Keratynowe prostowanie włosów cz. V - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-04, 16:21   #421
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cześć dziewczyny. Przyszłam z prośbą o pomoc. Miałam wczoraj kreatynę z INOAR. Fryzjerka kazała mi kupić Delię Cameleo - szampon, odżywkę, maskę - tak zrobiłam. W domu poczytałam składy i opinie w necie i dowiedziałam się, że szampon się nie nadaje, bo ma zbyt silny detergent. Wybaczcie, moja wiedza włosowa jest znikoma. Potrzebuję na jutro szampon, więc zamówienie z neta nie wchodzi w grę. W Ros kupiłam szampon lawendowy petal fresh, skład: Aqua (water), sodium lauroyl methyl isethionate (derived from coconut), betaine (derived from sugar beets), sodium cocoyl isethionate (derived from coconut oil), ammonium cocoyl isethionate (derived from coconut oil), hydroxypropylcellulose (derived from cotton fiber), * lavandula angustifolia (lavender) flower/leaf/stem extract, orbignya oleifera (babassu) seed oil, tocopheryl acetate (vitamin E), caprylic/capric triglyceride (derived from coconut oil), panthenol (vitamin B5), glycerin (derived from vegetable oil), *tussilago farfara (coltsfoot) flower extract, *achillea millefolium (yarrow) extract, *equisetum arvense (horsetail) extract, *rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, *althea officinalis (marshmallow) leaf extract, *chamomilla recutita (chamomile) flower extract, *melissa officinalis (lemon balm) leaf extract, *thymus vulgaris (thyme) extract, polysorbate-20 (derived from coconut oil), citric acid (derived from citrus fruit), dehydroacetic acid (derived from cane sugar), ethylhexylglycerin (derived from vegetable oil), sodium chloride (derived from salt), **fragrance.
Czy możecie sprawdzić jego skład, czy będzie ok po zabiegu? Szukałam innych szamponów znalezionych na jakichś blogach o prostowaniu i nic nie było z tych poleconych lub skład uległ zmianie. Czy użyć odżywki po pierwszym myciu?
Na wizażu ten szampon ma inny skład niż ten na mojej butelce dlatego nie daję odnośnika do KWC.
Wielkie dzięki za pomoc

Edytowane przez klapki
Czas edycji: 2019-01-04 o 16:53 Powód: na kwc jest inny skład
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 18:16   #422
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Petal fresh będzie jak najbardziej ok ☺ mozesz użyc odżywki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 18:46   #423
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Petal fresh będzie jak najbardziej ok ☺ mozesz użyc odżywki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 19:26   #424
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez klapki Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Przyszłam z prośbą o pomoc. Miałam wczoraj kreatynę z INOAR. Fryzjerka kazała mi kupić Delię Cameleo - szampon, odżywkę, maskę - tak zrobiłam. W domu poczytałam składy i opinie w necie i dowiedziałam się, że szampon się nie nadaje, bo ma zbyt silny detergent. Wybaczcie, moja wiedza włosowa jest znikoma. Potrzebuję na jutro szampon, więc zamówienie z neta nie wchodzi w grę. W Ros kupiłam szampon lawendowy petal fresh, skład: Aqua (water), sodium lauroyl methyl isethionate (derived from coconut), betaine (derived from sugar beets), sodium cocoyl isethionate (derived from coconut oil), ammonium cocoyl isethionate (derived from coconut oil), hydroxypropylcellulose (derived from cotton fiber), * lavandula angustifolia (lavender) flower/leaf/stem extract, orbignya oleifera (babassu) seed oil, tocopheryl acetate (vitamin E), caprylic/capric triglyceride (derived from coconut oil), panthenol (vitamin B5), glycerin (derived from vegetable oil), *tussilago farfara (coltsfoot) flower extract, *achillea millefolium (yarrow) extract, *equisetum arvense (horsetail) extract, *rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, *althea officinalis (marshmallow) leaf extract, *chamomilla recutita (chamomile) flower extract, *melissa officinalis (lemon balm) leaf extract, *thymus vulgaris (thyme) extract, polysorbate-20 (derived from coconut oil), citric acid (derived from citrus fruit), dehydroacetic acid (derived from cane sugar), ethylhexylglycerin (derived from vegetable oil), sodium chloride (derived from salt), **fragrance.
Czy możecie sprawdzić jego skład, czy będzie ok po zabiegu? Szukałam innych szamponów znalezionych na jakichś blogach o prostowaniu i nic nie było z tych poleconych lub skład uległ zmianie. Czy użyć odżywki po pierwszym myciu?
Na wizażu ten szampon ma inny skład niż ten na mojej butelce dlatego nie daję odnośnika do KWC.
Wielkie dzięki za pomoc
Jak chcesz się ścisle trzymać zaleceń to nie, bo ten szampon ma sól. Przeczytaj poprzednią stronę wątku, tam są propozycje szamponów dostępnych także w drogeriach.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-01-04 o 19:28
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 20:47   #425
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Sól jest na samym końcu składu więc wątpię że przyczyni się do wypłukiwania keratyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 16:59   #426
Quietlyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Kreatynowe prostowanie włosów

