Polak Dobra Rada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-25, 17:33   #1
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Talking

Polak Dobra Rada


Wątek wakacyjny, chyba. na luzie.


Klinika rehabilitacyjna, idą dwie panie w wieku słusznym, jedna w bluzie, druga bez. I ta bez bluzy zaczyna: ściagnij sobie kochana tę bluze, bo się spocisz. I tak co chwilę, z troską, owszem, ale wpieniająco.

Opowieśc innej chorej: Rodzina, na czas pobytu w pracy, załatwiła jej opieke. Studentkę. Która przespacerowała się po domu i stwierdziła, że podopieczna powinna pogadac z córką, bo ta ma bałagan w pokoju. Takiej rady z dobrego serca jej udzieliła

Matka z dzieckiem idzie, pani siedziąca na ławeczce woła do mamy, żeby trzymała dziecko za rączkę, bo ono cos tak niepewnie chodzi. Miło to powiedziała, z uśmiechem na twarzy, ale ludzie! prosił ktoś o radę?

Czy też macie takie obserwacje? Że Polacy bardzo, bardzo kochają doradzać bliznim i wcale nie czekają aż ktoś o radę zapyta. To jest czasem dość denerwujące. Bo oni wiedzą lepiej i od razu muszą poinformować o tym niezainteresowanego
Czy inne nacje tez tak mają wg Was?
Ja nie zauważyłam.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 19:07   #2
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Polak Dobra Rada

Z cyklu dobre rady zawsze w cenie: jedna ze znajomych opisała jak leżała w szpitalu po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania, uprzejma starsza pani z tej samej sali poradziła jej ze szczerego serca aby sobie "coś zrobiła" żeby już nie zachodzić w ciążę bo jak poroniła to na pewno zdrowych dzieci mieć nie będzie. Dodam, że dziewczyna jest już mamą zdrowego dziecka

A co do takich dobrych rad to moja mama jest mistrzem, na szczęście czepia się tylko własnej rodziny, obcych nie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 19:32   #3
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Polak Dobra Rada

Ja się zastanawiam z czego to wynika, ta niepowstrzymana chęć "doradzenia", to nachalne często wyrażanie własnego zdania, na temat czynów innych ludzi.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 19:50   #4
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam z czego to wynika, ta niepowstrzymana chęć "doradzenia", to nachalne często wyrażanie własnego zdania, na temat czynów innych ludzi.
No a z czego? Z arogancji.

Zjawisko jak najbardziej jest mi znane. Sama padam nie raz ofiarą tych życzliwych i zatroskanych.
Kiedyś jakiś babsztyl się zwrócił do mojego faceta w te słowa: 'ale ma pan przerąbane z tą dziewuchą' Podsłuchała naszą słowną przepychankę w kolejce do kasy w sklepie - stała przed nami. Dodam, że zachowywaliśmy się nienachalnie.
A ile się nasłucham zimą dobrych rad na temat cieplejszego ubierania się, to nie zliczę.
Mój ojciec też się lubi wpieprzać nie proszony o to. Wydaje mi się, że to może mieć coś wspólnego z bardzo dojrzałym wiekiem Aczkolwiek na szczęcie nie dopada to każdego.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:10   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polak Dobra Rada

Autobus, stoję na środku z wózkiem, za rękę trzymam 4latkę, która jak nigdy walnęła w autobusie focha, bo MUSI siedzieć (3 przystanki). Zawsze sadzam, ale akurat żadnego miejsca w zasięgu kroku niet, a nie zostawię w jadącym pojeździe wózka bez trzymania, by jej szukać siedzenia. Mówię: ostatecznie na podłodze siadaj, w nosie mam, albo rycz.

Po czym z końca autobusu (stoję na środku) głosy: no pani posadzi dziecko, o tutaj, obok mnie, jest miejsce, bo panie NIE CHCE posadzić!

Szlag mnie. Panie delikatnie objechałam, bo nie ze złośliwości dziecka nie sadzam, tylko się nie rozdwoję.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:21   #6
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Polak Dobra Rada

Ale jak ktoś np. drze ryja albo naparza muzą ze srajfona czy tam nie wiadomo z czego w autobusie, albo jeszcze - co gorsza - leje kogoś na ulicy, to wtedy jakoś brakuje bohaterów żeby zareagować
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:30   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Polak Dobra Rada

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4704119 7]Ale jak ktoś np. drze ryja albo naparza muzą ze srajfona czy tam nie wiadomo z czego w autobusie, albo jeszcze - co gorsza - leje kogoś na ulicy, to wtedy jakoś brakuje bohaterów żeby zareagować [/QUOTE] Dokładnie jak trzeba to wszyscy siedzą cicho, a jak nie trzeba to każdy mądry i ma wiele do powiedzenia.

