Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-31, 12:08   #2821
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja ostatnio słucham: Czarną Wdowę, Tropiciele Zbrodni no i oczywiście Agę Rojek obecnie to mój numer 1 czasami też słucham Historię na faktach i Karoliny Anny.

Od Justyny mam przerwę.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 12:39   #2822
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Justyna po prostu robi biznes na podcastach i tyle .Nawet zatrudnia przy tym swoją siostrę .
Podejrzewam ze całkiem pójdzie w stronę płatnego kontentu a czy się na tym nie przejedzie to swoją drogą.Wyznawczyń ma całkiem dużo ale do Chodakowskiej jej daleko .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 13:15   #2823
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
Justyna po prostu robi biznes na podcastach i tyle .Nawet zatrudnia przy tym swoją siostrę .
Podejrzewam ze całkiem pójdzie w stronę płatnego kontentu a czy się na tym nie przejedzie to swoją drogą.Wyznawczyń ma całkiem dużo ale do Chodakowskiej jej daleko .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja to jak najbardziej rozumiem. Mnie się w ramach hobby chce raz na miesiąc wrzucić zdjęcie na Insta, a tu jest mowa o wielogodzinnych przygotowaniach, szukaniu źródeł, najczęściej pisaniu skryptu, nagrywaniu, montowaniu, ogarnięciu mediów społecznościowych i najlepiej jeszcze odpowiedzi na komentarze. I to wszystko w przypadku większości youtuberów jest zajęcie dodatkowe. I za to jeszcze komentarze typu "ale masz beznadziejny głos", "co tak rzadko, lepiej by było co tydzień", "nagraj o Iwonie Wieczorek"🙄

A tak w ogóle to ktoś jeszcze z polskiego true crime przeszedł na zajmowanie się tym zawodowo? Bo ja kojarzę tylko Justynę i Marcina Myszkę. Nie wiem, co z Karoliną Anną, jej to już wieki nie słuchałam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 13:23   #2824
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jak nie lubię słuchać Justyny, to jej się decyzji trochę nie dziwię. Chce wykorzystać swoje pięć minut. Tworzy chyba od dawna, kiedy nie było jeszcze dużej konkurencji, a teraz jest ogromna. Ja np. dużo bardziej lubię podcasty Olgi Herring niż Justyny, Olga też ma coraz więcej fanów i możliwe, że Justyna za jakiś czas nie będzie taka popularna. Przygotowywanie odcinków to też ogromna praca. Nie miałabym pretensji, gdyby Aga czy Jaśmin zrobiły coś odpłatnie. W końcu nie muszę za to płacić, jeśli nie chcę.

I też nie rozumiem ludzi, którzy piszą "nuda" (to już omawiałam w tym wątku) albo to o głosie. Są twórcy, których głosu nie mogę zdzierżyć, ale co musiałabym mieć w głowie, żeby pisać to pod cudzym filmikiem? Głosu nikt sobie nie zmieni.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 13:25   #2825
gonciarzisoverparty
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 55
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

A ja myślę, że płatne podcasty staną się standardem i za kilka lat będziemy frajerami nazywać tych, którzy robią je za darmo albo darmowe podcasty zostaną żartem, nie rzeczywistością. Reagujemy tak tylko dlatego, że Justyna jest jedną z pierwszych dla nas (wiem, że pewnie pierwsi byli już dawno temu, ale akurat ja się z tym wcześniej nie spotykałam, więc to dla mnie też nowość) plus rzeczywiście, ona mówiła na livie, że nie zrobi o tym podcastu. Też to widziałam.

Ja najchętniej słucham ostatnio Mystery Cabin. Opowieści o ludziach, których zgubił wybór złej drogi albo nie ten zakręt są arcyciekawe, a nie spotkałam się z nimi na żadnym innym kanale. Odcinki o zapomnianej pandemii, zaginięciu całej rodziny czy braciach-zbieraczach również zapadły mi w pamięć.