Cześć! Pytanie dotyczące prostowania kreatynowego. Rzeczywiście po tym prostowaniu profesjonalnym włosy są odżywione i mniej się niszczą? Czy to tylko taka ‚maska’.

Robiliście taki zabieg w ciąży? Jest to zdrowe dla naszego maluszka?
Quietlyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 11:00   #427
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Kreatynowe prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez Quietlyy Pokaż wiadomość
Cześć! Pytanie dotyczące prostowania kreatynowego. Rzeczywiście po tym prostowaniu profesjonalnym włosy są odżywione i mniej się niszczą? Czy to tylko taka ‚maska’.

Robiliście taki zabieg w ciąży? Jest to zdrowe dla naszego maluszka?
Keratynowe prostowanie polega na wprasowaniu keratyny we włosy, w związku z czym uzupełniane są ubytki w łusce włosa. Włosy robią się odżywione, wygładzone, bardziej lub mniej wyprostowane. Stają się włosami niskoporowatymi przez co bardzo szybko wysychają, co ułatwia codzienną pielęgnację.
Więc jest to zabieg pielęgnacyjny długoterminowy. Wypłukuje się z czasem i włosy wracają do swojego stanu, poza tym też odrastają, ale efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Ale nie jest to doraźna maska, tylko zdecydowanie dłuższy proces.
Natomiast jeżeli chodzi o ciążę, to w wielu produktach był formaldehyd co było przeciwskazaniem. Musiałabyś zdecydować teoretycznie jakim produktem zrobić chcesz prostowanie i dokładnie produkt przeanalizować.
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-19, 19:48   #428
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Kreatynowe prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez yolca Pokaż wiadomość
Keratynowe prostowanie polega na wprasowaniu keratyny we włosy, w związku z czym uzupełniane są ubytki w łusce włosa. Włosy robią się odżywione, wygładzone, bardziej lub mniej wyprostowane. Stają się włosami niskoporowatymi przez co bardzo szybko wysychają, co ułatwia codzienną pielęgnację.
Więc jest to zabieg pielęgnacyjny długoterminowy. Wypłukuje się z czasem i włosy wracają do swojego stanu, poza tym też odrastają, ale efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Ale nie jest to doraźna maska, tylko zdecydowanie dłuższy proces.
Natomiast jeżeli chodzi o ciążę, to w wielu produktach był formaldehyd co było przeciwskazaniem. Musiałabyś zdecydować teoretycznie jakim produktem zrobić chcesz prostowanie i dokładnie produkt przeanalizować.
z tym się nie zgodzę. Moje włosy po zabiegu zawsz schły o wiele dłużej niż zazwyczaj.
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 22:05   #429
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Hej

Robiłam keratynę już kilka razy, zawsze encanto. Teraz szukam czegoś szybszego i tak myślę, że chciałabym ten Inoar. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, w instrukcji jest napisane, że włosy nie mogą być przeciążone produktem. A jak to jest W praktyce? Faktycznie tak trzeba na to uważać? Boje się, że tego nie wyczuję i wszystko mi się pochrzani. Encanto nawiliłam ile mogłam i było ok, a tu takie ceregiele
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 11:47   #430
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Hej

Robiłam keratynę już kilka razy, zawsze encanto. Teraz szukam czegoś szybszego i tak myślę, że chciałabym ten Inoar. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, w instrukcji jest napisane, że włosy nie mogą być przeciążone produktem. A jak to jest W praktyce? Faktycznie tak trzeba na to uważać? Boje się, że tego nie wyczuję i wszystko mi się pochrzani. Encanto nawiliłam ile mogłam i było ok, a tu takie ceregiele
kiedy robiłam inoar postępowałam podobnie jak w przypadku encato: włosy dzieliłam na małe pasma, nakładalam sporo produktu. Byc moza nalozylam nawet za duzo bo suszenie trwalo niemilosiernie dlugo ale innych skutkw ubocznych nie zauwazylam, zabieg sie udał
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 12:30   #431
ania_wruszczak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Prostowanie keratynowe

