Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-31, 00:05   #3781
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny
Co sądzicie o tym składzie ? Krem regenerujący. Użyłam go co prawda tylko raz a moja wrazliwa cera przyjęła go bez zaczerwienienia , pieczenia i porannego ściągnięcia.ale czy przy dłuższym stosowaniu nie zapcha mnie ?




...kurcze nie mogę zdjęć wrzucić
Czy u was też nie wyświetlają się ikonki załączenia zdjęć??

Aqua, helianthus annuus ( sunflower), seed pół, cetearyl alkohol & ceteareth 20, glyceryn, carbomer, phenoxyethanol, caprylyl glycol, triethanolamine, royal jelly power, Peg 8 , tocopherol, ascorbyl palmitate , ascorbic acid , cotric acid , honey( mel) extract, parfum.

��â˜â˜☠♀️ Przepisałam .krem z mleczkiem pszczelim ....które jest na końcu
Masz tu emulgator/ wosk emulgujący Cosmowax P (cetearyl alkohol & ceteareth 20), którego stężenie w kosmetykach może być od 2 do 15 %, więc to, czy ewentualnie "zapcha" to jak wróżenie z kuli... Jeśli użyty jest w minimalnej ilości to i mniejsza szansa, że zapcha (cetearyl alkohol w połączeniu z ceteareth 20 ma dwa razy większy potencjał komedogenny niż same te składniki osobno). Jednakże istotna jest też tolerancja Twojej skóry na potencjalne zapychacze: jednych zapcha np. olej z róży, drugich lanolina...Swoją drogą, jak na Apis to ...składy u nich widziałam lepsze. Ale jeżeli Ci służy to czemu nie ? Aczkolwiek ten krem z regenerującym nie ma nic wspólnego. Za to mógłby sprawdzić się do stóp, ale też bez szału

P.S Teraz zobaczyłam Twój kolejny post,a więc jednak źle go tolerujesz. Radziłabym szukać kremów z innymi emulgatorami i raczej bez wosków, czy to syntetycznych czy naturalnych.

Dzikie_wino: słusznie prawisz o stężeniach i składach
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2020-07-31 o 00:07
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 06:30   #3782
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Masz tu emulgator/ wosk emulgujący Cosmowax P (cetearyl alkohol & ceteareth 20), którego stężenie w kosmetykach może być od 2 do 15 %, więc to, czy ewentualnie "zapcha" to jak wróżenie z kuli... Jeśli użyty jest w minimalnej ilości to i mniejsza szansa, że zapcha (cetearyl alkohol w połączeniu z ceteareth 20 ma dwa razy większy potencjał komedogenny niż same te składniki osobno). Jednakże istotna jest też tolerancja Twojej skóry na potencjalne zapychacze: jednych zapcha np. olej z róży, drugich lanolina...Swoją drogą, jak na Apis to ...składy u nich widziałam lepsze. Ale jeżeli Ci służy to czemu nie ? Aczkolwiek ten krem z regenerującym nie ma nic wspólnego. Za to mógłby sprawdzić się do stóp, ale też bez szału

P.S Teraz zobaczyłam Twój kolejny post,a więc jednak źle go tolerujesz. Radziłabym szukać kremów z innymi emulgatorami i raczej bez wosków, czy to syntetycznych czy naturalnych.

Dzikie_wino: słusznie prawisz o stężeniach i składach
Właśnie mam takie wrażenie jakbym nałożyła jakaś parafinę na twarz , taka dziwna powłoką się zrobiła.
Od wczoraj kładę na dłonie i już wieczorem tak mnie swedział palec , ze myślałam albo komuś przywalić albo go odgryźć 🤪 ale możliwe, że tak działa moja głowa hehehe