Żałuję też, że Czarna Materia zrobiła tak mało materiałów.
gonciarzisoverparty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 13:38   #2826
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja się w sumie nie czepiam decyzji o płatnym podcaście, czepiam się tego, że jakość spadła, więc ja osobiście nie zapłacę - bo kupowałabym trochę kota w worku. Nie słucha mi się już Justyny tak dobrze. Za to wspieram kilka podcastów, które są bezpłatne a mają np. Patreona

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 14:31   #2827
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja stety niestety lubię słuchać o polskich zbrodniach, dlatego np. Zbrodnie prowincjonalne czy zbrodnie zapomniane. Jakieś tam historie z innych krajów nie są dla mnie tak wciągające jak właśnie polskie.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-31, 15:10   #2828
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Nie sądzę, że całkowicie płatne podcasty będą standardem, obserwując podcasty ang. znakomita większość utrzymuje się z reklam, Patreona na którym mają ekskluzywny kontent dla patronów z podziałem na wysokość wpłat, występów na żywo. Część przeszła pod większe platformy takie jak Wondery lub Gimlet ale żaden jeszcze nie zdecydował na kompletnie płatny podcast, przy tak ogromnej ilość dostępnych podcastów, ekonomicznie by to się raczej nie sprawdziło.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 15:21   #2829
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
Nie sądzę, że całkowicie płatne podcasty będą standardem, obserwując podcasty ang. znakomita większość utrzymuje się z reklam, Patreona na którym mają ekskluzywny kontent dla patronów z podziałem na wysokość wpłat, występów na żywo. Część przeszła pod większe platformy takie jak Wondery lub Gimlet ale żaden jeszcze nie zdecydował na kompletnie płatny podcast, przy tak ogromnej ilość dostępnych podcastów, ekonomicznie by to się raczej nie sprawdziło.
Może miałoby to sens, jakby pojawiła się płatna platforma dającą nieograniczony dostęp do wielu podcastów. Bo tak porównując z Netflixem, to ich pakiet podstawowy kosztuje zdaje się 34 zł i ma się nieograniczony dostęp do oferty. Czyli jakby sobie podcaster wypuszczający materiał średnio raz na tydzień wołał tak jak Justyna prawie 10 zł za pojedynczy podcast, to miesięcznie tylko na jeden kanał trzeba by wydać więcej niż na Netflixa, gdzie codziennie można sobie coś oglądać. No nie kalkuluje mi się to.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 15:45   #2830
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może miałoby to sens, jakby pojawiła się płatna platforma dającą nieograniczony dostęp do wielu podcastów. Bo tak porównując z Netflixem, to ich pakiet podstawowy kosztuje zdaje się 34 zł i ma się nieograniczony dostęp do oferty. Czyli jakby sobie podcaster wypuszczający materiał średnio raz na tydzień wołał tak jak Justyna prawie 10 zł za pojedynczy podcast, to miesięcznie tylko na jeden kanał trzeba by wydać więcej niż na Netflixa, gdzie codziennie można sobie coś oglądać. No nie kalkuluje mi się to.



Dokładnie, Spotify próbuje iść w coś takiego z podcastami ale na razie celują w celebrytów, a ja nie lubię ich interfejsu więc wolę słuchać podcastów w osobnej aplikacji.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 16:01   #2831
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 248
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja stety niestety lubię słuchać o polskich zbrodniach, dlatego np. Zbrodnie prowincjonalne czy zbrodnie zapomniane. Jakieś tam historie z innych krajów nie są dla mnie tak wciągające jak właśnie polskie.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Posłuchaj Piekło jest tu (wcześniej już pisałam), wyłącznie polskie sprawy i zdarzają się takie, o których wcześniej nie słyszałam, a znam naprawdę dużo, od lat interesuje się polskimi zbrodniami. Polecam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-31, 18:56   #2832
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez gonciarzisoverparty Pokaż wiadomość
A ja myślę, że płatne podcasty staną się standardem i za kilka lat będziemy frajerami nazywać tych, którzy robią je za darmo albo darmowe podcasty zostaną żartem, nie rzeczywistością. Reagujemy tak tylko dlatego, że Justyna jest jedną z pierwszych dla nas (wiem, że pewnie pierwsi byli już dawno temu, ale akurat ja się z tym wcześniej nie spotykałam, więc to dla mnie też nowość) plus rzeczywiście, ona mówiła na livie, że nie zrobi o tym podcastu. Też to widziałam.

