Odczuwacie kryzys gospodarczy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-02, 09:15   #31
tennen
Raczkowanie
 
Avatar tennen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 303
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja uważam, że to dawanie nowym wiecej niż starym pracownikom to jakiś spisek HR żeby mieli co robić i ich nie zwalniali. Widzę w otoczeniu takie sytuacje, że zwalnia się np. 4 pracowników z jednego zespołu bo nie mogą się doprosić podwyżki 20% (czyt. Żadnej podwyzki), a zatrzymałoby ich 15%. Pracodawca potem zatrudnia nowych za 30-40% wiecej niż mieli Ci którzy odeszli. No i są te wędrówki. U mnie nowi dostają teraz 30% wiecej podstawy na start a starzy dostali 5-8% inflacyjnej podwyżki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tennen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 09:19   #32
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie tak jest. W nowej z łatwością wynegocjowałam to czego nie chcieli mi dać w starej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 10:41   #33
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Teraz niekoniecznie ceny wrócą do poprzedniego poziomu. Markety mają zapasy porobione w niskiej cenie, napędzają panikę, żeby sprzedać towar sporo drożej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Ja mam wrażenie, że jest gorzej niż było, ale specjalnie napędzana jest panika i histeria. Tak samo było z covidem. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 11:01   #34
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 101
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

oczywiście, odczuwam podwyżki - zwłaszcza żywności - co zachęciło mnie do większej kreatywności w kuchni, co raczej wychodzi mi na zdrowie. Gotuję więcej zup z dużą ilością jarzyn, zamiast drogiej szynki i sera żółtego robię do kanapek pasty z twarogu, jajek, ryb wędzonych itp. Przeszłam niedawno na dietę odchudzającą - zamiast drogiego pieczywa jem "deski"(pieczywo chrupkie). Szaleję za to z owocami sezonowymi - w tym roku mam głównie smak na czereśnie, potrafię zjeść pół kg na dzień. Nie mam wyrzutów sumienia, bo z czereśni nie ma przetworów i mrożonek, na kolejne przyjdzie mi poczekać rok
Cena i dostępność cukru mnie nie dotyczy, w domu nie mam nawet jednego opakowania białego cukru. Nie słodzę, nie robię przetworów, nie piekę ciast. Mam tylko cukier puder do naleśników i trochę brązowego dla gości.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 11:02   #35
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Jak w temacie: czy czujecie, że jest kryzys? W jakich obszarach Was dotyka? Brakuje u Was cukru ?

Przygotowujecie się jakoś na zimę?

Pytanie na fali artykułów o kryzysie, pustych półkach i ludziach robiacych zapasy na zimę.

Bo ja na razie nie odczułam, żeby było bardzo źle, ale skoro WSZYSCY wokół powtarzaja, że jest źle, to mam takie: “a może jednak wszyscy widza/wiedza coś czego ja nie widze i obudze sie z ręka w nocniku?”.

Widze oczywiscie, ze jest drożej, ale w takich wydatkach na co dzień to dalej kupuję te same produkty i dalej mnie na nie stać. Może mieć znaczenie, że nie mamy dzieci, i kupujemy dla dwóch ludzi a nie np. dla czterech.

No ale ciekawa jestem jak to realnie wyglada u innych.
Ja właściwie nie odczuwam, na co się składa kilka czynników w tym zwykły fart...

Np. na jedzenie wydaję mniej więcej tyle samo, tylko wcześniej zamawiałam bardzo dużo jedzenia na dowóz (praktycznie codziennie), a teraz zamieniłam to na gotowce i więcej jedzenia gotowanego w domu... I to w sumie nie dlatego, że w wielu knajpach podrożała dostawa (z 3 zł na 15 zł) i minimalna wartość zamówienia (z 25 zł na 35 zł), chociaż to ofc też zniechęca, tylko też dlatego, że trudno jest liczyć kalorie kupując żarcie w restauracjach, a jestem na diecie... I z tego co widzę to że jem mniej i taniej zbilansowało mi wzrosty cen żywności.

