dołek nadbudować, żeby wyrównać paznokieć i potem opiłować w odpowiednią krzywą c. Ale ja nie umiem.
Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-07, 10:34   #3032
dzikie_wino
Wtajemniczenie

Kaczy dziób to nadbudowany lakier czy wynika z naturalnej budowy płytki? Może za dużo lakieru zostaje przy wolnym brzegu? Na początku miałam taki problem, zwłaszcza jak bardzo próbowałam zabezpieczać wolny brzeg i to na samym końcu dodatkową warstwą. Wyrobiłam sobie później nawyk zaczynania od wolnego brzegu i malując płytkę wyrównuję i ściągam nadmiar lakieru z końcówki - mnie się sprawdza taka kolejność
dzikie_wino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-07, 11:28   #3033
Fenenna
Zadomowienie

Czy moglybyście wstawić zdjęcie modelowego kaczego dzioba? Nie rozumiem zupełnie co to, przeglądam grafikę Google ale nie jest to nigdzie jednoznacznie podpisane.
Fenenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-07, 12:13   #3034
Fenris
Czekam na Ragnarok

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wiem chyba o co Ci chodzi z tymi kaczymi dziobami, mam tak na kciukach. To chyba trzeba właśnie ten dołek nadbudować, żeby wyrównać paznokieć i potem opiłować w odpowiednią krzywą c. Ale ja nie umiem.
No właśnie.
Cytat:
Napisane przez dzikie_wino Pokaż wiadomość
Kaczy dziób to nadbudowany lakier czy wynika z naturalnej budowy płytki? Może za dużo lakieru zostaje przy wolnym brzegu? Na początku miałam taki problem, zwłaszcza jak bardzo próbowałam zabezpieczać wolny brzeg i to na samym końcu dodatkową warstwą. Wyrobiłam sobie później nawyk zaczynania od wolnego brzegu i malując płytkę wyrównuję i ściągam nadmiar lakieru z końcówki - mnie się sprawdza taka kolejność
To dołek w tafli lakieru Coś nie tak zrobione, nie wynika z naturalnej budowy u mnie. Zabezpieczam brzeg, a potem wygładzam, "rozsmarowuję" lakier, ale i tak ostatnio mam ten dołek i strasznie mnie denerwuje.
Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Czy moglybyście wstawić zdjęcie modelowego kaczego dzioba? Nie rozumiem zupełnie co to, przeglądam grafikę Google ale nie jest to nigdzie jednoznacznie podpisane.
Wstawiam profesjonalny rysunek Dołek jest oczywiście w rzeczywistości mniejszy niż narysowałam, ale w tym miejscu. Jakby na końcu zbierało się więcej lakieru, a przed wolnym brzegiem był rów. Widać to jak się patrzy z boku paznokcia i światło na tafli (płytce) źle się układa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez-nazwy-2.jpg (13,1 KB, 16 załadowań)
Fenris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-07, 12:24   #3035
Fenenna
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość

Wstawiam profesjonalny rysunek Dołek jest oczywiście w rzeczywistości mniejszy niż narysowałam, ale w tym miejscu. Jakby na końcu zbierało się więcej lakieru, a przed wolnym brzegiem był rów. Widać to jak się patrzy z boku paznokcia i światło na tafli (płytce) źle się układa.
A o to chodzi
To ja też tak czasem mam - czasem bo nie przy wszystkich kolorach i myślałam że to bardziej wina konsystencji lakieru niż moich niskich umiejętności
Fenenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-07, 13:30   #3036
dzikie_wino
Wtajemniczenie

To może dodatkowo proszek akrylowy? Nie trzeba się nim bawić w jakieś wyrafinowane budowanie paznokci, ale tyle co zagłębienie to łatwo będzie wypłenić, dla mnie łatwiej niż samymi lakierami hybrydowymi. Jak masz problem z miękkością to to też utwardza lakier.
Stary 2021-07-07, 13:44   #3037
stotek
Zakorzenienie

A próbujecie odwracać dłonie do góry nogami i wtedy lekko smyrac pędzelkiem układając apex (ta górkę)? U mnie tylko to dało radę, każda inna nadbudowa była porażka. Ale koniec końców i tak od roku maluje tylko klasycznymi lakierami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2021-07-07, 14:50   #3038
Fenris
Czekam na Ragnarok

Proszek akrylowy to dla mnie czarna magia, kompletnie nie wiem "z czym to się je".

