Pyt/problem: Baza silikonowa, Dermacol lub Camuflage, Latex, dla foto modelki/modela - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-02, 14:23   #1
Joanel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Question

Pyt/problem: Baza silikonowa, Dermacol lub Camuflage, Latex, dla foto modelki/modela


Witam serdecznie wszystkich,


Mam poważne pytanie i duży problem mianowicie,

Mam modelke i modela do zdjęć odzieży. Problem polega na odpowiednim make upie celem eliminacji kosztów związanych z retuszem przez fotografa.

Zakupiłam bazę sykilonową z SORAY i dostałem kilka próbek w drogerii, jednak po nałożeniu jej i odczekaniu 10 - 15 min zaczełam nakładać np. dermacol lub inny podkład i teraz dziają się dziwne rzeczy mianowicie baza silikonowa łuszczy się tworząć przy nakładaniu wałeczki wygląda to okropnie, co zrobić lub jaką metodą lub jakie kosmetyki wybrać aby temu zaradzić. ma to na celu ( u modela) wyeliminowanie efektu po goleniu. W okolicach ust ( kąciki, broda) robią sie takie zgrubienia w miejscu włosa, chodzi o wygładzenie maksymale tych miejsc. Będę miała niedługo zdjęcia to prześle fotkę do wglądu aby temu zaradzić.

Jeśli chodzi o zarost to po goleniu ciemniejsze miejsca są w okolicach ust, boda i delkatnie brzegi szczęki, dermacol 221 rewelacyjnie kryje jednak robi się efekt opisany wcześniej. Zastosowałam także Make Up For Ever Full Cover Extreme Camouflage ( próbka z Sephory) i efekt ten sam co dermacol ( o wiele tańszy koszt )

Opieram się na opisie modela gdyż z modelką był problem w głównej mierze z tymi wałeczkami po silikonie, i ma w niektórych miejsach na twarzy dziurki które po nałożeniu makijażu są dziwnie uwydatnianie.

Czyli reasumując proszę o pomoc co zrobić aby u modela: zrobić po goleniu gładką cerę, jakie podkłady i bazę zastosować tak aby efekt był porównywalny np z twarzą bez zarostu. Modelka co zastosować aby zakryć te dziurki.

Przeszukałam forum znalazłam tematy o metamorfizie M/K ale nie ma nic konkretnego, jak możecie pomóżcie proszę jest długi weekend to mogę coś poeksperymentować .

Ps. na sobie także próbowałam w/w metod i efekt z silikonem ten sam... może coś robię źle ?

Latex w płynie - na youtube widziałam harakteryzację gdzie kobieta nakładała na twarz płynny latex i tym samym wygładziła znakomicie twarz, czy i gdzie można kupić taki produkt ?

Pozdrawiam.
Joanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 16:10   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pyt/problem: Baza silikonowa, Dermacol lub Camuflage, Latex, dla foto modelki/m

Cytat:
Napisane przez Joanel Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkich,


Mam poważne pytanie i duży problem mianowicie,

Mam modelke i modela do zdjęć odzieży. Problem polega na odpowiednim make upie celem eliminacji kosztów związanych z retuszem przez fotografa.

Zakupiłam bazę sykilonową z SORAY i dostałem kilka próbek w drogerii, jednak po nałożeniu jej i odczekaniu 10 - 15 min zaczełam nakładać np. dermacol lub inny podkład i teraz dziają się dziwne rzeczy mianowicie baza silikonowa łuszczy się tworząć przy nakładaniu wałeczki wygląda to okropnie, co zrobić lub jaką metodą lub jakie kosmetyki wybrać aby temu zaradzić. ma to na celu ( u modela) wyeliminowanie efektu po goleniu. W okolicach ust ( kąciki, broda) robią sie takie zgrubienia w miejscu włosa, chodzi o wygładzenie maksymale tych miejsc. Będę miała niedługo zdjęcia to prześle fotkę do wglądu aby temu zaradzić.

Jeśli chodzi o zarost to po goleniu ciemniejsze miejsca są w okolicach ust, boda i delkatnie brzegi szczęki, dermacol 221 rewelacyjnie kryje jednak robi się efekt opisany wcześniej. Zastosowałam także Make Up For Ever Full Cover Extreme Camouflage ( próbka z Sephory) i efekt ten sam co dermacol ( o wiele tańszy koszt )

Opieram się na opisie modela gdyż z modelką był problem w głównej mierze z tymi wałeczkami po silikonie, i ma w niektórych miejsach na twarzy dziurki które po nałożeniu makijażu są dziwnie uwydatnianie.

Czyli reasumując proszę o pomoc co zrobić aby u modela: zrobić po goleniu gładką cerę, jakie podkłady i bazę zastosować tak aby efekt był porównywalny np z twarzą bez zarostu. Modelka co zastosować aby zakryć te dziurki.

Przeszukałam forum znalazłam tematy o metamorfizie M/K ale nie ma nic konkretnego, jak możecie pomóżcie proszę jest długi weekend to mogę coś poeksperymentować .

Ps. na sobie także próbowałam w/w metod i efekt z silikonem ten sam... może coś robię źle ?

Latex w płynie - na youtube widziałam harakteryzację gdzie kobieta nakładała na twarz płynny latex i tym samym wygładziła znakomicie twarz, czy i gdzie można kupić taki produkt ?

Pozdrawiam.
....
powiem Ci od razu,niepotrzebne twe męki i tak nie doscigniesz kosmetykami efektu jaki osiąga się przy obróbce graficznej zdięc,
<bazy silikonowej nie stosuje sie pod kamuflaże typu Kryolan> a czemu masz fotografowi zaoszczędzic pracy,a sobie dołożyc w sumie bezsensownej roboty
...
latex jak dla mnie zupełnie odpada,owszem jest fajny przy charakteryzacji np.postarzaniu,wtedy gdy tworzysz postać...ale nie do zdięć jakie planujesz....tak samo z rozszerzonymi porami u modelki,nie da sie tego zrobić bezbłędnie tylko podkładem/bazą/korektorem.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-05-02 o 18:11
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:05   #3
Joanel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Question Dot.: Pyt/problem: Baza silikonowa, Dermacol lub Camuflage, Latex, dla foto modelki/m

Owszem masz racje że nie da sie osiagnać takiego efektu jak przy obróbce, jednak można znacznie polepszyc w taki sposób, i o to mi chodzi, gdyż nie chcę zdjęć retuszowanych.

W głównej mieże chodzi o poprawe wizualna modela nawet można się porwać na delikatną metamorfozę ( nie będzie sprzeciwu). Dlatego drogie pro proszę o pomc w tej sprawie.

Latex - a gdzie można taki zakupić ?

Chyba że ktoś z Wrocławia lub okolic mogłby pomóc praktycznie w temacie.
Joanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.