Hej, wykonywałam keratynę w domu już 3 krotnie. Encanto robiłam według instrukcji, krok po kroku. Jednak ostatnio się zastanawiam jak zabieg wyszedł by bez dołączonej odżywki, któraś z was próbowała? Są efekty?
ania_wruszczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-09, 19:35   #432
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kreatynowe prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
z tym się nie zgodzę. Moje włosy po zabiegu zawsz schły o wiele dłużej niż zazwyczaj.
U mnie chyba nic się nie zmieniło w tej kwestii, a przynajmniej nie na tyle, żeby to uznała za znaczące. No ale ja nie robię całych włosów, tylko 1/3, maksimum połowę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 07:44   #433
Ameretat
Raczkowanie
 
Avatar Ameretat
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 40
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Hej dziewczyny,

przyszłam Was zapytać, czy mam pecha do fryzjerów, czy po prostu na moich włosach keratyna nigdy nie będzie długofalowo działać . Wiem, na czym polega zabieg, jakie ma właściwości, że każdy włos reaguje inaczej... ale mam dość wywalania pieniędzy w błoto i eksperymentowania tylko po to, żeby po pierwszym myciu włosy wróciły do normalnego stanu.

Mam włosy bardzo wysokoporowate, typowa szopa, żadna fryzura nie utrzymuje kształtu, bo i tak po chwili mam wokół głowy siatkę odstających, pojedynczych włosów. Nie są typowo kręcone, jeśli je zepnę po myciu (zwykle w luźny kok), to po rozpuszczeniu przez chwilę skręt się utrzymuje, a potem po prostu odstają mi wokół głowy we wszystkich kierunkach.

Keratynę w salonie robiłam dwukrotnie. Raz rok temu, drugi raz miesiąc temu. Za pierwszym razem fryzjerka używała keratyny Kativa Kerapro - nie widziałam efektu nawet tuż po zabiegu. Włosy wyglądały tak, jak gdybym wyprostowała je normalnie i wyszła na deszcz - były "wyprostowane", ale na pewno nie były gładkie. Puszyły się tak, jak zawsze. Używałam szamponu i maski poleconych w salonie (też Kativa), a już po pierwszym myciu w domu włosy były dokładnie takie, jak przed zabiegiem i się skręciły. Byłam wściekła, bo jedyny trwały efekt tego prostowania to był nieziemski smród, jaki utrzymywał się przy skórze - nie mam pojęcia, co tam się wydarzyło, ale przez dobre dwa miesiące mycie głowy napawało mnie przerażeniem - byłam skłonna zrobić wszystko, byle tego nie czuć .

Za drugim razem zabieg był wykonany z keratyną Amazon, efekt był o wiele lepszy - włosy były idealnie gładkie, nawet po spięciu do kąpieli się nie odkształciły, generalnie byłam zachwycona i miałam nadzieję, że wreszcie rozwiązałam swój problem z włosami. Oczywiście, jak się okazało, do pierwszego mycia . Nadal stosuję szampon Kativa +odżywkę Amazon, ale i tak od razu po pierwszym myciu włosy znowu były pod palcami dość suche, a po wysuszeniu się napuszyły i wymagały prostowania. Po miesiącu wszystko wróciło do normy.

Ja już po prostu nie wiem - naczytałam się, że taki zabieg potrafi utrzymywać się kilka miesięcy i chyba spodziewałam się podobnego efektu u siebie. Na to jednak, żeby fundować sobie ze dwa razy w miesiącu taką przyjemność po średnio 400 zł, zwyczajnie mnie nie stać. Prostować non-stop włosów też nie chcę, bo i bez tego wypada mi ich bardzo dużo (pomimo suplementacji witaminami i żelazem ze względu na długotrwałe leczenie anemii), a nowych wcale więcej nie rośnie. Przyznam szczerze, że mam też dość noszenia całe życie spiętych włosów - zwłaszcza, że akurat w takich fryzurach wyglądam zwyczajnie brzydko, gładko zaczesane do tyłu włosy po prostu nie pasują do mojej twarzy . Czy to jest w ogóle możliwe, że na moich włosach to zwyczajnie nigdy nie wyjdzie i się nie utrzyma?
__________________
I'll be there as soon as I can
But I'm busy mending broken pieces of the life I had before
Ameretat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 09:55   #434
NazrecSieWyspacSie
Raczkowanie
 
