Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-01, 11:37   #1
darkdot
Zakorzenienie
 
Avatar darkdot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 268
GG do darkdot

Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?


Hej Chciałabym kupić rodzicom w prezencie bożonarodzeniowym nowy ekspres do kawy, obecny ma swoje lata świetności dawno za sobą. Tylko ja kompletnie na kawie się nie znam, nie piję, nie lubię. Mam nadzieję, że znajdą się tutaj amatorki kaw i podpowiedzą mi trochę.
Lepszy jest ekspres ciśnieniowy czy przelewowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Może Wy macie jakiś dobry sprzęt i możecie coś polecić? No i istotna sprawa to cena... Póki co jestem studentką i nie mogę uderzyć sobie wieeeelkim rachunkiem po portfelu. Dzięki za pomoc!

Edytowane przez darkdot
Czas edycji: 2012-12-01 o 11:40
darkdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 11:59   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Pytanie, czy rodzice chcieliby taki ekspres i na ile są smakoszami, a na ile po prostu piją dużo kawy.

Przelewowy ekspres robi w sumie zalewajkę, z tego espresso nie będzie, ale dużo osób lubi właśnie taką kawę.

Ciśnieniowy jest lepszy do robienia mocnej kawy, robi takie espresso jak w kawiarni. Ja mam jednak mieszane uczucia, bo po pierwsze porządny, niepsujący się ekspres ciśnieniowy jest drogi, po drugie zajmuje dużo miejsca no i sporo jest tytłania się w fusach, zakręcania, dokręcania itp. Ostatnio zrobiła się duża moda na te ekspresy, ale prawdę mówiąc, uważam, ze większości ludzi są niepotrzebne, szczególnie jeśli zamierzają tam sypać przeciętną kawę. Z drugiej strony właśnie przez tę modę jest fajnym prezentem i gadżetem do pochwalenia się.

Dobrą metodą do robienia małych ilości kawy (dla 1- kilku osób) jest kawiarka - taki ekspresik, który się stawia na kuchence, taki jak to:
http://wloskieespresso.pl/collection...rki-aluminiowe
Działa jak ekspres ciśnieniowy. Też jest trochę zakręcania i mycia. Są różne wielkości na różną ilość porcji kawy. To też jest modne i eleganckie, można wybierać z różnych wzorów.

Najbardziej tradycyjną metodą robienia kawy jest dżezwa, czyli turecki tygielek. W Polsce ludziom myli się robienie kawy po turecku w tygielku (czyli licząca setki lat tradycja, na długo przed wynalezieniem ekspresu) z błędem, jakim jest zaparzanie kawy przez zalanie jej wrzątkiem. Tymczasem kawa z dżezwy jest tak samo dobra jak z ekspresu, jeśli nie lepsza. Wg mnie jest to najlepsza metoda do użytku domowego, bo po użyciu tygielek zwyczajnie się myje i nic nie trzeba rozkręcać, płukać, zakręcać itp. Mamy też idealną kontrolę nad mocą naparu i długością przygotowania. Ale jak mówię, w Polsce wokół "kawy po turecku" nagromadziły się mity.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-12-01 o 12:01
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 12:07   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Pytanie, czy rodzice chcieliby taki ekspres i na ile są smakoszami, a na ile po prostu piją dużo kawy.

Przelewowy ekspres robi w sumie zalewajkę, z tego espresso nie będzie, ale dużo osób lubi właśnie taką kawę.

Ciśnieniowy jest lepszy do robienia mocnej kawy, robi takie espresso jak w kawiarni. Ja mam jednak mieszane uczucia, bo po pierwsze porządny, niepsujący się ekspres ciśnieniowy jest drogi, po drugie zajmuje dużo miejsca no i sporo jest tytłania się w fusach, zakręcania, dokręcania itp. Ostatnio zrobiła się duża moda na te ekspresy, ale prawdę mówiąc, uważam, ze większości ludzi są niepotrzebne, szczególnie jeśli zamierzają tam sypać przeciętną kawę. Z drugiej strony właśnie przez tę modę jest fajnym prezentem i gadżetem do pochwalenia się.

Dobrą metodą do robienia małych ilości kawy (dla 1- kilku osób) jest kawiarka - taki ekspresik, który się stawia na kuchence, taki jak to:
http://wloskieespresso.pl/collection...rki-aluminiowe
Działa jak ekspres ciśnieniowy. Też jest trochę zakręcania i mycia. Są różne wielkości na różną ilość porcji kawy. To też jest modne i eleganckie, można wybierać z różnych wzorów.