Nadal trochę zamawiam, ale wybieram tylko te knajpy które mają dowóz w akceptowalnej cenie i zniżki, co mocno jednak zawęziło wybór knajp.

Mam kredyt na stałej stopie, więc wzrost raty mnie na razie w ogóle nie dotyczy, a nawet trochę mi rata spadła odkąd mam wpis do KW i nie płacę ubezpieczenia pomostowego... Co w sumie zamortyzowało minimalny na razie wzrost rachunków.

Z rachunkami też mam śmiesznie, ponieważ ich wzrost zamortyzowało trochę to, że przeszłam z czynszu deweloperskiego na wspólnotowy... Poza tym na początku jak się wprowadziliśmy mieliśmy duże rachunki z powodu m.in. prac remontowych i przejścia na pracę zdalną, więc wydaje mi się, że teraz mniejsze zużycie np. prądu nam amortyzuje wzrosty. Mam też 100 zł dofinansowania od pracodawcy na rachunki z powodu pracy zdalnej.

To, co najbardziej odczułam to było wprowadzenie Polskiego Ładu, bo pierwsza pensja przyszła o 1400 zł mniejsza... :/ Na szczęście udało mi się dostać z tego powodu podwyżkę + zoptymalizować rozliczanie godzin z HR, dzięki któremu wyszłam na zero, a teraz po obniżce PIT jeszcze trochę mam większą pensję, więc to też się zamortyzowało...

Co jeszcze może mieć wpływ to to, że mam kredyt z ratą malejącą, więc co miesiąc płacę trochę mniejsze odsetki - zwłaszcza jak nadpłacam.

I mam wrażenie, że przez to nie czuję za bardzo powyżek, bo ogólnie jedne koszta mi przechodzą w drugie i wszystko się w miarę bilansuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 11:11   #36
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Na zakupy tygodniowe dla 2 osób wydajemy aktualnie 300 zł (parę miesięcy temu ok 250).Pracuje w większości z domu wiec tu trochę oszczędzamy na paliwie (mąż nie musi dokładać trasy żeby mnie podrzucić). Nie wiem czy zauważyliście i czy kupujecie, ale podrożały też ceny suplementów, witamin itp. Prąd jeszcze w miarę, mamy cały sprzęt nowy, energooszczędny więc za mc 100 m mieszkania w domu dwurodzinnym płacimy ok 200 zł. Gotujemy na gazie (butla ok 90 zł starcza na +/- 4 m-ce). Nie pijemy alko, nie palimy więc na to też kasa nie idzie. Jedynie ceny węgla nam spędzają sen z powiek i regularnie polujemy na oferty pgg.
Byliśmy na tygodniowych wakacjach all inclu- wbrew pozorom wychodzi taniej niż stolowanie się samemu na mieście.
Podsumowując jest drogo, a myślę że będzie jeszcze drożej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 16:06   #37
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Byłam dzisiaj u weterynarza. Badanie krwi, badanie moczu, 390zł Kosmos.
Rok temu wycięcie śledziony kosztowało 1200zł, teraz pewnie ze 2tys.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-04, 16:10   #38
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u weterynarza. Badanie krwi, badanie moczu, 390zł Kosmos.
Rok temu wycięcie śledziony kosztowało 1200zł, teraz pewnie ze 2tys.

Podstawowe badanie krwi i moczu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 20:10   #39
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Podstawowe badanie krwi i moczu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Biochemia plus badanie moczu z kreatyniną i kortyzolem. Normalnie płaciłam za biochemię 180 i mocz 20zł podstawowy. Za tydzień mamy USG i test hamowania dexametazonem (całodzienny), ciekawe ile zawołają. Dowiem się tez jak podrożał skaling. Rok temu płaciłam 300zł.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 22:33   #40
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Jak w temacie: czy czujecie, że jest kryzys? W jakich obszarach Was dotyka? Brakuje u Was cukru ?

