jedwab - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-30, 19:35   #1
Joanna_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26

jedwab - pomocy


Witam,
mam kłopot z utwardzaniem naturalnej płytki jedwabiem. Ostatnio gdy to wykonywałam to było w lutym na kursie i nie przypominam sobie takiego problemu. Dziś zdjęłam sobie żel i chciałam położyć jedwab. Problem wystąpił już po pierwszej warstwie zaktywowanej resiny (uczono mnie tak: przygotowanie płytki, resina, jedwab, resina, aktywator, zmatowienie, resina + aktywator aż do uzyskania pożądanej grubości - mam to nawet na piśmie - instrukcja z kursu). Gdy zaczęłam ją matowić bloczkiem pod drugą warstwę to zaczęło wszystko pękać, zrobiła się taka pajęczyna... Próbowałam dawać więcej resiny, nie pomogło. Spróbowałam delikatniej matowić, też nic. Na jednym spróbowałam nie zmatowić i też popęało. Dzwoniłam dziś 4 razy do Pani, która prowadziła kurs, ale nie udało mi się jej złapać. Muszę czekać do poniedziałku :-( Czy ktoś mi może podpowiedzieć co może być przyczyną takiego pękania? Z góry dziękuję
Joanna_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 18:00   #2
Joanna_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26
Dot.: jedwab - pomocy

Szkoda, że nikt nie ma ochoty się wypowiedzieć :-(
Zastanawiałam się czy znaczenie może mieć fakt, że używałam resiny z pędzelkiem. W opisie produktu wyraźnie piszą, że jest to resina budująca, ale na głównej stronie piszą "Klej do włókna"... Sama już nie wiem :-( Na kusie pracowałam dokładnie na tym samym produkcie ale nie pamiętam żeby wszystko tak pękało zaraz po nałożeniu. Cóż, jutro będę znów dzwoniła do instruktorki i może to się wyjaśni.
Joanna_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 19:27   #3
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: jedwab - pomocy

pewnie malo kto sie orientuje w metodzie fiber
chetnie bym pomogla, ale niestety nie mam zielonego pojecia na temat jedwabiu
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:03   #4
Joanna_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26
Dot.: jedwab - pomocy

Dzięki za dobre chęci. A ja bym się bardzo chciała nauczyć tej metody bo bardzo mi się podobają jej możliwości "reperowania" naturalnych paznokci.
Joanna_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:37   #5
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: jedwab - pomocy

ja również nie napiszę nic odkrywczego, bo a jedwabiu wiem tyle, ile można wiedzieć po wykonaniu jednego seta na kursie 2 lata z hakiem temu ....
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:53   #6
CyrkoniaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 70
Dot.: jedwab - pomocy

mysle,ze nie potrzebnie matowisz,zakladaj warstwowo resina+aktywator az zbudujesz paznokcia ,
a piłowanie zostaw na koniec przy piłowaniu na kształt.
Robiłam tak i wszystko mi sie trzymało dobrze.
Mysle tez ze pęka,bo jest za cienko materiału i podczas piłowania naciskasz na zbyt cienka mase i ona pęka .
Aha jedwab dawałam bezpośrednio na płytke i na to resina+aktywator.
CyrkoniaKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 11:21   #7
ladybalbina90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 14
Dot.: jedwab - pomocy

dokladnie tak! jedwab na plytke, klej a potem resina i aktywator
ladybalbina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 15:34   #8
Joanna_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26
Dot.: jedwab - pomocy

Dzięki dziewczyny! Dzwoniłam dzisiaj do instruktorki. Mam jakieś mieszane uczucia co do jej "profesjonalnej odpowiedzi" bo najpierw stwierdziła, że się jeszcze z tym nie spotkała, a potem zaraz zapytała czy aby na pewno mam resinę kupowaną ich firmy. W każdym razie ta z pędzelkiem jest wg niej na pewno ok, a przyczyna moich problemów wg niej tkwi w tym, że zbyt dużo nakładam (!?) albo ze zbyt bliskiej odległości spryskuję aktywatorem. Ok, spróbowałam z większej odległości i było trochę lepiej ale nadal tworzyła się ta pajęczynka podczas matowienia. Spróbuję może jeszcze nie matowić ale babka na kursie zaznaczała, że to jest konieczne , sama nie wiem ... Dobrze, że testuję na sobie Dziś jednak nie wytrzymałam i po kolejnej nieudanej próbie 'jedwabnej' wkurzyłam się i położyłam sobie żel soak off IBD na próbę i na to żel kolorowy (czytałam, że na żele silikonowe nie powinno kłaść się żeli "twardych" bo będą odpryskiwać, ale chcę to na sobie wypróbować - żel kolorowy od dobrejrady). Muszę ćwiczyć utwardzanie nat. płytki bo wciąż mi się od wolnego brzegu odwarstwia