Dzisiaj byłam w Castoramie, miły pan z obsługi doradzał mi w sprawie rur do syfonu pod zlewozmywak w kuchni i nagle się przypałętał jakiś człowiek, który stanął z boku i oczywiście poprawiał pana z obsługi i doradzał mi żebym go nie słuchała, bo mi "dziadostwo" chce wcisnąć

Kiedyś siedziałam z tatą na przystanku autobusowym, akurat pechowo trafiliśmy na to, że z pobliskiego dworca przyszło parę starszych kobiet, które właśnie wysiadły z pociągu. Była tam też kobieta w średnim wieku, z upośledzonym synem. I oczywiście starsze panie zaczęły "biadolić" ojejeju jakie to zapewne ciężkie życie z takim dzieckiem i żeby go może do zakładu oddać, bo po co się MĘCZYĆ. Matka chłopaka mało pary uszami nie puściła, ale była wyjątkowo kulturalna. Ja z ojcem ledwo wytrzymaliśmy te głupie gadki i jak nadjechał autobus to tylko zerkaliśmy aby te starsze panie nie wsiadały razem z nami bo pewnie przez całą podróż musielibyśmy słuchać podobnych tyrad.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 20:55   #8
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Polak Dobra Rada

Ehhh... ile ja sie tych rad nasluchalam

Na cale szczescie nie mieszkam w PL bo gdybym musiala sluchac wykladow na temat mojego meza dzien w dzien to bym chyba komus przywalila. Moj maz mial wypadek kilka lat temu i teraz porusza sie na wozku inwalidzkim. Zdarzylo sie, ze jakis starszy Pan zapytal mnei czy moj Tz umie mowic czy w ogole jest opozniony? a jeszcze inny Pan powiedzial, zebym go zostawila bo sobie zycie marnuje.

Bylismy z Tz'em w roznych krajach i nikt nas takimi madrosciami nie raczyl, a przyjade do Polski to mnie na ulicy ktos zawsze zatrzyma i mi z takimi wykladami wyjezdza.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:58   #9
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w Castoramie, miły pan z obsługi doradzał mi w sprawie rur do syfonu pod zlewozmywak w kuchni i nagle się przypałętał jakiś człowiek, który stanął z boku i oczywiście poprawiał pana z obsługi i doradzał mi żebym go nie słuchała, bo mi "dziadostwo" chce wcisnąć
Pracuję w aptece i bardzo często zdarza mi się, że jakaś Ciocia/Wujek Dobra Rada wtrąca się niepytana/y do rozmowy między mną a pacjentem i to ona doradza co kupić, co wziąć, co działa, co nie działa, jak stosować + komentarz np. że lekarze to to i tamto, leczyć nie potrafią, nie wiedzą co przepisać, albo mądrości typu wszystkie leki to samo zło, ja się pani kochanieńka leczę sposobami ludowymi...
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 21:20   #10
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Polak Dobra Rada

Ja chyba mam w sobie coś takiego, że akurat mnie się ludzie boją udzielać złotych rad, w każdym razie nie udzielają ale w sumie jak słyszę czasem takie głupie gadanie troskliwych inaczej to mnie to denerwuje. Z drugiej strony narzekamy, że jest znieczulica (nawet w tym wątku) to może po prostu nam nijak nie dogodzi?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 21:25   #11
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Ehhh... ile ja sie tych rad nasluchalam

Na cale szczescie nie mieszkam w PL bo gdybym musiala sluchac wykladow na temat mojego meza dzien w dzien to bym chyba komus przywalila. Moj maz mial wypadek kilka lat temu i teraz porusza sie na wozku inwalidzkim. Zdarzylo sie, ze jakis starszy Pan zapytal mnei czy moj Tz umie mowic czy w ogole jest opozniony? a jeszcze inny Pan powiedzial, zebym go zostawila bo sobie zycie marnuje.