Przygotowujecie się jakoś na zimę?

Pytanie na fali artykułów o kryzysie, pustych półkach i ludziach robiacych zapasy na zimę.

Bo ja na razie nie odczułam, żeby było bardzo źle, ale skoro WSZYSCY wokół powtarzaja, że jest źle, to mam takie: “a może jednak wszyscy widza/wiedza coś czego ja nie widze i obudze sie z ręka w nocniku?”.

Widze oczywiscie, ze jest drożej, ale w takich wydatkach na co dzień to dalej kupuję te same produkty i dalej mnie na nie stać. Może mieć znaczenie, że nie mamy dzieci, i kupujemy dla dwóch ludzi a nie np. dla czterech.

No ale ciekawa jestem jak to realnie wyglada u innych.
Odczuwam. Zarobki znacznie mi spadły jako wynik polskiego ładu i jest to jeden z powodów, dlaczego szukam nowej pracy na B2B. Pracodawca nie daje podwyżek inflacyjnych. W sumie zarobki w ciągu roku spadły mi więc o kilkadziesiąt %.

Plus za każdym razem kiedy jestem w supermarkecie jestem zaskoczona cenami. Nie liczę jakoś dokładnie, ale kilka miesięcy temu jak wychodziłam prawie codziennie "po bułki" (czyli jakieś podstawowe produkty: chleb, masło, jakieś warzywa), to kosztowało to powiedzmy 25 zł. Dzisiaj 40 zł to minimum. Nie chcę nawet myśleć o ile wzrosną koszty mediów i prądu.

Skoro ja to odczuwam ze swoją dobrą pensją, nie ma szans, żeby osoby zarabiające mniej tego nie odczuwały. Ale co tam, i tak gdyby wybory odbyły się dzisiaj wygrałby pis.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-08-05 o 06:50
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 08:08   #41
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 263
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89307481]Odczuwam. Zarobki znacznie mi spadły jako wynik polskiego ładu i jest to jeden z powodów, dlaczego szukam nowej pracy na B2B. Pracodawca nie daje podwyżek inflacyjnych. W sumie zarobki w ciągu roku spadły mi więc o kilkadziesiąt %.

Plus za każdym razem kiedy jestem w supermarkecie jestem zaskoczona cenami. Nie liczę jakoś dokładnie, ale kilka miesięcy temu jak wychodziłam prawie codziennie "po bułki" (czyli jakieś podstawowe produkty: chleb, masło, jakieś warzywa), to kosztowało to powiedzmy 25 zł. Dzisiaj 40 zł to minimum. Nie chcę nawet myśleć o ile wzrosną koszty mediów i prądu.

Skoro ja to odczuwam ze swoją dobrą pensją, nie ma szans, żeby osoby zarabiające mniej tego nie odczuwały. Ale co tam, i tak gdyby wybory odbyły się dzisiaj wygrałby pis.[/QUOTE]

Dużo Ci spadły zarobki w wyniku PŁ?
Ja nie łapałam się na żadne ulgi dla klasy średniej itp, po PŁ1.0, rzeczywiście mi spadło kilka stów, ale teraz mi wzrosło kilka stów od lipca i PŁ 2.0 po zmniejszeniu dochodowego. Do tego mogę się znowu rozliczać z córką, więc mniej mi zabiorą z drugiego progu