Odwracam do góry nogami i czekam, aż samo się ułoży, czasem staram się poprawiać pędzelkiem tak jak to robiła pani w salonie. Ale samo się nie układa Może to wina moich nowych lakierów z Aliexpress - Born Pretty? Ale raczej po prostu muszę pokombinować z jakaś bazą, która zrobi krzywą C. Baza SPN jakoś nadbudować mi nie chce, nie umiem.
Stary 2021-07-07, 14:56   #3039
dzikie_wino
Wtajemniczenie

Ja używam proszku z bazą☠hybrydową. Tylko obsypuję na mokro, utwardzam w lampie, poleruję ewentualne nierówności.
Stary 2021-07-07, 15:03   #3040
Fenris
Czekam na Ragnarok

Nakładasz bazę hybrydową i sypiesz na to proszek i do lampy? On się sam wyrównuje i wtapia? Czy to jest bezbarwny proszek, jakiej firmy? Nigdy nie miałam z tym styczności. Do czego w ogóle jest ten proszek akrylowy - do utwardzania?
Stary 2021-07-07, 16:44   #3041
dzikie_wino
Wtajemniczenie

Mam teraz biały proszek NeoNail, ale jak mi się skończy będę patrzeć czy są inne kolory lub wezmę właśnie przezroczysty. Przy białym niby ładniej lakiery mi kryją. Ale jak przedłużam paznokcie, to od spodu ten biały jest tak nienaturalnie mocno biały, aż za mocno przyciąga wzrok i się wyróżnia

Ja robię paznokcie zupełnie amatorsko, tylko sobie, do profesjonalizmu mi daleko Lata temu jak zaczynałam obejrzałam jakieś tutoriale i filmiki w internecie. Nie wiem czy to mus, ale zalecano zrobienie cienkiej warstwy samej bazy jako pierwszą warstwę i dopiero przy kolejnej warstwie sypanie proszku akrylowego. Po utwardzeniu nadmiar przydałoby się ściągnąć jakimś pędzelkiem czy szczotką - ja zazwyczaj wyrównuję polerką jakieś nierówności zamiast po prostu pędzelkiem omiatać, bo i tak coś tam buduję i jakbym miała tak przed utwardzeniem sobie perfekcyjnie ukształtować, żeby nie było potrzeba poprawek, to bym te paznokcie godzinami chyba robiła
Stary 2021-07-07, 17:51   #3042
Fenris
Czekam na Ragnarok

dzikie_wino - dzięki. Poczytam sobie w wolnej chwili o tym akrylu.
Stary 2021-07-15, 10:59   #3043
Finlora
Zakorzenienie

Zapytam tutaj, bo nie chodzę po wątkach paznokciowych, a może akurat mi pomożecie. Dlaczego robi mi się coś takiego (zaznaczone na zdjęciu)? Pamiętam, że zawsze miałam takie zadziorki przy paznokciach i strasznie mnie wkurzały. Ale kiedy chodziłam na paznokcie, to tego nie było i zupełnie o nich zapomniałam. Przypomniałam sobie teraz, kiedy sama sobie robię i znowu są. Co robię nie tak? Coś z piłowaniem?

20210714_113946_copy_519x693.jpg
Stary 2021-07-16, 06:48   #3044
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Zapytam tutaj, bo nie chodzę po wątkach paznokciowych, a może akurat mi pomożecie. Dlaczego robi mi się coś takiego (zaznaczone na zdjęciu)? Pamiętam, że zawsze miałam takie zadziorki przy paznokciach i strasznie mnie wkurzały. Ale kiedy chodziłam na paznokcie, to tego nie było i zupełnie o nich zapomniałam. Przypomniałam sobie teraz, kiedy sama sobie robię i znowu są. Co robię nie tak? Coś z piłowaniem?

