maseczka z fasoli mung na trądzik opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-02, 18:51   #1
wikii9
Przyczajenie
 
Avatar wikii9
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1

maseczka z fasoli mung na trądzik opinie


Od pewnego czasu zastanawiam się nad podjęciem "kuracji" wyżej wymienioną fasolką mung. Efekty podobno są super ale jednak nie jestem do końca przekonana. Czy ktoś z was używał tej maseczki i czy podziałała?
wikii9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 17:20   #2
noomi_z_bullerbyn
Przyczajenie
 
Avatar noomi_z_bullerbyn
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: maseczka z fasoli mung na trądzik opinie

Ja stosuję, ale od niedawna, więc na opinię jeszcze za wcześnie. Na razie sama mam pytanie, choć widzę, że ten wątek się nie rozwija. Może jednak ktoś odpowie.

Maseczkę robię z ziaren fasoli zmielonych wraz z łupinkami na pył w młynku do kawy. mieszam z wodą mineralną lub świeżym sokiem z ogórka. Nakładam trzy razy w tygodniu, trzymam na twarzy po 20 lub 30 minut. - Czyli wszystko tak, jak najbardziej polecane jest dla cery tłustej i problematycznej.

Ale zaczynam mieć wątpliwości. Według informacji w Internecie maseczka powinna się łatwo zmywać letnią lub ciepła wodą. Moja trzyma się mocno i zawsze robi trochę twarda, mimo że nie nakładam grubaśnej warstwy oraz chronię ją przed wyschnięciem i zaskorupieniem silikonową "twarzą" z zausznikami (gadżet do przytrzymywania maseczek płachtowych). Potem i tak muszę ją namaczać bardzo ciepłym ręcznikiem, zmywać wielokrotnie, aż do czysta. Podczas zmywania drobinki trą o skórę jak peeling ziarnisty, a przecież takie mechaniczne pilingowanie nie jest wskazane nikomu, a co dopiero trzy razy w tygodniu.

Moje pytanie jest o to, co zrobić, aby maseczka była delikatniejsza dla skóry.
noomi_z_bullerbyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 09:00   #3
Nigrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: maseczka z fasoli mung na trądzik opinie

Mąka z fasolki mung po połączeniu z płynem bardzo szybko wyschnie. Również ją stosowałam, zauważyłam naprawdę świetne efekty. Z tym, ze ja łączyłam ów fasolkę ze śmietaną. Płaska łyżka fasolki + łyżka śmietany. Maseczka jest wtedy delikatna i kremowa.Bardzo łatwo schodzi. A kwas mlekowy, zawarty w śmietanie dodatkowo pomaga w leczeniu cery trądzikowej. ( osobiście śmietany ( a także miodu) używam jako bazy do każdej maseczki)
Nigrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 10:01   #4
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: maseczka z fasoli mung na trądzik opinie

Cytat:
Napisane przez Nigrum Pokaż wiadomość
Mąka z fasolki mung po połączeniu z płynem bardzo szybko wyschnie. Również ją stosowałam, zauważyłam naprawdę świetne efekty. Z tym, ze ja łączyłam ów fasolkę ze śmietaną. Płaska łyżka fasolki + łyżka śmietany. Maseczka jest wtedy delikatna i kremowa.Bardzo łatwo schodzi. A kwas mlekowy, zawarty w śmietanie dodatkowo pomaga w leczeniu cery trądzikowej. ( osobiście śmietany ( a także miodu) używam jako bazy do każdej maseczki)
Ja ją robiłam ale jakoś strasznie ta maseczka mi śmierdzi (w końcu fasola) ... Efekty są fajne, ale zaczęłam się rozglądać za gotowcami ze względu na ten zapach. No i nie mam czasu latać i szukać tej fasoli po marketach, bo dużo pracuję :/ Kupiłam ją tu: xxx i jest baaaardzo ok, ładnie rozjaśnia przebarwienia, buźka jest mięciutka aż chce się ją miziać

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-09-01 o 10:25 Powód: link
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-31 11:01:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.