A jeszcze a propos jedwabiu - piszecie, że najpierw kładziecie jedwab, potem dopiero resinę i aktywator. A ten jedwab samoprzylepny Wam się dobrze przykleja? Bo mi cienko.... Kupiłam w eurofashion jakiś taki długi 1m, kosztował grosze, może zainwestować w jakiś lepszy????
Joanna_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 11:04   #9
CyrkoniaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 70
Dot.: jedwab - pomocy

ja robiłam tak,ze matowiłam płytke (ważne aby jej nie dotknąc i nie zatłuścić),
kładłam kawałek jedwabiu (miał klej bo dobrze sie trzymał)
pamietaj,aby pod spodem nie było powietrza
na to klej - odczekać
i budujesz resina+aktywator ile trzeba (bez matowienia)
i na koniec opilowujesz i tyle
Wydaje mi sie,ze co do pękania ,to kladziesz za cienko,lub z resina jest cos nie tak.Tak samo jak dasz za cienko żel-też popęka.
.Nosiłam tygodniami tak zbudowane paznokcie i bylo gites
CyrkoniaKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 16:56   #10
Joanna_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26
Dot.: jedwab - pomocy

Przy matowieniu płytki uważam żeby jej nie dotknąć tak samo jak przy żelu, mój jedwab jest dość sztywny i jak przyklejam go na paznokcia to od boków odstaje, nie chce przylegać :-(
Piszesz: "na to klej" - masz na myśli resinę? bo juz zgłupiałam. Resina, która mam w pędzelku opisana jest na stronie sklepu jako "klej do włókna" więc pytałam instruktorkę czy to aby na pewno jest resina budująca a ona twierdzi że tak. Więc jaki klej na jedwab?
Pewnie masz rację, że mam za cienką warstwę i dlatego pęka, ale ona chyba też miała trochę racji, że za blisko psikałam aktywatorem.
Jeśli możesz napisz mi proszę co z tym klejem. Może jednak kupię jeszcze tę resinę wyciskaną a nie w pędzelku?
Joanna_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 19:01   #11
CyrkoniaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 70
Dot.: jedwab - pomocy

-no to niedobrze,że odstaje,powinna przylegać do płytki idealnie po całości.
Ty masz może włokno lniane??
bo moje jedwabne jest cieniutkie i idealnie sie układa
-Klej to klej,
-resina to resina,
-na włókno dajesz klej,odczekujesz az wyschnie a pożniej na to budujesz resiną +aktywatorem paznokcieć.
Co do aplikacji-kwestia wprawy,ja od początku miałam wyciskany.
Paznokieć spryskujemy aktywatorem z odległości 20-25 cm
Jak poczujesz juz materiał to pojdzie ci juz lepiej
CyrkoniaKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 19:21   #12
Joanna_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26
Dot.: jedwab - pomocy

Odstaje, niestety, dlatego próbowałam położyć najpierw warstwę resiny żeby lepiej się przykleiło ale nic z tego. Mam na pewno jedwab, nie len. Tu link do produktu. Może spróbuję kupic jakiś droższy - będzie lepszy??

Co do kleju to nadal mam mętlik. Firma, w której robiłam szkolenie ma w swojej ofercie resinę w pędzelku i wyciskaną. Mają jedwab, len i aktywator do resiny. Nic więcej. Zakupiłam więc tą resinę w pędzelku i tylko jej używałam. Może jednak dokupię tą wyciskaną, sama już nie wiem. A może mi podpowiesz jakiej firmy produktów używałaś? Może spróbuję zupełnie inny zestaw...
Joanna_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 09:38   #13
CyrkoniaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 70
Dot.: jedwab - pomocy

http://lf.pl/pid,3832,sid,1257500266...g,plindex.php5
pomimo nienajlepszych opinii,jestem w miare zadowolona
(nie robie ta metoda zbyt często )
CyrkoniaKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 19:52   #14
jamarcianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: jedwab - pomocy

Z tego, co się orientuję, przyczyną pękania może być nie do końca dobra jakość materiałów. A poza tym, ja np.w ogóle nie używam przy tym kleju, na jedwab od razu kładę resinę i wszystko się świetnie trzyma. Powodzenia.
jamarcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 22:46   #15
oomonikaoo1
Przyczajenie
 
Avatar oomonikaoo1
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachodziopomorskie
Wiadomości: 25
GG do oomonikaoo1
Dot.: jedwab - pomocy

Cytat:
Napisane przez jamarcianka Pokaż wiadomość
Z tego, co się orientuję, przyczyną pękania może być nie do końca dobra jakość materiałów. A poza tym, ja np.w ogóle nie używam przy tym kleju, na jedwab od razu kładę resinę i wszystko się świetnie trzyma. Powodzenia.
Zgadzam się z przedmówczynią Ja też przygotowuje płytkę, na to przyklejam jedwab i potem resina. I nigdy nie spotkałam się z pęknięciami Może to faktycznie wina materiałów
__________________

oomonikaoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.