rogowacenie naskórka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-21, 06:19   #1
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18

rogowacenie naskórka


Witam,
Prosze oporadę. Mam problem z cerą. Nadmiernie Łuszczy mi sie naskórek głównie na czole, na pozostałej częsci skóry też lecz jakby w mniejszym stopniu . Nie wiem co robic z tym fantem byłam juz chyba u 15 dermatologów i kosmetyczek kazdy radzi co innego. Lekarze sa bezsilni zapisuja masci kremy toniki a to nicnie daje. Mowia z ema skore tłusta z przesuszonym naskórkiem od siebie dodam ze skore mam bardoz wrazliwą,naczynkową i skorą do podrażnień a peelingi nwet te delikatne enzymatyczne nie pomagają.
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
taria
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-24, 17:03   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: rogowacenie naskórka

Może napisz jakich kosmetyków aktualnie używasz do twarzy: czym oczyszczasz, czym nawilżasz. Będzie łatwiej coś doradzić. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-29, 05:48   #3
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

uzywam kosmetyków Atw z wyciagami homeopatycznymi oraz seri fizjologicznej ktore sa dostepne w aptekach z serii Phisiogel (chyba tak sie pisze) ale czesto zmieniam kosmetyki bo zadne nie daja efektów, uzywalam tez Yves Richer oraz Dermiki, uzywałam sorayi,innych drogich zachodnich kospetykow ktorych firm juz nawet neipamietam bo tak dzo ich bylo a takze najprostszego dermosanu i nic. Kremy nawilzajace saniewystarczajce i ponich nadaj mam spiety naskorek a kremy tłuste i poltluste sie ciezko wchlaniaja.
Nie uzywam tez wody do oczyszczania skory gdyz uzywanie jakiejkolwiek wody nawet przegotowanej podraznia iw ysusza mojnaskorek bqrdzo mocno do tego stopnia ze skora wyglada tak jakby byla opsypana gryziskiem bo takintensywnie sie łuszczy. Nadmieniam tez ze nie jestem alergikiem, bo to moze byc wazna informacja.
Kompletnie nie wiem juz co mam robic.
Pozdrawiam
Agna Iolanthe napisał(a):
> Może napisz jakich kosmetyków aktualnie używasz do twarzy: czym oczyszczasz, czym nawilżasz. Będzie łatwiej coś doradzić. Pozdrawiam.
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-29, 08:04   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: rogowacenie naskórka

wypróbuj może Bioderma Atoderm P.O.Zinc (szczególnie jeśli to typowa cera sucha, a nie "tylko odwodniona").
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-29, 21:43   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: rogowacenie naskórka

natomiast w przyadku cery tłustyej ukrytej pod suchą warstwą:
"Sucha i tłusta jednocześnie skóra moze być wynikiem zbyt wolnego złuszczania sie naskórka. To łojotok zamkniętey- tłuszcz ukrywa się pod suchą warstwą naskórak na powierzchni. Cera ma kolor typowy dla przetłuszczającej się, wygląda na mocno zmęczoną, a w dotyku jest szorstka, jakby zsypana kaszką (na ogół ma sporo zaskórników). U niektórych osób podobne objawy występują na ramionach i udach. Dobrym rozwiązaniem będą kosmetyki regulujące proces złuszczania naskórka- z witaminą A, kwasami owocowymi, a także z kwasem salicylowym i mocznikiem."
dr M.Noszczyk, K.Bosacka "Cena urody" str.53
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 06:22   #6
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

niestety probowalam juz kosmetyków z mocznikiem ale to nic nie daje natomiast kwas salicylowy podraznia moja wrazliwa skore sklonna do zaczerwienien i powstawania pajeczynek z naczynek, witaminy A tez neimoge za duzo stosowac bo araz mam uczulenie,wiec to tez sie nie sprawdziło, niestety.
Kosmetyczka do ktorej chodzilam na czyszczenie skory mowiła ze mam wyjatkowo malo zaskórników i nie bardzo zanieczyszczona skóre nie znormalnie klientki wiec chyba nie w tym jest problem
Pozdrawiam
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 06:26   #7
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

nie moja cera nie jest sucha tylko tlusta z przesuszonym naskorkiem, z pajeczynkami z naczynek i bardzo wrazliwa na slonce wiatr i wode.
pozdrawiam
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-30, 08:00   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: rogowacenie naskórka

A jesteś na sto procent pewna, że nie masz jednak żadnej alergii? Np. jakieś pokarmowej? Pamiętaj że nie wszystko w testach wychodzi, pani doktor u której się kiedyś leczyłam opowiedziała mi historię o pacjentce, ktora jej cudownie ozdrowiała dopiero gdy jej się spalił garnek w którym gotowała ziemniaki - miałam robione wiele testów i nie wychodziło nic. Na Twoim miejscu bym obserwowała skórę, moze w jakiś konkretnych sytuacjach, np. po spożyciu konkretnych pokarmów problem się nasila?
Jeśli kosmetyki CI nie pomagają, to ja moze bym sięgnęła po coś doustnie - wiesiołek moze albo wit A + E, i poddałabym się serii zabiegów nawilżających w gabinecie kosmetycznym.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 14:40   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: rogowacenie naskórka