Bylismy z Tz'em w roznych krajach i nikt nas takimi madrosciami nie raczyl, a przyjade do Polski to mnie na ulicy ktos zawsze zatrzyma i mi z takimi wykladami wyjezdza.
jak można takie coś powiedzieć nie wiem, co to za znieczulica panuje w ludziach.

ja, jak na razie, spotkałam się z "pozytywnym" wtrącaniem się tego typu, ale wszystko jeszcze przede mną. choć w sumie miałam taką sytuację, kiedy mnie i mojego chłopaka spotkała pewna przykra sytuacja, a jego rodzina wiedziała o wiele lepiej ode mnie, co ja w związku z tym zrobię...
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 21:26   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Ehhh... ile ja sie tych rad nasluchalam

Na cale szczescie nie mieszkam w PL bo gdybym musiala sluchac wykladow na temat mojego meza dzien w dzien to bym chyba komus przywalila. Moj maz mial wypadek kilka lat temu i teraz porusza sie na wozku inwalidzkim. Zdarzylo sie, ze jakis starszy Pan zapytal mnei czy moj Tz umie mowic czy w ogole jest opozniony? a jeszcze inny Pan powiedzial, zebym go zostawila bo sobie zycie marnuje.

Bylismy z Tz'em w roznych krajach i nikt nas takimi madrosciami nie raczyl, a przyjade do Polski to mnie na ulicy ktos zawsze zatrzyma i mi z takimi wykladami wyjezdza.
strasznie to przykre :/

Askatasuna, mnie się zdarza wtrącić :d ale w takich sytuacjach typu - sklep z ciuszkami dziecięcymi albo księgarnia i ktoś pyta się o coś dla dzieci a sprzedawczyni najczęściej karpika strzela zwyczajnie mi się żal robi człowieka i jeśli wiem (np. jaki rozmiar wziąć na prezent albo o jakość danej rzeczy, albo książka dla 3latki...). W takich sytuacjach ludzie zazwyczaj są wdzięczni raz była akcja, że facet bezdzietny został wysłany przez dziewczynę celem kupienia własnie ciuszka dla noworodka bidny był...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 21:32   #13
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Polak Dobra Rada

Ja nie odmawiam jak ktoś mnie o pomoc prosi, ale sama jakoś się nie pcham. Ale mi szaja przypomniałaś jak jakiś biedny świeży tatuś stał w markecie przed gigantyczną ścianą słoików i zastanawiał się co on ma właściwie kupić. Zapytałam o preferencje malucha i poleciłam trochę z tych co wiem, że potencjalnie mogą podejść na 1 łyżeczkę, pan był mega wdzięczny.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 23:19   #14
Motylek Truskawkowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 472
Dot.: Polak Dobra Rada

Przypomniała mi się jedna sytuacja (mojego przyjaciela). Za czasów liceum cierpiał na okropny trądzik (już wyleczony), zmiany na twarzy były bardzo widoczne, co zwracało niestety uwagę. Kilka razy był zaczepiany w miejscach publicznych (w autobusie, na ulicy, w poczekalni w przychodni) przez starsze panie, które bez żadnej krępacji udzielały mu rad i ubolewały nad tym, jakie to on ma straszne te krosty i matko, jak on cierpieć musi!
Rady były wypowiadane głośno i wyraźnie, więc ludzie znajdujący się akurat w pobliżu wszystko dokładnie słyszeli i oczywiście również niedyskretnie oglądali. Strasznie mu wtedy współczułam.
__________________
zonk!
Motylek Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 04:59   #15
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Polak Dobra Rada

Coś w tym jest, że Polacy zawsze wiedzą lepiej, ALE inni nie są wcale gorsi. Jak mieszkałam w Niemczech i byłam au-pair, to moja host-matka miała zawsze w zanadrzu dobre rady dla mnie. Najlepsza była ta dotycząca mojego TŻ. Że nie powinnam od niego przyjmować żadnych drogich prezentów, bo mi się charakter popsuje (utrzymywał ją mąż). A potem, że jej zdaniem z naszego związku i tak nic nie będzie, bo... ona nie widzi, żebym za nim tęskniła Drugiej takiej hiperaktywnej ciotki dobra rada nie znam

