Terminacja ciąży cz.3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-29, 19:45   #1
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610

Terminacja ciąży cz.3


To już trzecia część wątku, oby było nas tu jak najmniej

link do części pierwszej:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=531868

oraz do części drugiej:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=951916
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 08:09   #2
milk1020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 191
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dzięki Roma
No niestety mamy tą "przyjemność" kończyć poprzedni wątek.. Ale dobrze, że jest to forum i to wsparcie z niego płynące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
15 tc + 5d [*] K.
milk1020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 08:53   #3
natcystic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 84
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

"W tą środę mam wizytę u dr prowadzącej, ona sama na wizycie zapytała o moją decyzję dot.T i ja ogólnie już jej wyjaśniłam co myślę i co zrobię... Wydaje mi się, że jeżeli miałabym zaświadczenie od Roszkowskiego lub genetyka, to w B-stoku by się dało... Dowiem się we środę wszystkiego. A dr R. zapytam chyba wprost czy mam jechać za granicę :-( To psychicznie jest nie do zniesienia..."

OtoJa90 cześć, też jestem z Białegostoku. Czy odstałaś odmowę T na piśmie? W usk jest ordynator ( nie mogę sobie przypomnieć imienia, jak będzie trzeba to poszukam) który w 100% popiera T. A on wraz z jeszcze jedną osobą tworzą komisje.
natcystic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 09:15   #4
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Chory kraj, ale po tym co się dzieje podejrzewam że raczej lepiej nie będzie, bardzo żałuję że ktoś kto nie miał styczności Z T podejmuje decyzję za nas..
No dobra, spójrzmy na to innym okiem, chcą zakazać T, ale nie każdą rodzinę stać aby pojechać za granicę,i co wtedy?
A ja mam dziś ciężki dzień.. pogoda zła, nastrój i wogole. Wczoraj wróciłam z pracy, mój naburmuszony cholera wie o co, a dziś normalnie do mnie gadał, nie rozumiem :-( chyba on miał wczoraj gorszy dzień a dziś dopadło i mnie ..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 09:15   #5
Paula_38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

A ja właśnie dostałam telefon, że skierowanie na T. już czeka na mnie podpisane... Nie ukrywam, że stres właśnie zaczyna mnie zżerać... ogarniam się, dopakowywuję torbę, która już czeka i jadę po skierowanie, a później do szpitala - mam nadzieję, że już dzisiaj mnie wezmą na oddział. Chciałabym już być po wszystkim... chociaż i tak dzięki temu, że miałam biopsję kosmówki (na którą zdecydowałam się prywatnie bo byłam zupełnie nie do życia przez stres i niepewność) wszystko potoczyło się znacznie szybciej. Amniopunkcję miałam mieć dzisiaj...
Paula_38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 09:25   #6
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Paula i w jakim szpitalu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 09:54   #7
Paula_38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Karolkowa_86 skierowanie mam stricte do szpitala Żeromskiego oczywiście Kraków. Właśnie ruszam w drogę.. Gomerka pisała, że problemu tam nie miała chociaż ordynator pomarudził trochę pod nosem.. nastawiam się póki co, że mogą mi kazać przyjść jutro rano, ale tak czy inaczej , że wszystko się rozwiąże w tym tygodniu...
Paula_38 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-30, 10:09   #8
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nie byłam tam, ale jeśli jest ok opieka i pielęgniarki to dobrze. Choć teraz to brzmi fatalnie.. Mąż z Tobą jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 10:59   #9
Paula_38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Skierowanie odebrane, popłakałam się... ehhh a gdzie jeszcze do samej T.... mąż w pracy, ale jadę właśnie go zgarnąć i jedziemy do szpitala. Żeromski nie jest zły, rodziłam tam 4 lata temu i ponownie wybrałabym ten szpital... no cóż, szkoda że nie dane mi było....
Paula_38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 11:06   #10
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jeszcze będziesz miała maleństwo :-* pisz jak będziesz już w szpitalu, czy udało się dostać dziś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 11:43   #11
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Paula_38 to już ostatnia prosta, do momentu T czas się dłuży niemiłosiernie, pamiętam,że też moment wypisywania skierowania na T był dla mnie ciężki, wcześniej to co się działo było abstrakcją jakąś a to słowo na kartce papieru było już takie namacalne
już niedługo będzie po wszystkim, pamiętaj
trzymam kciuki,żeby poszło sprawnie, jak coś to pytaj
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-30, 12:29   #12
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Paula, trzymaj się Kochana daj znać jak będziesz coś wiedziała.