Załącznik 7753563
Tzn. to są zadziorki ze skórki,tak?
Stary 2021-07-16, 06:59   #3045
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Tzn. to są zadziorki ze skórki,tak?
Tak. I są takie twarde, odstają od paznokcia, zahaczają się itd. A jak bardziej się zadrą, to boli. Dlatego jak się wkurzę, to je wycinam.
Stary 2021-07-16, 23:14   #3046
Fenris
Czekam na Ragnarok

Ja nie wiem, nie mam takich, wszystkie skórki opiłowuję i wycinam. Można by je frezarką przejechać
Stary 2021-07-16, 23:24   #3047
Finlora
Zakorzenienie

Pytanie jak to zrobić pilnikiem i co takiego robiła kosmetyczka, że ich nie było.
Stary 2021-07-16, 23:34   #3048
Fenris
Czekam na Ragnarok

Cytat:
Pytanie jak to zrobić pilnikiem i co takiego robiła kosmetyczka, że ich nie było.
Może polerką spiłować + ew. cążki? I codziennie nakładać na noc oliwkę i krem?
Stary 2021-07-18, 14:52   #3049
AAAnka
Zadomowienie

Zdecydowanie najpierw spiłować pilniczkiem, potem oliwką regularnie smarować.Czasem mogą to być jakieś braki w diecie, ciężko stwierdzić.
Stary 2021-07-23, 20:04   #3050
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:

Załącznik 7753563
Też takie miałam ale nie zawsze i nie na każdym palcu. U mnie frezarka i wcieranie serum/olejków pomogło. Ale czemu się tak robiło to nie wiem .

SzatAnka71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 11:44   #3051
misislipy
Niepoprawna optymistka

Cytat:
Tak. I są takie twarde, odstają od paznokcia, zahaczają się itd. A jak bardziej się zadrą, to boli. Dlatego jak się wkurzę, to je wycinam.

Najprawdopodobniej właśnie od wycinania. Nigdy nie mam problemu z twardymi skórkami, chyba że wytnę. Zmiękczania i odpychaj. Często o bokach się zapomina a tam też jest to ważne. Odkąd odpycham nie pamietam co to są zadarte skórki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stary 2021-08-02, 12:04   #3052
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez misislipy Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej właśnie od wycinania. Nigdy nie mam problemu z twardymi skórkami, chyba że wytnę. Zmiękczania i odpychaj. Często o bokach się zapomina a tam też jest to ważne. Odkąd odpycham nie pamietam co to są zadarte skórki

Kosmetyczka nigdy mi nic ze skórkami nie robiła i przez 3 lata tego nie było. Dopiero teraz. U mnie samo odpychanie skórek z przodu nic nie daje, bo są grube i po odepchnięciu robi się brzydka "falbanka" nad paznokciem. Poza tym ja mówię o boku paznokcia (kilku pojedynczych), a tam nigdy nie wycinałam.
Stary 2021-08-02, 12:17   #3053
dzikie_wino
Wtajemniczenie

Może kosmetyczka nakładała jakiś☠żel zmiękczający skórki? Używasz czegoś takiego?
Stary 2021-08-02, 12:35   #3054
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Może kosmetyczka nakładała jakiśżel zmiękczający skórki? Używasz czegoś takiego?
Używam. Kosmetyczka nie używała.
Stary 2021-08-03, 15:15   #3055
misislipy
Niepoprawna optymistka

Lakiery hybrydowe cz.5

Cytat:
Kosmetyczka nigdy mi nic ze skórkami nie robiła i przez 3 lata tego nie było. Dopiero teraz. U mnie samo odpychanie skórek z przodu nic nie daje, bo są grube i po odepchnięciu robi się brzydka "falbanka" nad paznokciem. Poza tym ja mówię o boku paznokcia (kilku pojedynczych), a tam nigdy nie wycinałam.

