porady dla początkującej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-14, 21:01   #1
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215

porady dla początkującej


.
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.

Edytowane przez diabolic
Czas edycji: 2013-07-06 o 12:35
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 23:44   #2
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: porady dla początkującej

po pierwsze zainwestuj w jakąś odżywkę, która będzie warstwą podkładową pod właściwy lakier, a przy okazji będzie 'odzywiać' płytkę Ja używam Nail Tek Foundation i polecam go wszystkim z całego serca, bo moje paznokcie po kuracji odżyły i są naprawdę mocne i zdrowe Jeśli chodzi o lakiery na sam początek wystarczą np te z Essence, które są po 5,49 ja np wolę takie niż te z Inglota, które znikaja po 2 dniach Kup jakieś neutralne kolorki np beżowy, mleczny, szary, czy lekko różówy [to już zależy od tego jak się ubeirasz, jakie są Twoje preferencje] no i do tej 'dziennej' palety barw dokup jakieś dwa czy trzy bardziej odważne/szalone kolory np czerwony, amarantowy, miętowy coś co będzie odpowiedniego na jakieś większe wyjscię czy imprezę. Na to żeby utrzymać lakier na dłużej bez odpryskiwania, ścierania itp warto położyc warstwę utwardzacza [ja mam taki za 8 zł z wibo z rossmana i jest ok]. Jeśli chcesz bardziej 'zaszalec' i urozm aicic swoj manicure warto zain westowac w lakier pękający - fajnie wygląda zarówno w opcji skromneijszej [pomalowany kciuk i palec serdfeczny] jak i na 'full wypasie' [czyli wszystkie paznokcie] Na sam początek dobry będzie pękacz z Lovely [koło 8/9 zł, a jest pełna paleta barw]
Zmywacz z Isany jest całkiem dobry, wykorzystaj go do końca, ale pewnie pod koniec butelkii zauważysz to co ja - niesamowicie wysusza skórki i tworzy biały nalot. Znacznie lepszy jest zmywacz z Biedronki Do kształtowania i skracania swoich panzokci najlepszy będzie pilnik sklany - najmniej inwazyjny dla paznokci

Eh, ja nie ejstem żadnym specjalista itp, ale lubię sobie malować paznokcie i o nie dbać, więc napisałam tylko to, co znam z własnego doświadczenia Pozdrawiam
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:48   #3
Heydi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3
GG do Heydi
Dot.: porady dla początkującej

Hej
Ja też zawsze obgryzałam paznokcie, ale od niedawna już tego nie robię, już mi się udało je trochę zapuścić. Moje pazurki chyba są wdzięczne, bo rosną mocne.
Jeśli chodzi o pielęgnację, to codziennie używam kremu do rąk, a raz na jakiś czas zanurzam dłonie na kilkanaście minut w ciepłej oliwie z dodatkiem soku z cytryny. To bardzo pomaga skórze dłoni, i nawet skórki wokół paznokci są gładkie i miękkie. Do malowania paznokci używam odżywki z Rossmanna Lovely Nail Growth. Po pomalowaniu wygląda jak bezbarwny lakier i rzeczywiście przyspiesza wzrost paznokci. A poza tym maluję je naturalnymi, jasnymi kolorami. Ostatnio odkryłam świetny lakier Miss Sporty, bladoróżowy ze srebrnym połyskiem. Co prawda po kilku dniach odpryskuje, ale jestem zachwycona kolorem. Jak jeszcze trochę zapuszczę paznokcie i będą miały ładny, owalny kształt (i przede wszystkim będą równej długości), to zdecyduję się na jakieś intensywne kolory.
Heydi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 18:17   #4
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: porady dla początkującej

...
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.

