Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt tuszu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-12, 21:20   #1
Vasabi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 72
Question

Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt tuszu?


Tzn. taki efekt jaki daje mi tusz do rzęs.
Bo mam rzęsy ciemne, ale nie czarne i nie widać ich - a podobno tusz tak naprawdę koloryzuje tylko końcówki rzęs które są cieniutkie i białe, dlatego wydają się dłuższe.
Czy jak u kosmetyczki poproszę o hennę brwi, rzęs na górze i na dole to nie będę musiała używać już tuszu?
Mam ładną cerę, nie używam podkładu, marzę o tym żeby nie musieć już używać niczego tylko wstać rano i iść do szkoły bez niczego.
Tylko że jestem brunetką, mam czarne/ciemnobrązowe włosy no i rzęsy przydałyby się ciemniejsze.
Co polecacie?
Vasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 22:08   #2
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt

Tusz ma to do siebie, że jednak poza nadaniem czarnego koloru, wydłuża i przede wszystkim - pogrubia.

Ja robiłam hennę dwa razy na rzęsy, nigdy nie miałam super czarnego koloru jak po tuszu - owszem, były ciemniejsze, ale to na tyle..

Jeżeli masz grube, długie rzęsy, w sensie - taką ładną naturalną firanę, a jedyny ich mankament to to, że są jasne - to tak, henna jak najbardziej, a tusz do odstawki. Jeżeli masz natomiast rzęsy jak większość kobiet - dość krótkie, rzadkie i cienkie to efektu tuszu nie uzyskasz. Ale warto spróbować, może efekt na tyle Ci się spodoba, że odstawisz mazidła. Ja i tak po hennie malowałam, bo efekt był taki sobie, prawie że niezauważalny.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 16:48   #3
Vasabi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 72
Dot.: Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt

Dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Vasabi
Czas edycji: 2010-10-14 o 16:56
Vasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 13:46   #4
eveline_s
Raczkowanie
 
Avatar eveline_s
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Somewhere
Wiadomości: 41
Dot.: Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt

Ja mam jasne rzęsy i brwi i zawsze też marzyłam o tym, aby móc wyjść z domu bez ich malowania. Zrobiłam sobie henne i jestem bardzo zadowolona Jedyne co robię z rzęsami to "traktuje" je zalotką.
eveline_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 17:37   #5
Sandie_SS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt

Taka henna sprawdza się tylko u kobiet z długimi, gęstymi rzęsami tak jak napisała moja poprzedniczka. Jeśli masz takie właśnie rzęsy to efekt henny będzie super tylko pamiętaj żeby poprosić kosmetyczkę o jak najintensywniejszy odcień czerni. Na rzęsach wygląda szałowo, jednak na brwi poleciłabym ciemny brąz albo bladszą czerń...
Sandie_SS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 11:45   #6
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt

Podpisuję się pod tym, co napisały dziewczyny. Znajome z krótkimi i bladymi rzęsami i tak używały po hennie tuszu.

Jeśli się zdecydujesz, to upewnij się 100 razy, że kosmetyczka jest godna polecenia - mojej kuzynce przy takiej hennie poparzono oczy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 22:41   #7
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt

Henna zabarwi tylko wyblakłe końcówki, nie wydłuzy i nie podkręci rzęs. Więc efektu tuszu raczej nie da. No chyba, ze tak jak pisąły poprzedniczki szczycisz się długasna, gesta firaną rzęs
Ponadto bardzo istotne jest to (taki mały paradoks), ze po hennie rzesy i brwi jeszce bardziej blakną. Jak zaczniesz ją stosowac , jestes od niej praktycznie uzalezniona.
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-10, 11:33   #8
malagosia800
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Czy jak pójdę do kosmetyczki i zrobię sobie hennę brwi i rzęs to uzyskam efekt

Rzęsy na pewno będą ciemniejsze i lepiej widoczne. Ale używając tuszu możesz je dodatkowo pogrubić. No chyba, że masz takie gęste, że to nie będzie potrzebne. Salon kosmetyczny ReNova (Zielona Góra) mi to robił. Mam dość gęste rzęsy, więc z efektu henny byłam zadowolona.
malagosia800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-10 11:33:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.