Ja najchętniej słucham ostatnio Mystery Cabin. Opowieści o ludziach, których zgubił wybór złej drogi albo nie ten zakręt są arcyciekawe, a nie spotkałam się z nimi na żadnym innym kanale. Odcinki o zapomnianej pandemii, zaginięciu całej rodziny czy braciach-zbieraczach również zapadły mi w pamięć.

Żałuję też, że Czarna Materia zrobiła tak mało materiałów.
Ja tam nie mam problemu, żeby zapłacić jeśli coś mnie interesuje, faktycznie 10 PLN za jeden odcinek to w ogólnym rozrachnku byłoby sporawo, ale jednorazowo za sprawę, która mnie interesowała od samego początku - czemu nie. Tak samo byłam gotowa zapłacić za empik go, gdybym nie zdążyła odsłuchać tych specjalnych odcinków w darmowej miesięcznej wersji. Coraz częściej myślę też o wsparciu na Patronite Agi Rojek, bo wg mnie jest przewspaniała, skromna, skrupulatna plus po prostu przesympatyczna, zgadzam się z głosami tutaj, że ona i Jaśmin to królowe Hulaj Duszę akurat lubię, głównie za dystans do siebie i coraz bardziej też wkręcam się w Czarną Wdowę - super mi się jej słucha do snu.
Ale kurczę jak ktoś się zarzeka że nigdy przenigdy nie zrobi min. tej konkretnej sprawy i jeszcze całkiem sensownie wyjaśnia dlaczego, a potem robi właśnie tę, bo wie, że się najlepiej sprzeda (druga w kolejce byłaby chyba właśnie Iwona Wieczorek), no to takie... Niemniej jak mówię - na mnie zarobi, bo w tej sprawie było tyle różnych wątków, że chętnie sobie to wszystko uporządkuję po latach.

A jeszcze - w ogóle ktoś już miał okazję przesłuchać? Jak wrażenia?
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 19:18   #2833
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam problemu, żeby zapłacić jeśli coś mnie interesuje, faktycznie 10 PLN za jeden odcinek to w ogólnym rozrachnku byłoby sporawo, ale jednorazowo za sprawę, która mnie interesowała od samego początku - czemu nie.
Tylko ze nie zawsze wiadomo, czy sprawa nas zainteresuje. A jest cała masa spraw tajemniczych, zagmatwanych, szokujących i poruszających, ale z jakiegoś powodu nie zyskały medialnego rozgłosu, za to inne tak, chociaż jak się je pozna, to można sie zastanawiać, skąd ta popularność (vide Elisa Lam).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 20:11   #2834
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Ja się w sumie nie czepiam decyzji o płatnym podcaście, czepiam się tego, że jakość spadła, więc ja osobiście nie zapłacę - bo kupowałabym trochę kota w worku. Nie słucha mi się już Justyny tak dobrze. Za to wspieram kilka podcastów, które są bezpłatne a mają np. Patreona

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Z ust mi to wyjelas

W sumie nie słucham Justyny za free bo place za Spotify ( ale wiem,że Justyna ze Spotify nic nie ma).

Tak, jak piszesz, jakość spadła, do tego bywały odcinki szalenie stronnicze, albo żywcem czytane ze źródeł ( jedna dziewczyna, nota bene wizażanka jej to wytknęła, wklejając fragment książki, która Justyna "czytała" zdanie po zdaniu z książki), na co Justyna się oburzała.