Edytowane przez diabolic
Czas edycji: 2013-07-06 o 12:36
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 18:32   #5
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: porady dla początkującej

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
dziękuję Wam jesteście kochane zastanawiam się tylko czy poza allegro można gdzieś dostać tą odżywkę Nail Tek Foundation i czy iść na manicure do kosmetyczki która wyrówna mi te paznokcie przy okazji zobaczę jak się to robi czy nie jest to konieczne? i tym pilniczkiem jak sama zrobię to będzie ok? kurcze wstyd że tyle lat mam a o paznokciach nic nie wiem


jeśli chodzi o ten zmywacz jest faktycznie taki że pozostawia ten nalot biały niestety a ten z biedronki to ten http://3.bp.blogspot.com/--HTK0q1gqG...cccccccccc.jpg ?
nie mam zielon ego pojęcia czy można dostać gdzieś Nail teka poza allegro a jeśli już to na pewno b ędzie bardzo duża przebitka cen owa, wiec jesli nie masz konta na allegro to porpsoc kogos zeby Ci zamowił, bo wtedy zamkniesz się w jakiś 20 złotych może za pierwszym razem sama sproboj coś zdziałaś pilniczkiem, a jak nic z tego nie wyjdzie to wtedy idz do manikiurzystki? w koncu nauka czyni mistrza a i jesli chodzi o zmywasz, to ten z obrazka
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 19:52   #6
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: porady dla początkującej

.
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.

Edytowane przez diabolic
Czas edycji: 2013-07-06 o 12:36
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 14:43   #7
DreamQueen
Rozeznanie
 
Avatar DreamQueen
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 536
Dot.: porady dla początkującej

Najlepsze pilniczki są szklane. Paznokcie piłuj w jednym kierunku- wtedy nie będą się rozdwajać.

Zainwestuj w odżywkę. Te tanie wcale nie są złe. Poczytaj na KWC .

Dobrym sposobem na obgryzanie paznokci jest po prostu ich malowanie. Najlepiej na mocne, ciemne kolory.
DreamQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 15:00   #8
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: porady dla początkującej

Używaj tylko szklanych lub papierowych pilniczków.
Nie obcina paznokci tylko je piłuj co jakiś czas.
Pod lakier nakładaj od odżywkę do paznokci.
Po zmyciu lakieru daj im 12 godzin odpoczynku.
Stosuj oliwę z oliwek i olejek rycynowy jako naturalną odżywkę.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 20:14   #9
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: porady dla początkującej

też mam podobny problem z tym że ja zupełnie nie umiem malować paznokci to jakaś porażka , najbardziej nie wychodzi mi ten łuk przy początku paznokcia macie na to jakieś sposoby?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 07:31   #10
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: porady dla początkującej

Ja bym jeszcze poleciła kupić drewniane patyczki do odsuwania skórek Może też być takie gumowe kopytko.
Po zmyciu lakieru namocz paznokcie w miseczce z ciepłą wodą i oliwą (albo z mydłem albo olejkiem rycynowym, możesz dodać kilka kropli soku z cytryny). Jak wyjmiesz to polecam wyczyścić paznokcie szczoteczką (ja na ten cel kupiłam tanią szczoteczkę do zębów w kiosku) - usunie to resztki lakieru, jakieś drobne kawałki narośniętych skórek itp.
Możesz kupić też polerkę, ale nie używaj jej za często, żeby nie zrobić sobie krzywdy
Pod lakier możesz kupić albo jakiś lakier bazowy (np. Essence ma całkiem dobry. Dobrze jest używać jakiejś bazy, żeby paznokcie się nie odbarwiały - np niebieskie lakiery strasznie barwią paznokcie i dobrze położyć pod nie np biały albo jakiś kremowy lakier) albo odżywkę (Ja aktualnie używam Rimmela, wcześniej przez lata było to Sally Hansen Hard As Nails). Potem lecisz z lakierem Jeśli chcesz, żeby lakier dłużej się trzymał możesz kupić jakiś TopCoat (również Essence polecam), ale nie jest to konieczne
Ja regularnie, kilka razy w ciągu dnia odsuwam skórki paznokciem, kwestia nabrania nawyku
Na noc możesz uzywać np kapsułek Capivitu (ja najbardziej lubię ten hydro) - bierzesz kapsułkę, przekłuwasz i zawartość wcierasz w paznokcie i skórki.


Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
też mam podobny problem z tym że ja zupełnie nie umiem malować paznokci to jakaś porażka , najbardziej nie wychodzi mi ten łuk przy początku paznokcia macie na to jakieś sposoby?
Ja najpierw nakładam jeden "pas" lakieru na środkową część paznokcia, potem przykładam pędzelek do dołu tej środkowej części i delikatnie ciągnę go do brzegu paznokcia, tak, że robi się kształt odpowiadający skórkom. Nie umiem tego inaczej wyjaśnić

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Po zmyciu lakieru daj im 12 godzin odpoczynku.
A to w jakim celu? Żeby paznokcie sobie na świat popatrzyły?
Maluję paznokcie od kilkunastu lat, w tym czasie może by zebrał się miesiąc czasu z niepomalowanymi paznokciami, naprawdę. Nigdy nie dawałam im żadnego odpoczynku. Maluję paznokcie średnio co 3 dni, jakby miały jeszcze odpoczywać to chyba by mnie szlag trafił. Dodam, że nigdy nie miałam z tej okazji problemów z paznokciami, spokojnie jestem w stanie wyhodować długaśne szpony.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 18:14   #11
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: porady dla początkującej

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
A to w jakim celu? Żeby paznokcie sobie na świat popatrzyły? Maluję paznokcie od kilkunastu lat, w tym czasie może by zebrał się miesiąc czasu z niepomalowanymi paznokciami, naprawdę. Nigdy nie dawałam im żadnego odpoczynku. Maluję paznokcie średnio co 3 dni, jakby miały jeszcze odpoczywać to chyba by mnie szlag trafił. Dodam, że nigdy nie miałam z tej okazji problemów z paznokciami, spokojnie jestem w stanie wyhodować długaśne szpony.
To masz po prostu szczęście. Ja niestety muszę im dawać odpocząć od lakierów po zmyciu. Kiedy tak nie robiłam to okropnie mi się łamały, nawet jak stosowałam odżywki po lakier.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 19:14   #12
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: porady dla początkującej

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja najpierw nakładam jeden "pas" lakieru na środkową część paznokcia, potem przykładam pędzelek do dołu tej środkowej części i delikatnie ciągnę go do brzegu paznokcia, tak, że robi się kształt odpowiadający skórkom. Nie umiem tego inaczej wyjaśnić
nie rozumiem, oglądałam filmiki na YT i nie wychodzi dobrze potem jeśli mogę wkleję fotkę i może coś mi ktoś doradzi
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 20:14   #13
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: porady dla początkującej

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
To masz po prostu szczęście. Ja niestety muszę im dawać odpocząć od lakierów po zmyciu. Kiedy tak nie robiłam to okropnie mi się łamały, nawet jak stosowałam odżywki po lakier.
Nie sądzę, żeby to była kwestia szczęścia czy nie. Wiadomo, każdy ma inne paznokcie, ale pierwszy raz spotkałam się z teorią odpoczynku paznokci po zmywaniu. Może faktycznie u ciebie tak to działa, bo ile ludzi tyle sposobów, natomiast ani ja ani moje bardzo lakierowe koleżanki nigdy nie zauważyłyśmy czegoś takiego

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
nie rozumiem, oglądałam filmiki na YT i nie wychodzi dobrze potem jeśli mogę wkleję fotkę i może coś mi ktoś doradzi
To wrzuć fotkę to pomyślimy co jest nie tak
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 00:05   #14
dyrdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 38
Dot.: porady dla początkującej

Osobiście zalecam ostrożność z lakierami po kilka złotych w stylu Essence czy Wibo Używam OPI i Inglota, bo te nie zawierają szkodliwych dla paznokci substancji Maluję je codziennie i nic się z nimi złego nie dzieje
dyrdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 06:15   #15
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: porady dla początkującej

Cytat:
Napisane przez dyrdy Pokaż wiadomość
Osobiście zalecam ostrożność z lakierami po kilka złotych w stylu Essence czy Wibo Używam OPI i Inglota, bo te nie zawierają szkodliwych dla paznokci substancji Maluję je codziennie i nic się z nimi złego nie dzieje
Używam Essence, Golden Rose i miliona innych tanich lakierów.
Paznokcieć jest martwy, siłą rzeczy krzywdy mu lakierem nie zrobisz. Maluję prawie codziennie i również nic złego z nimi się nie dzieje
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 10:08   #16
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: porady dla początkującej

Jeśli chodzi o Nail Teki to można je kupić np. w Douglasie, ale przebitka cenowa jest mega. Kosztują 4 razy tyle co na allegro. Ja polecam NT Foundation jako bazę i NT II Intensive Therapy jako top. Moim paznokciom naprawdę pomagają.

