Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-17, 08:25   #1
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681

Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji


Witam!

Piszę z prośbą o poradę w kwestii wyboru paletki cieni do powiek. Potrzebuję zestawu do wykonania codziennego makijażu w kolorach beżów i brązów. Wolałabym niewielką paletkę z 4, maksymalnie 6 cieniami, bo planuję ją zabierać w trasy, więc nie chcę wielkiej kasety w stylu Sleek. Oczywiście zależy mi na dobrej jakości, wysokim napigmentowaniu, ale największym problemem jest odcień - cienie muszą być chłodne, bo wszelkie kolory wpadające w rudy lub czerwienie okropnie podkreślają moje cienie pod oczami i wyglądam jakbym była ofiarą przemocy domowej. Fajnie by było gdyby cienie były matowe ewentualnie satynowe, mocno brokatowe mnie raczej nie interesują. I celuję raczej w średnią półkę cenową, nie maluję się dużo, więc nie mam potrzeby inwestować w bardzo drogie cienie.Czytałam, że fajna chłodna jest paletka Flormar 07 (5 matowych cieni), ale tej wersji kolorystycznej już chyba nie można nigdzie dostać. Czy ma ktoś może pomysł czego szukać? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 08:38   #2
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji

Może inglot i dobrać sobie samemu 4-5 odcieni? Z tego co pamiętam to są tam jakieś chłodne, neutralne kolory.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 09:00   #3
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji

Urban Decay Naked Basics 2
Dior Nude Pink Design
Urban Decay Naked 2 i 3
Marc Jacobs The Lolita

To z moich ulubionych paletek w chłodnych odcieniach
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 14:32   #4
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681
Dot.: Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi!

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Może inglot i dobrać sobie samemu 4-5 odcieni? Z tego co pamiętam to są tam jakieś chłodne, neutralne kolory.
Myślałam o Inglocie, ale odkąd wycofali te mniejsze okrągłe wkłady, to wybór się zmniejszył i ekonomicznie już to gorzej wychodzi (100 zł za 4 cienie i paletka). Poza tym obawiam się, że oświetlenie w sklepach jest tak słabe, że bym źle wybrała - tak miałam w przypadku takiej małej trójki cieni od nich, w salonie prezentowała się dokładnie tak jak sobie zamarzyłam, a w dziennym świetle okazała się być niemal ceglastoczerwona. Ale jeśli nie znajdę alternatywy, to pomyślę nad tym.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Urban Decay Naked Basics 2
Dior Nude Pink Design
Urban Decay Naked 2 i 3
Marc Jacobs The Lolita

To z moich ulubionych paletek w chłodnych odcieniach
Urban Decay oglądałam, ale one właśnie już są bardzo duże (chodzi o wymiary palety) i przez to nie byłyby wygodne na wyjazdy, a to dla mnie bardzo ważne. Natomiast Dior i Marc Jacobs to już nie moja półka cenowa. Miałam kiedyś piątkę Diora (granatowo-niebiesko-szarą), były świetne, bardzo je lubiłam i jak na mnie naprawdę często używałam. Gdy po kilku latach musiałam wyrzucić, bo już się zestarzały, były nadal prawie całe. Nie chcę więc wydawać wielkich sum, by potem to wywalać do kosza.

Najchętniej bym znalazła coś za około 30-50 zł. Nie jestem mistrzynią i wielbicielką makijażu, więc żadnych cudów nie potrzebuję. Po prostu porządnych cieni, które nie znikną w 2 godziny i będą miały odpowiedni kolor. Teraz używam czwórki z Rimmel i sprawdzała się dobrze na moje potrzeby, ale jeden kolor już wykończyłam, dwa mają się ku końcowi, dlatego szukam zamiennika. Nowe brązy Rimmele to już niestety właśnie bardzo ciepła paleta. Jak zresztą większość, które widziałam w drogeriach.

Edytowane przez aganiolek
Czas edycji: 2015-04-17 o 14:33
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:01   #5
Magdalena___
Zakorzenienie
 
Avatar Magdalena___
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 5 513
Dot.: Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji

A może Kobo? Tam też można kompletować cienie, paletka-4 z lusterkiem kosztuje ok. 10 i każdy cień chyba też tyle, a są okrągłe, wydaje mi się że średnicą odpowiadają okrągłym Inglotom - mogłabyś dobrać sobie odpowiednie odcienie i stąd i stąd
__________________
Magdalena___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:06   #6
Magdalena___
Zakorzenienie
 
Avatar Magdalena___
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 5 513
Dot.: Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji

A gdybyś jednak zdecydowała się sięgnąć po gotową paletkę - UD Naked Basics nie są duże , to są te paletki na 6 cieni, są rewelacyjne, również je bym polecała!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0294.jpg (25,1 KB, 16 załadowań)
__________________
Magdalena___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:52   #7
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681
Dot.: Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji

Cytat:
Napisane przez Magdalena___ Pokaż wiadomość
A gdybyś jednak zdecydowała się sięgnąć po gotową paletkę - UD Naked Basics nie są duże , to są te paletki na 6 cieni, są rewelacyjne, również je bym polecała!
Dla mnie to jest już duży rozmiar Tak o połowę mniejszy byłby najlepszy.

Za to Kobo może być jakimś tropem - widzę, że mają dobre opinie. Tylko kolorystyka dość uboga, ale może udałoby się coś wybrać. One są do kupienia tylko w Naturze czy gdzieś jeszcze (stacjonarnie lub on-line) można je trafić?
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 16:29   #8
Magdalena___
Zakorzenienie
 
Avatar Magdalena___
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 5 513
Dot.: Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji

Oj, to Kobo też może być dla Ciebie za duża -> to taki kwadrat, bok na oko 10-12cm, dość gruby - wydaje mi się, że ze 2x grubszy od UD.
Widziałam je tylko w Naturze i to nie każdej
__________________
Magdalena___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 16:37   #9
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681
Dot.: Paletka "nudziaków" w chłodnej tonacji

Cytat:
Napisane przez Magdalena___ Pokaż wiadomość
Oj, to Kobo też może być dla Ciebie za duża -> to taki kwadrat, bok na oko 10-12cm, dość gruby - wydaje mi się, że ze 2x grubszy od UD.
Widziałam je tylko w Naturze i to nie każdej
To faktycznie duże. Oceniałam na oko i jakoś tak mi się wydawało, że skoro to tylko czwórka to będą mniejsze. Zobaczę może w mojej naturze.
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 17:37:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.