Albo jej teksty w stylu "negatywne komentarze będą zaraz usuwane". Ja rozumiem, że są hejterzy w czystej postaci, którzy wchodzą na jej kanał tylko po to,żeby napisać "Jezu, nie wiedziałem, że jesteś taka gruba" i takich trzeba na pniu usuwać, ale pamiętam jej święte oburzenie, jak jej zarzucili słaby odcinek o tym gościu od "amoku".

Ja wspieram na patronite braci Sekielskich- szalenie lubię to, co robią, ich programy są arcyciekawe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 20:45   #2835
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Z ust mi to wyjelas

W sumie nie słucham Justyny za free bo place za Spotify ( ale wiem,że Justyna ze Spotify nic nie ma).

Tak, jak piszesz, jakość spadła, do tego bywały odcinki szalenie stronnicze, albo żywcem czytane ze źródeł ( jedna dziewczyna, nota bene wizażanka jej to wytknęła, wklejając fragment książki, która Justyna "czytała" zdanie po zdaniu z książki), na co Justyna się oburzała.

Albo jej teksty w stylu "negatywne komentarze będą zaraz usuwane". Ja rozumiem, że są hejterzy w czystej postaci, którzy wchodzą na jej kanał tylko po to,żeby napisać "Jezu, nie wiedziałem, że jesteś taka gruba" i takich trzeba na pniu usuwać, ale pamiętam jej święte oburzenie, jak jej zarzucili słaby odcinek o tym gościu od "amoku".

Ja wspieram na patronite braci Sekielskich- szalenie lubię to, co robią, ich programy są arcyciekawe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jest mój problem generalnie z podcastami TC, bazują one głównie na czyjejś pracy. Większość to kompilacja artykułów z neta, a jak się ktoś bardziej stara to przeczyta książkę, jeśli była jakaś poświęcona sprawie, najbezczelniejsi po prostu czytają Wikipedię. Chyba dlatego wolę jak polscy podcasterzy robią polskie sprawy, bo ze względu na nasze prawo, wymaga to jednak większego zaangażowania w research.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 21:51   #2836
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja to jak najbardziej rozumiem. Mnie się w ramach hobby chce raz na miesiąc wrzucić zdjęcie na Insta, a tu jest mowa o wielogodzinnych przygotowaniach, szukaniu źródeł, najczęściej pisaniu skryptu, nagrywaniu, montowaniu, ogarnięciu mediów społecznościowych i najlepiej jeszcze odpowiedzi na komentarze. I to wszystko w przypadku większości youtuberów jest zajęcie dodatkowe. I za to jeszcze komentarze typu "ale masz beznadziejny głos", "co tak rzadko, lepiej by było co tydzień", "nagraj o Iwonie Wieczorek"



A tak w ogóle to ktoś jeszcze z polskiego true crime przeszedł na zajmowanie się tym zawodowo? Bo ja kojarzę tylko Justynę i Marcina Myszkę. Nie wiem, co z Karoliną Anną, jej to już wieki nie słuchałam.
No już nie róbmy z nich takich ciężko urobionych po pachy, bez jaj. A Justyna to inkasuje dochód w wielu źródłach, w tym w telewizji i do biednych nie należy więc takie dobijanie hajsu na podkaście, który niby jest płaty bo ojoj lastrada i ojoj nie chce hejtu jest dla mnie żenujące. Taki model biznesu gdzie się ciśnie na chama hajs we wszystkich możliwych źródłach jest dla mnie słaby, tak sobie patrzę z pr-owej perspektywy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


A i wspomniany Marcin Myszka - darmowy podcast tydzień w tydzień na ultra wysokim poziomie (pomiajac czy ktoś lubi te odgrywane role) kontra Justyna eeee yyyy i mnóstwo pomyłek merytorycznych w ostatnich czasach. Co tu porównywać?