Najbardziej tradycyjną metodą robienia kawy jest dżezwa, czyli turecki tygielek. W Polsce ludziom myli się robienie kawy po turecku w tygielku (czyli licząca setki lat tradycja, na długo przed wynalezieniem ekspresu) z błędem, jakim jest zaparzanie kawy przez zalanie jej wrzątkiem. Tymczasem kawa z dżezwy jest tak samo dobra jak z ekspresu, jeśli nie lepsza. Wg mnie jest to najlepsza metoda do użytku domowego, bo po użyciu tygielek zwyczajnie się myje i nic nie trzeba rozkręcać, płukać, zakręcać itp. Mamy też idealną kontrolę nad mocą naparu i długością przygotowania. Ale jak mówię, w Polsce wokół "kawy po turecku" nagromadziły się mity.
kawiarka to fajny prezent. Wampierz masz dobry pomysl.
Ja polecam cisnieniowy ale skoro jestes studentka to pewnie nie masz 3 tysi na prezent.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 12:07   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Cytat:
Napisane przez darkdot Pokaż wiadomość
Hej Chciałabym kupić rodzicom w prezencie bożonarodzeniowym nowy ekspres do kawy, obecny ma swoje lata świetności dawno za sobą. Tylko ja kompletnie na kawie się nie znam, nie piję, nie lubię. Mam nadzieję, że znajdą się tutaj amatorki kaw i podpowiedzą mi trochę.
Lepszy jest ekspres ciśnieniowy czy przelewowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Może Wy macie jakiś dobry sprzęt i możecie coś polecić? No i istotna sprawa to cena... Póki co jestem studentką i nie mogę uderzyć sobie wieeeelkim rachunkiem po portfelu. Dzięki za pomoc!
A rodzice jaką kawę piją? I jaki ekspres teraz mają?

Ja nie polecam kupowania ekspresu przelewowego, bo dobra kawa z niego nie wychodzi Za to z ekspresu ciśnieniowego wychodzi dobra, o ile kupi się dobry sprzęt. A to kosztuje, naprawdę kosztuje… Chyba, że kupisz tani ekspres na kapsułki, ale on działa tak samo, jak tanie drukarki – sam sprzęt jest tani, ale koszta jego użytkowania są spore.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 12:09   #5
darkdot
Zakorzenienie
 
Avatar darkdot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 268
GG do darkdot
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Chcieć to by chcieli, wspominali, że przydałby się nowy ekspres, ale póki co mają inne wydatki.

Smakoszami bym ich nie nazwała, piją codziennie rano kawę z ekspresu, tata w dzień jeszcze z jedną, dwie wypije, raczej nie bawią się w cafe latte czy inne wymyślne kawy. Mają swoje ulubione gatunki i takie piją.

Coś w stylu tej kawiarenki mają, ale jakoś im się to nie sprawdziło i dalej używają starego ekspresu.

Na kapsułki to nie.

Obecnie mają przelewowy, ale modelu nie podam, nie wiem jaki to, jakiś starszy już.

Edytowane przez darkdot
Czas edycji: 2012-12-01 o 12:11
darkdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 12:14   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Darkdot, gdybyś kupowała kawiarkę, tak jak już tutaj radzono, to kup ją w sklepie stacjonarnym. Możliwe, że przepłacisz, ale przynajmniej będziesz miała pewność, że kawiarka jest dobrze zrobiona. Z moich doświadczeń wynika, że kawiarka musi swoje ważyć i lepiej, jak ma grubą drewnianą rączkę, która jest dobrze przymocowana. Ja zawsze odkręcam kawiarkę tak, że lekko naciskam albo na rączkę, albo na miejsce jej przymocowania. Plastikową łatwo w ten sposób złamać

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez darkdot Pokaż wiadomość
Chcieć to by chcieli, wspominali, że przydałby się nowy ekspres, ale póki co mają inne wydatki.

Smakoszami bym ich nie nazwała, piją codziennie rano kawę z ekspresu, tata w dzień jeszcze z jedną, dwie wypije, raczej nie bawią się w cafe latte czy inne wymyślne kawy. Mają swoje ulubione gatunki i takie piją.

Coś w stylu tej kawiarenki mają, ale jakoś im się to nie sprawdziło i dalej używają starego ekspresu.

Na kapsułki to nie.