Avatar NazrecSieWyspacSie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: trujmiajsto
Wiadomości: 71
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez Ameretat Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

przyszłam Was zapytać, czy mam pecha do fryzjerów, czy po prostu na moich włosach keratyna nigdy nie będzie długofalowo działać . Wiem, na czym polega zabieg, jakie ma właściwości, że każdy włos reaguje inaczej... ale mam dość wywalania pieniędzy w błoto i eksperymentowania tylko po to, żeby po pierwszym myciu włosy wróciły do normalnego stanu.

Mam włosy bardzo wysokoporowate, typowa szopa, żadna fryzura nie utrzymuje kształtu, bo i tak po chwili mam wokół głowy siatkę odstających, pojedynczych włosów. Nie są typowo kręcone, jeśli je zepnę po myciu (zwykle w luźny kok), to po rozpuszczeniu przez chwilę skręt się utrzymuje, a potem po prostu odstają mi wokół głowy we wszystkich kierunkach.

Keratynę w salonie robiłam dwukrotnie. Raz rok temu, drugi raz miesiąc temu. Za pierwszym razem fryzjerka używała keratyny Kativa Kerapro - nie widziałam efektu nawet tuż po zabiegu. Włosy wyglądały tak, jak gdybym wyprostowała je normalnie i wyszła na deszcz - były "wyprostowane", ale na pewno nie były gładkie. Puszyły się tak, jak zawsze. Używałam szamponu i maski poleconych w salonie (też Kativa), a już po pierwszym myciu w domu włosy były dokładnie takie, jak przed zabiegiem i się skręciły. Byłam wściekła, bo jedyny trwały efekt tego prostowania to był nieziemski smród, jaki utrzymywał się przy skórze - nie mam pojęcia, co tam się wydarzyło, ale przez dobre dwa miesiące mycie głowy napawało mnie przerażeniem - byłam skłonna zrobić wszystko, byle tego nie czuć .

Za drugim razem zabieg był wykonany z keratyną Amazon, efekt był o wiele lepszy - włosy były idealnie gładkie, nawet po spięciu do kąpieli się nie odkształciły, generalnie byłam zachwycona i miałam nadzieję, że wreszcie rozwiązałam swój problem z włosami. Oczywiście, jak się okazało, do pierwszego mycia . Nadal stosuję szampon Kativa +odżywkę Amazon, ale i tak od razu po pierwszym myciu włosy znowu były pod palcami dość suche, a po wysuszeniu się napuszyły i wymagały prostowania. Po miesiącu wszystko wróciło do normy.

Ja już po prostu nie wiem - naczytałam się, że taki zabieg potrafi utrzymywać się kilka miesięcy i chyba spodziewałam się podobnego efektu u siebie. Na to jednak, żeby fundować sobie ze dwa razy w miesiącu taką przyjemność po średnio 400 zł, zwyczajnie mnie nie stać. Prostować non-stop włosów też nie chcę, bo i bez tego wypada mi ich bardzo dużo (pomimo suplementacji witaminami i żelazem ze względu na długotrwałe leczenie anemii), a nowych wcale więcej nie rośnie. Przyznam szczerze, że mam też dość noszenia całe życie spiętych włosów - zwłaszcza, że akurat w takich fryzurach wyglądam zwyczajnie brzydko, gładko zaczesane do tyłu włosy po prostu nie pasują do mojej twarzy . Czy to jest w ogóle możliwe, że na moich włosach to zwyczajnie nigdy nie wyjdzie i się nie utrzyma?
Chyba masz pecha do fryzjerów. Mam podobne włosy do Twoich - lekko faliste, ale naokoło zawsze sterczą kosmyki. Używam w domu Encanto i zadowalający efekt trzyma się przez ok. pół roku, a zdarza mi się nawet używać szamponów w silikonami. Robię tylko jeden wyjątek od tego co jest napisane w instrukcji, bo nie zmywam połowy odżywki tylko zostawiam całą i tak prostuję. Może spróbuj samodzielnie wykonać ten zabieg, ale na przykład tylko na jakimś paśmie włosów z przodu? Nie będzie to trudne, a przynajmniej zorientujesz się, czy Encanto byłoby dla Ciebie dobre.
__________________