Edytowane przez 07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Czas edycji: 2021-07-31 o 21:53
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-31, 22:51   #2837
0f643d7e0eb80be769f4d2e71b082a5b1f614667_6583843f28cab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 199
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88835546]No już nie róbmy z nich takich ciężko urobionych po pachy, bez jaj. A Justyna to inkasuje dochód w wielu źródłach, w tym w telewizji i do biednych nie należy więc takie dobijanie hajsu na podkaście, który niby jest płaty bo ojoj lastrada i ojoj nie chce hejtu jest dla mnie żenujące. Taki model biznesu gdzie się ciśnie na chama hajs we wszystkich możliwych źródłach jest dla mnie słaby, tak sobie patrzę z pr-owej perspektywy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


A i wspomniany Marcin Myszka - darmowy podcast tydzień w tydzień na ultra wysokim poziomie (pomiajac czy ktoś lubi te odgrywane role) kontra Justyna eeee yyyy i mnóstwo pomyłek merytorycznych w ostatnich czasach. Co tu porównywać?[/QUOTE]Zgadzam się. W dodatku ci bardziej znani (np. Justyna, Marcin) mają pomocników od zbierania informacji, ogarniania socjali, pewnie też po części pisania scenariusza do odcinków (no chyba, że Justyna czyta po prostu fragment z książki).
Myszka już od jakiegoś czasu nie ma na szczęście tych podkładanych głosów (co strasznie mnie wkurzało) także z chęcią do niego wróciłam, tzn. niektóre narracje wypowiada jeszcze jakiś jego lektor, ale to już tak bardzo nie przeszkadza jak te poprzednie kwestie podzielone na kilka osób wraz z jakimiś wzdechnięciami itp. co było strasznie słabe. A jak chciał zrobić coś za co trzeba płacić to zrobił po prostu osobny cykl KILKU podcastów o Rozpruwaczu.

Mnie w Justynie najbardziej razi to, że tak się strasznie zarzekała, że są sprawy (w tym Magdy Żuk), których za nic, za żadne namowy nie zrobi, a jednak co wyszło? Myślę, że rok, czy nawet pół roku temu nie podjęłaby się tego, ale teraz no, kasa musi się zgadzać. Fajnie, że te 5 zł idzie do fundacji, ale to też wystarczyło wyłączyć komentarze do odcinka (jak w sprawie Iwony Wieczorek), powiedzieć żeby wspierać w taki sposób tą fundację, dać linka i ewentualnie mimo wszystko przekazać na nią z tego odcinka jakąś część kwoty (przecież ona na takim zwykłym odcinku też jakoś tam zarabia). Nie wiem, nie ogarniam tego. Ale mam wrażenie, że zaświeciły jej się przed oczami §§ i tyle. W każdym razie niech sobie wykorzystuje te swoje 5 minut sławy jak chce, nie każdy musi to akceptować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f643d7e0eb80be769f4d2e71b082a5b1f614667_6583843f28cab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 07:34   #2838
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 247
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Widziałyście nowego posta i wydarzenie na Zaginieni przed laty o Joannie Brylowskiej? To zaginięcie strasznie mi siedzi w głowie
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 10:11   #2839
gonciarzisoverparty
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 55
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Widziałyście nowego posta i wydarzenie na Zaginieni przed laty o Joannie Brylowskiej? To zaginięcie strasznie mi siedzi w głowie
Nie, nic tam nie widzę. Ani na stronie, ani na grupie. Możesz dać linka?