Obecnie mają przelewowy, ale modelu nie podam, nie wiem jaki to, jakiś starszy już.
Jeśli lubią kawę z przelewowego, to kup przelewowy. Dobry ciśnieniowy, niestety, sporo kosztuje (dlatego sama używam teraz kawiarki).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 12:24   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Zdecydowanie jakościowo ciśnieniowy lepszy - mój małżon w tym siedzi.
Nawet, jeżeli rodzice piją zwykłą kawę nie bawiąc się w udziwnienia, to ona ma wyrazistszy, mocniejszy smak.
Pytanie - ile możesz na to przeznaczyć?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 13:16   #8
darkdot
Zakorzenienie
 
Avatar darkdot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 268
GG do darkdot
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Chatul, może nie tyle lubią z przelewowego, a taki mają, to z takiego piją. Wydaje mi się, że nie mieli porównania picia kawy z ciśnieniowego.

Obecnie rodzice parzą kawę w tym ekspresie przelewowym, mama potem dodaje mleczka do kawy i sobie piją razem rano w salonie. pytanie teraz czy zwracać uwagę na funkcję spieniania mleka, moc ekspresu i inne dodatki

Szajajaba mogłabym przeznaczyć na to max 250zł, może mało, ale póki co więcej nie dam rady

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Tak sobie myślę, skoro rodzice mają zwykły przelewowy, najprostszy ekspres to może teraz (jeśli dałoby się wyrobić w cenie) kupić ekspres trochę nowocześniejszy, np. właśnie z funkcją ubijania mleka, pianka i te sprawy, myślę, że mamie by się to spodobało.

Przykładowo znalazłam taki, na necie ma dobre opinie.
http://www.neo24.pl/?p=amica_ce_2011&aff_id=103113

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Jeszcze taki np. http://www.neo24.pl/?p=zelmer_13z014_brazowy
darkdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 13:22   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

mozesz im kupic takie elektryczne ^cos^ do ubijania mleka. wyglada jak mala trzepaczka. + kawiarka.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 14:25   #10
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Ta Amica jest całkiem dobra Mamy taką i jest prosta w obsłudze i robi pyszną kawę A w tesco jest za 170 zł
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 14:28   #11
darkdot
Zakorzenienie
 
Avatar darkdot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 268
GG do darkdot
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ta Amica jest całkiem dobra Mamy taką i jest prosta w obsłudze i robi pyszną kawę A w tesco jest za 170 zł
Oooo A powiedz mi proszę jak to jest z wysokością używanych filiżanek/kubków? Bo na to skarżą się użytkownicy w opiniach - że można tylko niskie filiżanki używać.
darkdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 14:53   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Cytat:
Napisane przez darkdot Pokaż wiadomość
Hej Chciałabym kupić rodzicom w prezencie bożonarodzeniowym nowy ekspres do kawy, obecny ma swoje lata świetności dawno za sobą. Tylko ja kompletnie na kawie się nie znam, nie piję, nie lubię. Mam nadzieję, że znajdą się tutaj amatorki kaw i podpowiedzą mi trochę.
Lepszy jest ekspres ciśnieniowy czy przelewowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Może Wy macie jakiś dobry sprzęt i możecie coś polecić? No i istotna sprawa to cena... Póki co jestem studentką i nie mogę uderzyć sobie wieeeelkim rachunkiem po portfelu. Dzięki za pomoc!
Co kto lubi - ja pije 'normalna' kawe, wolalbym normalny.
Cisnieniowe to raczej dla fanow latte i esspresso?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 16:39   #13
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Cytat:
Napisane przez darkdot Pokaż wiadomość
Oooo A powiedz mi proszę jak to jest z wysokością używanych filiżanek/kubków? Bo na to skarżą się użytkownicy w opiniach - że można tylko niskie filiżanki używać.
No bo one są głównie z myślą o małych filiżankach. Poszukaj modelu z większą odległością.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 23:15   #14
lakeithia
Zadomowienie
 
Avatar lakeithia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 611
GG do lakeithia
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Zdecydowanie bardziej polecam ciśnieniowy, najlepiej firmy Saeco!
__________________
Born in Poland. Living in America.
lakeithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 19:28   #15
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

ciśnieniowy elektrolux, szczerze polecam, jest świetny
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:17   #16
medik
Przyczajenie
 
Avatar medik
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 12
Thumbs up Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Ja mam ekspres xxxx Saeco i jest świetny. Robi pyszną kawę i jest banalny w obsłudze. Jeśli kupujesz rodzicom ekspres a lubią oni tylko zwykłą kawę z mleczkiem to nie zwracaj uwagi na funkcje spieniania mleka i takie tam różne. Warto żeby miał młynek, bo kawa ze świeżo zmielonych ziaren jest o wiele lepsza. Możesz nawet kupić starszy model jakiegoś ekspresu, tylko zwróć uwagę na ilość barów – nic powyżej 9-10 nie jest ci potrzebne, bo dokładnie z takim ciśnieniem robi kawę każdy ekspres – nawet taki chwalący się ciśnieniem 20 barów.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-07 o 10:23 Powód: ukryty link
medik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 22:39   #17
Anita_Godlewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11
Dot.: Ekspres do kawy - ciśnieniowy czy przelewowy?