2018: 92/52
2019: 7/52
NazrecSieWyspacSie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 10:34   #435
Ameretat
Raczkowanie
 
Avatar Ameretat
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 40
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Dzięki za sugestię - przyznam szczerze, że pomysł wyprostowania tylko pasma włosów po prostu nie przyszedł mi do głowy, a przecież w ten sposób bardzo szybko sprawdzę, czy warto się bawić z całą głową.
Na razie opcja jest dla mnie średnio dostępna, mam dość leciwą prostownicę Remingtona (z pięciostopniową regulacją temperatury, ale bez możliwości ustawienia konkretnej wartości, więc nie wiem na dobrą sprawę jak ona grzeje) i prehistoryczną suszarkę, która ekspresowo nagrzewa się do b. wysokich temperatur (po prostu nie używałam do tej pory suszarki, bo wtedy to dopiero wyglądałam tragicznie...).


Trochę się boję takich zabiegów w domu - widzę, że sporo z Was jednak ma je za sobą i włosy są na właściwym miejscu . Czy taki typowy zestaw encanto dostępny na allegro (3 kosmetyki po 100 ml) to wszystko, co byłoby mi potrzebne, gdybym się zdecydowała?
__________________
I'll be there as soon as I can
But I'm busy mending broken pieces of the life I had before
Ameretat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 17:55   #436
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Hej chciałam prosić bardziej doświadczone w tym temacie dziewczyny o jeszcze jedną poradę. Miałam ponad miesiąc temu inoar. Jestem bardzo zadowolona ale mam jeden kłopot. Włosy zawsze myłam co drugi dzień. Teraz drugiego dnia są już tłuste. Myślę, że są przekarmione bo ten efekt się pogłębia. Używam właściwych kosmetyków po keratynie. Nie wyobrażam sobie za bardzo nie nałożyć odżywki po myciu, bo po samym szamponie jest jeden wielki kołtun na głowie. Co byście mi poradziły? Używam odżywki z Delii Cameleo z keratyną, czasem maski ale rzadko. Chciałam dziś kupić jakąś prostą odżywkę ale wszędzie był alkohol. Poradźcie coś proszę.
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 18:29   #437
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Ta odżywka nie ma alkoholu bardzo wysoko w składzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 19:14   #438
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez klapki Pokaż wiadomość
Hej chciałam prosić bardziej doświadczone w tym temacie dziewczyny o jeszcze jedną poradę. Miałam ponad miesiąc temu inoar. Jestem bardzo zadowolona ale mam jeden kłopot. Włosy zawsze myłam co drugi dzień. Teraz drugiego dnia są już tłuste. Myślę, że są przekarmione bo ten efekt się pogłębia. Używam właściwych kosmetyków po keratynie. Nie wyobrażam sobie za bardzo nie nałożyć odżywki po myciu, bo po samym szamponie jest jeden wielki kołtun na głowie. Co byście mi poradziły? Używam odżywki z Delii Cameleo z keratyną, czasem maski ale rzadko. Chciałam dziś kupić jakąś prostą odżywkę ale wszędzie był alkohol. Poradźcie coś proszę.
Idę o zakład, że nie rozróżniasz alkoholi tłuszczowych (które jako emolienty są baza wielu odżywek w kremie) od alkoholi o funkcjach rozpuszczalników i konserwantów, które to są odradzane po keratynowym prostowaniu (Isopropyl Alcohol, Alcohol, Alcohol Denat.)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 07:40   #439
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Ta odżywka nie ma alkoholu bardzo wysoko w składzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cameleo? Szczerze to kupiłam to, co znalazłam w różnych poradach ponieważ mam kłopot z rozróżnieniem składu, jak już jestem w sklepie. Niby coś tam sobie pozapisuję co mogę a czego nie ale tych substancji jest wiele więcej i na koniec i tak nic nie wiem.