W ostateczności zużyje go na suche łydki lub stopy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 07:25   #3783
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A ja nie wiem, jak to się dzieje, że wysusza mnie maseczka na twarzy (bawełniana). Wczoraj byłam ze 2 h na zakupach i jak to zdjęłam to jakby mi ktoś twarz zamienił...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 07:27   #3784
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Wszystko może zapychać, jeśli skóra jest przekarmiana, niektórym cerom wystarcza już naprawdę niewiele, dwa nałożenia kremu pod rząd i wypryski murowane, tak jest w moim przypadku, dlatego porzuciłam kremy i oleje 10 lat temu i nie tęsknię za nimi.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 07:30   #3785
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem, jak to się dzieje, że wysusza mnie maseczka na twarzy (bawełniana). Wczoraj byłam ze 2 h na zakupach i jak to zdjęłam to jakby mi ktoś twarz zamienił...
Ja czuję ściągnięcie twarzy, ale to dopiero, jak noszę maskę powyżej 5 godzin. Poza tym moja cera znosi maski wyjątkowo cierpliwie. Nie robią mi się wypryski ani suche skórki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 07:59   #3786
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja czuję ściągnięcie twarzy, ale to dopiero, jak noszę maskę powyżej 5 godzin. Poza tym moja cera znosi maski wyjątkowo cierpliwie. Nie robią mi się wypryski ani suche skórki.
U mnie niestety pod tym kątem gorzej. Sama twarz mi się poci, ja się duszę, no a dziś to dramat. Aż nałożyłam krem to CIUT lepiej...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 08:19   #3787
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem, jak to się dzieje, że wysusza mnie maseczka na twarzy (bawełniana). Wczoraj byłam ze 2 h na zakupach i jak to zdjęłam to jakby mi ktoś twarz zamienił...
Może chłonie wilgoć ze skóry
Bawełna to całkiem chłonny materiał. Ja miałam problem z przesuszaniem przy tych zwykłych, jednorazowych maseczkach - ale teraz najczęściej używam komina z poliestru (kontrowersyjny materiał, ja mam dużo sportowych rzeczy) i jest jakoś przyjemniej, bardziej przepuszczalny pod względem powietrza i wilgoci. Ani nie przesusza, ani nie podtapia.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-31, 08:33   #3788
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88035773]Może chłonie wilgoć ze skóry
Bawełna to całkiem chłonny materiał. Ja miałam problem z przesuszaniem przy tych zwykłych, jednorazowych maseczkach - ale teraz najczęściej używam komina z poliestru (kontrowersyjny materiał, ja mam dużo sportowych rzeczy) i jest jakoś przyjemniej, bardziej przepuszczalny pod względem powietrza i wilgoci. Ani nie przesusza, ani nie podtapia.[/QUOTE]

Też nie mam pojęcia... Ja mam wszystkie bawełniane, bo przecież chodzi o to żeby nie kaszlać na drugiego człowieka Mąż za to ma kominy z poliestru i sobie też bardziej chwali. Ja próbowałam, ale jednak maseczka mi się lepiej sprawdza, bo jak się duszę to przynajmniej ściągnę z nosa na chwilę i złapię trochę powietrza.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 08:40   #3789
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja używam tylko "szpitalnych" z fizeliny. Najlepiej mi się pod nimi oddycha.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 08:55   #3790
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja używam tylko "szpitalnych" z fizeliny. Najlepiej mi się pod nimi oddycha.
Takie też mam, nie widzę dużej różnicy. Ja się ogólnie bardzo źle czuję z zasłoniętą twarzą, no nici z bycia żoną szejka...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 10:18   #3791
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja poczas koronawirusa trochę tak wyglądam z tą moją chustą + nakrycia głowy, tylko oczy widać. Kark, szyja też zasłonięte.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-19, 22:13   #3792
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, polecam coś fajnego, lekkiego i nawilżającego dla trudnej cery. Do tego z dobrym, prostym składem.