Wszystko zależy od tego co kto lubi. Kawa z kawiarki jest esencjonalna i mocna, a z przelewówki z uwagi na długi proces zaparzania posiada dużo kofeiny. Dla mnie świeżo zmielonej i zaparzonej kawy z cremą z ciśnieniowki, nic nie zastąpi. Chociaż na wakacje zawsze zabieram ze sobą kawiarkę lub dripa.
Anita_Godlewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 10:18   #18
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Ile kaw dziennie może zrobić domowy ekspres? Czy jest to zawarte w instrukcji?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 22:22   #19
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Up. Ile kaw dziennie może zrobić domowy ekspres?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-15, 05:50   #20
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Up. Ile kaw dziennie może zrobić domowy ekspres?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma ograniczenia dziennego. Najczęściej w instrukcji/ karcie gwarancyjnej jest napisane ile kaw obejmuje gwarancja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 08:32   #21
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Nie ma ograniczenia dziennego. Najczęściej w instrukcji/ karcie gwarancyjnej jest napisane ile kaw obejmuje gwarancja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dlaczego pytam. Szukam ekspresu. Będę robić max 30 kaw dziennie. A firmy namawiają mnie na drogie ekspresy do gastronomii. A mój max to 3 tys


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 08:46   #22
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dlaczego pytam. Szukam ekspresu. Będę robić max 30 kaw dziennie. A firmy namawiają mnie na drogie ekspresy do gastronomii. A mój max to 3 tys


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie problem jest taki, że mało który producent napisze Ci wprost.
Delonghi pisze wprost: tylko użytek domowy, max 12 kaw dziennie (około 8760kaw)
Nivona: 9999kaw
Jura: 30 kaw dziennie
Itd itd


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 08:56   #23
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dlaczego pytam. Szukam ekspresu. Będę robić max 30 kaw dziennie. A firmy namawiają mnie na drogie ekspresy do gastronomii. A mój max to 3 tys


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zobacz ten ekspres
https://www.przyjacielekawy.pl/p/eks...bsidian-black/
Sama mam Miele od prawie 5 lat i polecam każdemu. Nie robi takich postojów między wykonywaniem kolejnej kawy jak np. Saeco.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 15:02   #24
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zobacz ten ekspres

https://www.przyjacielekawy.pl/p/eks...bsidian-black/

Sama mam Miele od prawie 5 lat i polecam każdemu. Nie robi takich postojów między wykonywaniem kolejnej kawy jak np. Saeco.

Hej. Czy on ma wszystko wyjmowane od frontu? Zbiornik wody, tacka ociekowa, fusy? Ile ma kaw mlecznych?3? Jeszcze muszę spr czy ma refulacje dyszy - na duże szklanki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 15:14   #25
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Generalnie problem jest taki, że mało który producent napisze Ci wprost.
Delonghi pisze wprost: tylko użytek domowy, max 12 kaw dziennie (około 8760kaw)
Nivona: 9999kaw
Jura: 30 kaw dziennie
Itd itd


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie podczas rozmów z firmami czuje się naciągana. Byle wziąć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Generalnie problem jest taki, że mało który producent napisze Ci wprost.
Delonghi pisze wprost: tylko użytek domowy, max 12 kaw dziennie (około 8760kaw)
Nivona: 9999kaw
Jura: 30 kaw dziennie
Itd itd


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie podczas rozmów z firmami czuje się naciągana. Byle wziąć. A nic w cenie 3 tys mi nie proponują. Z opcja kaw mlecznych


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 16:29   #26
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dlaczego pytam. Szukam ekspresu. Będę robić max 30 kaw dziennie. A firmy namawiają mnie na drogie ekspresy do gastronomii. A mój max to 3 tys


