Krem nawilżający cera tłusta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-16, 00:38   #1
agata6860
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 11
Question

Krem nawilżający cera tłusta


Witam koleżanki Wizażanki Przychodzę do was z prośbą o radę, mianowicie mam bardzo kapryśną i wymagającą cerę, która raz jest bardzo tłusta a raz okropnie przesuszona. Szukam odpowiedniego kremu, do tej pory stosowałam krem przeznaczony do cery suchej, ale mam wrażenie, że konkretnie zapycha mi pory. Liczę na waszą pomoc i podzielenie się doświadczeniem, pozdrawiam
agata6860 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 12:16   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Krem nawilżający cera tłusta

Cytat:
Napisane przez agata6860 Pokaż wiadomość
Witam koleżanki Wizażanki Przychodzę do was z prośbą o radę, mianowicie mam bardzo kapryśną i wymagającą cerę, która raz jest bardzo tłusta a raz okropnie przesuszona. Szukam odpowiedniego kremu, do tej pory stosowałam krem przeznaczony do cery suchej, ale mam wrażenie, że konkretnie zapycha mi pory. Liczę na waszą pomoc i podzielenie się doświadczeniem, pozdrawiam
Cera nie może być tłusta i sucha jednocześnie. Może być albo tłusta z natury i odwodniona przez niewłaściwą pielęgnację lub normalna ale doprowadzona do nadmiernego wydzielania sebum i odwodnienia także przez niewłaściwą pielęgnację.
Musisz się zastanowić, co sprawia, że cera jest odwodniona np czy nie myjesz zbyt mocnymi środkami, może zaburzasz naturalne pH skóry, stosujesz zbyt wysuszające kosmetyki. Sama zmiana kremu nic nie da, takie problemy to efekt błędów w szerszej perspektywie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 15:57   #3
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Krem nawilżający cera tłusta

Zgadzam się z Chimay musisz najpierw dowiedzieć się z czego wynikają Twoje problemy z cerą, a dopiero potem szukać odpowiednich kosmetyków, przede wszystkim z dobrym składem i odpowiednich dla Twojego typu cery i jej kondycji
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-01-28 o 21:06 Powód: Link.
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 16:10   #4
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Krem nawilżający cera tłusta

może tak być że masz cerę mieszaną, najlepiej wybierz się do dobrego gabinety kosmetycznego
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-16 17:10:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.