Ja jutro na wizycie u dr Roszkowskiego poproszę o skierowanie na T. Tylko pytanie czy wypisze czy kaze czekac na wyniki amniopunkcji. Co w moim przypadku to zmieni? Nie rozumiem po co mam ją robić.
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 13:54   #13
Paula_38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dzięki Dziewczyny za dodawanie otuchy. Leżę już na oddziale, ordynatora nie było i odesłali mnie od razu na izbę przyjęć. Trochę formalności było, ale jestem już po pierwszej dawce globulek dopochwowych. Jest ciężko...siedzę i ryczę. No nic, pozostaje mi teraz tylko czekać aż organizm zareaguje i zacznie się coś dziać...zaproponowali mi rozmowę z psychologiem, ale na razie odpuściłam, powiedziałam że się zastanowię.
Paula_38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 13:58   #14
eve848
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dostalam godzinę temu tabletkę i już mnie boli brzuch jak przy okresie. Wy też tak mialyscie?
eve848 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 15:13   #15
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

tak, mnie zaczęło boleć mocniej niż na okres już po pierwszej dawce po pol godzinie od podania (mialam od razu podane 2 do polkniecia i 2 dołem), potem przeszło, po 5 godzinach dostałam drugą dawkę po której ruszyło, ale nie od razu, odeszły wody, ale skurcze oslably,pozniej skurcze sie wyciszyly wiec na koniec oksytocyne mi dali i po tym już sie udało i byłam po okolo 30 minutach łyżeczkowana
jestesmy z Toba
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 15:16   #16
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

natcystic, u mnie jest skomplikowana sytuacja jeżeli chodzi o przypadek, ale jutro idę do lekarza prowadzącego i dopytam o wszystko. Czy mam pisać jakieś podanie czy czekać jeszcze na wynik, który odbieram 7.02 od dr Roszkowskiego, także mam nadzieję, że jestem już coraz bliżej końca tego piekła...
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 16:36   #17
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
natcystic, u mnie jest skomplikowana sytuacja jeżeli chodzi o przypadek, ale jutro idę do lekarza prowadzącego i dopytam o wszystko. Czy mam pisać jakieś podanie czy czekać jeszcze na wynik, który odbieram 7.02 od dr Roszkowskiego, także mam nadzieję, że jestem już coraz bliżej końca tego piekła...
OtoJa90, bądź przygotowana i 7.02 idz już z pezygotowanym podaniem i wszystkimi dokumemtami. Ja mam juz napisane pismo (jak będziesz potrzebowała w napisaniu to daj znać) i idę z nim na amniopunkcje i od razu jutro proszę doktora o skierowanie ma T.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 16:45   #18
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

kalade, dziękuję Jutro mam nadzieję moja dr mi pomoże. Ona sama na poprzedniej wizycie zaczeła ten temat i mówiła, że niestety "wszyscy chcą być świętsi od samego Pana Boga"...

Z podaniem się napewno odezwę i napisz co jutro powie Roszkowski na wizycie.
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 17:13   #19
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
kalade, dziękuję Jutro mam nadzieję moja dr mi pomoże. Ona sama na poprzedniej wizycie zaczeła ten temat i mówiła, że niestety "wszyscy chcą być świętsi od samego Pana Boga"...

Z podaniem się napewno odezwę i napisz co jutro powie Roszkowski na wizycie.
Trzymam kciuki, żebyś czegoś się dowiedziała.
Ja też wracajac ze szpitala wstąpie do mojej kliniki po zwolnienie lekarskie i chwilę porozmawiać z lekarką jak się uda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-30, 17:33   #20
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Paula ? Jak się czujesz ? EVE a Ty ? Myślami jestem z Wami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 18:03   #21
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć dziewczyny

Jestem nowa tutaj. Trochę was poczytałam. Tez mam skierowanie na terminację tylko mamy problem. Od początku. Córka urodziła się ze śmiertelna choroba genetyczna ma prawie 4 lata. Jest leżąca. ProwadZilo nas centrum zdr dZiecka. WsZystkoe badania i konsultacje. Z mężem tez mieliśmy badania i okazało się ze jesteśmy bezobjawowym nosicielami i jest 25% na chore dziecko. Aktualnie jestem w 18 tc. Miałam biopsje kosmowki i okazał się strasZny pech. Chłopiec również z ta sama choroba. Po milionach roZmow jeszcze na samym początku o rozważaniu, kalkulowaniu zdecydowaliśmy się ze zakończymy ciąże. Jednak dr z Warszawy nagadał nam ze jest rejonizacja od niedawn i Żebym szukała u siebie na Podkarpaciu kogoś. Jeśli nikt się nie zgodzi to maja dać to na piśmie, wysyłam do wawy i bedą myśleć co dalej. Po milionach telefonów dowiedziałam się Ze rejonizacja to ściema. Dzwoniłam do pro familli do rZeszowa i powiedziano mi ze podpisali klauzulę ale po prZyjsciu na izbę, konsultacji i badaniu lekarz dyZurny podejmuje decyzje indywidualnie, jeśli zagraża zdrowiu i życiu matki. Pewnie s się to ominąć bo oni tez tak mącą. Zostaliśmy sami moZna powiedzieć. Była któraś z was w takiej sytuacji? Przyznam ze tutaj lub ewentualnie Kraków byłby najlepszy żeby tyle nie jeździć z córka. Zobaczymy co zadecydują jutro w pro familli. A jeśli nie wyraża Zgody to juz sama nie wiem co robić ręce mi opadły i nie mamy sił. Na sam koniec jeszcze utrudniają chocia i tak łatwo nie jest.
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 18:55   #22
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

