Plamy po brevoxylu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Jak pozbyć się zmarszczek, utrzymać młody i naturalny wygląd skóry? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-06-05, 16:55   #1
okropna
Przyczajenie
 
Avatar okropna
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10

Plamy po brevoxylu


Witam. Moim problemem są czerwone plamy po brevoxylu.
Podczas 2- miesięcznego jego używania moje policzki są CAŁE usiane w czerwone przebarwienia(wyglądają jak pozapalne). Jednak nie mam trądziku ropowiczego, a zaskórnikowy.
Nie pomogła mikrodermabrazja ani kwasy.
Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Czy mogły one być spowodowane tym, że kiedyś chodziłam do kosmetyczki, a ona wyciskała mi zaskórniki nakłuwając je igłą( mimo, że naskórek był gładki jednolity, powstały rany w głębszych warstwach?)
okropna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 17:49   #2
Vente
Rozeznanie
 
Avatar Vente
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 538
Dot.: Plamy po brevoxylu

Dermatolog mi powiedziała, że takiego nakłuwania wogóle nie powinno się stosować przy trądziku. Może te czerwone plamy to stan zapalny po zabiegu, albo po prostu spalona skóra od Brevoxylu Albo podrażnienie, bo kwasy i brevoxyl to strasznie "wyżerająca" mieszanka. Myślę, ze ostro przekombinowałaś ze złuszczaniem (kwasy+ mikro+brevoxyl). Spróbuj w aptece poprosić o krem kojący. Ja polecam Ci Avene Cicalfate, albo tańszy Lipobase, albo Ivostin. Pomogły mi po silnych kosmetykach na trądzik, które wysuszyłi i spaliły mi twarz. No i na jakiś czas odstawić mikrodermabrazję, kwasy, peelingi i wszystkie kosmetyki z alkoholem. Powinno pomóc.
__________________
It's not who you are that holds you back, it's who you think you're not
Vente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 19:53   #3
okropna
Przyczajenie
 
Avatar okropna
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Plamy po brevoxylu

nie, nie nie. Nie o to mi chodziło Kwasy i mikro oczywiście były po odstawieniu brevoxylu i to w odstępach jakoś 4-5msc.
I nie sądzę by były to stany zapalne, ponieważ to nie są żadne grudki, ani nic. Jak normalne czerwono-sine przebarwienia.
Kosmetyków z alkoholem nie używam, żadnych agresywnych także.
okropna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 09:08   #4
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: Plamy po brevoxylu

Cytat:
Napisane przez okropna Pokaż wiadomość
Witam. Moim problemem są czerwone plamy po brevoxylu.
Podczas 2- miesięcznego jego używania moje policzki są CAŁE usiane w czerwone przebarwienia(wyglądają jak pozapalne). Jednak nie mam trądziku ropowiczego, a zaskórnikowy.
Nie pomogła mikrodermabrazja ani kwasy.
Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Czy mogły one być spowodowane tym, że kiedyś chodziłam do kosmetyczki, a ona wyciskała mi zaskórniki nakłuwając je igłą( mimo, że naskórek był gładki jednolity, powstały rany w głębszych warstwach?)
Jeżeli na skórze ma Pani czerwone plamy, to nie są to przebarwienia. Plamy pigmentacyjne są zawsze w odcieniach brązu. Czerwone plamki, jeżeli nadal stosuje Pani Brevoxyl, mogą być związane z podrażnieniem skóry przez jego działanie (można spróbować mniej i rzadziej stosować Brevoxyl, a jego miejsce częściowo zastąpić innym lekiem), mogą również być pozostałością głębszych zmian trądzikowych lub powstać na skutek ich wyciskania. Proponowałabym, żeby skórę Pani zobaczył dermatolog, bo niestety bez obejrzenia nie będzie można nic poradzić.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:16.