Fitomed się kłania
https://www.fitomed.pl/produkt/esenc...ascenska-30-g/

Ostatnio skończył się mój faworyt - serum z ZSK, który również szczerze polecam
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Se...cerola-25g/573

Po przeglądzie swoich zbiorów odnalazłam esencję z Fitomedu i postanowiłam do niej wrócić dopóki nie przyjdzie serum z ZSK.
Powiem Wam, że na noc fajnie daje radę z nawilżeniem i uspokojeniem skóry. Rano buzia miękka, nie przetłuszcza się tak i po prostu dobrze wygląda.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:32   #3793
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja używam tylko "szpitalnych" z fizeliny. Najlepiej mi się pod nimi oddycha.
ja zwykle bawelnianych, polecam tez jedwabne chusty (chyba, ze komus sie chce uszyc z niej sobie wlasciwa maseczke) - jedwab najmniej meczy podczas oddychania, polecam!

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wszystko może zapychać, jeśli skóra jest przekarmiana, niektórym cerom wystarcza już naprawdę niewiele, dwa nałożenia kremu pod rząd i wypryski murowane, tak jest w moim przypadku, dlatego porzuciłam kremy i oleje 10 lat temu i nie tęsknię za nimi.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
zdradzisz czym nawilzasz cere?
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 09:53   #3794
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja w ogóle po zdjęciu maseczki mam tak ściągniętą buzię, że masakra... Noszę maseczki z bawełny.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:12   #3795
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88163780]ja zwykle bawelnianych, polecam tez jedwabne chusty (chyba, ze komus sie chce uszyc z niej sobie wlasciwa maseczke) - jedwab najmniej meczy podczas oddychania, polecam!
[/QUOTE]

Mnie to bez roznicy, i tak nosze maseczki 8 godzin w pracy i musza to byc produkty spelniajace standardy szpitalne, wiec kombinowanie jakichs specjalnych maseczek na pol godziny zakupow to dla mnie za duzo zachodu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:19   #3796
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88163780]ja zwykle bawelnianych, polecam tez jedwabne chusty (chyba, ze komus sie chce uszyc z niej sobie wlasciwa maseczke) - jedwab najmniej meczy podczas oddychania, polecam!