nie ma rejoniazcji o czym bardzo dobitnie mi jedna pani doktor powiedziala gdy chcialam przyjechac miesiąc temu, bo mialam krwawienie
poszukaj w starych wątkach dziewczyn z Krakowa i napisz na prv, na pewno ktoś był, czasem potrzebny jest jeden ludzki lekarz, który Cię przyjmie i to wystarczy, da Ci skierowanie, nie daj się odprawić z kwitkiem bo masz do tego prawo
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 19:26   #23
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

OtoJa90, Ty miałaś robioną amniopunkcję u Roszkowskiego? Czy to prawda, że wynik będzie w ciągu około tygodnia? Wszędzie czytam, że to 3-4 tygodnie oczekiwania...
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 19:29   #24
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Roma a na skierowanie od lekarza z Warszawy bedą złe patrzeć czy tez wchodzi w grę?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 19:48   #25
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Kalade, ja miałam robioną biopsję kosmówki na badanie mikromacierzy, czy mega dokładnie badanie kariotypu, który też niestety wszystkiego nie bada i jeszcze to DNA z tej biopsji mieli wyizolować na inne badanie, którego wynik ma być właśnie 7.02, czyli 3 tygodnie po badaniu.

Na ostatniej wizycie wspominał coś, że u mnie chce jeszcze zrobić amniopunkcję...

Dziewczyny coś mówiły, że wyniki amniopunkcji są podobno teraz w ciągu tygodnia, bo podpisali jakaś umowę na przyspieszone badania... Ale nie wiem dokładnie o co chodzi.
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 19:50   #26
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nagi prawda jest taka że ze skierowaniem muszą Cię przyjąć czy to będzie Kraków Warszawa czy inne miasto, a jak ktoś Ci odmówi to na piśmie wszystko bierz ! I nie dawaj się zbyć, a jak to nie pomoże konsultant wojewódzki zostaje! Chory kraj naprawdę, nie dość że ma dziewczyna tyle cierpienia, to jeszcze dodają no cofamy się do średniowiecza naprawdę !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 19:51   #27
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
Kalade, ja miałam robioną biopsję kosmówki na badanie mikromacierzy, czy mega dokładnie badanie kariotypu, który też niestety wszystkiego nie bada i jeszcze to DNA z tej biopsji mieli wyizolować na inne badanie, którego wynik ma być właśnie 7.02, czyli 3 tygodnie po badaniu.

Na ostatniej wizycie wspominał coś, że u mnie chce jeszcze zrobić amniopunkcję...

Dziewczyny coś mówiły, że wyniki amniopunkcji są podobno teraz w ciągu tygodnia, bo podpisali jakaś umowę na przyspieszone badania... Ale nie wiem dokładnie o co chodzi.
A to przepraszam, coś mi się już pomieszało
Nie mogę znaleźć żadnych aktualnych informacji właśnie na ten temat. Powiedział wczoraj, że wyniki około tygodnia, więc mam nadzieję, że rzeczywiście tak będzie... Okaże się jutro..
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 19:56   #28
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

natcystic, czy podalabyś mi nazwisko tego ordynatora z Białegostoku? Byłbym bardzo wdzięczna.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Kalade, wszystkie Dziewczyny, które miały amnio były informowane, że wynik za tydzień lub za dwa w zależności od USG i przypadku, więc napewno tak jest. Tam jest za duży Sajgon, żeby mieli ot tak ściągać ludzi, gdyby wyników nie było.
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 19:57   #29
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
natcystic, czy podalabyś mi nazwisko tego ordynatora z Białegostoku? Byłbym bardzo wdzięczna.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Kalade, wszystkie Dziewczyny, które miały amnio były informowane, że wynik za tydzień lub za dwa w zależności od USG i przypadku, więc napewno tak jest. Tam jest za duży Sajgon, żeby mieli ot tak ściągać ludzi, gdyby wyników nie było.
dziękuję!
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 20:01   #30
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Kalade, a co Ci dr mówił na wizycie odnoście USG, że faktycznie potwierdza, to co Twój lekarz?
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.