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Idę o zakład, że nie rozróżniasz alkoholi tłuszczowych (które jako emolienty są baza wielu odżywek w kremie) od alkoholi o funkcjach rozpuszczalników i konserwantów, które to są odradzane po keratynowym prostowaniu (Isopropyl Alcohol, Alcohol, Alcohol Denat.)
Masz rację, tak jak pisałam wyżej, tego jest dużo. Jak ktoś zaczyna analizować skład to żadna ściąga nie pomaga;/ podpowiecie mi czy dobrze myślę, że je przekarmiłam i czy powinnam zmienić tę odżywkę lub stosować coś naprzemiennie? Byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź jaką ewentualnie inną odżywkę kupić, dostępną najlepiej w Ross lub Hebe. Wiem, że jest lista kosmetyków ale jak sprawdzałam składy w Ross to w wielu przypadkach składy się zmieniły i wracałam do punktu wyjścia. Dzięki dziewczyny.
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-17, 11:27   #440
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez klapki Pokaż wiadomość
Cameleo? Szczerze to kupiłam to, co znalazłam w różnych poradach ponieważ mam kłopot z rozróżnieniem składu, jak już jestem w sklepie. Niby coś tam sobie pozapisuję co mogę a czego nie ale tych substancji jest wiele więcej i na koniec i tak nic nie wiem.

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------



Masz rację, tak jak pisałam wyżej, tego jest dużo. Jak ktoś zaczyna analizować skład to żadna ściąga nie pomaga;/ podpowiecie mi czy dobrze myślę, że je przekarmiłam i czy powinnam zmienić tę odżywkę lub stosować coś naprzemiennie? Byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź jaką ewentualnie inną odżywkę kupić, dostępną najlepiej w Ross lub Hebe. Wiem, że jest lista kosmetyków ale jak sprawdzałam składy w Ross to w wielu przypadkach składy się zmieniły i wracałam do punktu wyjścia. Dzięki dziewczyny.
Przecież te składniki, których należy unikać to jest zaledwie kilka substancji, wiec trochę nie rozumiem problemu
Silikony, które kończą się na -icone albo -siloxane np Dimethicone albo Cyclopentasiloxane.
Siarczany w szamponach, które w praktyce są trzy: Sodium laureth sulfate, Sodium Myreth sulfate i Sodium Coco sulfate, bardzo rzadko Sodium lauryl sulfate.
Sól w szamponach czyli Sodium Chloride.
Oraz alkohole-rozpuszczalniki czyli Alcohol, Alcohol denat., Isopropyl Alcohol. W praktyce glównie w płynnych produktach do stylizacji oraz niektórych eko-odżywkach i szamponach niemieckich jak np Alterra.

Czyli jak widać po pogrubionym masz 7 składników/grup z daną nazwą.

A spis produktów był podawany na poprzedniej stronie, ale pewnie za dwa następne posty znowu ktoś będzie pytał, więc podaję jeszcze raz KLIK . To jest wpis z listopada ubiegłego roku, więc nie sądzę, że od tego czasu się składy pozmieniały.

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez klapki Pokaż wiadomość
Hej chciałam prosić bardziej doświadczone w tym temacie dziewczyny o jeszcze jedną poradę. Miałam ponad miesiąc temu inoar. Jestem bardzo zadowolona ale mam jeden kłopot. Włosy zawsze myłam co drugi dzień. Teraz drugiego dnia są już tłuste. Myślę, że są przekarmione bo ten efekt się pogłębia..
Kolejna sprawa to odróżnienie tłustych włosów od przeciążonych. Tłuste włosy są przetluszczone od skóry głowy w efekcie dużej ilości wydzielanego sebum. Jeśli wcześniej tego nie miałaś, to może masz nieodpowiedni szampon. Jakiego używasz?

Przeciążone włosy na długości są od zbyt ciężkiej pielęgnacji, olejów, zbyt emolientowych, odżywczych, regenerujących kosmetyków.

Opcja pośrednia to zbyt słaby lub zbyt dociążający szampon, który nie myje wystarczająco/oblepia wĺosy zarówno przy skórze jak i na długosci.

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, które zjawisko występuje u Ciebie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-02-17 o 11:42
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 15:08   #441
Ambicion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Witam dziewczyny 😊

Leci do mnie zestaw PURC 5%😜 a nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z prostowaniem keratynowym. Czym więcej o tym czytam, tym większy mam mętlik, co wolno a co nie wolno 😜

Czy wszystkie kosmetyki Alterry są OK? Co z szamponem Cameleo keratin? Jedni polecają maskę kallos keratin, inni odradzaja, jak to w końcu jest?

Czym najlepiej umyć pierwszy raz po zabiegu?

