Podmieniony adres na google maps - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-29, 23:16   #31
DrDoom
Rozeznanie
 
Avatar DrDoom
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 814
Dot.: Podmieniony adres na google maps

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89593094]kazdy moze sobie tak dowolnie edytowac mapy google? ot tak, bez zadnej autoryzacji moge dla calego swiata przesunac wirtualnie dowolny adres w inne miejsce????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Przy tej ilości hejtu, przekrętów i trolli w internecie, gdyby to było takie proste, to mapy nie nadawały by się to żadnego sensownego użytku : P


Albo ktoś z odpowiednimi uprawnieniami, albo błąd w kodzie, albo błąd "apki", to, że wszystkie korzystają z map google nie znaczy, że tak samo je przetwarzają.
Jak dałem przykład wyżej, uber w Warszawie błędnie lokalizuje adres pod ulicą Ogrodową i wyrzuca wyżej, ale zamawianie spod tego adresu, działa już prawidłowo.
Inne 2 popularne apki również jadą tam prawidłowo, a z uberem parę razy wylądowałem, w tym samym, lecz błędnym punkcie na przestrzeni kilku miesięcy.
Tylko to nadal ta sama ulica/rejon a nie zupełnie inne dane.
DrDoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 23:32   #32
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Podmieniony adres na google maps

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89593094]kazdy moze sobie tak dowolnie edytowac mapy google? ot tak, bez zadnej autoryzacji moge dla calego swiata przesunac wirtualnie dowolny adres w inne miejsce????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie może Wg tego, co pisze aktorka to jedna klatka z jej bloku (czyli kilka adresów) miałoby się według mapy znajdować na innej stronie miasta. Można zmienić znacznik jakiegoś konkretnego miejsca, ale nie przenieść całą klatkę z jednego bloku pod inny adres. To nielogiczne.
Jeśli kieruje pod konkretny, znany jej adres, to pewnie gdzieś go zapisała w ustawieniach.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 23:39   #33
DrDoom
Rozeznanie
 
Avatar DrDoom
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 814
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Nie może Wg tego, co pisze aktorka to jedna klatka z jej bloku (czyli kilka adresów) miałoby się według mapy znajdować na innej stronie miasta. Można zmienić znacznik jakiegoś konkretnego miejsca, ale nie przenieść całą klatkę z jednego bloku pod inny adres. To nielogiczne.
Jeśli kieruje pod konkretny, znany jej adres, to pewnie gdzieś go zapisała w ustawieniach.
Tak było by logicznie, błąd jej lub aplikacji.
Tylko napisała, że jej znajomym również błędnie pokazuje adres z innych urządzeń co jest już dziwne, bo urządzenia które nie miały kontaktu z adresem jej faceta nie powinny tam kierować/sugerować/mieć w historii.
DrDoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 00:26   #34
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez DrDoom Pokaż wiadomość
Tak było by logicznie, błąd jej lub aplikacji.
Tylko napisała, że jej znajomym również błędnie pokazuje adres z innych urządzeń co jest już dziwne, bo urządzenia które nie miały kontaktu z adresem jej faceta nie powinny tam kierować/sugerować/mieć w historii.
Autorka twierdzi, że wpisuje w google maps przykładowo, Wiśniowa 5 klatka 2, a mapa wyraźnie pokazuje jej Jabłkowa 15, bo ktoś przeniósł jej cała klatkę. Mógłby być to jakiś błąd po stronie google, ale raczej to bardzo mało prawdopodobne. Gdyby można było w google maps przenosić adresy gdziekolwiek, to byłaby to zabawka dla dzieci, a nie wiarygodna mapa.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 08:25   #35
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Po pierwsze autorko współczuję sytuacji, na pewno jest to uciążliwe. Aplikacje często nie są bezbłędne, zwłaszcza, jeśli zaprzęga się algorytm do weryfikowania danych. Faktycznie w google maps widzę opcję "Dodaj brakujące miejsce", gdzie można dowolnie ustawić lokalizację. Nigdy z tego nie korzystałam, więc nie wiem jak wygląda zatwierdzanie tego. A kojarzysz może czy wcześniej adres wyświetlał się poprawnie i kiedy nastąpiła zmiana?
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 08:31   #36
NatalieMcCool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 139
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Autorka twierdzi, że wpisuje w google maps przykładowo, Wiśniowa 5 klatka 2, a mapa wyraźnie pokazuje jej Jabłkowa 15, bo ktoś przeniósł jej cała klatkę. Mógłby być to jakiś błąd po stronie google, ale raczej to bardzo mało prawdopodobne. Gdyby można było w google maps przenosić adresy gdziekolwiek, to byłaby to zabawka dla dzieci, a nie wiarygodna mapa.
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego jestem tak sfrustrowana. Na razie moje zmiany mają status "oczekujące" a adres wciąż jest błędny. Dam znać w wątku, jak rzecz zostanie naprawiona. I odpisując na prośbę podania adresu na priv: nie, nie zrobię tego, bo to działa tylko na mojej konkretnej klatce. Nie podam takich informacji. I nie, nie oskarżam nikogo w tej chwili, wątek założyłam po to, żeby się dowiedzieć czy ktoś miał choćby PODOBNĄ sytuację, ale jak widzicie nie.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Adres wyświetlał się poprawnie przez 3 lata, bo tyle tu mieszkam. W niedzielę miał do mnie podjechać pan z olx po jedną rzecz i już przyjechał na błędny adres, ale wtedy zignorowałam sprawę, bo myślałam, że to jego telefon, a wczoraj już moje jedzenie miało pojechać w złe miejsce. Więc wydaje mi się, że zmiana jest świeża. Zresztą to spora klatka, myślę, że inni mieszkańcy już zdążyli się zorientować i też wysłali poprawkę do google.
NatalieMcCool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 09:20   #37
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Podmieniony adres na google maps