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------



zdradzisz czym nawilzasz cere?[/QUOTE]Aktualnie od ok. dwóch lat toner Benton BHA Aloe i serum Ava Aloe Organic, pod to hydrolaty lub toniki, które nie zawierają detergentów, np. Orientana. Kremy nakładam jedynie na powieki. Moja pielęgnacja od kilku lat jest bardzo nudna, bo nie zmieniam zbyt często produktów, trzymam się tych sprawdzonych, gdyż po latach eksperymentów stwierdziłam, że jest tak niewiele kosmetyków naprawdę dobrych dla mojej cery, że inwestowanie w ciemno w kolejne nie ma sensu, strata czasu i pieniędzy. Robię również różne zabiegi na twarz, mam też swoje własne, autorskie tricki pielęgnacyjne, które mi się sprawdzają i nie szukam nowych. Czasem cos przypadkiem nowego mi wpadnie, to przetestuję i jeśli się sprawdza, to wdrażam na stałe, tak zamierzam zrobić z serum Neem Orientany, chcę je wprowadzić w miejsce wspomnianego serum Avy, gdyż działaniem bije je na głowę, ale z reguły nie trafiam na coś tak dobrego, czym mogłabym zastąpić dotychczasowe kosmetyki i nie zawsze chodzi o działanie, ale też o cenę lub dostępność. Z tym serum Neem jest jednak problem taki, że jest coraz trudniej dostępne, chyba producent je wycofuje z oferty, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle po zdjęciu maseczki mam tak ściągniętą buzię, że masakra... Noszę maseczki z bawełny.
Ja się staram jak najmniej używać maseczki, mam ten komfort, że niecodzienne mam kontakt z obcymi ludźmi i publicznymi miejscami na szczęście. Maseczek mam kilka różnych i wszystkie są okropnie niewygodne i duszące, czy to fizekina, bawełna czy poliester, ale jeśli o cerę chodzi, to na szczęście nic niepożądanego nie wychodzi, bo jeśli zakładam maseczkę, to na 15 minut maksymalnie. Tego lata wybrałam się raz do Ikei, gdzie maseczkę miałam na twarzy bez przerwy przez ok. 2 godziny, po czym stwierdziłam, że prędko mnie tam znowu nie ujrzą Miałam potem przez dwa kolejne dni migrenę i zawroty głowy.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 12:15   #3797
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Aktualnie od ok. dwóch lat toner Benton BHA Aloe i serum Ava Aloe Organic, pod to hydrolaty lub toniki, które nie zawierają detergentów, np. Orientana. Kremy nakładam jedynie na powieki. Moja pielęgnacja od kilku lat jest bardzo nudna, bo nie zmieniam zbyt często produktów, trzymam się tych sprawdzonych, gdyż po latach eksperymentów stwierdziłam, że jest tak niewiele kosmetyków naprawdę dobrych dla mojej cery, że inwestowanie w ciemno w kolejne nie ma sensu, strata czasu i pieniędzy. Robię również różne zabiegi na twarz, mam też swoje własne, autorskie tricki pielęgnacyjne, które mi się sprawdzają i nie szukam nowych. Czasem cos przypadkiem nowego mi wpadnie, to przetestuję i jeśli się sprawdza, to wdrażam na stałe, tak zamierzam zrobić z serum Neem Orientany, chcę je wprowadzić w miejsce wspomnianego serum Avy, gdyż działaniem bije je na głowę, ale z reguły nie trafiam na coś tak dobrego, czym mogłabym zastąpić dotychczasowe kosmetyki i nie zawsze chodzi o działanie, ale też o cenę lub dostępność. Z tym serum Neem jest jednak problem taki, że jest coraz trudniej dostępne, chyba producent je wycofuje z oferty, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Ja się staram jak najmniej używać maseczki, mam ten komfort, że niecodzienne mam kontakt z obcymi ludźmi i publicznymi miejscami na szczęście. Maseczek mam kilka różnych i wszystkie są okropnie niewygodne i duszące, czy to fizekina, bawełna czy poliester, ale jeśli o cerę chodzi, to na szczęście nic niepożądanego nie wychodzi, bo jeśli zakładam maseczkę, to na 15 minut maksymalnie. Tego lata wybrałam się raz do Ikei, gdzie maseczkę miałam na twarzy bez przerwy przez ok. 2 godziny, po czym stwierdziłam, że prędko mnie tam znowu nie ujrzą Miałam potem przez dwa kolejne dni migrenę i zawroty głowy.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
swietnie! dzieki za cenne info! wydaje mi sie, ze liscie drzewa neem moga byc drogie, moze dlatego orientana rezygnuje z tego skladnika, pewnie jest na rynku masa indyjskich produktow z tym skladnikiem, ale z doswiadczenia wiem, ze ich sklady zwykle sa co najmniej srednie.
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 12:48   #3798
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88164241]swietnie! dzieki za cenne info! wydaje mi sie, ze liscie drzewa neem moga byc drogie, moze dlatego orientana rezygnuje z tego skladnika, pewnie jest na rynku masa indyjskich produktow z tym skladnikiem, ale z doswiadczenia wiem, ze ich sklady zwykle sa co najmniej srednie.[/QUOTE]W jakim sensie średnie?
Na pewno nie wszystko tej marki bym poleciła, a już na pewno nie każdemu, ale mają kilka produktów bardzo udanych, m. in. wspomniane serum i toniki, lubiłam też szampon imbirowy i osobiście nie używałam, ale wiem od paru osób oraz z opinii w internecie, że ich kremy do twarzy są bardzo dobre, natomiast u mnie kilka ich kosmetyków zaliczyło klapę, np. kremy pod oczy czy kuracja do włosów.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 13:14   #3799
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W jakim sensie średnie?
Na pewno nie wszystko tej marki bym poleciła, a już na pewno nie każdemu, ale mają kilka produktów bardzo udanych, m. in. wspomniane serum i toniki, lubiłam też szampon imbirowy i osobiście nie używałam, ale wiem od paru osób oraz z opinii w internecie, że ich kremy do twarzy są bardzo dobre, natomiast u mnie kilka ich kosmetyków zaliczyło klapę, np. kremy pod oczy czy kuracja do włosów.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
nie trafilam na nic procz khadi do wlosow, co warte byloby uwagi, polec cos konretnego pls oczywiscie mialam na mysli indyjskie marki, polska orientane znam akurat tylko z nazwy, ale slyszalam wiele pozytywnych opinii o niej, sama z kolei zrezygnowalam z kremow pod oczy, tak ogolnie mowiac

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie to bez roznicy, i tak nosze maseczki 8 godzin w pracy i musza to byc produkty spelniajace standardy szpitalne, wiec kombinowanie jakichs specjalnych maseczek na pol godziny zakupow to dla mnie za duzo zachodu.
o matko, jestes dzielna! jak standardy to wiadomo, mam kilka fizelinek w szufladzie na w razie czego, ja nosze maseczke tylko podczas zakupow i zalatwiania spraw, pracuje zdalnie.

Edytowane przez 77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Czas edycji: 2020-09-27 o 13:07
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 13:23   #3800
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie to bez roznicy, i tak nosze maseczki 8 godzin w pracy i musza to byc produkty spelniajace standardy szpitalne, wiec kombinowanie jakichs specjalnych maseczek na pol godziny zakupow to dla mnie za duzo zachodu.
A one są takie z filtrem czy coś? Bo może to jest lepsze niż te bawełny, co ja noszę...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 08:59   #3801
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88164338]nie trafilam na nic procz khadi do wlosow, co warte byloby uwagi, polec cos konretnego pls oczywiscie mialam na mysli indyjskie marki, polska orientane znam akurat tylko z nazwy, ale slyszalam wiele pozytywnych opinii o niej, sama z kolei zrezygnowalam z kremow pod oczy, tak ogolnie mowiac

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------



o matko, jestes dzielna! jak standardy to wiadomo, mam kilka fizelinek w szufladzie na w razie czego, ja nosze maseczke tylko podczas zakupow i zalatwiania spraw, pracuje zdalnie.[/QUOTE]Z Khadi bardzo fajne są te maseczki do twarzy w puszkach, świetne do cer trądzikowych, ja miałam tę Vetiver. Z innych orientalnych kosmetyków polecam olej Sesa do włosów, z tym, że on bardzo mocno pachnie ciężkimi perfumami, więc jeżeli masz wrażliwy nos, to ostrzegam, ale jest jeszcze olej Heenara i musztardowy, też świetne i ten pierwszy ma normalny w miarę zapach, a tego drugiego osobiście nie miałam. Jest też marka Dabur, która słynie m. in. z bardzo dobrych past do zębów. Tyle na ten moment mi przyszło do głowy.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 09:43   #3802
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A one są takie z filtrem czy coś? Bo może to jest lepsze niż te bawełny, co ja noszę...
Nie, to są zwykle maski szpitalne z gumką. W szpitalu powinno się ich używać właściwie tylko do transportu pacjentów i tego typu czynności, ale nosi się do wszystkiego.
Moim zdaniem lepiej się w nich oddycha niż w materiałowych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 14:29   #3803
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z Khadi bardzo fajne są te maseczki do twarzy w puszkach, świetne do cer trądzikowych, ja miałam tę Vetiver. Z innych orientalnych kosmetyków polecam olej Sesa do włosów, z tym, że on bardzo mocno pachnie ciężkimi perfumami, więc jeżeli masz wrażliwy nos, to ostrzegam, ale jest jeszcze olej Heenara i musztardowy, też świetne i ten pierwszy ma normalny w miarę zapach, a tego drugiego osobiście nie miałam. Jest też marka Dabur, która słynie m. in. z bardzo dobrych past do zębów. Tyle na ten moment mi przyszło do głowy.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
dzieki za info! z dabur pamietam lata temu popularna byla pasta w neem wlasnie, chyba nawet komus ja kiedys wiozlam z azji...stare dobre czasy
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 15:45   #3804
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, to są zwykle maski szpitalne z gumką. W szpitalu powinno się ich używać właściwie tylko do transportu pacjentów i tego typu czynności, ale nosi się do wszystkiego.
Moim zdaniem lepiej się w nich oddycha niż w materiałowych.
Dokładnie.
Po materiałowych w niektórych miejscach robiły mi się krostki, po których na długo pozostawał stan zapalny. Nie mogłam się tego cholerstwa pozbyć przez parę tygodni.