Przecież napisałam też o bokach. A z tą falbanką można sobie poradzić. Najważniejsze to użyć produktu do zmiękczania, odepchnąć delikatnie i potem tą miękką falbankę można obciąć i to ostrymi cążkami, żeby odciąć a nie odrywać. Po bokach też narasta nabłonek na płytkę i tam też trzeba się tych skórek pozbyć.
Tak jak mówiłam - trzeba je dokładnie odepchnąć i to z boków także. Zadziory robią się głównie od nieogarniętych skórek, lub wyciętych. Ważne jest obronienie skórki na całym paznokciu, a nie tylko tak gdzie widać, bo często nie widać. Można też najlepiej wytresować, ale to trzeba mieć frezarkę i frez.
A jeśli stylistka nie obrabia skórek to hmmm… co to za stylistka

No i chyba najważniejsze - nawilżanie dłoni.

Edytowane przez misislipy
Czas edycji: 2021-08-03 o 15:24
misislipy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 15:22   #3056
Finlora
Zakorzenienie

No ok, tylko jak wytłumaczysz to, że kosmetyczka nigdy nie ogarniała mi skórek, a tych zadziorów nie było?
A wiem, że nie ogarniała, bo dopiero jak zaczęłam się tym interesować, zobaczyłam co robiła nie tak.
Stary 2021-08-03, 15:28   #3057
misislipy
Niepoprawna optymistka

Cytat:
No ok, tylko jak wytłumaczysz to, że kosmetyczka nigdy nie ogarniała mi skórek, a tych zadziorów nie było?
A wiem, że nie ogarniała, bo dopiero jak zaczęłam się tym interesować, zobaczyłam co robiła nie tak.

Możesz teraz mieć niedobory m.in. Witamin z grupy A, E i B. Może wtedy lepiej nawilżałaś dłonie, może więcej używasz teraz detergentów, etc.
No i ona mogła ich nie ruszać a Ty teraz je wycinasz zbyt agresywnie (za mało zmiękczone, urywasz je, masz tępe cążki).

Stary 2021-08-03, 15:35   #3058
dzikie_wino
Wtajemniczenie

I poza kształtem i przemyciem cleanerem nie robiła nic więcej z paznokciem, to całe przygotowanie? Nie używała np. frezarki?
Stary 2021-08-03, 16:02   #3059
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
I poza kształtem i przemyciem cleanerem nie robiła nic więcej z paznokciem, to całe przygotowanie? Nie używała np. frezarki?
Frezarką ściągała tylko hybrydę, wcześniej (zanim zaczęła używać frezarki) spiłowywała pilnikiem. Nie obrabiała skórek frezarką. Nigdy nie nakładała mi nic zmiękczającego, jedynie przed nałożeniem bazy odsuwała je trochę patyczkiem.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez misislipy Pokaż wiadomość
Możesz teraz mieć niedobory m.in. Witamin z grupy A, E i B. Może wtedy lepiej nawilżałaś dłonie, może więcej używasz teraz detergentów, etc.
No i ona mogła ich nie ruszać a Ty teraz je wycinasz zbyt agresywnie (za mało zmiękczone, urywasz je, masz tępe cążki).

To może to te witaminy. Nie wycinam skórek z boku, dopiero jak się pojawią te zadziory, bo się zahaczają o wszystko i w końcu bolą. Nie urywam, cążki mam ostre.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2021-08-03 o 16:08
Stary 2021-08-04, 20:18   #3060
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:

Na zadziory na pewno wpływa nawilżenie/zmiękczenie skory. U mnie one się robia, gdy nie nawilzam dloni.

Dziewczyny w temacie skorek, bo ja także mam z nimi problem, ale tez przyznaje, ze nigdy nad nimi jakos specjalnie się nie pochylałam. Czy rzeczywiście wcieranie olejkow czy czegos tam, powoduje, ze one nie narastają i się nie pojawiają? Bo ja pamiętam , ze dziewczyny w innych watkach kiedyś czyms wlasnie smarowaly te paznokcie, ze to jakos wplywalo na te skorki.

I czy możecie polecić jakies preparaty do usuwania skorek i olejki po zrobieniu mani, ale takie naprawdę skuteczne? Bo tez pamiętam, ze dziewczyny zachwycaly się z jakiejś firmy, ale nie pamiętam której. Czy te z Neonail bylyby wystarczające?

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości