proszę o radę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 16:13   #1
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177

proszę o radę :)


Całe zycie miałam brzydkie, krótkie paznokcie Zapuścić mogę, ale zazwyczaj mi się łamia, zresztą nie umiem sobie ladnie ich pomalować i piłować to już w ogóle mam problem. Ostatnio zastanawiam się jak temu zaradzić. Chciałabym mieć takiego frencha, ale nie za długiego i żeby ta biała część nie byla taka wielka tylko taka naturalna bardziej. macie moze jakies zdjęcia takich, bo z tego co szukam na forum większość jest ze zdobieniami, a jak frenche same to takie długie, albo że ten biały pasek jest taki szeroki, a mi zalezy na naturalności i wygodzie, Chciałabym też wiedzieć jaką metodę polecacie? z tipsem, bez? Bo ja zielona naprawdę I Ile takie paznokcie się utrzymują, czy nie pękają czy coś jak się pracuje na kompie itp Co ile trzeba to uzupelniać. Przepraxszam że tyle pytań, ale szukam szukam i coraz mniej rozumiem z tych wszystkich metod, a nie chcę potem żałować
Proszę o radę
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:27   #2
kisiorek
Raczkowanie
 
Avatar kisiorek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ***POZNAŃ***
Wiadomości: 118
Dot.: proszę o radę :)

ja mam paznokcie zelowe i to swoje a wygladaja jak tipsy bo sa juz takie dlugie, na poczatku miala malutkie a pani kosmetyczka nalozyla mi sam zel i minimalna biala kreseczke a pozniej jak chodzilam nauzupelnieanie to juz coraz dluzsze i dluzsze moze to jest sposob na ciebie ŻEL !!!!
kisiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 17:28   #3
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: proszę o radę :)

Widzę, że jesteś z Poznania. Mozesz mi polecic jakis salon? A droga jest taka usluga ? Ja właśnie chcę krótkie to jak rośnie paznokieć nie da się go jakoś skrócić, żeby nie mieć takich długich bardzo, bo to dla mnie niezbyt chyba wygodnie by było
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 17:35   #4
kisiorek
Raczkowanie
 
Avatar kisiorek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ***POZNAŃ***
Wiadomości: 118
Dot.: proszę o radę :)

to wyglada mniej wiecej tak,
pani ladnie opiluje ci paznokiec twoj naturalny i nada ci ladny ksztalt , pozniej nalozy ci na niego zel przez co plytka paznokciowa sie utwardzi i nie beda ci sie tak szybko lamac przez co otrzymasz dlugosc paznokietka taki jaki byc chciala a ty chesz frencz na malutkich paznokietkach tez ??
kisiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 17:45   #5
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: proszę o radę :)

tylko to muszę zapuścić do takiej długości jak chcę czy ona to zrobi na jakimś tipsie czy jak Bo ja chcę taki troche wystający za palec i taki dosyć cienki biały paseczek. bo chcę french taki zwykły, żeby naturalnie wyglądało. Nie chcę takich jak są takie bardzo szerokie te paski białe bo bardziej się podobają takie delikatniejsze
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 08:35   #6
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: proszę o radę :)

Dobra stylistka sprosta wszystkim twoim wymaganiom. Wystarczy udać się do salonu i powiedzieć czego chcesz
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 10:45   #7
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: proszę o radę :)

A myślicie, że dziewczyna robiąca żelowe za 40 zł to jest ok? Czy trzeba uważać na takie samouki? Bo ona chyba bez kursu jest.
A i jeszcze jedno czy to bardzo niszczy paznokcie? Bo koleżanka miala jakies akrylowe i potem miała takie straszne Moje sa krótkie ale zdrowe dość tylko zapuścić nie mogę i pomalowanie mi nie idzie nie mam do tego ręki

Edytowane przez ningio
Czas edycji: 2008-04-05 o 12:34
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 15:57   #8
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Smile Dot.: proszę o radę :)

paznokcie żelowe nie niszczą paznokci . Wiem bo sama noszę. Jeżeli pójdziesz do dobrego salonu lub do dobrej stylistki, nie będziesz miała problemu ze zniszczoną płytką. Aby nałożyć żel płytka paznokcia musi być matowa, dlatego stylistka powinna łagodnie zmatowić paznokieć blokiem polerskim lub pilnikiem (wtedy ściera się tylko kilka warstw twojego naturalnego pazurka, z kilkudziesięciu jakie masz) Ponadto paznokieć naturalny dalej rośnie więc wyrastająca z wału okołopaznokciowego płytka jest ta samo silna jak przed zabiegiem.
Gdy pójdziesz do stylistki zawsze masz prawo zapytać o jej dyplom (porządne dyplomy mają numer identyfikacyjny i hologram) oraz marki produktów na których pracuje. Ważne jest aby polerka i pilnik były nowe (uzywa się tylko jednorazowych produktów) aha no i higiena (musisz mieć odkażone dłonie a stylistka powina miec jednorazowe rękawiczki albo tez odkazi sobie dlonie przed zabiegiem)
Jeżeli chcesz ściągnać pazurki nie odrywaj ich sama, bo tak możesz sobie oderwać pół swojej płytki, tylko lepiej zapłać te 30 - 40 zł i idz je profesjonalnie ściągnąć (paznokcie ściąga się poprzez piłowanie masy, ale nie twojego pazurka, zawsze lepiej zostawić cieniutką warstwe żelu żeby nie przepiłować)

Po przedłużaniu i ściągnięciu masy żelowej paznokcie są trochę osłabione ( w końcu nie mają kilku warstw) ale szybko wracają do siebie, wystarczy używać odżywki z utwardzaczem. Pozdrawiam
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 23:38   #9
Violetyna
Rozeznanie
 
Avatar Violetyna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 7heaven
Wiadomości: 766
GG do Violetyna
Dot.: proszę o radę :)

żelowe bedą chyba najlepsze jeśli masz akie kruche paznokcie to polecam nałożyć żel na tipsy, długość tipsa i białego paska sama dopasujesz przy udziale josmetyczki
Violetyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 06:16   #10
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: proszę o radę :)

Cytat:
Napisane przez asikczek Pokaż wiadomość
paznokcie żelowe nie niszczą paznokci . Wiem bo sama noszę. Jeżeli pójdziesz do dobrego salonu lub do dobrej stylistki, nie będziesz miała problemu ze zniszczoną płytką. Aby nałożyć żel płytka paznokcia musi być matowa, dlatego stylistka powinna łagodnie zmatowić paznokieć blokiem polerskim lub pilnikiem (wtedy ściera się tylko kilka warstw twojego naturalnego pazurka, z kilkudziesięciu jakie masz) Ponadto paznokieć naturalny dalej rośnie więc wyrastająca z wału okołopaznokciowego płytka jest ta samo silna jak przed zabiegiem.
Gdy pójdziesz do stylistki zawsze masz prawo zapytać o jej dyplom (porządne dyplomy mają numer identyfikacyjny i hologram) oraz marki produktów na których pracuje. Ważne jest aby polerka i pilnik były nowe (uzywa się tylko jednorazowych produktów) aha no i higiena (musisz mieć odkażone dłonie a stylistka powina miec jednorazowe rękawiczki albo tez odkazi sobie dlonie przed zabiegiem)
Jeżeli chcesz ściągnać pazurki nie odrywaj ich sama, bo tak możesz sobie oderwać pół swojej płytki, tylko lepiej zapłać te 30 - 40 zł i idz je profesjonalnie ściągnąć (paznokcie ściąga się poprzez piłowanie masy, ale nie twojego pazurka, zawsze lepiej zostawić cieniutką warstwe żelu żeby nie przepiłować)

Po przedłużaniu i ściągnięciu masy żelowej paznokcie są trochę osłabione ( w końcu nie mają kilku warstw) ale szybko wracają do siebie, wystarczy używać odżywki z utwardzaczem. Pozdrawiam
Rozwiałaś wszystkie watpliwości
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 12:41   #11
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: proszę o radę :)

Dziękuję bardo
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.