Chociaż z tego, co pamiętam, to autorka tej strony robi sensację z niczego, jest niezrównoważona, nie potrafi się wysłowić i w ogóle nie wiadomo, o co jej chodzi.
I już raz zrobiła sensację właśnie z zaginięcia Joanny. Post brzmiał tak, jakby było wiadomo coś nowego i wydarzyło się nie wiadomo co, a to tylko wyobraźnia założycielki strony.
gonciarzisoverparty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-02, 11:05   #2840
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Nie wiem, jaki research macie dokładnie na myśli. Bo chyba taka Autorka, która bierze tylko pobieżne informacje, to Karolina Anna, ale jej podcasty takie mają też być. Natomiast Aga Rojek, choć kręci o zagranicznych sprawach, robi naprawdę bardzo dokładny research. Wiadomo że korzysta z pracy innych - bo z czego innego miałaby korzystać, sama śledztwa nie robi - ale nie warto tutaj umniejszać jej pracy. Z kolei Justyna, która robi o polskich sprawach, czasami przedstawia sprawę - jak ta o Elizie, gdzie ja zanim nie doczytałam, to nie wiedziałam, co tam się wydarzyło - że nie wiadomo, o co chodzi.
Poza tym czasami w Internecie sprawy są lepiej omawiane niż w książkach; na reddicie jest dużo analiz i w niektórych sprawach mi to otworzyło oczy.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88835546]No już nie róbmy z nich takich ciężko urobionych po pachy, bez jaj. A Justyna to inkasuje dochód w wielu źródłach, w tym w telewizji i do biednych nie należy więc takie dobijanie hajsu na podkaście, który niby jest płaty bo ojoj lastrada i ojoj nie chce hejtu jest dla mnie żenujące. Taki model biznesu gdzie się ciśnie na chama hajs we wszystkich możliwych źródłach jest dla mnie słaby, tak sobie patrzę z pr-owej perspektywy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


A i wspomniany Marcin Myszka - darmowy podcast tydzień w tydzień na ultra wysokim poziomie (pomiajac czy ktoś lubi te odgrywane role) kontra Justyna eeee yyyy i mnóstwo pomyłek merytorycznych w ostatnich czasach. Co tu porównywać?[/QUOTE]

Akurat może Marcin i Justyna mają kogoś do montażu, ale dla amatora, bez dobrego sprzętu zrobienie podcastu na jakimś tam poziomie to jest ogrom pracy. Sama obróbka audio materiału 2-godzinnego zajmuje multum czasu, nie wspomnę o nagraniu tego. U Justyny nie pamiętam "yyyy", szczerze mówiąc, ale nie wykluczam, że tak jest, natomiast błędy merytoryczne doskonale pamiętam. Z kolei Maricn Myszyka - czy tam lubię jego pdocasty, czy nie - ma super obrobiony dźwięk.

Nie wiem, chyba niektórym sodówka uderzyła do głowy, bo jak są nowe kanały i ktoś napiszę jakąś konstruktywną krytykę, to autorzy przyjmują ją do wiadomości, a nie usuwają i olewają.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2021-08-02 o 11:06
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 11:12   #2841
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Akurat może Marcin i Justyna mają kogoś do montażu, ale dla amatora, bez dobrego sprzętu zrobienie podcastu na jakimś tam poziomie to jest ogrom pracy. Sama obróbka audio materiału 2-godzinnego zajmuje multum czasu, nie wspomnę o nagraniu tego. U Justyny nie pamiętam "yyyy", szczerze mówiąc, ale nie wykluczam, że tak jest, natomiast błędy merytoryczne doskonale pamiętam. Z kolei Maricn Myszyka - czy tam lubię jego pdocasty, czy nie - ma super obrobiony dźwięk.
Większość podcasterow, zwłaszcza tych zaczynających, nie ma ludzi od researchu ani obróbki, to przychodzi ewentualnie później, jak już wiedzą, że chcą się tym zająć trochę bardziej niż hobbystycznie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 11:24   #2842
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Większość podcasterow, zwłaszcza tych zaczynających, nie ma ludzi od researchu ani obróbki, to przychodzi ewentualnie później, jak już wiedzą, że chcą się tym zająć trochę bardziej niż hobbystycznie.
No ja myślę, że Jaśmin sama obrabia materiały, mówiła o tym, i ludzie nie rozumieli, czemu się przestała pokazywać; no ja jako osoba, która coś tam montowała, doskonale to rozumiem. I rozumiem, że ona serio może nie mieć czasu na nowy odcinek. Tak się wydaje, ale czasami materiał trwający 3-godzinny można obrabiać 8 godzin. Bo oddechy, westchnięcia, język się plącze po tak długim mówieniu, zdarzają się błędy itd.; do takiego "głębokiego" dźwięku, jak u Justyny czy Myszki, też potrzebny jest dobry sprzęt. Do tego research - jak mnie interesuje jakaś sprawa, to zazwyczaj bardzo dużo czasu zajmuje przyswojenie wszystkich faktów, czasami to trwa tygodniami (oczywiście codziennie nie czytam o czymś obsesyjnie). Najbardziej mnie chyba zdziwiło ostatnio to, że wszyscy przestępcy mają swoich obrońców. Są ludzie, którzy uważają, że Diane Downs jest niewinna . I niestety często przez takie przypadki informacje są zniekształcane.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 12:28   #2843
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jeden z niemieckich truecrimerów jak przeszedł całkowicie na zarabianie na YT mówił w początkowym okresie, że siedzi po 18 godzin dziennie. A wcale nie ma jakichś długaśnych materiałów, tak 30-60 minut, raz w tygodniu. Więc nie wiem czy to taki pikuś jest zakładając, że nie jest to czytanie materiału z Wikipedii. Żeby mówić nieprzerwanie i z sensem przez pół godziny, to trzeba się sporo nasiedzieć nad tekstem, żeby to miało ręce i nogi.