Mam włosy cienkie, do ramion, lekko wystopniowane, wywyjają się w różne strony. Były rozjasniane pasemkami, ale zafarbowałam je na kolor zbliżony do naturalnego i mam kilka cm odrostu. Jaką temperaturę najlepiej ustawić w prostownicy?

Czuję się jak dziecko we mgle 😂 chętnie poczytam wasze porady 😊
Ambicion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 16:52   #442
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez Ambicion Pokaż wiadomość
Czy wszystkie kosmetyki Alterry są OK?
Jeśli chcesz trzymać się zaleceń, to nie są. Zawierają siarczany, alkohol i sól.

Cytat:
Napisane przez Ambicion Pokaż wiadomość
Co z szamponem Cameleo keratin?
Skład szamponu
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cocamide MIPA, Palmitamidopropyltrimoniu m Chloride, Betaine, Glycerin, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Polyquaternium-7, DMDM Hydantoin, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Disodium EDTA, PEG-90M, Aminomethyl Propanol, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde.

Jeśli chcesz się trzymać zaleceń, to nie nadaje się, bo ma siarczany.

Cytat:
Napisane przez Ambicion Pokaż wiadomość
Jedni polecają maskę kallos keratin, inni odradzaja, jak to w końcu jest?
Jest tak samo, jak i przy każdych innych włosach. Każde włosy są inne i keratynowe prostowanie nie sprawia, że nagle wszystkim włosom, które je przeszły, zaczyna pasować to samo. Moje włosy na przykład ani przed encanto ani po nie lubią produktów z keratyną.

Cytat:
Napisane przez Ambicion Pokaż wiadomość
Czym najlepiej umyć pierwszy raz po zabiegu?
Tym czym zamierzasz myć cały czas potem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 19:04   #443
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

chimay dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Widzisz ja czytalam o zakazanych substancjach i tych co mogą być. Czytałam skłądy i zostawało mi pełno skłądników, które nie wiedziałam jak zakwalifikować Nie sądziłam, że mogę kupić coś co zwyczajnie nie ma tych 7 składników.
Wydaje mi się, że mam zbyt łagodny szampon bo faktycznie przetłuszczają się od skóry głowy a nigdy tak nie miałam, używam petal fresh lawendowego. Na wizażu on maj stary skład, wkleiłam skład szamponu powyżej.
Wiem, że setki razy użytkownicy zadają te same pytania ale jak przeczytałam jakieś 15 blogów, i kilkadziesiąt stron poprzednich wątków, gdzie składy przeze mnie zanotowane nie miały nic wspólnego z rzeczywistością to wolałam zapytać Dziękuję jeszcze raz!
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 19:19   #444
Ambicion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz trzymać się zaleceń, to nie są. Zawierają siarczany, alkohol i sól.



Skład szamponu
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cocamide MIPA, Palmitamidopropyltrimoniu m Chloride, Betaine, Glycerin, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Polyquaternium-7, DMDM Hydantoin, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Disodium EDTA, PEG-90M, Aminomethyl Propanol, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde.

Jeśli chcesz się trzymać zaleceń, to nie nadaje się, bo ma siarczany.



Jest tak samo, jak i przy każdych innych włosach. Każde włosy są inne i keratynowe prostowanie nie sprawia, że nagle wszystkim włosom, które je przeszły, zaczyna pasować to samo. Moje włosy na przykład ani przed encanto ani po nie lubią produktów z keratyną.



Tym czym zamierzasz myć cały czas potem.
Więc co polecasz?

Edytowane przez Ambicion
Czas edycji: 2019-02-17 o 19:21
Ambicion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 19:30   #445
slomciaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Hej. Pod koniec sierpnia robiłam keratynowe prostowanie włosów Alfaparfem. Bardzo jestem zadowolona z efektów. Już zaczynają mi się puszyć włosy... u nowej fryzjerki jest promocja na keratynowe prostowanie firmy Goldwell Kerasilk Control. Czy polecacie prostowanie tymi produktami. Czy jeśli jeszcze trochę mam keratyny we włosach z alfaparu to innej firmy mi wyprostują się. Dzięki za pomoc.
slomciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 20:43   #446
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez Ambicion Pokaż wiadomość
Więc co polecasz?
Zajrzyj do linka kilka postów wyżej. Z marek Sylveco, Biolaven, Tołpa, Vianek, ale nie gwarantuję że każdy szampon się nada, nie znam wszystkich składów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 11:15   #447
KingaM345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 5
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Sama stosuje keratynowe prostowanie dobrych kilka lat. I chyba moje włosy przeszły wszystko i wypróbowały różne kosmetyki Powiem że ważna jest tez pielęgnacja po. Nie sądziłam że aż tak istotna. Na początku nie zwracałam na to uwagi i moj efekt utrzymywał się krótko Niestety. Po kilku razach i wydanych pieniądzach zaczęłam brać do serca rady fryzjerów i kupiłam kosmetyki do pielęgnacji po . Oczywiście jak to ja było ich sporo i różne, ale najlepiej sprawdził mi się Amazon Keratin. czy któś równiez uzywa ? Co sądzicie ?

