Tonik aha/bha i s³once - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-06-20, 12:55   #1
summereve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomo¶ci: 8
Angry

Tonik aha/bha i s³once


Jest czerwiec a ja pare dni temu zastaosowalam tonik z kwasami aha/bha 10% (8% kwasu mlekowego i 2 % salicylowego) Pope³ni³am jednak b³±d nie maj±c wystarczajacej wiedzy i teraz jestem za³amana owszem s³ysza³am ¿e twarzy po kwasach NIE NALE¯Y WYSTAWIAÆ TWARZY NA S£ONCE, jednak my¶la³am ¿e chodzi tylko o PIERWSZE DNI dni po kuracji.Mimo ¿e jest czerwiec to pogoda puki co nie jest za ciekawa a ja w najbli¿szym czasie nie planowa³am siê opalaæ czy mieæ jakiego¶ d³u¿szego kontaktu ze s³oñcem, a przy kazdym wyjsciu stosuje filtr 30. Jednak po przeczytaniu (juz za pó¼no!! ) kilku artyku³ów ma temat reagowania skóry na s³oñce po kwasach za³ama³am siê bo nie trzeba le¿eæ na s³oñcu godzinami ¿eby nabawiæ siê przebarwieñ skóry i dostaæ poparzenia, a unikanie s³oñca nie jest do koñca mo¿liwe, zwykle wyj¶cie na ulicê to ju¿ du¿e nara¿enie skóry. Wiec GDY JUZ GO UZYLAM to jak zminimaizowac ryzyko pojawienia siê plam na skórze, jakich filtrów u¿ywaæ, i czy takie stê¿enienaprawde az tak moze mnie nara¿aæ i jak d³ugo moja skóra bêdzie jeszcze nara¿ona na niebezpieczne promieniowanie?
summereve jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-06-20, 14:16   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Tonik aha/bha i s³once

Cytat:
Napisane przez summereve Poka¿ wiadomo¶æ
Jest czerwiec a ja pare dni temu zastaosowalam tonik z kwasami aha/bha 10% (8% kwasu mlekowego i 2 % salicylowego) Pope³ni³am jednak b³±d nie maj±c wystarczajacej wiedzy i teraz jestem za³amana owszem s³ysza³am ¿e twarzy po kwasach NIE NALE¯Y WYSTAWIAÆ TWARZY NA S£ONCE, jednak my¶la³am ¿e chodzi tylko o PIERWSZE DNI dni po kuracji.Mimo ¿e jest czerwiec to pogoda puki co nie jest za ciekawa a ja w najbli¿szym czasie nie planowa³am siê opalaæ czy mieæ jakiego¶ d³u¿szego kontaktu ze s³oñcem, a przy kazdym wyjsciu stosuje filtr 30. Jednak po przeczytaniu (juz za pó¼no!! ) kilku artyku³ów ma temat reagowania skóry na s³oñce po kwasach za³ama³am siê bo nie trzeba le¿eæ na s³oñcu godzinami ¿eby nabawiæ siê przebarwieñ skóry i dostaæ poparzenia, a unikanie s³oñca nie jest do koñca mo¿liwe, zwykle wyj¶cie na ulicê to ju¿ du¿e nara¿enie skóry. Wiec GDY JUZ GO UZYLAM to jak zminimaizowac ryzyko pojawienia siê plam na skórze, jakich filtrów u¿ywaæ, i czy takie stê¿enienaprawde az tak moze mnie nara¿aæ i jak d³ugo moja skóra bêdzie jeszcze nara¿ona na niebezpieczne promieniowanie?
Filtr - najlepiej apteczny z SPF50, aplikuj w du¿ej ilo¶ci czyli ponad 1 ml na sam± twarz. Ja polecam Pharmaceris hydrolipidowy SPF50+.

Teoretycznie do miesi±ca po odstawieniu kwasów wypada³oby siê chroniæ.
Poza tym niepotrzebnie wpadasz w panikê. Co¶ Ci siê ju¿ sta³o, jakie¶ przebarwienia od razu wyskoczy³y?
Co do stê¿enia, to wszystko zale¿y od konkretnej skóry. Jedna pomimo u¿ywania filtrów i odstawienia kwasów na lato i tak dostanie przebarwieñ, inn± to w ogóle nie ruszy. Ja na przyk³ad ¶wiadomie u¿ywa³am 2 lata temu Glyco-A z 12% kwasu glikolowego latem bez filtrów (nie licz±c podk³adu mineralnego, który ochronê daje znikom±) i nic mi nie by³o. No ale ja nie mam w ogóle sk³onno¶ci do przebarwieñ.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-07-03, 11:00   #3
summereve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Tonik aha/bha i s³once

Stram siê stosowaæ kremy z filtrami i prez to ¿e na dworze 30 stopniowe upaly w dzien praktycznie nie wychodzê, je¶li ju¿ to tylko na parena¶cie minut gdy muszê co¶ za³twiæ. Dodam ¿e kosmetyczka jeszcze pogorszy³a mi trochê sprawê, bo zrobila mi tydzieñ temu mikrodermabrazje, po której skóra dodatkowo jest nara¿ona na s³once, powiedziala ze w mojm przypadku to konieczne bo mam du¿± ilo¶æ zaskórników, to by³ moj pierwszy zabieg wiec nie wiedzialam czy to bezpieczne latem czy nie wiec sie zgodzilam i zda³am sie na jej kompetencje, ale teraz zaluje bo jestem jeszcze bardziej nara¿ona nie mówi±c ju¿ o tych 30 stopniowych upa³ach ;/ 12 lipca czyli 3 TYGODNIE PO UZYCIU TONIKU Z KWASAMI I 2 TYG PO MIKRO jadê na wakacje któe planowalismy z moj± paczk± od dawna,i w tym momencie nie mogê i nie chce z nich zrezygnowaæ. Jak my¶licie kapelusz okulary i wysoki filtr na plazy i (ewentulanie jaki¶ parasol ochronny) dadz± mi bezpieczn± ochronê po takich zabiegach?
summereve jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-07-03 12:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.