Co do odczuwania "kryzysu", chyba póki co bardziej odczułam ten w 2008, bo wtedy w jego wyniku straciłam pracę (pracowałam w nieruchomościach), teraz widzę wyższe ceny, kredyt hipo płacę 10 lat i brałam go przy podobnych stopach do dzisiejszych, więc już podobną ratę miałam media mi nie wzrosły, czynszu nie płacę, bo mam swój dom.
Staram się ograniczać konsumpcję, różnie mi wychodzi.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-05, 08:47   #42
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u weterynarza. Badanie krwi, badanie moczu, 390zł Kosmos.
Rok temu wycięcie śledziony kosztowało 1200zł, teraz pewnie ze 2tys.
Bardzo dużo. U mojej suczki 100 krew i 20 chyba mocz.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 09:51   #43
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Kryzysu jeszcze aż tak nie odczułam, bo przedłużenie umowy najmu dopiero przede mną. Wzrósł mi czynsz o 100zł, ale pensja wzrosła więcej, tak samo większe wydatki na życie rekompensuje mi podwyżka w pracy. Zrezygnowałam z części planów podróżniczych, bo przez dość częste delegacje po prostu mi się odwidziało. Odkładam na mieszkanie, ale ceny stoją teraz w miejscu, a nawet lekko spadają, oprocentowanie lokat jest już całkiem sympatyczne - więc nie przejmuję się aż tak inflacją w tym kontekście.



Co chyba ważne, to że mieszkam sama, więc mimo że na jedzenie wydaję więcej niż kilka miesięcy temu, to podwyżka kilkaset zł plus kupony za kolejne kilkaset mi to rekompensują. Z rodziną na utrzymaniu pewnie nie byłoby tak kolorowo.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 10:04   #44
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 070
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja miałam zawodowo chyba najlepszy okres w ciągu ostatniej dekady, więc zarobki mi bardzo wzrosły - kosztem czasu wolnego. Ale podwyżki cen obserwuję wszędzie - najbardziej chyba na stacji benzynowej i w sklepie. Tam zawsze sprawdzam paragon, bo aż mi się wierzyć nie chce, że to nie pomyłka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 10:11   #45
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

No ja najmocniej odczuwam przy codziennych zakupach i opłatach za media zwłaszcza, że moja pensja praktycznie nie rośnie. Na szczęście nie mam na karku kredytu czy dzieci i jestem minimalistką, wg niektórych nawet dziadem.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 11:37   #46
Sheloba86
Raczkowanie
 
Avatar Sheloba86
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 57
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Z tego co czytam, większość ma podobnie jak ja, czytaj: zdajecie sobie sprawę, że ceny rosną, ale generalnie w wielu przypadkach wypłaty też gdzieś tam rosły i wychodzicie na swoje.


Myślicie, że będzie dramat (jesienią, zimą)?

Ja naprawdę sama nie wiem co o tym myśleć.

Z jednej strony na mnie mocno działają takie artykuły jakich teraz wszędzie pełno, że „pani Basi zostaje 5zł na jedzenie, a pani Asia musia wrócić do rodziców bo jej nie stać na wynajem”.

Z drugiej strony w moim otoczeniu jest podobnie jak piszecie, wiadomo, że człowiek WIDZI że płaci 10zł za coś, co kosztowało 6zł, ale generalnie dalej ludzi wokół mnie stać na życie tak, jak żyli.

Myślicie, że nakręcamy inflację? W sensie, ze skoro cos kosztowało 6zł, a teraz 10zł, ja przewracam oczami, ale dalej kupuję, to sprzedawca za miesiąc spróbuje mi to wcisnąć za 12zł?
__________________
Live your life
Sheloba86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 12:18   #47
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Z tego co czytam, większość ma podobnie jak ja, czytaj: zdajecie sobie sprawę, że ceny rosną, ale generalnie w wielu przypadkach wypłaty też gdzieś tam rosły i wychodzicie na swoje.


Myślicie, że będzie dramat (jesienią, zimą)?

Ja naprawdę sama nie wiem co o tym myśleć.

Z jednej strony na mnie mocno działają takie artykuły jakich teraz wszędzie pełno, że „pani Basi zostaje 5zł na jedzenie, a pani Asia musia wrócić do rodziców bo jej nie stać na wynajem”.

