Jaki jest powód jasnych odrostów ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-24, 10:58   #1
Patus95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Unhappy

Jaki jest powód jasnych odrostów ?


Mam taki problem,że ostatnio po 2 moich farbowaniach odrosty wychodzą mi jaśniejsze,a wręcz rude od pozostałych moich włosów. Wiecie jaki może być tego powód ? też z takim problemem się spotkałyście ? Jak tego uniknąć?
Dodam,że ja moje włosy farbuje na odcienie brązu, a wcześniej nie miałam takiego problemu, mój naturalny kolor to jasny brąz więc nie mam pojęcia czemu tak jest.
Patus95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 11:46   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jaki jest powód jasnych odrostów ?

A możesz napisać jak wygląda Twoje farbowanie?

Prawidłowo powinno wyglądać to tak, że trwałą farbę kładziesz tylko na odrosty (chyba, że zmieniasz kolor na inny). Jeżeli jest potrzeba odświeżenia długości to fryzjerzy stosują inną farbę( ton w ton np. Matrix Color Sync). Niektórzy przeciągają pod sam koniec zwykłą farbę zwilżając włosy wcześniej wodą (trochę jakby myć włosy szamponem). Do odświeżania długości są też maseczki koloryzujące.

Jak kładziesz to na odrosty i długość to samo, to po kilku turach włosy na długości są bardziej nasycone kolorem, przegryzione, ciemniejsze. Na zasadzie kontrastu odrosty wyglądają jasno i dziwnie.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 11:54   #3
Patus95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki jest powód jasnych odrostów ?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
A możesz napisać jak wygląda Twoje farbowanie?

Prawidłowo powinno wyglądać to tak, że trwałą farbę kładziesz tylko na odrosty (chyba, że zmieniasz kolor na inny). Jeżeli jest potrzeba odświeżenia długości to fryzjerzy stosują inną farbę( ton w ton np. Matrix Color Sync). Niektórzy przeciągają pod sam koniec zwykłą farbę zwilżając włosy wcześniej wodą (trochę jakby myć włosy szamponem). Do odświeżania długości są też maseczki koloryzujące.

Jak kładziesz to na odrosty i długość to samo, to po kilku turach włosy na długości są bardziej nasycone kolorem, przegryzione, ciemniejsze. Na zasadzie kontrastu odrosty wyglądają jasno i dziwnie.
Całą długość włosów farbuje, z tym, że na początku farbe nakładam na odrost, następnie pozostałe włosy. A przez to,że odcienie brązu mają to do siebie,że po pewnym czasie gdy się wypukują to mają odcienie rudości co mi się nie podoba i musze je farbować na całej długości.
Patus95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 16:56   #4
M221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki jest powód jasnych odrostów ?

Jaką farbą farbujesz włosy, na jakim poziomie jest długość i Twój naturalny kolor?
M221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 12:47   #5
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Jaki jest powód jasnych odrostów ?

Cytat:
Napisane przez Patus95 Pokaż wiadomość
Całą długość włosów farbuje, z tym, że na początku farbe nakładam na odrost, następnie pozostałe włosy. A przez to,że odcienie brązu mają to do siebie,że po pewnym czasie gdy się wypukują to mają odcienie rudości co mi się nie podoba i musze je farbować na całej długości.
to masz odpowiedź dlaczego odrost wydaje się jaśniejszy.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 13:47:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.