Uczulenie, alergia na kosmetyki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 09:38   #61
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Szosza Pokaż wiadomość
problemem pozostają skomplikowane ewolucje pod prysznicem podczas mycia głowy.
skąd ja to znam... Dlatego teraz ubolewam, bo od kilku miesięcy nie mam wanny, tylko prysznic.
A do mycia twarzy to ja już od lat używam wyłącznie wody termalnej.
Reszta ciała cierpi od wody z kranu (albo starych rur, nie mam pojęcia).
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 09:54   #62
czedy
Przyczajenie
 
Avatar czedy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Dziewczyny, mam dokładnie tak samo Czasem szampon popłynie mi po twarzy i juz szczypie...Dla mnie dermatolog powiedział, ze dziesiejsza woda to 'ścieki' i jak chcę miec ładną skórę twarzy, to wodę mam gotować!

Pozdrawiam.
czedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 10:40   #63
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Hej dziewczyny, wiem jak to jest być alergikiem okropieństwo... wystarczy nie taki krem jak trzeba albo podkład, i już tworzą mi się swędzące placki pod oczami i na powiekach
Ze swojej strony mogę baardzo polecić krem SVR Xerial 5, o ten:

http://www.svr.pl/index.php?id=86

świetnie nawilża i łagodzi skórę twarzy.

No a z kremów dla cer 30+ świetne są La Roche Posay (chociaż znam osoby które nawet na te kremiki są uczulone )

W ogóle, dla nas to się nadają raczej tylko kremy i balsamy apteczne - droższe niż zwykłe, ale co poradzić...

Edytowane przez Chocolate77
Czas edycji: 2010-03-16 o 10:41
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 11:16   #64
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

"zebra111111
grazkako - cienie EDM bardzo fajne, nie powinny Cie uczulic. Ja je moge stosowac! Daj znac!
A jesli chodzi o zapychanie a podraznienie, to mysle ze zapychanie powoduje krostki tradzikowe, a podraznienie to np luszczenie sie skory, suchosc, zaczerwienienie. Ja czasem mam podraznienie i tez wyskakuja krostki, jak przy zapychaniu... Wiec czasem to to samo, a czasem nie"

u mnie przy podrażnieniu też wyłażą krostki .Dzięki intensywnej lekturze wizażu troche mi się układa w głowie. Jestem już prawie pewna że podrażnia mnie Glikol Propylenowy - jest w żelu Flosleku , który po dłuższym stosowaniu podrażnił mi oczy , po pierwszym użyciu Alantan plus w kremie obudziłam się z zaczerwienioną buzią . Babydrem jest ok . tylko straszny tłuścioch po paru zastosowaniach mnie zapycha ale nie podrażnia moge się nim maźnać od czasu do czasu gdy skóra trzeszczy . Moim ostatnim odkryciem jest tani krem z apteki Agropharmy SCC . Bałam się troche Paraffinum Liquidum na drugim miejscu w składzie ale okazało się ,że to nie jest problem dla mojej skóry. Natomiast tego samego producenta krem pod oczy AWC zawiera propylene glikol no i niestety ropa i piasek w oczach. Szukam kremu pod oczy bez tego składnika ale jest to bardzo trudne prawie każdy na KWC ma go w składzie albo alkohol denat albo DMDM. Agropharm wycofał z produkcji EMG-dzwoniłam do nich.
Cienie i podkład EDM są super by w pełni się nimi cieszyć muszę wyleczyć z ciężkiej infekcji oczy jakiej się wcześniej nabawiłam i dobrać odpowiedni kolor podkładu -beigeFairly Light i beige Light Medium są troszke za jasne - może coś doradzicie ?. Wybrałam formułe semi mat i mam ochotę wypróbować intensiv. Choć nakładam je zwykłym pędzlem efekt jest świetny. Ślicznie dziękuję za wpisy wszystkim Wraźliwcom , dzięki Wam widzę światełko w tunelu -choć jeszcze dość daleko . Pozdrawiam

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-03-18 o 11:21 Powód: cos mi z tymi cytatami nie wychodzi :-(
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 13:14   #65
Szosza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Jestem już prawie pewna że podrażnia mnie Glikol Propylenowy
No to masz masakrycznie trudne zadanie. Z czystej ciekawości, w poszukiwaniu kremu bez GP, zaczęłam przeglądać swoją kosmetyczkę - i jest wszędzie. Pogrzebałam też trochę w internecie. Bezowocnie. A próbowałaś sobie coś samodzielnie wymieszać? N mazidłach i biochemii urody można przecież znaleźć dużo rozwiązań. Jest to jednak zabawa dla wytrwałych i konsekwentnych.
Szosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 16:07   #66
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Szosza Pokaż wiadomość
No to masz masakrycznie trudne zadanie. Z czystej ciekawości, w poszukiwaniu kremu bez GP, zaczęłam przeglądać swoją kosmetyczkę - i jest wszędzie. Pogrzebałam też trochę w internecie. Bezowocnie.
ten jest np. bez PG
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...aczynkowej.htm

ale ma inne mało ciekawe składniki. Sądzę, że część aptecznych kosmetyków należałoby wziąć pod lupę pod kątem obecnośći PG i pewnie znalazłyby sie produkty bez niego.
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 16:18   #67
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

cetaphil
ten jest bez PG, sama mam uczulenie na PG i używam właśnie tego kremu.
__________________
ojojej

"Na seksapil składa się w połowie to, co kobieta ma, a w połowie to, co myślą że ma."
-Sophia Loren
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 16:22   #68
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

o, własnie, Cetaphil! I zdaje się, że krem Physiogel Stiefel też nie ma PG.
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 12:33   #69
czedy
Przyczajenie
 
Avatar czedy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Witam.
Moja skóra tez nie lubi PG. Pocztałam sobie o nim i jako rozpuszczalnik w kosmetykach, robi dużo szkód dla skóry: miedzy innymi wysusza i powoduje stany zapalne skóry, nawet egzemę. Zapewne nie ma go w ogromnej ilości w kosmetyku, ale wrażliwce na pewno zareagują
Prawie każdy żel pod prysznic, żel myjący do twarzy, mleczka, nawet płyny micelarne go mają. Juz wspomniane wyżej kremy,a co ciekawe niektóre apteczne maści.
Powodzenia w poszukiwaniu idealnego kosmetyku
Ja jestem w trakcie

P.S. Miałam krem physiogel i mtez po nim były plamy. moze to inny składnik mnie załatwił...
Radzę uzważać na wszystkie polysorbate i polyquaternium

Edytowane przez czedy
Czas edycji: 2010-03-23 o 12:42
czedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:09   #70
Szosza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez czedy Pokaż wiadomość
Powodzenia w poszukiwaniu idealnego kosmetyku
Ja jestem w trakcie
Ja też. Od 18 roku życia (kiedy to było ). Jak dobrze pójdzie znajdę sobie jakieś cudeńko na jesień życia. Eeeeeech...
Szosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 09:37   #71
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

ja ostatnio rano uzywam babydream'a z Rossmanna. Nie mam uczulenia (zwykle uczulenie pojawia sie po 1-2tygodniach uzywania). Plusem jest tez to, ze mnie nie zapycha. Troche sie lepi ale po nalozeniu podkladu i pudru to uczucie znika
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 09:49   #72
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Dla mnie jakoś te Babydream są za ciężkie, takie cynkowe (białawe smugi zostają, ciężko się rozsmarowuje), no ale coś za coś, czyli dobry skład.
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 10:26   #73
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Witam , nie miałam dostępu do sieci przez dwa dni , zaglądam dziś na forum a tu taka niespodzianka . Dziewczyny dziękuje za reakcje . Gdy człowiek czuje , że nie jest z problemem sam od razu cieplej się robi na sercu . Żeby nie bylo tak całkiem wesoło nie tylko PG mi szkodzi . Ostatnio jeszcze raz testowałam LRP Toleriane Reach, trzeciego dnia gdzieś po 2-3 godzinach od nałożenia wyglądałam jak po lampce wina a twarz paliła mnie niemiłosiernie . Generalnie chyba muszę unikać alkoholi w składzie.

cytat : napisane przez Szosza : "próbowałaś sobie coś samodzielnie wymieszać? N mazidłach i biochemii urody można przecież znaleźć dużo rozwiązań. Jest to jednak zabawa dla wytrwałych i konsekwentnych."

to już wyższa szkoła jazdy ale pewnie powoli ku temu zmierzam . Jeszcze troche poszukam w gotowych i pewnie polegnę bo o ile do nawilżania coś można znaleźć to ze składnikami przeciwzmarszczkowymi to chyba już nieosiągalne.

Kurza stopa , oświećcie mnie proszę jak wklejacie cytat .Kombinuję i kombinuje i z automatu wychodzą mi jakieś dziwadła .
Pozdrawiam
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 10:44   #74
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość

Kurza stopa , oświećcie mnie proszę jak wklejacie cytat .Kombinuję i kombinuje i z automatu wychodzą mi jakieś dziwadła .
Pozdrawiam
Grazkako, klikasz na przycisk "cytuj" pod postem w prawym dolnym rogu. Następnie odpowiedz. Wtedy w oknie odpowiedzi pojawia sie post, który chcesz zacytowac, piszesz pod nim i "wyslij odpowiedz".

A jesli chcesz zacytować kilka wypowiedzi różnych osób to wciskasz przycisk obok, pomiędzy "cytuj" i "odp" (ten przycisk to multicytowanie)
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 18:40   #75
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Grazkako, klikasz na przycisk "cytuj" pod postem w prawym dolnym rogu. Następnie odpowiedz. Wtedy w oknie odpowiedzi pojawia sie post, który chcesz zacytowac, piszesz pod nim i "wyslij odpowiedz".

A jesli chcesz zacytować kilka wypowiedzi różnych osób to wciskasz przycisk obok, pomiędzy "cytuj" i "odp" (ten przycisk to multicytowanie)
zrobiłam jak radziłaś i wyszło mi takie coś . Chyba mam coś nie tak w ustawieniach. Poszperam . Dziękuje za pomoc


Na podglądzie wyglądało inaczej . Jest super , już nie robie wioski . maria28 dziękuje.

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-03-24 o 18:45
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 16:39   #76
zaneta_krak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Rzeczywiście nawet jeśli kosmetyki są w 100% naturalne, to nie znaczy że nie mogą uczulać. Uczulające bywają bowiem naturalne substancje pochodzenia roślinnego. Alergicy muszą bardzo uważać i wystrzegać się produktów perfumowanych, zawierajacych substancje przedłużające życie kosmetyków. Jeśli chodzi o osoby o skórze wrażliwej ( załóżmy nie alergicznej), ważne jest aby w codziennej pielęgnacji używać produktów nie wysuszających, nie podrażniających, odpowiednich dla danego typu skóry.
Dobrze by było, żeby nawet mydło w płynie czy w kostce, których używamy najczęściej w ciągu dnia zapewniało ukojenie skórze. Teraz można znalezć w sieci fajne mydła: naturalne, bez chemii i na bazie naturalnych olejków. Ja odkryłam niedawno mydła specyficzne dla różnych typów skóry prosto z Prowansji. Dla ciekawskich daję adres: http://www.galeria-prowansalska.pl

A tak przy okazji czy słyszałyście o Mydle Marsylskim?
Coś w rodzaju hypoalergicznego mydła szarego, ale na bazie oleju z oliwek i o zapachu np. lawendy? Ono idealnie się nadaje dla skóry wrażliwej. To same substancje pochodzenia roślinnego!Polecam!!
zaneta_krak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 23:34   #77
laseczka.wąglika
Raczkowanie
 
Avatar laseczka.wąglika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 306
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Z preparatów dla prawdziwych alergików bardzo dobrze sprawdza się:

- wspomniana gama Cetaphil (MD protektor oraz lotion)
- Avene Tolerance Extreme (w tubie lub pojedynczych dawkach - skład ten sam)
- Physiogel krem lub face cream
- Emolium krem (ale to dla tych "suchych" alergicznych)
- A-derma Delmaibour (przy zbyt częstych zmianach liszajopodobnych i wolno regenerującym się naskórku)

W próbkach można dostać tylko Emolium i przy dużej dawce szczęścia A-derme, pozostałych nie uświadczy się.... przynajmniej mnie się nie udało...
__________________

Kobieta łatwa do zdobycia, może być trudna do zniesienia...

Książki - wymiana:
Vasconcelos, Czepiel, Fitzgerald, Beauman, Fielding i inne książki...
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post16594958

Kosmetyki - wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post13661126
laseczka.wąglika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 07:28   #78
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

W drogerii Natura zwróciły moją uwagę kosmetyki NATUDERMA ORGANICS czy miałyście z nimi jakieś doświadczenia ? Nie zawierają GP , parafiny . Zastanawiające tylko , że krem mający w nazwie ginkgo i oczar ma te skladniki pod koniec INCI .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 16:11   #79
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

mam potwierdzoną alergię na nikiel i balsam peruwiański..ten ostatni to bardzo powszechny srodek zapachowy...co gorsze sklada sie z kilku substancji....jest dodawany nie tylko do kosmetyków ale i do produktów spozywczych...musze uzywac kosmetykow bez srodkow zapachowych...nizej podaje jakich uzywam...moze sie komus przyda..ja np. bardzo dlugo szukalam balsamu do wlosow bez zapachu:
bioderma - płyn micelarny sensibio H2O
humektan - emolient
emolium - emulsja do ciała
svr antyperspirant w kulce"zielony"
wellaflex - lakier do włosów sensitive
urtekram - balsam do włosów - neutralna odzywka
eucerin - shampo 5 % urea
oceanic - aa - szampon Therapy mama i ja
stiefel - phisiogel szampon hipoalergiczny
svr - topialyse sensitive - zel pod prysznic.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 22:00   #80
Szosza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Mo_niczka, dzieki za listę. Dla mnie osobiście bardzo pożyteczna.
Znalazłam coś takiego:
http://www.slodkiezdrowie.pl/go/_inf...00_037&lang=pl
Sama nie próbowałam, mogę jedynie zaproponować babciną metodę, która daje włosom połysk i pewnie je też odżywia. Trzeba rozgrzać oliwę z oliwek na małym ogniu, nałożyć na skalp i odczekać pół godziny z folią i ręcznikiem na głowie. Zmywa się dobrze i chyba działa całkiem nieźle. Stosuję to raz w tygodniu i nie narzekam.
Szosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 13:59   #81
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Uspokoiłam swoją skórę : na noc Cetaphil MD dermaprotektor , na dzień Dermogal A+E . (Miało być odwrotnie ale wtedy TŻ spał na drugim skraju łóżka ). Tak jak radziła Szosza polazłam naMazidła i BU no i wtopiłam tyle tam cudowności . Od paru dni kombinuje dla siebie nowy zestaw kosmetyków i dosypki do sprawdzonych kremów.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 15:12   #82
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Uspokoiłam swoją skórę : na noc Cetaphil MD dermaprotektor , na dzień Dermogal A+E . (Miało być odwrotnie ale wtedy TŻ spał na drugim skraju łóżka ).
I jak ten Cetaphil, klei się, mocno tłusty, ma zapach?? Miałam kiedyś krem z Cetaphilu, ale nie dermoprotektor, to był właśnie tłustawy i dziwnie pachniał (tak leczniczo).
A z tym spaniem to jest problem - jak tu się wysmarować tymi specyfikami, tłuściochami, jak tu obok w łóżku TŻ. Ani się przytulić ani nic
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 08:17   #83
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
I jak ten Cetaphil, klei się, mocno tłusty, ma zapach?? Miałam kiedyś krem z Cetaphilu, ale nie dermoprotektor, to był właśnie tłustawy i dziwnie pachniał (tak leczniczo).
A z tym spaniem to jest problem - jak tu się wysmarować tymi specyfikami, tłuściochami, jak tu obok w łóżku TŻ. Ani się przytulić ani nic
Cetaphil MD Dermoprotektor jak dla mnie jest przyjemny w stosowaniu nakładam go dość grubo przed kąpielą i jak wychodzę z wanny wszystko jest ładnie wchłonięte , skóra matowa , pozostaje film jednak ja to lubie . Nie pachnie .Gdy się wchłonie to się nie klei . Pod minerałami EDM też dobrze się sprawuje . Stosuje od tygodnia więc jeszcze troche krótko na szerszą opinię. Napewno nie podrażnia mi skóry i nawilża .
Długo bedę pamietać minę TŻta jak sie na noc posmarowałam kremem YR z mietą pieprzową , świetny środek na chrapanie -całą noc przespał na boku .

Poczytałam kilka postów wyżej i widzę że powinam dodać , że do codziennego stosowania wolę Cetaphil od Babydream -mniejszy tłuścioch i lepiej się wchłania. Babydream od czasu do czasu popołudniu jak TŻ idzie na ryby .

