Co jest z moim paznokciem? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-07, 15:22   #1
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529

Co jest z moim paznokciem? :(


Hej dziewczyny!
Moze pomozecie mi okreslic co sie dzieje z moim paznokciem? Nigdy jeszcze czegos takiego nie mialam. Pojawila mi sie najpierw lekko brazowa plama na koncu paznokcia i zaczela sie powiekszac, rozlewac... Obcielam to i niestety znowu sie pojawila i powiekszyla sie na tyle ze juz zachodzi w wolnego brzegu na reszte paznokcia... Wyglada to jakby sie rozwarstwial albo cos, jest lekko zoltawy, brazowy, jakby brudny, przezroczysty... Dzieje mi sie tak tylko z tym jednym palcem. Co to moze byc? Nie moge pojsc do dermatologa, bo ma urlop (a inny 30 km stad... pomyslalam ze jeszcze poczekam, ale plama sie nadal powieksza)... Dalam zdjecia z innymi paznokiami zebyscie widzialy roznice. Widac granice tej "plamy" na srodkowym palcu... Musialam go za czesto uzywac i mam teraz nauczke
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0673.jpg (71,9 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0675.jpg (62,1 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0678.jpg (68,4 KB, 54 załadowań)
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:29   #2
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Co jest z moim paznokciem? :(

może jakaś lżejsza postać onycholizy?
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:47   #3
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Co jest z moim paznokciem? :(

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
może jakaś lżejsza postać onycholizy?
To by bylo straszne... Wyczytalam ze onycholize moga powodowac odzywki z Eveline, a ja je regularnie stosuje... Narazie scielam go na krotko i posmarowalam olejem kokosowym (podobno bakterio i wirusobojczy, moze cos da?)
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12

Edytowane przez Przylepa73
Czas edycji: 2015-04-07 o 16:13
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 16:38   #4
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Co jest z moim paznokciem? :(

no ja sie dorobiłam onycholizy właśnie po odżywce 8w1, więcej jej na pewno nie użyje. Tylko że u mnie połowa paznokcia odeszła od skóry pod spodem a tutaj tylko troche sie odkleja. Generalnie radziłabym odstawić te odżywki, jednym one bardzo służą (sama znam takie osoby którym cuda zdziałały) innym szkodzą niestety
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 17:29   #5
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Co jest z moim paznokciem? :(

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
no ja sie dorobiłam onycholizy właśnie po odżywce 8w1, więcej jej na pewno nie użyje. Tylko że u mnie połowa paznokcia odeszła od skóry pod spodem a tutaj tylko troche sie odkleja. Generalnie radziłabym odstawić te odżywki, jednym one bardzo służą (sama znam takie osoby którym cuda zdziałały) innym szkodzą niestety
Poradzilas sobie jakos z tym? Mi 8w1 super dzialala, a teraz uzylam rozowej "przyspieszajacej wzrost" i po niej mi sie to stalo, tylko jakos nie moglam uwierzyc ze to moze byc przyczyna i winilam diete, albo przypadek... Wywalam je wszystkie do kosza (a szkoda, bo wlasnie zrobilam sobie zapas...) Juz kupilam olejek z drzewa herbacianego i antybakteryjne mydlo... mam tez octenisept i olejek rycynowy... Zaczynam kuracje :P A jak nie bede widziala poprawy to lece do lekarza.
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 19:34   #6
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Co jest z moim paznokciem? :(

Mi po odżywce Eveline duży paznokieć zrobił się bardzo przezroczysty z małymi białymi plamkami na środku. Teraz używam właśnie olejku rycynowego i nie maluję paznokci. Od czasu do czasu przecieram sokiem z cytryny. Trochę się poprawił, ale też do końca nie wiem co to jest.
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 06:12   #7
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Co jest z moim paznokciem? :(

mnie to wygląda na onycholizę. Wcieraj póki co olejek z drzewa herbacianego, nie dłub i nic spod paznokcia nie wygrzebuj i idź do dermatologa lub doświadczonej kosmetyczki. Trzeba go obejrzeć i zrobić badanie mykologiczne.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 06:51   #8
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Co jest z moim paznokciem? :(

Dzieki, dokladnie tak zrobie. Obcielam go na calkiem krotko i teraz nawet nie widac ze bylo z nim cos nie tak, wiec poczekam az odrosnie, zobacze co bedzie sie dzialo i biegne do lekarza. Dzieki
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 05:26   #9
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Co jest z moim paznokciem? :(

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Poradzilas sobie jakos z tym? .
odstawiłam wtedy odżywke, kupiłam jakąś inną i zaczęłam ją wcierać w paznokieć ale nie jakoś do przesady. Paznokieć trzeba było kilka razy skrócić ale za każdym razem odrastał zdrowszy ps. to samo miałam na dużym palcu u stopy. Po nałożeniu hybrydy uderzyłam się nim o szafke i płytka odeszła aż po same skórki. Robiłam regularnie hybrydy dalej i odrosło u mnie wystarczyła domowa pielęgnacja
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-09 06:26:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.