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88169435]dzieki za info! z dabur pamietam lata temu popularna byla pasta w neem wlasnie, chyba nawet komus ja kiedys wiozlam z azji...stare dobre czasy[/QUOTE]

Miałam tę pastę z neem z Dabura. Cały czas są w sprzedaży
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 15:48   #3805
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A jakie to są te szpitalne? Te takie zwykłe jednorazowe jedna strona jasna, druga błękitna?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 16:02   #3806
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A jakie to są te szpitalne? Te takie zwykłe jednorazowe jedna strona jasna, druga błękitna?
Tak.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 07:09   #3807
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Miałam tę pastę z neem z Dabura. Cały czas są w sprzedaży
o, to nie wiedzialam, thx

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, to są zwykle maski szpitalne z gumką. W szpitalu powinno się ich używać właściwie tylko do transportu pacjentów i tego typu czynności, ale nosi się do wszystkiego.
Moim zdaniem lepiej się w nich oddycha niż w materiałowych.
serio lepiej niz w jedwabiu? material materialowi nierowny, a do fizelinki nic nie mam, jest calkiem ok. Jedwabik oczywiscie poza praca w szpitalu rzecz jasna, zawsze warto choc raz raz sprobowac zeby wyrobic sobie zdanie krostek bym sie w jego wypadku nie spodziewala, ale juz od bawelny predzej.

Edytowane przez 77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Czas edycji: 2020-09-30 o 07:25
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 09:49   #3808
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88171019]

serio lepiej niz w jedwabiu? material materialowi nierowny, a do fizelinki nic nie mam, jest calkiem ok. Jedwabik oczywiscie poza praca w szpitalu rzecz jasna, zawsze warto choc raz raz sprobowac zeby wyrobic sobie zdanie krostek bym sie w jego wypadku nie spodziewala, ale juz od bawelny predzej.[/QUOTE]

Nie wiem, nie oddychałam nigdy przez jedwab. No i jednak te maski mają konkretną rolę, czyli maja ograniczyć rozsiewanie zarazków (uważam je za generalnie dobry pomysł w środkach komunikacji publicznej w sezonie jesienno-zimowym). Maski przeznaczone na rynek medyczny odpowiadają jednak określonym standardom, są dostępne badania nt ich skuteczności. Jak sobie sama uszyję maskę, to ani nie potrafię określić stopnia ochrony, ani na żadne badania się nie powołam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 10:03   #3809
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie oddychałam nigdy przez jedwab. No i jednak te maski mają konkretną rolę, czyli maja ograniczyć rozsiewanie zarazków (uważam je za generalnie dobry pomysł w środkach komunikacji publicznej w sezonie jesienno-zimowym). Maski przeznaczone na rynek medyczny odpowiadają jednak określonym standardom, są dostępne badania nt ich skuteczności. Jak sobie sama uszyję maskę, to ani nie potrafię określić stopnia ochrony, ani na żadne badania się nie powołam.
Do mnie przemówił jeden z ekspertów w TV, ale nazwiska nie pamiętam, że maseczka chroni głównie przed "ciężkim" aerozolem i tu akurat pewnie każda bariera się jakoś sprawdza. I tak teraz myślę, że w komunikacji publicznej to mogłoby być nawet niegłupie.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 12:02   #3810
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88171019]o, to nie wiedzialam, thx[COLOR="Silver"][/QUOTE]

Obecnie w dobrej cenie jest np. w Zrób Swój Kosmetyk i w aptece Gemini
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.