pękanie żelu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-26, 23:50   #1
agasn
Raczkowanie
 
Avatar agasn
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 162
Red face

pękanie żelu


Czesc Dziewczyny
przepraszam jesli ten wątek juz był ale przeszukałam archiwum i nie znalazłam odpowiedzi. W piatek utwardziłam sobie paznokcie żelem, a juz w sobote na prawie wszystkich paznokciach żel popękał ( na białej wystającej częsci). Mam miekkie paznockie i po osiągnięciu pewnej długosci (ok 4-5mm) dosć łatwo się łamią (zwłaszcza prawa reka) dlatego chciałam je troche utwardzić . Co powinnam zrobić - zdjąć go i załozyc nowy? uzupełnić?
Ach dodam oczywiście że nie zrobiłam sobie tego sama i nie jestem jedna z tych domorosłych samowystarczalnych ktore w domowym zaciszu robią eksperymenty z pazurkami
Btw czy po nałożeniu żelu rzeczywiscie trzeba unikać wszelkich mokrych prac-typu zmywanie , pranie reczne ? a rekawiczki są obowiązkowe?

Edytowane przez agasn
Czas edycji: 2005-12-27 o 00:11
agasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 10:02   #2
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: pękanie żelu

Najpierw łatwiejsze pytanie- jeżeli chcesz miec ładne paznokcie i dłonie, to pracuj w rekawiczkach, szczególnie przy pracach wymagajacych chemicznych środków myjacych- np przy myciu zlewu.

Żel ci popekała tylko na "wystającej" poza opuszek części? Prawdopodobnie był zbyt cienko nałożony i gdy Twoje naturalne paznokietki sie wyginały, żel chciał robic to samo, a ze jest sztywniejszy to popękał.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 10:34   #3
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: pękanie żelu

ja przy tipsach zakladam rekawiczki tylko gdy pracuje ze srodkami cheicznymi..
tak to bez rekawiczek nawet zmywam i moje zelki ladnie sie trzymaja

a co do pekani zeli, to Albertynka juz odpowiedziala..nie bede sie powtarzac
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 11:02   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: pękanie żelu

Ale tylko utwardzalaś pazurki a nie przedłużałas? Bo mżliwe też ,że nie uzyto specjalnego żelu to utwardzania ale zwykłego do przedłużania - jest on twardszy i mniej elastyczny, dlatego mogl popękać.
Co s=do rękawiczek...własnie wczoraj mialam kuuuupe zmywania i pierwszy raz zyciu założyłam rękawiczki - a noszę zelki od 4 lat. Wiec jak widać niezbędne nie są
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 19:43   #5
agasn
Raczkowanie
 
Avatar agasn
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 162
Red face Dot.: pękanie żelu

Dzieki za wyjaśnienie, może rzeczywiście został założony za cienko, zresztą ,dziewczyna która mi go zakładał powiedziała że nie będzie zakładac grubo bo nie wie jak moje paznokcie przyjma żel i czy on wogóle będzie się trzymał.
To na pewno nie był żel do przedłużania ,tylko do naturalnych paznokci - Calcium.
Czy myślicie że w tej sytuacji powinnam pójść na zdjęcie i założyć jeszcze raz , czy raczej poczekac aż odrosnie i skrócić o tę popekaną część( bo poępkał mi tylko na wystającej częsci). Wybaczcie głupie pytania ale jestem w tej materii laikiem
agasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 19:49   #6
MagdalenaCM
Przyczajenie
 
Avatar MagdalenaCM
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 23
GG do MagdalenaCM
Dot.: pękanie żelu

Witam ja nie mialam jeszcze sztucznych paznokci (zel, akryl) ale bardzo mi sie podobaja i chcialabym sobie zrobic, oczywiscie nie sama, bo nie mam doi tego odpowiednich "narzędzi". Mam tylko pytanie: jakiej dlugosci powinny byc swoje paznokcie zeby moc zronic np. tipsy zelowe?

Prosze o pomoc i odowiedz.

z gory dziekuje!
MagdalenaCM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 20:21   #7
agasn
Raczkowanie
 
Avatar agasn
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 162
Dot.: pękanie żelu

MagdalenoCM czemu na kilku watkach zadajesz to samo niezwiązane z tematem wątku pytanie ? Proponuje użyc wyszukiwarki albo założyc wątek a nie nabijać sobie sztucznie licznika tym samym pytaniem
agasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.