A masz może pomysł autorko kto mógłby to zrobić? Jest ktoś, kto zna te dwa adresy, albo poznał chlopaka i moglby coś mieć do waszej relacji?
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-30, 09:23   #38
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Podmieniony adres na google maps

w jaki sposób można wyszukać konkretną klatkę na google maps?
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 09:33   #39
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Podmieniony adres na google maps

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89593235]w jaki sposób można wyszukać konkretną klatkę na google maps?[/QUOTE]Niektóre są podpisane, np jak wklepiesz adres danego bloku, a następnie przybliżysz mapę to wówczas możesz zobaczyć czy są oznaczenia typu a/b/c etc
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 10:01   #40
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Niektóre są podpisane, np jak wklepiesz adres danego bloku, a następnie przybliżysz mapę to wówczas możesz zobaczyć czy są oznaczenia typu a/b/c etc
oznaczenia a/b/c to nie są przecież klatki, jak adres ma litery do numeru to to normalnie jest część adresu, przy szeregówkach albo domach-bliźniakach najczęściej

a tu autorka pisała, że nie adres jej bloku został przeniesiony na mapie w inne miejsce, tylko wyłącznie jej klatka
Cytat:
I odpisując na prośbę podania adresu na priv: nie, nie zrobię tego, bo to działa tylko na mojej konkretnej klatce
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 10:03   #41
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:34
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-30, 10:20   #42
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
okej, po prostu autorka napisala o klatce, i zrozumialam to tak jak sa normalne klatki w bloku, ktory ma tylko jeden adres, nie spotkalam sie jeszcze z tym, zeby ktos mowil o swoim adresie per klatka adresy 1a, 1b, 1c to sa trzy rozne adresy, a nie jeden adres i trzy klatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 10:40   #43
DrDoom
Rozeznanie
 
Avatar DrDoom
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 814
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez NatalieMcCool Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego jestem tak sfrustrowana. Na razie moje zmiany mają status "oczekujące" a adres wciąż jest błędny. Dam znać w wątku, jak rzecz zostanie naprawiona. I odpisując na prośbę podania adresu na priv: nie, nie zrobię tego, bo to działa tylko na mojej konkretnej klatce. Nie podam takich informacji. I nie, nie oskarżam nikogo w tej chwili, wątek założyłam po to, żeby się dowiedzieć czy ktoś miał choćby PODOBNĄ sytuację, ale jak widzicie nie.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Adres wyświetlał się poprawnie przez 3 lata, bo tyle tu mieszkam. W niedzielę miał do mnie podjechać pan z olx po jedną rzecz i już przyjechał na błędny adres, ale wtedy zignorowałam sprawę, bo myślałam, że to jego telefon, a wczoraj już moje jedzenie miało pojechać w złe miejsce. Więc wydaje mi się, że zmiana jest świeża. Zresztą to spora klatka, myślę, że inni mieszkańcy już zdążyli się zorientować i też wysłali poprawkę do google.
A pytałaś sąsiadów czy któryś z nich miał podobny problem?
DrDoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 10:41   #44
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:34
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 10:50   #45
DrDoom
Rozeznanie
 