Ludzie chcą mieć rozrywkę za darmo do kawy i sprzątania chałupy. Jak im się wydaje, że to przecież chwila moment zrobić półgodzinny podcast oparty na różnych źródłach, to może niech sami spróbują.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 12:57   #2844
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeden z niemieckich truecrimerów jak przeszedł całkowicie na zarabianie na YT mówił w początkowym okresie, że siedzi po 18 godzin dziennie. A wcale nie ma jakichś długaśnych materiałów, tak 30-60 minut, raz w tygodniu. Więc nie wiem czy to taki pikuś jest zakładając, że nie jest to czytanie materiału z Wikipedii. Żeby mówić nieprzerwanie i z sensem przez pół godziny, to trzeba się sporo nasiedzieć nad tekstem, żeby to miało ręce i nogi.

Ludzie chcą mieć rozrywkę za darmo do kawy i sprzątania chałupy. Jak im się wydaje, że to przecież chwila moment zrobić półgodzinny podcast oparty na różnych źródłach, to może niech sami spróbują.
Ja się z Tobą zgadzam, ale z drugiej strony jeśli Justyna obniżyła loty, to nie jest to też do końca w porządku wobec fanów. Ja do nich nie należę, przesłuchałam parę odcinków, ale po tym dostrzegłam spadek jakości i że od dłuższego okresu widać, że idzie na ilość bardziej niż na jakość. Ja w każdym razie - jak słuchałam o Elizie, co mąż zaaranżował wypadek, to nie wiedziałam, kto jakim autem jechał w końcu, jeszcze chyba imię pomyliła (co można wyedytować przecież).

Ja tam byłabym za płatną platformą z podcastami, ale dopóki niektórzy będą wrzucać za darmo, to na pewno będę korzystać. Jestem też za jakimiś powszechnymi zasadami, którzy autorzy powinny przestrzegać; chociażby brak samosądów, victim-blaming itd.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 13:06   #2845
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja się z Tobą zgadzam, ale z drugiej strony jeśli Justyna obniżyła loty, to nie jest to też do końca w porządku wobec fanów. Ja do nich nie należę, przesłuchałam parę odcinków, ale po tym dostrzegłam spadek jakości i że od dłuższego okresu widać, że idzie na ilość bardziej niż na jakość. Ja w każdym razie - jak słuchałam o Elizie, co mąż zaaranżował wypadek, to nie wiedziałam, kto jakim autem jechał w końcu, jeszcze chyba imię pomyliła (co można wyedytować przecież).