Jeśli idzie o pilniczki to najlepiej szklane lub mineralne. Za żadne skarby nie metalowe.

Jak lakier odpryśnie to najlepiej zmyć a nie nakładać kolejną warstwę (niektórzy niestety tak robią).

Zmywacze koniecznie bezacetonowe. Ten z Biedronki jest fajny, ja jednak polecam takie z gąbeczką. Wkładasz paluszek do pojemniczka, pokręcisz chwila i wyjmujesz czysty. No i nie należy trzeć wacikiem o paznokieć.

Polecam też kupić sobie preparat do usuwania skórek i patyczki do usuwania. Oprócz tego warto zainwestować w coś do nawilżenia skórek. Moim zdaniem najlepsza jest maść z witaminą A (dostępna w aptece, nie jest droga). Ostatnio odkryłam maskę oliwkową Ziai do rąk. Smaruję grubą w warstwę, wkładam ręce w rękawiczki (takie cienkie do pielęgnacji) i można iść spać. Po kilku takich sesjach widzę mega różnicę w kondycji skórek jak i całych dłoni.

I zawsze miej przy sobie pilniczek. Inaczej jak Ci się ułamie paznokieć znów go obgryziesz...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:06   #17
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: porady dla początkującej

może zażeluj sobie paznokcie bezbarwnym żelem? lakier na nich dłużej się trzyma, można pomalować bezbarwnym i wyglądają bardzo naturalnie
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 20:48   #18
dyrdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 38
Dot.: porady dla początkującej

Skoro "paznokieć jest martwy" to po co używać odżywek do paznokci i zmywaczy bez dodatku acetonu?
Oj, Mitsukki...
A słyszałaś np o chorobach paznokci, o ich łamliwości i rozdwajaniu? To właśnie efekt zaniedbań


Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Używam Essence, Golden Rose i miliona innych tanich lakierów.
Paznokcieć jest martwy, siłą rzeczy krzywdy mu lakierem nie zrobisz. Maluję prawie codziennie i również nic złego z nimi się nie dzieje
dyrdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 20:59   #19
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: porady dla początkującej

Ja odżywki używam, żeby mi się nie zabarwiły paznokcie od lakieru, zawsze to jakaś ochrona. A co do zmywaczy bez acetonu - mnie nie pytaj po co, bo nie wiem, nie przywiązuję wagi do tego jaki zmywacz kupuję, dla mnie się liczy fakt, żeby zmywał
Osobiście znam osobę (masło maślane), która po używaniu wyłącznie Inglota i OPI przerzuciła się na tańsze lakiery, bo stwierdziła, że nie ma różnicy

Jasne, słyszałam o chorobach paznokci, niestety nie posiadam jakiegoś poważnego wykształcenia w tym kierunku, więc nie znam się na nich doskonale, co nie zmienia faktu, że ja bym się problemów dopatrywała w diecie i tym co od wewnątrz.
Zawsze słyszałam, że łamliwość i rozdwajanie wynikają z diety, a nie z używania tanich lakierów.

Mówię jak jest u mnie, ale może ja mam paznokcie z adamantium
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 17:36   #20
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: porady dla początkującej

Oczywiście, że paznokieć jest martwy, tak jak włos Paznokcie ( czy też włosy) niezdrowo wyglądaja, lub tez są, gdy właśnie dzieje się z nami od środka. Jesli chodzi o używanie odżywek to one przede wszystkim powinny się wbudowywać w strukture, by wzmacniac i zespalać martwe juz komórki.