Avatar DrDoom
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 814
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Autorka przewrażliwiona chyba : P
Nie da się ot tak jako przeciętny Kowalski grzebać w ustawieniach google maps.
Jakby faktycznie chciał ją prześladować, to raczej w 2 stronę, zamawiałby różne rzeczy/dostawy jedzenia czy podawał jej nr tel w ogłoszeniach do kontaktu aby utrudnić życie i wygenerować ciągle tłumaczenia się, dużo prostsze i efektywniejsze.
Do tego wystarczy telefon/komputer/vpn/lewa karta sim i wolny czas aby kogoś trollować bezkarnie.
DrDoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 10:59   #46
NatalieMcCool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 139
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Zrozumcie, dla mnie też ten "atak" nie ma sensu, ok, utrudnia życie ale nie jest to rzeczy, nad którą bym się zastanawiała, gdyby nie to, że niepoprawna ulica na którym widnieje mój adres nie jest przypadkowa.

I nie, na razie nikogo nie posądzam, tak, biorę pod uwagę, że może to być jakiś dziwny błąd map, nigdy w życiu nie miałam takiej sytuacji stąd ten wątek. Sąsiadów nie pytałam, to główni starsi ludzie ale w sumie teraz przyszło mi do głowy, może zadzwonię do spółdzielni żeby zapytać, czy ktoś o to pytał i czy to tym wiedzą.
NatalieMcCool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 11:39   #47
Eve_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 21
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Ten post brzmi jak dobry trolling (nareszcie dobry troll)

Da się oznaczyć pewne miejsca na google mapsach, czyli przypisać obiekt do adresu - np. Muzeum Narodowe do Gnojna 13 albo Sklep z bielizną "Maryla" do ulicy Mickiewicza 3 (i może to kazdy edytowac),
ale nie da się (chyba!) przypisać adresu do adresu, czyli Gnojna 17 do Akacjowa 15

Podaj autorko step by step tutorial jak zmienilas ten adres, ale na przykladzie innych ulic

Edit.
Chyba że można zrobić taki trolling na google mapsach, żeby przypać adres jako obiekt!
Czyli stworzyć obiekt o nazwie Gnojna 17 i przypisć mu adres Kwiatowa 3 i wtedy wpisanie tego adresu przez kogoś w Google zwroci dwie propozycje: i obiektu, i adresu, a osoba nieuważna da się zrobic w konia klikając w obiekt o nazwie adresu zamiast w adres
Nie wiem czy tak się da, ale to jedyne co mi przyszło do glowy
Nie sądzę też zeby aplikacja zasysająca dane z google maps pobrala w tej sytuacji nieprawidłowo dane

Edytowane przez Eve_M
Czas edycji: 2023-05-30 o 12:01
Eve_M jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 11:55   #48
NatalieMcCool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 139
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Znajdź sobie jakiś adres np. Kołłątaja 3, kliknij prawym przyciskiem myszy na czerwoną pinezkę, wybierz: "Report a data problem" -> Wrong pin location or address.

To jest sposób w jaki ja próbuję naprawić problem. Moje zgłoszenie na razie jest oczekujące, więc adres nadal jest zły.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Eve_M Pokaż wiadomość
Chyba że można zrobić taki trolling na google mapsach, żeby przypać adres jako obiekt!
i wtedy wpisanie tego adresu zwroci dwie propozycje obiektu i adresu, a osoba nieuważna da się zrobic w konia klikając w obiekt o nazwie adresu zamiast adresu
nie wiem czy tak się da, ale to jedyne co mi przyszło do glowy
nie sądzę też zeby aplikacja zasysająca dane z google maps pobrala w tej sytuacji nieprawidłowo dane
Wiem, że się nabijasz, ale to jest chyba to, co się wydarzyło.
NatalieMcCool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 11:58   #49
Eve_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 21
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez NatalieMcCool Pokaż wiadomość
Znajdź sobie jakiś adres np. Kołłątaja 3, kliknij prawym przyciskiem myszy na czerwoną pinezkę, wybierz: "Report a data problem" -> Wrong pin location or address.
Tutaj wygląda na to że rzeczywiście da się edytować adres, autorko
Jestem totalnie zaskoczona, trudno mi uwierzyć że akceptacja jest automatyczna, bo to jest totalne pole do trolowania

jesli ktos to zmienił, na adres Twojego faceta, to na pewno nie jest przypadek

Edytowane przez Eve_M
Czas edycji: 2023-05-30 o 12:00
Eve_M jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-30, 13:03   #50
Organa
Raczkowanie
 