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Aalenusia Pokaż wiadomość
A znacie nie drogie kosmetyki do pielęgnacji włosów już po keratynowy Prostowaniu Włosów ?
Alenusia ja korzystam z Amazon Keratin Nie są aż tak tanie, ale serio zainwestowałam i uważam że są super. Nie należą do aż tak drogich.
KingaM345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 15:37   #448
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

witam!
w październiku robiłam keratynowe prostowanie z Kativy. miałam włosy z tendencją do kręcenia się zwłaszcza od wilgoci (deszcz, para itp). zaraz po zabiegu byłam zachwycona. włosy lśniące, zdrowe, proste jak druty. dodatkowo kativa rozjaśniła mi kolor farbowanych dużo wcześniej włosów, ciemno brązowa farba wyszła ruda co było mi na rękę. ogólnie byłam zachwycona ale im więcej czasu mijało od zabiegu tym zauważałam co raz więcej minusów:
- włosy zrobiły się strasznie oklapnięte jakby były przetłuszczone, przeciążone. jedynie zaraz po umyciu i wysuszeniu wyglądały ok.
- włosy zaczęły wypadać/wyłamywać się? przez pierwsze 2 miesiące nie było tego problemu, jeżeli jakieś włosy wypadały to były pojedyncze sztuki natomiast po upływie 2 miesięcy włosy dosłownie zaczęły się sypać.

- miałam nadzieje ze po 2-3 miesiącach włosy zrobią się jak przed zabiegiem a one dalej są takie proste przez co mam wrażenie ze zostało ich bardzo mało


w tej chwili jestem nieco ponad 4 miesiące od prostowania, i przyznam szczerze ze chciałabym jak najszybciej pozbyć się tego efektu. nie wiem co robić, ścięcie włosów nie wchodzi w grę. jak je ratować? w załączniku zdjęcie przed (pofalowane naturalnie) i świeżo po prostowaniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a2.jpg (82,3 KB, 65 załadowań)

Edytowane przez emeraldgreen
Czas edycji: 2019-02-21 o 15:39
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 09:06   #449
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez emeraldgreen Pokaż wiadomość
- włosy zaczęły wypadać/wyłamywać się? przez pierwsze 2 miesiące nie było tego problemu, jeżeli jakieś włosy wypadały to były pojedyncze sztuki natomiast po upływie 2 miesięcy włosy dosłownie zaczęły się sypać.

- miałam nadzieje ze po 2-3 miesiącach włosy zrobią się jak przed zabiegiem a one dalej są takie proste przez co mam wrażenie ze zostało ich bardzo mało


w tej chwili jestem nieco ponad 4 miesiące od prostowania, i przyznam szczerze ze chciałabym jak najszybciej pozbyć się tego efektu. nie wiem co robić, ścięcie włosów nie wchodzi w grę. jak je ratować? w załączniku zdjęcie przed (pofalowane naturalnie) i świeżo po prostowaniu.
Efekt na drugim zdjęciu to połączenie obu pogrubionych. Trochę włosów straciłaś, a do tego falowane zawsze mają wizualnie więcej objętości niż proste.
Nie widzę tu za bardzo rozwiązania. Stosujesz pielęgnację zalecaną po prostowaniu?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 09:53   #450
emeraldgreen
Raczkowanie
 
Avatar emeraldgreen
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 81
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Nie, ponieważ chce jak najszybciej pozbyć się keratyny. Zdjecie pokazuje moje wlosy zaraz po zabiegu, teraz z włosów została polowa z objetosci. Odrost 6cm jest juz "normalny".zupelnie inny niz na długości. Bardziej gesty, nie jest tak oklaply.
emeraldgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-18 09:37:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.