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-04-08 o 08:31
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 14:04   #84
Szosza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Ja używam Cetaphil MD już drugi rok. Jest dosyć treściwy ale nie zastępuje porządnego kremu. Tym niemniej ratuje moje oblicze w trudnych sytuacjach. Grazkako, ja też wsiąkłam w Mazidła i BU, niestety zapału starczyło na kupienie zestawu małego chemika. Wszystkie super składniki czekają pokornie w lodówce, szafka pełna jest pudełek, mieszadełek i buteleczek. Mam nawet papierki lakmusowe . Mam też motywację. I to by było na tyle. Nie wymieszałam sobie żadnego serum, ani kremu. Dorzucam coś tylko do Cethapilu albo Balneum Baby krem (tak swoją drogą polecam go na zimę). Może dasz dobry przykład . Twoje sukcesy mogą zainspirować inne leniwce .
Szosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 12:20   #85
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Szosza Pokaż wiadomość
Ja używam Cetaphil MD już drugi rok. Jest dosyć treściwy ale nie zastępuje porządnego kremu. Tym niemniej ratuje moje oblicze w trudnych sytuacjach. Grazkako, ja też wsiąkłam w Mazidła i BU, niestety zapału starczyło na kupienie zestawu małego chemika. Wszystkie super składniki czekają pokornie w lodówce, szafka pełna jest pudełek, mieszadełek i buteleczek. Mam nawet papierki lakmusowe . Mam też motywację. I to by było na tyle. Nie wymieszałam sobie żadnego serum, ani kremu. Dorzucam coś tylko do Cethapilu albo Balneum Baby krem (tak swoją drogą polecam go na zimę). Może dasz dobry przykład . Twoje sukcesy mogą zainspirować inne leniwce .
Balneum już oglądałam w aptece ale najpierw muszę gdzieś w ciałko wysmarować Babydream bo na twarzy robi mi czerwone "cosie" Do zimy powinnam zdążyć. Jeśli chodzi o mazidła to nadal boksuję Jakoś znikąd pomoc nie nadciąga , przekopuję się przez odpowiednie wątki ale większość gotowców to walka z trądzikiem(szkoda że nie mam córki) a nie z utratą jędrności i zmarszczkami . Jeśli w końcu ruszę dam znać , może zmobilizuję pare miłych osób ?

Jakich używacie filtrów - przeryłam KWC i widzę , że prawie wszystkie mają glikol propylenowy .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 21:33   #86
Szosza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
B
Jakich używacie filtrów - przeryłam KWC i widzę , że prawie wszystkie mają glikol propylenowy .
W Biodermie Photoderm Max, której używam glikol niestety jest. Prawie na końcu listy, ale zawsze...
Za to gdzieś wyczytałam, że jest seria nieperfumowanych kremów Zjaja, w których jakoby glikol nie występuje (nagietkowy, aloesowy). Niestety składu nie znalazłam. Nawet na stronie Zjai składu ani widu. Trzeba się przyjrzeć w jakiejś drogerii. Cena ok. 4 zł. Jestem bardzo ciekawa czy to nie jakiś ulepek. Przy najbliższej okazji kupię i przetestuję.
Szosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 13:29   #87
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Kupilam za wasza "namowa" ten cetaphil i niestety-totalna porazka. Masakrycznie mnie uczulil. Skora mnie piekla i swedziala chyba musze szukac dalej.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 13:55   #88
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Kupilam za wasza "namowa" ten cetaphil i niestety-totalna porazka. Masakrycznie mnie uczulil. Skora mnie piekla i swedziala chyba musze szukac dalej.
Przykro mi , Mi Cetaphil uspokoił skóre , może spróbuj Humektan . Tylko najpierw sprawdź składy czy czasem nie zawiera takich samych "podejrzanych " składników . Ja go jeszcze nie testowałam .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 10:15   #89
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

wlasnie...szkoda, ze od niego nie zaczelam(od humektanu). Coz...bede szukac dalej ale i tak fajnie, ze mozemy sie wspierac i sobie radzic a cetaphil oddam tacie tżta ma AZS nie powinno mu zaszkodzic
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 15:02   #90
zatruta fiolka
Raczkowanie
 
Avatar zatruta fiolka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: 3city ;)
Wiadomości: 98
Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

hej dziewczyny, czytam ten wątek od samego początku, ale piszę na nim po raz pierwszy.
Alergie mam na większość kosmetyków, w tym również aptecznych. Kolorówka tylko od wielkiego święta. Zakupiłam tusz z natury, o którym pisałyście, a także z LPR dla mega wrażliwców. Niestety oczy dalej piekły

Testy płatkowe miałam robione kilka lat temu, wyszło uczulenie na nikiel i kobalt, tylko tyle, to skąd się bierze wysypka po każdym kremie
Obecnie używam do mycia żelu LPR syndet a po nim kremu Oxedermil i skóra na razie to akceptuje wcześniej zakupiłam krem również z LPR i niestety bardzo mnie wysuszył i nie mam pojęcia dlaczego to samo było po humektanie i żelu hialuronowym.

Aha skóra twarzy jest tłusta a jednocześnie przesuszona i wrażliwa. Taka cudna mieszanka

Pozdrowienia dla alergików i AZSowców
__________________
Nawet jeśli wszystkich nas dotyka ból i żal, wierzę, że w końcu zaznamy szczęścia, gdyż skoro są kolce, muszą być i kwiaty...

fiolka

zatruta fiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 10:54:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.