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z doświadczenia z reklamacjami wiem że wiele osób do małej gastronomii kupuje produkty domowe i niestety szybko je zajeżdża. W sklepie w którym pracuję trzeba było wycofać z oferty niektóre produkty bo nikt ich nie kupował do domu tylko np. do baru (zwłaszcza kostkarki do lodu i frytownice).
Wiadomo że na 30 kaw nie potrzebujesz super profesjonalnego ekspresu jak do Starbucksa, ale jak na domowy ekspres to jednak spore obciążenie. Szukaj raczej w markach z wyższej półki typu Jura, ich ekspresy powinny sobie poradzić. Nie będziesz się musiała stresować tym że ekspres padnie po kilku miesiącach i zostaniesz nagle bez urządzenia. [1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;86997131]Całe wieki nic nie sprzedawałam na Allegro, w sobotę cos tam mi poszło. I moje pytanie - jak to jest z płatnościami? Bo jak ja kupuje i płace blikiem lub karta, to od razu mam komunikat, ze sprzedający otrzymał moja wpłatę. A teraz cały czas mam, ze płatność rozpoczęta, kupujący wybrał płatność iPKO - czyli co, mam się martwić czy po prostu dalej czekać, bo klient robi przelew tradycyjny?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Opcji jest kilka, więc najlepiej skontaktuj się z kupującym i powiedz że nie masz wpłaty. Może być tak że ktoś wybrał przelew przez PayU, a zrobi zwykły przelew. Może być tak że źle wpisał np. tytuł wpłaty i jego płatność wisi jako niezidentyfikowana (wtedy kupujący musi się skontaktować z PayU i wyjaśnić sprawę). Ostatecznie jest też opcja że się rozmyślił i w ogóle nie zamierza płacić ani nawet poinformować Cię że zrezygnował z zakupu. Ostatnio popularne jest też twierdzenie że "to dziecko kupiło". Ta, jasne, mój kot też sam sobie robi zakupy na allegro i wybiera opcje dostawy, tylko jeszcze płacić się nie nauczyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 16:33   #27
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Z doświadczenia z reklamacjami wiem że wiele osób do małej gastronomii kupuje produkty domowe i niestety szybko je zajeżdża. W sklepie w którym pracuję trzeba było wycofać z oferty niektóre produkty bo nikt ich nie kupował do domu tylko np. do baru (zwłaszcza kostkarki do lodu i frytownice).
Wiadomo że na 30 kaw nie potrzebujesz super profesjonalnego ekspresu jak do Starbucksa, ale jak na domowy ekspres to jednak spore obciążenie. Szukaj raczej w markach z wyższej półki typu Jura, ich ekspresy powinny sobie poradzić. Nie będziesz się musiała stresować tym że ekspres padnie po kilku miesiącach i zostaniesz nagle bez urządzenia. Opcji jest kilka, więc najlepiej skontaktuj się z kupującym i powiedz że nie masz wpłaty. Może być tak że ktoś wybrał przelew przez PayU, a zrobi zwykły przelew. Może być tak że źle wpisał np. tytuł wpłaty i jego płatność wisi jako niezidentyfikowana (wtedy kupujący musi się skontaktować z PayU i wyjaśnić sprawę). Ostatecznie jest też opcja że się rozmyślił i w ogóle nie zamierza płacić ani nawet poinformować Cię że zrezygnował z zakupu. Ostatnio popularne jest też twierdzenie że "to dziecko kupiło". Ta, jasne, mój kot też sam sobie robi zakupy na allegro i wybiera opcje dostawy, tylko jeszcze płacić się nie nauczyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Niestety jura nie ma żadnego ekspresu do 3 tys z kawa mleczna. Chyba wezmę zaproponowany wyżej Miele.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 16:43   #28
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

I niestety, ale na serwisach szybko dojdą do tego, że ekspres był wykorzystywany przemysłowo a nie na użytek własny. Tak samo w ekspresach do użytku w biurach/firmach.

I warto pamiętać, że np podwójne espresso w większości będzie traktowane jak dwie kawy (jak wcisniesz 2xespresso). Więc licznik tyka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 16:45   #29
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
I niestety, ale na serwisach szybko dojdą do tego, że ekspres był wykorzystywany przemysłowo a nie na użytek własny. Tak samo w ekspresach do użytku w biurach/firmach.

I warto pamiętać, że np podwójne espresso w większości będzie traktowane jak dwie kawy (jak wcisniesz 2xespresso). Więc licznik tyka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak ktoś ma dużą rodzinę to co? Nigdzie nie ma napisane ile ktoś może wypić kaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 17:02   #30
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.50.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
A jak ktoś ma dużą rodzinę to co? Nigdzie nie ma napisane ile ktoś może wypić kaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, generalnie to przyjmuje się, że zdrowo jest wypić do 400mg kofeiny dziennie co równa się 4 filizankom kawy.

No naprawdę, nie uwierzę ani ja ani nikt z serwisu nie uwierzy, że zwykła rodzina pije 40 kaw dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-04 21:07:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.