Avatar Organa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 285
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Jestem w szoku. I to nie małym że to tak można o.O
Organa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 20:27   #51
kyriake
Raczkowanie
 
Avatar kyriake
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 131
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Autorko, sprawdź w ustawieniach jakie urządzenia są zalogowane na twoim koncie gmail. I na wszelki wypadek zmień hasło.
__________________
www.polskieserce.pl
www.pajacyk.pl
kyriake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 21:39   #52
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez NatalieMcCool Pokaż wiadomość
Wiem, że się nabijasz, ale to jest chyba to, co się wydarzyło.
To chyba powinnaś widzieć na mapie swój adres i pod tym adresem jego adres?

Może albo Ty, albo facet wyklikaliście to przypadkowo przy sprawdzaniu trasy do siebie? Albo ekran był niewygaszony, telefon w kieszeni, a tyłek zrobił resztę?

Niestety podobnych historii nie znam, ale skoro Trybunał Konstytucyjny był przez chwilę oznaczony jako ,,toaleta publiczna'', to wierzę, że wszystko jest możliwe. Trzymam kciuki, żeby się wyjaśniło.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 06:59   #53
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 09:01   #54
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Ja nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś sama sobie korygowałem ustawienia adresu w Google maps. Przeprowadziliśmy się na nową ulice, sama ulica juz na Google maps byla, ale mój adres pokazywał się w złym miejscu na tej ulicy (na tak jakby drugiej odnodze literki U Bo taki kształt ma moja ulica). Sama gdzies tam zaznaczyłam, że to zły adres i że dany numer jest w innym miejscu. Ktoś to musiał zaakceptować, ale po kilku dniach zmiana byla widoczna. To było kilka lat temu, wiec nie pamiętam dokładnie co gdzie klikałam, ale nie było to skomplikowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 10:58   #55
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Podmieniony adres na google maps

2 lata mieszkałam w Warszawie na Nowym Mieście i mielismy problem z adresem. Po prostu zapamiętalismy w jakich aplikacjach jak sie wyświetla, inaczej było jedzenie z KFC, inaczej volt, inaczej dostawcy z konkretnych restauracji. Bolta zamawialismy na adres posesji na przeciwko, bo na przypisanej jej ulicy stał tylko jeden budynek, wiec wybór był logiczny. Po prostu tak funkcjonują stare układy urbanistyczne z kamienicami jednocześnie stojącymi na kilku ulicach. Nie widziałam w tym wiekszego problemu.



Aha, te adresy czasami się zmieniały, bo następowały poprawki w google wiec po prostu kontrolowaliśmy temat i nie sprawiało to nam wiekszego problemu.


Raz tylko w totalną śnieżyće dostawca w kfc pomylił Stare Miasto z Nowym Miastem. Nasze zamówienie było ok, ale pan dostawca wkurzony na maxa.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 11:26   #56
Dociakowa
Zadomowienie
 
Avatar Dociakowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 1 947
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez NatalieMcCool Pokaż wiadomość
Ja po prostu podejrzewam, że mogę być ofiarą stalkingu. Dlaczego ktoś miałby podmienić mój adres w google na dokładnie jego adres? Tak jak napisałam, to jest szansa jedna na kilka tysięcy.

Wiem, że trochę popadam w paranoję, ale biorę pod uwagę możliwość, że ktoś mnie zna, wie gdzie mieszkam, wyśledził dokąd jeżdżę i zrobił taki "żart". Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z powagi sytuacji, ale kurierzy, uber, jedzenie na dowóz, tam wszędzie są wykorzystywane mapy google i mój adres jest przeniesiony na drugi koniec miasta. I dziwnym przypadkiem to nie jest przypadkowy adres.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

I tak, też chciałam wierzyć w to, że to przypadek i można się pośmiać, ale skoro całemu światu mój adres wyświetla się w złym miejscu już drugi dzień, to coś jest na rzeczy? Poza tym naprawdę dużo siedzę w necie, korzystam z map bardzo często i nie miałam nawet podobnego przypadku

Mój adres pokazywał gdzie indziej do momentu aż go nie zmieniłam.
  1. Na telefonie lub tablecie z Androidem otwórz aplikację Ustawienia .
  2. Kliknij Google Zarządzaj kontem Google. Dane osobowe.
  3. W sekcji „Adresy” kliknij Dom lub Praca.
  4. Wpisz swój adres.
  5. Kliknij Zapisz.
__________________

