Vicht - skandal - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-28, 10:38   #1
Jamajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 63

Vicht - skandal


Mam dużo przebarwień,ŁZS i bardzo wrażliwą skórę. Postanowaiłam zatem zaopatrzyć się w dobry krem z filtrem. Dostałam w aptece próbkę Vichy Capital Soleil.Jednak po 2 dniach stosowania bardzo podrażniła mi się skóra, zaczęła sie czerwienić z byle powodu i w ogóle stała się bd. sucha. Patrzę więc w skład a tam na 5 miejscu alkohol denat.!! No w szoku jestem, nie dość,ze taki składnik w kremiek,który "zapobiega wysuszeniu skóry"), to jeszcze
alkohol na słońce! Już nigdy nie kupę nic Vichy.
Jamajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 11:47   #2
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Vicht - skandal

Tak, oczywiście ta emulsja zawiera alcohol denat. i nie powinny używać jej osoby o wrażliwej skórze. Emulsja jest "szczególnie polecana dla skóry normalnej, mieszanej i tłustej". Nie znalazłam na opakowaniu informacji "zapobiega wysuszeniu skóry".
Przypominam, że także filtry LRP zawierają alkohol.

Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 13:18   #3
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: Vicht - skandal

Ja używam (7 miesiąc) Vichy CS 60 ale mleczka żelowego do twarzy i ciała i dla mnie ten krem jest świetny. Stosuje tylko na twarz i wokół oczu i nie zauważyłam przez ten okres, mimo, alkoholu, podrażnienia, wysuszenia twarzy czy zapychania porów. Dla mnie ten krem jest idealny, zwłaszcza, że wykonuje na nim makijaż i wszystko ładnie się trzyma cały dzień. Dodam, że mam cerę mieszaną.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 13:36   #4
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Vicht - skandal

Cytat:
Napisane przez Jamajka
Mam dużo przebarwień,ŁZS i bardzo wrażliwą skórę. Postanowaiłam zatem zaopatrzyć się w dobry krem z filtrem. Dostałam w aptece próbkę Vichy Capital Soleil.Jednak po 2 dniach stosowania bardzo podrażniła mi się skóra, zaczęła sie czerwienić z byle powodu i w ogóle stała się bd. sucha. Patrzę więc w skład a tam na 5 miejscu alkohol denat.!! No w szoku jestem, nie dość,ze taki składnik w kremiek,który "zapobiega wysuszeniu skóry"), to jeszcze
alkohol na słońce! Już nigdy nie kupę nic Vichy.
Ja też jestem podrażniona, bo używam aktualnie Zoraca. Skóra łuszczy się i też się uwrażliwiła. I co? Vichy mnie łagodzi i delkatnie nawilża. A Avenka, która miała być tak doskonała na podrażnioną twarz, po prostu mnie zapycha. I jak tu się w tym odnaleźć? Filtr bez alkoholu niektórym bardziej szkodzi niż ten z
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.