Z drugiej strony w moim otoczeniu jest podobnie jak piszecie, wiadomo, że człowiek WIDZI że płaci 10zł za coś, co kosztowało 6zł, ale generalnie dalej ludzi wokół mnie stać na życie tak, jak żyli.

Myślicie, że nakręcamy inflację? W sensie, ze skoro cos kosztowało 6zł, a teraz 10zł, ja przewracam oczami, ale dalej kupuję, to sprzedawca za miesiąc spróbuje mi to wcisnąć za 12zł?

Zależy, co rozumiesz przez dramę jesienią i zimą? Moim zdaniem nie ma sensu się nakręcać i zamartwiać, bo to i tak niczego nie zmieni. Można spróbować poprawić zarobki, ograniczyć wydatki i tyle.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 12:28   #48
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Z drugiej strony w moim otoczeniu jest podobnie jak piszecie, wiadomo, że człowiek WIDZI że płaci 10zł za coś, co kosztowało 6zł, ale generalnie dalej ludzi wokół mnie stać na życie tak, jak żyli.
Zależy w jakim otoczeniu się obracamy. W moim pensje nie wzrosły albo wzrosły tak minimalnie, że i tak odczuwa się wzrost cen i wydaje się więcej. A jeśli żyjemy na takim samym poziomie jak wcześniej, to dlatego, że mniej odkładamy w ramach oszczędności.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-08-05 o 12:37
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 12:34   #49
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:07
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-05, 12:37   #50
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Zależy w jakim otoczeniu się obracamy. W moim pensje nie wzrosły bo wzrosły tak minimalnie, że i tak odczuwa się wzrost cen i wydaje się więcej. A jeśli żyjemy na takim samym poziomie jak wcześniej, to dlatego, że mniej odkładamy w ramach oszczędności.

U mnie tak samo. Od października mam dostać podwyżkę 4%, a inflacja to kilkanaście, więc na pewno nie wyjdę na to samo. Żyję względnie na tym samym poziomie, bo żyję bez szaleństw, a na szczęście na jedzenie, paliwo i tygodniowe wakacje raz w roku jeszcze mi starcza.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 12:43   #51
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:07
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 15:23   #52
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja w marcu zmieniłam pracę na lepiej płatną o 40% więc przez to jakoś nie odczułam bardzo tych podwyżek, bo i tak mam dużo więcej kasy nic przed inflacja pracujac w starej pracy.
Do tego wtedy wydawałam 500 zł miesięcznie na benzyne, teraz tankuje raz na 2 miesiące za 150.
Gdybym pracowała dalej w starej pracy plus miała tankować za 700 zł miesięcznie to bym się chyba zapłakała.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 15:37   #53
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 070
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Myślicie, że nakręcamy inflację? W sensie, ze skoro cos kosztowało 6zł, a teraz 10zł, ja przewracam oczami, ale dalej kupuję, to sprzedawca za miesiąc spróbuje mi to wcisnąć za 12zł?
Myślę, że to nie do końca tak z tym nakręcaniem inflacji. W przypadku handlu podnoszą ceny, bo im podniesiono ceny. W usługach owszem podnosi się bardziej uznaniowo, ale to też nie jest spirala bez końca. Wzrasta cena prądu, benzyny, jedzenia, więc taka fryzjerka też musi podnieść by wyjść na swoje. Pewnie mogłaby podnieść mniej, ale każdy próbuje sobie jakoś radzić i ich za to nie winię. Zawsze mogę nie skorzystać.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-06, 15:44   #54
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Dużo Ci spadły zarobki w wyniku PŁ?
Blisko 2 tys. netto.

