Bardzo sucha skóra pomocy !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-11, 20:22   #1
karolinasoltys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4

Bardzo sucha skóra pomocy !!!


Hej,
Piszę tutaj, bo już nie mam siły i potrzebuję pomocy . Mam bardzo sucha skórę na twarzy , suche skórki wszędzie ,a do tego wyskakują mi podskórne ropne krostki na policzkach , brodzie i czole. Mam twarz czerwona jak burak po tym , swędzi mnie to ... używałam ziaja masło kakaowe bo w sumie tylko to mnie jako tako ratowało , miałam krem z koncentratem z aloesu ale nic nie pomógł, błagam pomóżcie mi coś z tym zrobić , bo to tragedia jest. Na te krostki uzywalam tez La R.Posay effaclar duo. Te skorki zluszczam rekawica do pilingu bo inaczej się nie da.. Chcę dodać że nie zawsze miałam skórę suchą od kilku miesięcy coś się stało. . Skórę miałam ładna, normalna, bez trądziku . Proszę mi polecić jakaś pielęgnację, krem, cokolwiek, bo już siły nie mam..
karolinasoltys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 20:37   #2
Arschen
Wtajemniczenie
 
Avatar Arschen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 672
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Bylam w podobnej sytuacji...la roche effeclar duo wysusza wiec zamiast ci pomoc to pogarsza stan...polecam zwykly aloes musisz byc cierpliwa...peeling najlepiej do cery wrazliwej raz w tyg...dobry krem nawodniajacy np bioderma hydro. Moze jestes uczulona na nowy kosmetyk?ostatnio uzywalas cos nowego? Pij duzo wody bo moze twoja skora jwst odwodniona a to prowadzi do wysuszenia .zla dieta prowadzi do wypryskow.mozesz tez sprobowac kremu do suchej skory z norveski mi pomogl bardzo mawilza...jezeli nic to nie zadziala radze isc do dermatologa...takie objawy moga byc spowodowane nawet jakas choroba , uczuleniem stresem ...
__________________
South Beach




Pije 2litry wody dziennie
ćwicze
Arschen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 21:39   #3
karolinasoltys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Właśnie robię pilling 4/5 razy w tygodniu, wiem ze effaclar może mnie przesuszac tylko że bez tego nie pozbęde się tych krostki, i koło się zamyka. .
karolinasoltys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 21:52   #4
Arschen
Wtajemniczenie
 
Avatar Arschen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 672
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Nie wolno tak czesto zluszczac naslorka...moze dlategosdz tyle lrpstel bo rozprowadzasz
Radze ci narazie tylko dmarowac mocno nawilzakacymi kremi i aloes ktory n a prawde leczy niedoskonalosci a peeling jsk najzadziej i do wraxliwej slory drobnoziarnosty
__________________
South Beach




Pije 2litry wody dziennie
ćwicze
Arschen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 09:03   #5
mm88magda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

karolinasoltys a czy ten problem dotyczy tylko skóry twarzy?
Ja miałam bardzo suchą skórę nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Pomogły mi zwykłe oliwki dla dzieci (czytałam, że najlepsza jest hipp, bo nie ma w składzie parafiny). Ja stosowałam johnson's baby i tez mi pomogło. Nie wiem jak się to ma do twarzy, ale ja również ją natłuszczałam w ten sposób i pomogło.
mm88magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 20:20   #6
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Spróbuj maści tranowej, wiesiołkowej, alantan i z mocznikiem np. Pilarix, cerkoderm.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 23:25   #7
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Cytat:
Napisane przez karolinasoltys Pokaż wiadomość
Hej,
Piszę tutaj, bo już nie mam siły i potrzebuję pomocy . Mam bardzo sucha skórę na twarzy , suche skórki wszędzie ,a do tego wyskakują mi podskórne ropne krostki na policzkach , brodzie i czole. Mam twarz czerwona jak burak po tym , swędzi mnie to ... używałam ziaja masło kakaowe bo w sumie tylko to mnie jako tako ratowało , miałam krem z koncentratem z aloesu ale nic nie pomógł, błagam pomóżcie mi coś z tym zrobić , bo to tragedia jest. Na te krostki uzywalam tez La R.Posay effaclar duo. Te skorki zluszczam rekawica do pilingu bo inaczej się nie da.. Chcę dodać że nie zawsze miałam skórę suchą od kilku miesięcy coś się stało. . Skórę miałam ładna, normalna, bez trądziku . Proszę mi polecić jakaś pielęgnację, krem, cokolwiek, bo już siły nie mam..
Jeżeli skóra zaczęła się robić sucha na całym ciele - oprócz wpo bardziej treściwej pielęgnacji zbadaj sobie hormony tarczycy.

