Cera tłusta i naczynkowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-28, 15:23   #1
Wusia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Question

Cera tłusta i naczynkowa


Mam już tego dość !
Moja twarz cały czas się świeci A teraz na dworze zrobiło się bardzo ciepło i bardzo chciałabym gdzieś wyjść np. na spacer .. tyko że się wstydzę z taką cerą gdziekolwiek wychodzić.
Tak wiem że w różnych drogeriach są kremy, maseczki na tłustą cerę ale ja mam do tego jeszcze widoczne naczynka ! A przecież nie każdym kremem mogę posmarować twarz ;(
A więc ... znacie może jakieś maseczki domowej roboty lub jakieś żele, peelingi z drogerii (w przestępnej cenie) na cerę tłustą i naczynkową ?

PS. niedawno czytałam recenzje różnych produktów na cerę tłustą i czy mogłabym użyć tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html i czy nie zaszkodzi to naczynkom ?

Edytowane przez Wusia01
Czas edycji: 2012-04-28 o 15:25
Wusia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 08:05   #2
szarl0tka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta i naczynkowa

Mam podobny problem.Cera naczynkowa jest najczęściej cerą wrażliwą (przynajmniej moja), więc gdy nie mogę znaleźć kosmetyku dla cery nacazynkowej używam czegoś dla wrażliwej. Jeśli chodzi o peeling to tylko enzymatyczny. Ziaja w wersji aptecznej i flos lek ma nawet ciekawe kosmetyki dla rozszerzonych naczynek. Możesz też spróbować jakiejś maseczki oczyszczającej dla cery wrażliwej. Niestety mamy baaardzo problematyczną cerę, która wymaga stałej ochrony i pielęgnacji.
szarl0tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:49   #3
SatiNee
Raczkowanie
 
Avatar SatiNee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 60
Dot.: Cera tłusta i naczynkowa

Mam ten sam problem, wiec by nie zakładać nowego tematu pozwolę sobie napisać tutaj.
Podobnie jak wy mam cerę naczynkową, wrażliwą. Do tego świeci się niemiłosiernie, a jakby tego było mało - łuszczy się
Sama teraz już nie wiem jakich kosmetyków używać. Kosmetyczka poleciła mi AA do cery trądzikowej oraz Ziaję med.
Poza tym na codzień nawilżający krem ochronny, z filtrem 20-30.
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tymi kosmetykami, albo może polecić taki krem?
SatiNee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 11:59   #4
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Cera tłusta i naczynkowa

A jak pielęgnujesz swoją skórę? Stosujesz kosmetyki matujące czy także ją nawilżasz?

Może Twoim problemem jest odwodniona (a nie tłusta) skóra - sama tak miałam. Też myślałam, że mam okropnie tłustą cerę, a wystarczyło zmienić pielęgnację - odstawiłam wszystkie produkty matujące / wysuszające, zaczęłam skórę nawilżać i efekt jest - skóra wygląda lepiej, ma lepszy koloryt, nie łuszczy się, nie wydziela też tyle sebum.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 15:17   #5
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Cera tłusta i naczynkowa

Witam! Mam 16 lat i mam cerę naczynkowa, mieszaną zdolną do rumienienia się. Stosowałam raczej sam krem z biodermy ale ostatnio dowiedziałam się że powinnam (?) używać jeszcze podkładu żeby ochronić moją twarz przed zanieczyszczeniami itd, ogólnie nie mam jakiś ogromnych problemów z cerą najczęściej przed miesiączką mam jakieś krostki ale nie są aż tak duże bym chciała je zakrywać jakoś specjalnie. używam tuszu, twarz wieczorem myję metodą OCM a rano żelem miceralnym z BeBueaty, czasami jak mi się chce używam pudru w kamieniu z Synergen. Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy faktycznie jest mi potrzebne jest używanie oprócz kremu jeszcze podkładu i pudru (w tym wypadu chodzi o podkład Mary Kay) otwarte naczynka mam głónie na nosie i na kościach policzkowych..

Ps. Zamykanie naczynek gdzie się ( u dermatologa czy kosmetyczki) wykonuje i ile mniej więcej taki zabieg może kosztować?
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.