Taria napisał(a):
> niestety probowalam juz kosmetyków z mocznikiem ale to nic nie daje natomiast

a w jakim stężeniu był ten mocznik? co to konkretnie za kosmetyki?
być może np. mikrodermabrazja przyniosłaby dobry efekt.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 05:36   #10
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

to był krem sorayi do cery łuszczzacej sie z mocznikiem ale nieumiem powiedzieć jakie stężenie mocznika tam bylo, Krem ten polecil mi lekarz dermatolog.
Co to takiego jest dermabrazja?
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 05:41   #11
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

Stosowałam wiesiołek ale bez skutku, wiatmina A po dluzym czasie mnie uczula a co dop okarmów po zadnym jeszcze niemialam zadnego uczulenia wysypki czy cos takiego bo zadnym pokarmie sie to nie nasila. Obserwuje ten problem juz od 15 lat i nic sie nie zmienia a dermatolodzy przepsuja kremy, masci i inne wszystko na nic. Niektóre to nawet bylytak tłuste ze nie chcialy wsiakac w skore, tylko robila sie łojowa skorupa po nich. Nie mam zadnych wyprysków na Twarzy ani zaskórników, a co do zabiegów nawilzających u kosmetyczek to nie stac mnie na taki luksus. To wszystkojest bardzo drogie niestety.
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-31, 07:59   #12
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: rogowacenie naskórka

Natomiast mnie pomogl krem rowniez Biodermy, ale ten z serii Sensibio D.S. Bardzo lekki krem do tlustej cery, ktory eliminuje luszczacy sie naskorek, bylam zdziwiona, ze tak lekki krem moze byc tak skuteczny. Moge Ci dac namiary na dziewczyne na allegro, ktora tanio sprzedaje kosmetyki apteczne. Taniej niz w aptece
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 22:27   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: rogowacenie naskórka

ee, myślałam o stężeniach w przedziale 10-30%- takie będą złuszczały. niższe stężenia tylko nawilżają. soraya na pewno nie ma 10%. zainteresuj sie linią SVR Xerial.
Mikrodermabrazja to zabieg dość delikatnego mechanicznego złuszczania w gabinecie. dermabrazja to zdzieranie skóry w narkozie (w pewnym uproszczeniu).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 05:57   #14
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

no jesli narkoza to zabieg odpada definitywnie. Moze wyprobuje ta serie SVR choc lekarz mowil ze ta firma nie ma dobrych kosmetyków. A swoja droga ciekawe jak opinie lekarzy odbiegaja od siebie. Bylam u wielu wiec mam przekroj jakie sprzeczne wydaja opinie. Hm...
Mowiac szczerze to ja w ogóle watpie w te wszystkie kosmetyki pelno w nich tylko konserwantów i sa mocno przereklamowane tak jak firma La Roche Posay, kosztuje kupe kasy a do niczego się to niestety nie nadaje. Polecil mi to dermatolog zreszta preparat na rozszerzone nazynka po ktorym wszystko jeszcze bardziej sie zaognilo. Teraz do rozszerzonych naczyniek uzywam firmy ATW gel homeopatyczny na bazie kasztanowca oczaru wilgilijskiego i witaminy C. Kosztuje 20 zł i jest nie zastapiony wspaniale obkurcza i usuwa podraznienia i zaczerwienienia. Chyba najlepsze sa naturalne preparaty z jak najmniejszą ilościa konserwantów.
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 06:05   #15
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

sedeczne dzieki, moze najpierw podaj mi pelna nazwe tego kremu i przyblizony koszt (namiar na ta dziewczyne tez) A jesli to nie tajemnica mozna zapytac jak dlugo go uzywasz i jakie masz problemy z cera? Czasem mozna sie wymienic doswiadczeniami to bywa czasem bardziej pomocne niz wizyty u lekarzy
Dziekuje i czekam na odzew
POZDRAWIAM
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 14:23   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: rogowacenie naskórka

Taria napisał(a):
> no jesli narkoza to zabieg odpada definitywnie.
widzę, że nie zwróciłaś uwagi na to, że pisałam o MIKROdermabrazji, jako o opcji dla ciebie. a o dermabrazji napisałm tylko dlatego, ze o nią zapytałaś.
można też pomyśleć o peelingu kawitacyjnym- ultradźwiękami.

> Mowiac szczerze to ja w ogóle watpie w te wszystkie kosmetyki
mówiąc szczerze, to nie powinnaś szukać porad w internecie, u laików, którzy nawet nie widzeli/dotyakli/badali skóry, lecz pozostawać pod opieką fachowców- dermatologa, ewentualnie doświadczonej kosmetyczki.