Ja tam byłabym za płatną platformą z podcastami, ale dopóki niektórzy będą wrzucać za darmo, to na pewno będę korzystać. Jestem też za jakimiś powszechnymi zasadami, którzy autorzy powinny przestrzegać; chociażby brak samosądów, victim-blaming itd.
Przy tym odcinku też nie wiedziałam o co chodzi. Skąd się to auto tam wzięło itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 09:35   #2846
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 248
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja się z Tobą zgadzam, ale z drugiej strony jeśli Justyna obniżyła loty, to nie jest to też do końca w porządku wobec fanów. Ja do nich nie należę, przesłuchałam parę odcinków, ale po tym dostrzegłam spadek jakości i że od dłuższego okresu widać, że idzie na ilość bardziej niż na jakość. Ja w każdym razie - jak słuchałam o Elizie, co mąż zaaranżował wypadek, to nie wiedziałam, kto jakim autem jechał w końcu, jeszcze chyba imię pomyliła (co można wyedytować przecież).

Ja tam byłabym za płatną platformą z podcastami, ale dopóki niektórzy będą wrzucać za darmo, to na pewno będę korzystać. Jestem też za jakimiś powszechnymi zasadami, którzy autorzy powinny przestrzegać; chociażby brak samosądów, victim-blaming itd.
Jak coś jeszcze nie jest jasne, to polecam podcast Morderstwo Niedoskonałe Tomasza Ławnickiego, w którym rozmawia ze sprawcą:
https://www.youtube.com/watch?v=9IsuzxI9ukk
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 09:43   #2847
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Jak coś jeszcze nie jest jasne, to polecam podcast Morderstwo Niedoskonałe Tomasza Ławnickiego, w którym rozmawia ze sprawcą:
https://www.youtube.com/watch?v=9IsuzxI9ukk
Uwielbiam Tomasza Ławnickiego. Super dykcja, sposób opowiadania. Rewelka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 10:14   #2848
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Jak coś jeszcze nie jest jasne, to polecam podcast Morderstwo Niedoskonałe Tomasza Ławnickiego, w którym rozmawia ze sprawcą:
https://www.youtube.com/watch?v=9IsuzxI9ukk
Dzięki, już wszystko jasne, ale aż niedobrze mi się zrobiło po wysłuchaniu tego; facet mnie wyjątkowo obrzydza i nie rozumiem tego, że ma kontakt ze światem zewnętrznym, bierze udział w konkursach, radośnie sobie żyje w więzieniu i jeszcze oczekuje, że wyjdzie. Nie wierzę oczywiście w ani jedno jego słowo ani nawrócenie. Znam wiele przypadków zabójstw żon, zawsze mnie te sprawy ruszają, ale tutaj wyjątkowo z uwagi, jak on okrutnie to zrobił - i to, że do tej pory chyba sobie nie zdaje sprawy albo ma to gdzieś, w jakich męczarniach umierała jego żona. Jeszcze to "wspólne samobójstwo" i "wina lekarzy" .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 10:38   #2849
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 248
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Uwielbiam Tomasza Ławnickiego. Super dykcja, sposób opowiadania. Rewelka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podpisuje się pod tym najnowszy odcinek nagrał z Larkiem, fajnie posłuchać dwóch przyjemnych głosów
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 10:53   #2850
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Dzięki, już wszystko jasne, ale aż niedobrze mi się zrobiło po wysłuchaniu tego; facet mnie wyjątkowo obrzydza i nie rozumiem tego, że ma kontakt ze światem zewnętrznym, bierze udział w konkursach, radośnie sobie żyje w więzieniu i jeszcze oczekuje, że wyjdzie. Nie wierzę oczywiście w ani jedno jego słowo ani nawrócenie. Znam wiele przypadków zabójstw żon, zawsze mnie te sprawy ruszają, ale tutaj wyjątkowo z uwagi, jak on okrutnie to zrobił - i to, że do tej pory chyba sobie nie zdaje sprawy albo ma to gdzieś, w jakich męczarniach umierała jego żona. Jeszcze to "wspólne samobójstwo" i "wina lekarzy" .
Wstretny typ, dziwie sie ze daja mu platforme. POwinien gnic w wiezy ze szczurami.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-09 20:14:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.