->
76,6....30.07->72,7......65,5kg.. .60
Dociakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 12:40   #57
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Autorko, wyobrażam sobie, jakie to musi być frustrujące, zwłaszcza że - mimo kilkukrotnego opisania problemu - trzy czwarte osób w ogóle nie zrozumiała opisanej sytuacji i szła w zaparte, że Autorka pewnie coś poklikała i podała w aplikacjach inny adres, zamiast dostrzec, że to ogólny problem w Google maps (skoro każdemu adres domu Autorki wyświetla się pod kompletnie innym adresem).

Osobiście jestem nieco bardziej sceptyczna odnośnie do znajomosci topografii miasta przez kierowców ubera, bolta itd (na bazie własnych doświadczeń, oczywiście nie dotyczy to WSZYSTKICH kierowców). Także mam nadzieję, ze stosowna korekta poprawności adresu w Google zostanie jak najszybciej wprowadzona.

Nie wydaje mi się, aby taką rzecz można było ot tak zmienić sobie przez missclick, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, co Autorka musiała zrobić żeby naprawić zaistniały stan rzeczy. Także nie uważam, że to przypadkowe, zwłaszcza że adres został zmieniony akurat na adres domowy chłopaka, z którym Autorka się spotyka.

Również obstawiałabym, że ktoś to zrobił celowo. Może nie żeby Autorkę od razu porwać czy zabić (też slucham podcastów kryminalnych), może po prostu ktoś chciał sobie z niej zażartować albo ją przestraszyć, albo tak po prostu podmienił adresy dla jaj. W każdym razie musiał sobie zadać nieco trudu, więc w mojej ocenie było to celowe. Może jakiś znajomy, może koleżanka, może brat żartowniś (albo siostra), a może nawet ten chłopak, z którym Autorka od niedawna się spotyka (może miała to być niewinna aluzja zachęcająca do wprowadzki do niego? XD) .

Tak czy siak, trochę nie rozumiem argumentów, które się tu pojawiały, że Autorka powinna mieć bezgraniczne zaufanie do gościa, z którym widuje się zaledwie od 2 miesięcy (sama nie nazywa go umyślnie swoim „chłopakiem”). Serio osoby, które to pisały, ufały bezgranicznie kolesiom, z którymi spotykały się od kilku tygodni tak, że dałyby sobie rękę za nich uciąć?
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 13:00   #58
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Ręce opadają, że nieważne ile autorka będzie tłumaczyć, to ludzie i tak przyjdą i będą myśleć, że problemem jest tylko ten adres dostarczania w Uber Eatsie czy czymś takim i przyjdą ją "oświecać".
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 13:01   #59
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Cytat:
Napisane przez Dociakowa Pokaż wiadomość
Mój adres pokazywał gdzie indziej do momentu aż go nie zmieniłam.
  1. Na telefonie lub tablecie z Androidem otwórz aplikację Ustawienia .
  2. Kliknij Google Zarządzaj kontem Google. Dane osobowe.
  3. W sekcji „Adresy” kliknij Dom lub Praca.
  4. Wpisz swój adres.
  5. Kliknij Zapisz.
Ona nie ma na myśli aplikacji. Każdy z zewnątrz to widzi czyt gdyby nam podala swój adres, wpiszemy to na google maps, to pokieruje nas na adres tego chlopaka zamiast do niej.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 13:13   #60
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 283
Dot.: Podmieniony adres na google maps

Czyli na mapach Google jest ustawiona pinezka z przypisanym Twoim adresem w miejscu klatki tego chłopaka? Może te instrukcje pomogą jak w takim razie zmienić błędny adres:
https://support.google.com/maps/answ...form%3DDesktop
albo: https://www.youtube.com/watch?v=SHHYDZTAJ5s
Ja też nie wierzę że to przypadek, gdyby to był żart rodzeństwa, znajomych itp. mogliby ustawić dowolny adres, a nie konkretnego chłopaka, z którym spotyka się Autorka. Trudno powiedzieć jakie ma zamiary, nie mówiłabym że na pewno ma złe zamiary, ale z drugiej strony sytuacja jest dziwna. Jedyne co przychodzi mi do głowy że może to jakieś przejawy kontroli z jego strony. Co on powiedział gdy mu to pokazałaś, Autorko?
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-04 10:45:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.