Ja mam podobny problem, pomogło:
-zarzucenie podkładów na rzecz kremów bb (mnóstwo silikonu - chronią w ciągu dnia) i zmniejszenie ilości używanego pudru
-zastąpienie produktów do oczyszczania twarzy (żele, mleczka) olejem kokosowym i lactacydem. Przy okazji - używając oleju wykonuję masaż twarzy, który bardzo poprawia stan skóry.
-częste używanie maseczek (np z jogurtu i kurkumy)
-niemycie twarzy rano
-całkowita rezygnacja z mycia i nakładania kremu w weekendy, o ile jestem w domu i nie wychodzę
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 14:17   #8
Lekate
Przyczajenie
 
Avatar Lekate
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 29
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

ja tez miałam problem z suchą skórą, wręcz zrobiła mi się "tarka" na twarzy + spore zaczerwienienia, oczywiście bez dermatologa się nie obyło.. ale ulgę przynosi mi krem La Roche-Posay Toleriane Ultra, chyba jego jedyną wadą jest dość wysoka cena za małe opakowanie, ale jak dla mnie jest niezbędny! Niestety musiałam w ogóle zrezygnować z jakichkolwiek podkładów, gdyż każdy mi się "ważył" na twarzy...
Lekate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 14:39   #9
Pauluczi
Przyczajenie
 
Avatar Pauluczi
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do Pauluczi
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Dziewczyny! Mam dokładnie to samo! Przyszłam wczoraj wieczorem z pracy, zmyłam makijaż płynem micelarnym. Tym co zwykle. Nagle twarz zaczęła mi płonąć! Dziś mam wolne więc próbuję się doprowadzić do jakiegoś ładu i składu, bo jutro znowu do pracy tylko nie wiem co zrobić. Póki co parzę rumianek, żeby obłożyć nim twarz. Myłam twarz szarym mydłem. Na noc nałożyłam sudokrem i w sumie po nim było łagodnie. Nic nie piekło i nawet skóra inaczej wyglądała.
Najgorsze jest to, że nie wiem od czego to może być. Tzn mam parę przypuszczeń: albo to od całodniowego mejkapu z kremem BB z Garniera w roli głównej, gdzie skóra nie miała szans oddychać (pierwszy raz miałam go na sobie tak długo, jeszcze przypudrowanego...) lub urządzenie na które się połaszczyłam w biedronce przedwczoraj do pielęgnacji twarzy.
Dziewczyny pomocy bo wyglądam jak burak, twarz mi płonie a jutro znowu do pracy
Pauluczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 15:03   #10
BernadettaB
Przyczajenie
 
Avatar BernadettaB
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 18
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

a nawadniacie odpowiednio organizm?
BernadettaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 13:11   #11
karolinasoltys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Sucha skóra zrobiła mi się tylko na twarzy , teraz trochę mi z policzków zeszło ale dalej luszcze się na czole i linii włosów, brwiach. .. używam Alantanu, kremu z mocznikiem, próbuje co się da, bo to tragedia jest. Ktoś może mi wyjaśnić jaka jest zależność miedzy tarczyca a suchościa skóry? BTW skórę na ciele zawsze miałam taką schowata ale to dlatego że nie lubię się kremowa, ale na twarzy problemu nie miałam, raczej sporadycznie mi skóra z nosa schodzila.
karolinasoltys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 14:28   #12
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

A stosowałaś maść tranową?
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 10:22   #13
Alicja1304
Przyczajenie
 
Avatar Alicja1304
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Sucha skóra jest niezwykle wrażliwa! trzeba używać delikatnych środków, może niekoniecznie ją natłuszczaj, lecz intensywnie nawilż. To nie znaczy że masz ca chwile smarować się kremami, tylko kupić krem który ma właściwości ''intensywnie nawilżające'' (np: nivea soft, sama stosuje ), może być też ''natłuszczająco nawilżające''Smaruj twarz rano i wieczorem i będzie dobrze, a! no i przede wszystkim... ZERO mydła! Kup sobie kosmetyki z ''Ziaji'' (Gorąco polecam <3 ) gdyż one nie zaburzają ph skóry! nie przesuszają! Mam nadzieje że pomogłam
Alicja1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:19   #14
pannasia5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 48
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

U mnie mocne natluszczanie konczylo sie nieciekawie- skora zaczynala sie szybko swiecic w ciagu dnia a mimo tego i tak czulam ze jest sucha i mialam skorki. Moze sprobuj oleju arganowego? Nawilzaj, ale czyms lekkim nie ciezkim i tlustym
pannasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 13:58   #15
Alicja1304
Przyczajenie
 
Avatar Alicja1304
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Ah! no tak zapomniałam :') możesz używać peelingów! najlepsze peelingi jakie zastosowałam to z ''Wellness & Beauty'' (do kupienia z rossmanie) najlepszy dla mnie okazał się z ''masłem shea i olejkiem migdałowym'', ale z oliwą z oliwek i zieloną herbatą też słyszałam że dobry (sama wypróbuje ) Na początek te peelingi zostawiają tłustą warstwę, ale potem genialnie nawilżają skórę dostarczając jej witamin! Tylko uważaj bo one drapią
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SL272063.JPG (88,8 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: png thumb31_10015200.png (111,1 KB, 0 załadowań)

Edytowane przez Alicja1304
Czas edycji: 2015-06-21 o 13:59
Alicja1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 23:30   #16
karolinasoltys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Bardzo sucha skóra pomocy !!!

Zaczęłam używać Alantan plus na noc , rano Ziaja Sopot plus filtr nawilzajacy z dax . Powiem wam ze super , po kilku tygodniach uzywania jest o niebo lepiej, dzieki za rady wszystkim dziewczynom. a i uzywam pilingu enzymatycznego z ziaji raz , dwa razy w tygodniu .jak macie wrazliwa cere to nie uzywajcie innych, serio , moja przez to byla czerwona a i tak suche skorki nie zniknely a teraz cera sie rozpromienila I wrocila do normalnosci ... w koncu ! czasami wyskoczy mi podskorne krostki ale to od podkladow , niestety jak za duzo nosze , tzn za duzo dni z kolei , cera nie odpoczywa to cos tam wyskoczy ale staram sie w tym nie dlubac.
karolinasoltys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-22 00:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.