Ja przedewszystkim polecam maść z witamina A, olejek rycynowy, oliwe z oliwek, KillyS witaminowa bomba, do usuwania skórek, jeśli muszisz, to coś dobrego, i bardzo ostrożnie z tym!! - bo się załatwisz jak ja, i cóż, dużo witamin i minerałów od środka
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 23:40   #21
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: porady dla początkującej

dziękuję za wszelkie porady

zdecydowałam się na zmywacz z inglot https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...l-remover.html ale ciekawi mnie ten o którym pisała Miss Saeki - mogłabyś podać link?

i najważniejsze czym obcinać paznokcie??? piłowanie czy obcinaczka?
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:05   #22
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: porady dla początkującej

Jeśli mogę to chętnie podłączę się pod temat malowania paznokci Maluję pazurki od niedawna i też mam problem z ładną linią tuż przy skórkach szczególnie z bokami.Nie wiem za bardzo jak poprowadzić pędzelek żeby wyszedł miładny łuk z boku Będę wdzięczna za każdą poradę
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:45   #23
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: porady dla początkującej

Różne są metody, np.
http://blog.delamo.pl/jak-malowac-paznokcie-1157.htm
ja robię w ten sposób a następnie jak trochę mi się na skórkę zajedzie, to nawijam watkę ma wykałaczkę (odrobinkę), maczam w zmywaczu i objeżdżam to miejsce, można też użyć specjalnego pędzla, ale ja tak nigdy nie robiłam. Też macza się go w zmywaczu. Moja rada?? Dużo ćwiczyć a się nauczysz, a jeśli i tak trochę bd wyjeżdżać na skórki to poczekaj aż lakier zaschnie i dopiero zmywaj, bo inaczej zaczniesz kolorować wszystkie skórki dookoła.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 14:37   #24
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: porady dla początkującej

Bardzo dziękuję za pomoc i linka Będę próbować aż do skutku

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Różne są metody, np.
http://blog.delamo.pl/jak-malowac-paznokcie-1157.htm
ja robię w ten sposób a następnie jak trochę mi się na skórkę zajedzie, to nawijam watkę ma wykałaczkę (odrobinkę), maczam w zmywaczu i objeżdżam to miejsce, można też użyć specjalnego pędzla, ale ja tak nigdy nie robiłam. Też macza się go w zmywaczu. Moja rada?? Dużo ćwiczyć a się nauczysz, a jeśli i tak trochę bd wyjeżdżać na skórki to poczekaj aż lakier zaschnie i dopiero zmywaj, bo inaczej zaczniesz kolorować wszystkie skórki dookoła.
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 15:07   #25
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: porady dla początkującej

3mam kciuki
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 19:33   #26
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: porady dla początkującej

dobrze zrozumiałam?
odżywka -> 2 warstwy lakieru -> Top Coat? (a nie może być zamiast niego znów odżywka?)

a używanie obcinaczki to wielka zbrodnia? Nigdy nie umiałam się posługiwać (ani nie lubiłam) pilniczków :/
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 20:20   #27
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: porady dla początkującej

Jeśli widzisz, że nic Ci się nie dzieje po obcinaczce to czemu masz jej nie używać?? Niektórzy po prostu mają po niej problem, np ja i nie mogę używać. Jeśli masz bezbarwną odżywkę to możesz użyć jej jako lakier nawierzchni.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:05   #28
DreamQueen
Rozeznanie
 
Avatar DreamQueen
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 536
Dot.: porady dla początkującej

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
dobrze zrozumiałam?
odżywka -> 2 warstwy lakieru -> Top Coat? (a nie może być zamiast niego znów odżywka?)
Jeżeli lakier dobrze kryje, to wystarczy 1 warstwa (ale musi naprawdę świetnie kryć, nie robić prześwitów), a potem może być znów odżywka .
DreamQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:07   #29
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: porady dla początkującej

mam problemy z paznokciami, ale nie wiem dlaczego. W sumie nie obwiniałabym obcinaczki bo używam jej od wielu lat, a problemy mam od pewnego czasu.
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 13:09   #30
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: porady dla początkującej

]Jeżeli lakier dobrze kryje, to wystarczy 1 warstwa (ale musi naprawdę świetnie kryć, nie robić prześwitów), a potem może być znów odżywka .
__________________

......
noo ja się nie zgodzę do konca ,to znaczy odżywka nie zaszkodzi na koniec paznokciom,ale top coaty mają za zadanie utwardzić dodatkowo ,wysuszczyć i nabłyszczyc lakier-czyli przedłużyć jego trwałość,odżywka służy do odżywiania i wzmacniania paznokci i ochrony płytki przed kontaktem z lakierem-czyli przed przebarwieniami.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2012-01-06 o 13:11
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.