Najgorsza historia tego typu jaką wspominam zdarzyła się jednak w Polsce. Wsiadaliśmy z ojcem do autobusu w sąsiednim mieście, puścił mnie przodem, stałam już w autobusie na schodkach, kiedy do środka dosłownie wdarła się może 12-letnia dziewczynka z syndromem downa. Kiedy wepchnęła się na schodki, po prostu mnie z nich zepchnęła z taką siłą, że upadłam z nich na oblodzony asfalt i to prosto na kolano, które miałam 2 razy operowane. Za dziewczynką weszła jej opiekunka, która nie odezwała się ani słowem, minęła nas jakby nigdy nic, a widziała wszystko. Ok, wiem, że to chore dziecko. Dlatego pozbierałam tyłek i wsiedliśmy jako ostatni. No i innych wolnych miejsc nie było: musieliśmy usiąść naprzeciw dziewczynki i jej towarzyszki. Jedziemy, jedziemy, kolano bolało mnie jak jasna cholera. W końcu mój ojciec dość cichym głosem pyta, czy bardzo boli. Ja mówię, że tak. I wtedy taka starsza pańcia siedząca za nami obraca się do nas i wygłasza płomienną przemowę pt. "To tylko dziecko! Nic takiego ci (mówiła mi na Ty ) nie zrobiła, trzeba więcej zrozumienia, na pewno specjalnie cię nie pchnęła. To jest CHORA dziewczynka". Oczywiście wszystko niemalże wykrzyczane, od razu wszyscy pasażerowie zaczęli się na nas gapić. A przecież tylko potwierdziłam, że boli mnie kolano i to konspiracyjnym szeptem
Starsza pani postanowiła pójść o krok dalej i jak mała i jej opiekunka wstały przed zbliżającym się postojem zaczęła słodko zagadywać do dziewczynki (jakby mówiła do niemowlaka) i głaskać ją po ramieniu. Dzieciak w podziękowaniu za troskę ją opluł...
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.

Edytowane przez psycho_social
Czas edycji: 2014-06-26 o 05:02
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 06:21   #16
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam z czego to wynika, ta niepowstrzymana chęć "doradzenia".
a może to w jakiejś części pokłosie komuny?
gdzie całe społeczeństwo kombinowało jak coś skombinować? ;d
jeden drugiego zaczepiał gdzie kupił srale albo taką piękną meblościankę, i jak pani uszyła taką sukienkę i skąd materiał ,i wreszcie komu dać w łapę by coś załatwić ;d

co do samych rad w dniu dzisiejszym.nie mam nic na przeciw
jako osoba niezdecydowana będe stała pół dnia przed regałem z 20-toma żelazkami i kombinowała które nabyć. podejdzie inna klientka i powie-pani weź to bo ja je mam 15 lat i jest super.i ja je wezmę ;d

sęk w tym że bolą nas rady które dotykają nasz czuły punkt.
w takiej sytuacji albo taką osobę zlać albo coś odpyskować.
pojadę Znachorem 'To co ludzie gadają, to puste szczekanie.. Języka ludziom nie zawiążesz ' więc w miarę swoich możliwości starać się nie przejmować

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2014-06-26 o 06:29
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 07:20   #17
Missandei
Raczkowanie
 
Avatar Missandei
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 390
Dot.: Polak Dobra Rada

Ja wracałam teraz niedawno do domu, w reklamówce kwiaty balkonowe, bo uwielbiam jakaś kobieta mnie zaczepiła i zaczęła mi dokładnie opowiadać jak te kwiaty pielęgnować, co lubią czego nie, mówiłam jej, że się znam, ale co tam, ona dalej swoje najgorsze jest to, że mnie zatrzymała na ulicy i nie chciała mi dać odejść, musiałam twardo powiedzieć "dziękuję" i się zmyć.

Akurat nic szkodliwego, ale dziwnie tak mi było
Missandei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 08:55   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Polak Dobra Rada

Jakoś nigdy nie spotkałam się z takimi "dobrymi" radami od osób trzecich, przypadkowych- jeśli już to nie odbieram ich negatywnie, czy jako wtrącanie się, są podawane z uśmiechem, skromnie i pozytywnie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 10:16   #19
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Polak Dobra Rada

Bardzo nie lubię tego zjawiska, szczególnie że jestem matką i mam wrażenie czasami że cały świat uważa że dziecko to własność publiczna i mogą mi dawać różne "dobre rady".

Raczej staram się nie przegrzewać syna, więc w sumie najwięcej dobrych rad słyszę o zakładaniu kurtki/czapki/skarpetek. Nawet kiedy temperatura dobija do 30 stopni...
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 10:25   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polak Dobra Rada

Lilith, nie zakładasz dziecku skarpet w takiej temperaturze??? skandal.