Teraz w lipcu byłam zszokowana, bo sądziłam, że będzie chociaż nieco lepiej - w końcu coś tam mieli poprawić, ale dostałam tak mało jak od 3 lat nie. Mimo że 2 lata temu zmieniłam pracę na 30% lepiej płatną.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U mnie oczekiwanie jest takie, że te kompetencje będą ci rosły. Czyli musisz inwestować bezpłatny wolny czas na doszkalanie się, zdobywanie uprawnień, robienie certyfikatów. I potem jak dostajesz +6% (cała podwyżka na rok) to niedobrze się robi. Zmuszają ludzi do zmiany pracy.
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-06, 19:01   #55
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Zależy w jakim otoczeniu się obracamy. W moim pensje nie wzrosły albo wzrosły tak minimalnie, że i tak odczuwa się wzrost cen i wydaje się więcej. A jeśli żyjemy na takim samym poziomie jak wcześniej, to dlatego, że mniej odkładamy w ramach oszczędności.
U mnie tak samo, zwłaszcza z tą kwestią oszczędzania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 08:02   #56
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
U mnie tak samo, zwłaszcza z tą kwestią oszczędzania

To samo - żyję podobnie jak wcześniej (acz dużo mniej wydaję na perfumy - w sumie nie z powodu kryzysu), ale z odkładaniem słabo - to co chciałabym odłożyć, finalnie idzie - na życie:/
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 17:23   #57
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u weterynarza. Badanie krwi, badanie moczu, 390zł Kosmos.
Rok temu wycięcie śledziony kosztowało 1200zł, teraz pewnie ze 2tys.
Wszystko drożeje. Czynsz, prąd, zusy, leki wet (!).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 22:21   #58
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Zauważyłam wzmożony ruch poszukujących pracy na grupie polonijnej na fb. Ucieczki z Polski masowe można już to śmiało pisać i to ludzi młodych.
Ceny mocno poszły tu też w górę, nie idzie za tym płaca. Dobrze, że w bloku mieszkam, bo znajomi mają takie rachunki za prąd w domach, że masakra.
Leki niektóre są słabo dostępne w całej Europie, ja swoich szukam online, bo nie chcę zamienników. Ich cena poszła w górę o 50%.

Znajomi Norwegowie posprzedawali motocykle i część pozbyła się drugiego auta w rodzinie. Sporo osób przesiadło się do autobusu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 22:29   #59
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zauważyłam wzmożony ruch poszukujących pracy na grupie polonijnej na fb. Ucieczki z Polski masowe można już to śmiało pisać i to ludzi młodych.

Ceny mocno poszły tu też w górę, nie idzie za tym płaca. Dobrze, że w bloku mieszkam, bo znajomi mają takie rachunki za prąd w domach, że masakra.

Leki niektóre są słabo dostępne w całej Europie, ja swoich szukam online, bo nie chcę zamienników. Ich cena poszła w górę o 50%.



Znajomi Norwegowie posprzedawali motocykle i część pozbyła się drugiego auta w rodzinie. Sporo osób przesiadło się do autobusu.
Cholera. Twój post powinien służyć tym, którzy narzekają, że w PL to zawsze najgorzej, a inne, bogatsze europejskie kraje nie odczuwają tego w takim stopniu jak my.

A tutaj taki przykład bogatej Skandynawii...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 22:35   #60
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Cholera. Twój post powinien służyć tym, którzy narzekają, że w PL to zawsze najgorzej, a inne, bogatsze europejskie kraje nie odczuwają tego w takim stopniu jak my.

A tutaj taki przykład bogatej Skandynawii...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pewnie zależy od środowiska i zarobków.

Na forach ludzie się prześcigają w pomysłach jak ograniczyć wydatki na jedzenie, podpowiadają tańsze alternatywy dla dotychczas kupowanych drogich kosmetyków. Nie da się tego nie zauważyć.
Ceny w sasiadującej Szwecji też ostro poszły w górę. Byliśmy miesiąc temu na zakupach i jest tam teraz bardzo drogo, nieliczne rzeczy jak papierosy i alkohol są nadal opłacalne do przywiezienia, ale my akurat nie po to jechaliśmy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.