Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-02, 14:10   #1
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364

Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?


Cześć

Nie znam się kompletnie na samochodach niestety, a przyszedł czas na kupno nowego. Rozważam kilka modeli obecnie, czy któraś z Was ma doświadczenia z którymś z nich i chciałaby się podzielić?

- Kia Stinger
- Audi A5 Sportback
- Alfa Romeo Giulia

Ewentualnie:
- Mazda 6 Sedan
- Toyota Camry

Głównie chodzi mi o komfort jazdy i jakieś osobiste odczucia, osiągi i tego typu rzeczy już sobie posprawdzałam. Jestem też po jazdach próbnych, ale wiadomo, że w ciągu tych 20 minut można wszystkiego nie wyczuć. Kwestia jest jeszcze taka, że chociaż wszystkie samochody są w naszym budżecie to Audi i Alfa Romeo to już trochę górna granica tego ile chcemy dać za samochód, są też dwukrotnie droższe od np. Toyoty, może ktoś mądrzejszy się wypowie czy "warto" dopłacić, przynajmniej w jego odczuciu.

Przyjmę też sugestie innych modeli
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 07:42   #2
sanols
Przyczajenie
 
Avatar sanols
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 25
Dot.: Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?

Chyba bardzo nieodpowiednie forum wybierasz do takich pytań xD
sanols jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 08:13   #3
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?

Cytat:
Napisane przez sanols Pokaż wiadomość
Chyba bardzo nieodpowiednie forum wybierasz do takich pytań xD
Myślałam, że od tego jest podforum motoryzacyjne

Ale może faktycznie się rozejrzę za jakimiś forami dla pasjonatów, dzięki
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 12:39   #4
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?

Nie znam się na samochodach aż tyle, żeby doradzać, ale wiem, że ja bym mazdy nie wzięła Mój tata ma, ogólnie auto fajne, ale na pewno nie dla niskich osób. Niskie fotele (tak, wiem, że można regulować wysokość, ale ja tak czy inaczej czuję się w nim, jak w okopie albo innym dole), wysoko szyby, długi dziób samochodu, który nie ułatwia manewrowania w centrum (nie wiem jak się ma na tle innych).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 10:36   #5
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie znam się na samochodach aż tyle, żeby doradzać, ale wiem, że ja bym mazdy nie wzięła Mój tata ma, ogólnie auto fajne, ale na pewno nie dla niskich osób. Niskie fotele (tak, wiem, że można regulować wysokość, ale ja tak czy inaczej czuję się w nim, jak w okopie albo innym dole), wysoko szyby, długi dziób samochodu, który nie ułatwia manewrowania w centrum (nie wiem jak się ma na tle innych).
Mazdą mam dzisiaj jazdę próbną, to ocenię, niestety jestem dość niska

Ale ostatecznie chyba skłaniam się ku Kii Stinger, wyposażona we wszystkie dostępne opcje wychodzi cenowo podobnie do Audi, osiągi ma wyższe, wizualnie też piękna.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 00:17   #6
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Cześć



Nie znam się kompletnie na samochodach niestety, a przyszedł czas na kupno nowego. Rozważam kilka modeli obecnie, czy któraś z Was ma doświadczenia z którymś z nich i chciałaby się podzielić?



- Kia Stinger

- Audi A5 Sportback

- Alfa Romeo Giulia



Ewentualnie:

- Mazda 6 Sedan

- Toyota Camry



Głównie chodzi mi o komfort jazdy i jakieś osobiste odczucia, osiągi i tego typu rzeczy już sobie posprawdzałam. Jestem też po jazdach próbnych, ale wiadomo, że w ciągu tych 20 minut można wszystkiego nie wyczuć. Kwestia jest jeszcze taka, że chociaż wszystkie samochody są w naszym budżecie to Audi i Alfa Romeo to już trochę górna granica tego ile chcemy dać za samochód, są też dwukrotnie droższe od np. Toyoty, może ktoś mądrzejszy się wypowie czy "warto" dopłacić, przynajmniej w jego odczuciu.



Przyjmę też sugestie innych modeli
Jeśli chcesz dobry i niezawodny samochód to skreśl Kia poza tym wartość samochodu po kilku latach jest bardzo maly

Jeśli modele audi i alfa są na górnej granicy, sprawdź opel insignia, volvo V40 ( najmniejszy model, bardzo lubię), V60 większy i droższy.

Nie pisałaś nic o pojemności bagażnika, ile chcesz miejsca na tylnych siedzeniach itd... ile dziennie jeździsz.

Komfort jazdy ( z doswiadczenia) to audi, mercedes i BMW + niezawodność, jakość i serwis



Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edytowane przez 12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Czas edycji: 2019-10-11 o 00:22
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 06:17   #7
BEmil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 2
Dot.: Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?

Opla i Alfę też sobie odpuść chyba że lubisz zwiedzać warsztaty samochodowe, wybierz Volvo albo Audi ewentualnie poszukaj BMW lub Mercedesa.
BEmil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-11, 02:51   #8
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?

Moj maz ma zeszloroczna Toyote Camry, ma slabosc do tej marki (wczesniej mial Corolle z 2012).
Czasami jezdze jego autem i lubie je, chociaz dla siebie bym go nie kupila, ale wylacznie dlatego, ze jestem wybredna jesli chodzi o wyglad i wizualnie bardziej podobaja mi sie Mazdy Kia mi sie nie podoba
Jesli chodzi o awaryjnosc Toyoty, to nie mam zastrzezen, poprzednie auto maz mial przez 6 lat i nic sie z nim nie dzialo, z obecnym tez poki co wszystko jest ok. A Toyota jest tutaj chyba najbardziej popularna marka, wiec nie byloby zadnego problemu z ewentualna naprawa czy zorganizowaniem czesci zamiennych.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 08:35   #9
AdamAd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 2
Dot.: Który z tych samochodów wybrać? Klasa średnia/wyższa?

Bez wahania powiem Audi komfort jazdy najlepsza, Alfy bym za darmo nie chciał.
AdamAd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 09:35:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.