0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 10:31   #21
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Polak Dobra Rada

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47047866]Lilith, nie zakładasz dziecku skarpet w takiej temperaturze??? skandal.

[/QUOTE]

No wiem, powinnam. Czapkę i szalik też, w końcu pogoda taka zdradliwa.

Chociaż przyznam czasami że mnie kusi również poradzić mamom, które w bardzo wysokich temperaturach kiszą dzieci pod kocami. Tyle, że ja sobie nie wyobrażam wtrącać się w wychowywanie cudzych dzieci, bo wiem jak bardzo takie rady są wkurzające.
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 16:49   #22
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Polak Dobra Rada

Zimą, kiedy jeździłam na uczelnię samochodem zdarzyło mi się jeździć w trampkach i ramonesce, czy jakimś płaszczyku typowo "samochodowym" (czytaj: nie grzeję ale pięknie wyglądam). Nie zliczę ile razy od obcych ludzi usłyszałam, że mam się cieplej ubierać, bo się pochoruję, bo płuca będę miała chore, bo reumatyzm i inne takie.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 18:42   #23
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Polak Dobra Rada

Mam duży i odstający pieprzyk na czole. 4 razy starsze osoby zaczęły mi doradzać czym mam go smarować, żeby odpadł albo gdzie usunąć. Czy muszę mówić, jak bardzo nie przeszkadza mi ten pieprzyk?
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 18:59   #24
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Polak Dobra Rada

Dziecko przyjaciółki ma chorobę skóry, pińcet razy dziennie jest zaczepiana przez starsze panie, które mówią czym smarować i w czym kąpać. Ponieważ to bardzo kulturalna osoba, to spokojnie odpowiada "dziękuję, tak robimy" albo "córka jest pod opieką lekarza". W odpowiedzi słyszy zawsze, że niemożliwe, że ją leczą, a dalej tak brzydko wygląda No po prostu już ją nosi od tych rad i przypuszczeń, że nie leczy dziecka.

Ja kiedyś poradziłam pani, która długo się zastanawiała i blokowała regał jeden środek do czyszczenia. Akurat próbowałam już każdej firmy i wymieniłam, czemu ten najlepszy. Mam nadzieję, że mnie nie "obsmarowuje" po internetach
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 19:22   #25
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
może 12-letnia dziewczynka z syndromem downa.
zespołem downa

Ja jestem ciotka dobra rada Ale chyba daleko mi do takiej chamówy, jaką opisujecie.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 23:13   #26
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
zespołem downa

Ja jestem ciotka dobra rada Ale chyba daleko mi do takiej chamówy, jaką opisujecie.
Oczywiście, masz rację. Zbyt częste używanie języka angielskiego zbiera żniwo
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 23:48   #27
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Polak Dobra Rada

Ja kiedyś zostałam uraczona ostrzeżeniem od jakiegoś pana przy półce z żelami durexa, żebym nie brała truskawkowego bo niedobry jest.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 23:53   #28
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Oczywiście, masz rację. Zbyt częste używanie języka angielskiego zbiera żniwo
W sumie odruchowo to zrobiłam. No właśnie, nikt mnie nie pytał, czy to dobrze napisane, sama poprawiłam
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 00:37   #29
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Polak Dobra Rada

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
W sumie odruchowo to zrobiłam. No właśnie, nikt mnie nie pytał, czy to dobrze napisane, sama poprawiłam
Akurat za takie rady jestem zawsze bardzo wdzięczna
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 04:43   #30
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Polak Dobra Rada

Mnie to jedynie czasami zaczepiają starsze kobiety, że za lekko jestem ubrana i powinnam coś jeszcze założyć, bo jest zimno i marznę. Moja jedyna reakcja to rzucenie zdziwionego spojrzenia i dalszy totalny ignor. Nie będę obcym babom tłumaczyć się, że jest mi ciepło. Za to moje sąsiadka jest mistrzem jeżeli chodzi o dawanie "dobrych rad" obcym ludziom. Zaczepiła raz jakąś młodą parę i zaczęła im gadać o bezpiecznym seksie Młodzi byli chyba dobrze wychowani i nie chcieli jej coś ostrzejszego powiedzieć ale widać było po ich minach, że raczej nie są zadowoleni z tego monologu. Mnie unika, bo ją parę razy olałam gdy próbowała mi doradzać w kwestii włosów.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 15:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.