> Moze wyprobuje ta serie SVR choc lekarz mowil ze ta firma nie ma dobrych kosmetyków.
a Soraya, którą Ci polecił, to robi lepsze ??
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 19:18   #17
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: rogowacenie naskórka

Nie jestem ekspertem, ale z pozycji użytkownika mogę powiedzieć że dermokosmetyki SVR są bardzo dobre. Używałam serii Lysanel, Provegol (także dla niemowlęcia) i balsamu Xerialine i sądzę że te preparaty sytuują się w czołówce w swoich kategoriach. Dla mnie to najwyższa jakość, rzeczywista aktywność i skuteczność. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-04, 05:43   #18
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

Sek w tym ze dermatoldzy nic nie wiedza zmagam sie z tym problemem od 15 lat dlatego pomyslalam zeby zapytac kogos na internecie bo czasem wymiana doswiadczen bywa lepsza i korzystniejsza niz tzw. fachowcy, ktorzy sami do konca nie wiedza co mi jest a ich opinie i zalecenia sa sprzeczne i na dodatek nieskuteczne. Podobnie jest z kosmetyczkami kazda poleca kosmetyki "na których" pracuje i kazda zawsze zaprzecza ze ta poprzednia zle zalecila, wiec trudno juz o zufanie. Jesi chodzi o radzenie sobie z problemem naczynkowym cery pomoglam sobie sama bo lekarze i kosmetyczki zalecali tez nieskuteczne i drogie preparaty a na zel ktory uzywam obecnie wpadlam w sumie przez przypadek ale postanowilam go wyprobowac i udalo sie. Wiadomo ze problem naczynek nie zniknie juz calkiem ale jesli cos zmniejsza sie w 70 % to chyba mozna mowic o sukcesie.
pozdrawiam
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 05:21   #19
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

mam jeszcze pytanie
1. jak sposobem domowym mozna oczyszczac skore chodzi mi glownie o pory skorne jesli sa przytkane zeby je odblokowac, bvo tradycyjne oczyszczanie w gabinecie kosmetycznym polegajace na nawilzaniu i rozgrzewaniu para a potem tzw wyciskaniu zle dziala na cere naczynkowa bardzo ja podraznia i powoduje pojawianie sie nowych, mozna jakos w domu wykonac jakis zabieg?
2. Czy kwasy Aha i mocznik w duzym stezeniu sa bezpieczne dla skory tlustej ale nie tradzikowej, z naczynkami i wrazliwej bo te preparaty zluszczajace maja informacje ze glownie sie je stosuje przy skorzze tradzikowej, a ja nie miewam nawet zwyklych pryszczy. Natomiast wiekszosc kosmetyczek twierdzi ze kawasy AHA zle dzialaja na cere naczynkowa i wrazliwa, czy to prawda?
U mnie nawet kremy z duza zawartoscia witaminy A powoduja pieczenie i zaczerwienienie skóry.
Pozdrawiam
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-07, 23:20   #20
magot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 19
Re: rogowacenie naskórka

ja tez mialam podobny problem chodzilam od dermatologa do sklepu kosmetycznego,kosmetyczek az po apteki i nic, na pewno jest to od wody ale uzywanie mleczek i tonikow tylko pogarsza sprawe, jest to tez na pewno zwiazane z alergia co widze po sobie i synku, jednak w koncu rozwiazalam ten problem- na wiosne i lato krem nawilzajacy z irysa Weledy a na zime krem nagietkowy dla dzieci Weledy(bo wiecej z tej firmy nie jest w Polsce zarejestrowane), adresy aptek gdzie to mozna kupic sa w internecie na str. www.weleda.pl lub jakos tak, sa to kosmetyki naturalne , bez niczego wiec mocno pachna ziolami i olejkami ale nie uczulaja,koszt pierwszego 40zl za 30ml, drugi 20 za 50ml powodzenia
magot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 14:18   #21
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Re: rogowacenie naskórka

mialam dokladnie ten sam problem, a rozwiazal go kremik Hydraphase firmy La Roche Posay. Naprawde godny polecenia. Cena ok 65zl. Buziaczki
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-11, 05:38   #22
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

dzieki serdeczne za porade, przejrze ta stronke, ja tez zaczelam uzywac kosmetyki homeopatyczne na bazie wyciagow i olejkow naturalnych roslin i ziol, i niektore sa wprost rewelacyjne np te na naczynka czy te ujedrniajace, mialam problem ze sucha skora ciala doslownie mi sie sypala, ale balsam z arnika gorska tak odmienil moja skore ze przezylam szok wiec polecam tez ATW choc wiadomo trzeba najpierw przetestowac i cos wybrac dla siebie.
Pozdrawiam i dziekuje za porade.
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-11, 05:41   #23
Taria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 18
Re: rogowacenie naskórka

Dzieki serdeczne za porade. Mowiac szczerze wszyscy mi cos polecaja teraz znowu mam zgryz ktory z proponowanych artykółow wybrac chyba zaczne testowac po kolei az cos dobiore do cery
Dzieki serdeczne
Pozdrawiam
Taria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.